Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen iskolába irassam a gyerekem? fórum

Milyen iskolába irassam a gyerekem? (beszélgetős fórum)


1 2
17. 40163fd81d (válaszként erre: 14. - Ata06)
2009. aug. 24. 10:54

A sport tagozat csak több torna óra számot jelent,ne keverd a versenysporttal:))


"A későbbiek folyamán nem tud megélni belőle!"


Miért a nyelvtudásból,hat diplomából igen?:))

nekem manapság nem úgy tűnik:))

Ha sportol,akkor legalább egészséges lesz,jobban jár majd az agyacskája,hogy mi szeretne lenni ,ha nagy lesz:))

16. Ata06 (válaszként erre: 15. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:52

Nincs! Ajánlom, hogy minden kinézett suliba menj be és érdeklődj! Az első benyomások is nagyon fontosak!

Ha jó a pedagógus gárda azt észre fogod venni!

2009. aug. 24. 10:49

akkor azt majd kb 8-9 év múlva keressük:D


és általános iskolás kéttannyelvű tapasztalatok nincs is?

14. Ata06 (válaszként erre: 11. - 40163fd81d)
2009. aug. 24. 10:47
De csak ha hobby szinten csinálja és szereti. Ha hajtják mint a lovat, hajnalban és délután, azt a szervezete is megsinyli! Ezenkivül, ha nem a legjobbak között van mit ér el vele? A későbbiek folyamán nem tud megélni belőle!
13. Ata06 (válaszként erre: 12. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:44
Igen!
2009. aug. 24. 10:42

és az csak gimnázium????

és ha magán akkor fizetős is?

11. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:41
Szerintem a sport,a mozgás,sokkal fontosabb,mint ,hogy nyelveket tanuljon ,ovis kora óta.
10. Ata06 (válaszként erre: 9. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:41
Ez magániskola a XIII. ker.-ben Lomb u.-ban. Forrai gimnázium. Nagyon jók!
2009. aug. 24. 10:36
és melyikbe kéttannyelvűbe jár a gyereked??
8. Ata06 (válaszként erre: 7. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:30
Nekem az egyik már főiskolás, a másik már gimnazista! A nagyobbik nem nyelvtagozatosba járt, igy egy vagyont költöttem a nyelv órákra! A kisebbik viszont kéttannyelvűbe jár most is. Nem mondom, hogy könnyű, de nagyon hasznos! Az általános iskolánál én azt javaslom, hogy menj el a környező sulikba és nézz körül! A kéttannyelvű elég neki, ha nagyobb lesz. Fontos, hogy a leendő tanitó nénivel beszélj! Nem mindegy ,hogy milyen módszerrel tanit és mennyire szimpatikus! Ha nem jó a tanár, a gyerek sinyli meg! Utál majd suliba menni, nem szeret tanulni, állandóan stresszes lesz és még sorolhatnám! Kell, hogy sikerélménye legyen! Akkor boldogan fog bármit megtanulni!
2009. aug. 24. 10:21

hát a helyzet, hogy a lányom még csak 4 éves múlt, de nem akarok az utolsó pillanatban kapkodni. Sajnos nekünk minden nyelvtagozatos vagy kéttannyelvű elég messze van, tehát ezért is nehezitett a helyzetünk:(

Ata06, a te gyerekeid milyen iskolába járnak??? és melyikbe?

6. Ata06 (válaszként erre: 4. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:16

Fontos, hogy melyik iskola milyen nyelvet tanit és mennyire van közel! Én a te helyedben bemennék az iskolába és beszélnék az igazgatóval. Amilyen a főnők olyan a beosztott! Sok mindent le lehet szűrni egy ilyen beszélgetésből. Ezenkivül minden kérdésedre választ kapsz! Én minden iskolának utána néztem! Mit tud nyújtani, milyenek az oktatók stb...

Akár nyilt napra is bemehetsz. Az is sokat segit a döntésben!

5. Ata06 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2009. aug. 24. 10:11

Szia! Nekem két nagy gyerekem van, úgyhogy ezt én már végig jártam! Én a nyelv tagozatosat ajánlanám.

A sporttal foglalkozó iskolák,- ha komolyan csinálják- nagy terhet raknak a gyerekre! Délelőtt általában edzés van, utána tanulás, ezután megint edzés és még csak ezek után jön a másnapra való felkészülés! A sport ráadásul csak akkor egészséges,ha hobby szinten csinálják és nem terhelik le a gyereket.A későbbiekben a nyelv órák, baromi drágák, ha iskolában több a nyelv órája az pedig kifejezetten hasznos!

2009. aug. 24. 10:06
mi is a kéttannyelvű felé hajlunk, csak akkor hová, melyik be és mikor kell jelentkezni?
2009. aug. 24. 10:02
nyelvtudás a legfontosabb, fontosabb, mint a szakmai tudás...
2009. aug. 24. 10:02

Véleményem szerint Tanítót, vagy Tanárt kell elsősorban választani.

Másodsorban magyarul (vagy az anyanyelvén) tanuljon meg a gyerek, mint más idegen nyelven, mert összezavarodik.

2009. aug. 24. 09:56

sziasztok


szerintetek milyen iskolába iratni a gyereket??? Sport tagozatos vagy nyelv tagozatos.

tiszerintetek melyik iskola a legjobb mennyivel előbb érdemes beíratni és mi alapján választják ki melyik lurkót veszik fel és melyiket nem????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook