Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogorvoshoz megyek, bátorítanátok egy kicsit? fórum

Fogorvoshoz megyek, bátorítanátok egy kicsit? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
102. Hapcica* (válaszként erre: 101. - Piroska52)
nov. 21. 20:00
Délután szerettem volna aludni, de nem tudtam... És most sem vagyok álmos. Érdekes ez a tabletta amit adtak, csak élénkebb lettem tőle.
101. Piroska52 (válaszként erre: 97. - Hapcica*)
nov. 21. 19:53

na látod,nem is volt olyan vészes,

egy hét múlva én is megyek,de én azért kérek szurit,

most már aludj egy jót,

100. Hapcica* (válaszként erre: 99. - Guruljka)
nov. 21. 19:47
Köszönöm. :)
99. Guruljka (válaszként erre: 97. - Hapcica*)
nov. 21. 18:58

Örülök, hogy jó fogorvoshoz kerültél, és hog szerencsésen túl vagy rajta!

Most majd, amikor már lehet, egyél egy jót, aztán aludd ki magad.

98. Hapcica* (válaszként erre: 96. - Globus)
nov. 21. 18:48
Köszi. :)
97. Hapcica* (válaszként erre: 95. - Keki70)
nov. 21. 18:48

A bölcsességfog kihúzása nem volt kellemes, de csak 1-1 pillanatra fájt (2 darabban jött ki).

A fúrás nem fájt, csak büdi volt, a rezgő(?) kicsit rosszabb.

Nekem megvan a másik 3 bölcsességfog, szerencsére egészségesek. Egyébként ennek, amit most kiszedett a doktornő, 5 éve még kampós gyökere volt.

Kedvet azért nem kaptam, de legközelebb talán könnyebb lesz. És biztos, hogy ehhez a doktornőhöz fogok menni. :) Remekül megtalálta a közös hangot velem.

96. globus (válaszként erre: 93. - Hapcica*)
nov. 21. 18:43
Gratulálok! 🙂
95. keki70 (válaszként erre: 93. - Hapcica*)
nov. 21. 18:35

Mindezek ellenére minden rendben ment?Nem fájt semmi?

Jók azok a bölcsességfogak,amiknek eltűnik a gyökere... :-)Igazából erre a fogra egyébként sincs szükség,kettő nőtt ki nekem,pár éve elbúcsúztam tőlük,bezzeg volt gyökerük.

Örülök,hogy túl vagy rajta,lehet,hogy kedvet is kaptál? :-)

94. VendrinerPiroska (válaszként erre: 93. - Hapcica*)
nov. 21. 16:35
Hát ez tényleg érdekes. Különben őszinte részvétem. Legalább túl vagy rajta.
93. Hapcica* (válaszként erre: 89. - Keki70)
nov. 21. 15:46

Nem egészen így alakult.

Bevettem egy 7.5 mg-os tablettát, de semmit sem ért. :D (Dagadt vagyok, lehet azért?) Én meg valami durva hatásra számítottam.

Megkaptam a tömésemet, és ki lett szedve egy félig kinőtt bölcsességfog, aminek eltűnt a gyökere.

Mindent gáz és érzéstelenítő injekció nélkül. Tiszta fejjel. Hát érdekes...

92. keki70 (válaszként erre: 91. - Bözsi néni)
nov. 21. 13:51
Fogszuvasodás.Mindent megtettünk,mindent megvettünk,amit csak mondtak,sajnos nem lett változás :-(
91. Bözsi néni (válaszként erre: 88. - Keki70)
nov. 21. 13:43

Lehet, hogy valami felszívódási zavar okozza. Gyerekkorban kellett volna utánajárni, gyerekorvos gondolhatott volna rá.

Ha a családban nem jellemző a rossz fog, akkir nem valószínű, hogy genetikus. Inkább valami ásványi anyag hiánya (ami kell a fogaknak) okozhatja.

Vagy a fogorvos nem pucolja ki rendesen és a tömés ellenére tovább romlik, mert a bacik ott maradnak.

Sajnálom szegényt, nagyon rossz lehet neki, de ne akarjon protkót, az se jobb.

90. csgybzs (válaszként erre: 1. - Hapcica*)
nov. 21. 13:29
A Dormicum a legjobb cucc a világon! Ha kapsz Dormicumot az égvilágon semmitől nem kell félned. Annyira leviszi a fájdalomküszöböd, eltompít, hogy konkrétan nem érzel semmit. Ha lehet minden beavatkozás előtt kérek. Én tűfóbiás vagyok, attól félek a fogászaton a legjobban. De már biztosan túl vagy rajta... jól pihend ki, mert ütős a cucc :)
89. keki70
nov. 21. 12:31
Hapcica szerintem már túl vagy rajta és otthon nagyon szundikálsz.Ha majd megkérdezzük,na mi volt,te meg visszakérdezel:hol? :-)
88. keki70 (válaszként erre: 75. - Bözsi néni)
nov. 21. 12:29

Sajnos elkezdhet romolni másik oldalról is,más helyről.Itt a példa a nagy fiam,hat éves kora óta állandó vendége a fogorvosnak.Egyszer volt fél év szünete,akkor de boldog volt.Most 26 éves.Nem tudom,hogy honnét örökölte ezeket a fogakat,de már az összes tömve van neki és jó pár gyökér kezelve.

Van amelyik foga három irányból van tömve.Mindig jó fogorvosunk volt,de sajnos ez nem az orvostól függ,ő mindent megtesz.

Javaslat:az összeset gyökér kezelni kellene,aztán rá a korona.

Már annyit ült a fogorvosi székben,volt,hogy azt mondta:anya szeretnék egyszer arra ébredni,hogy nincs egy fogam sem... :-(

Megértem.Még a ki-be rakható is jobb,mint ez az állapot.

Egyébként nekem is van olyan fogam,amit 14 éves koromban tömtek iskolafogászaton és 35 éve semmi baja.Gének-nem tudom honnét,de jó fogakat örököltem,ahogy a másik két gyermekem és a férjem is.

nov. 21. 00:10
Nem tudok aludni, kalapál a szívem. 100-110 körül van a pulzusom, pedig csak fekszem. :(
86. VendrinerPiroska (válaszként erre: 59. - Hapcica*)
nov. 20. 23:24
Gondolom azért egy röntgent biztos csinálnak elõtte egy ilyen komplikált betegnél.Abból sok minden kiderül. Nekem különben a gyökérkezelés nem fájt, mert kaptam elég szurit. Viszont egyszer kihúztak egy gyulladtat, hát.... de túléltem azt is.
85. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 84. - Hapcica*)
nov. 20. 23:05
Nincs semmi jó receptem. Leslie Nielsen egyik örökbecsűjét tudom idézni. Ahol eddig vígan fütyült a szél, oda most egy zabszem sem fér. Nagyjából így érzem magam, mielőtt mennem kell fogászatra. :)
84. Hapcica* (válaszként erre: 83. - Dr. Emmett Brown)
nov. 20. 23:00

Te hogyan készülsz fel?

Én holnap délelőtt 10:30-ra megyek. Eddig elvoltam, de most már nagyon pánikolok.

83. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 80. - Hapcica*)
nov. 20. 22:58
Arra nekem is fel kellene készülnöm lelkileg. :)
82. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 81. - Guruljka)
nov. 20. 22:56
Májusban máshol voltam. Kíváncsi vagyok most meddig bírja.
nov. 20. 22:54
Sosem jutott eszedbe, hogy másik fogorvoshoz menj? Aki tud is fogat tömni tisztességesen?
80. Hapcica* (válaszként erre: 79. - Dr. Emmett Brown)
nov. 20. 22:53

Akkor lehet majd gondolkodni, mi legyen vele.

Én implantátumot rakatnék a helyére. Persze, ha nem félnék ennyire. :)

79. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 78. - Hapcica*)
nov. 20. 22:42
Mindig fúr egy kicsit rajta, mikor csinálja. Lassan már elfogy a fogam. :)
78. Hapcica* (válaszként erre: 76. - Dr. Emmett Brown)
nov. 20. 22:37
Olyankor kell rajta fúrni, vagy csak kitisztítja és újra betömi?
77. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 75. - Bözsi néni)
nov. 20. 22:16
Nekem is van annyi, és érdekes mindegyik fogamban a tömés úgy áll, mint Katiban a gyerek, csak ez rakoncátlankodik folyamatosan.
76. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 74. - Hapcica*)
nov. 20. 22:15

Legutóbb május végén tömték utoljára, most egy fiatal doktornő, aki megvigasztalt, még a tömés előtt, hogy lehet most is majd ki fog esni, de az is előfordulhat, hogy ki kell majd a fogam húzni, vagy gyökérkezelni kell.

Utána meg csodálkozott, hogy izzadtam a székben, mint k..va a templomban.

Hozzáteszem egy nagyon aranyos és kedves hölgy volt, és biztos nem akart rosszat, csak tájékoztatott a várható dolgokról.

75. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Dr. Emmett Brown)
nov. 20. 22:13

Akkor nem jól csinálja meg. A jól kitisztított, betömött fognak semmi baja sok év múlva sem.

Nekem van 20 éve tömött fogam, a mai napig semmi baja.

74. Hapcica* (válaszként erre: 73. - Dr. Emmett Brown)
nov. 20. 22:11

Szerintem ilyennek nem szabadna előfordulni.

Nekem egy fehér tömésem van, ráadásul elég nagy, de azt ki nem lehet robbantani onnan.

Még az iskolafogászaton csináltak egyszer amalgámból, na az pár hónap múlva kiesett.

73. Dr. Emmett Brown (válaszként erre: 72. - Hapcica*)
nov. 20. 22:03
Nem tudom hogyan csinálom, de minden évben kiesik. Azt mondta az orvos, mivel oldalt helyezkedik el a lik, ezért mindig irritálva vagyon, ezért kiugrik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook