Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakorisággal érdemes hajat vágatni? fórum

Milyen gyakorisággal érdemes hajat vágatni? (beszélgetős fórum)

16. simple
2012. aug. 19. 23:06
Nekem hosszú hajam van, hátközépig érő. Én évente két, három alkalommal vágatom csak, de olyankor minimum 10 centit, de inkább többet. Nagyon gyorsan nő a hajam. Volt már hogy vállig érőre vágattam, akkor is pikk pakk visszanőtt.
15. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 13)
2012. aug. 19. 22:59
Szerintem nem kell havi, elég csak ilyen 2-3 hónap!
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. aug. 19. 22:58
Én annyiira nem parázok. Apám, anyám kb. 55 évesek és egy-egy ősz hajszáluk van.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2012. aug. 19. 22:45
apai részen 30elején már mindenki hófehér, anyai ágon meg olyan 45 körül jönnek az első ősz szálak, remélem utóbbit örököltem be, mert ha valami tökéletesre sikeredett rajtam akkor az a hajszínem
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2012. aug. 19. 21:37

Amíg hosszú hajam volt és nem fodrásszal festettem, én sem mentem gyakrabban. Ha szerencséd van, akkor az őszülésre még van jó pár hónapod lelkileg felkészülni.

A családban mikor jellemző az őszülés nálatok?

2012. aug. 19. 21:35

Biztos én vagyok az igénytelen, de én évente max 3szor vágatok, inkább 2szer :S Derékig érő hajam van, szerencsére nem törik, nem szálkásodik, nem boglyásodik. Hetente rányomok egy pakolást, talán ennek is szerepe lehet benne.


Az őszüléstől rettegek, képtelen lennék -pedig muszáj lesz- havonta fodrászhoz járni, hiába tök jó a fodrászom, meg tényleg relaxálni lehet nála, de nekem pont elég évi max 3szor csücsülni nála

2012. aug. 19. 21:20

Igen nagyon olcsó:)

Nem festetem meg ilyenek

Kipróbálom majd a ricinus olajat:)

Köszönöm a válaszokat

9. be749d73f9 (válaszként erre: 4. - Zsuzsu 13)
2012. aug. 19. 15:56
Az mondjuk szinte ingyen van! :)
2012. aug. 19. 13:55
Attól is függ, milyen gyorsan nő a haj. Az enyém lassan nő, és amikor havonta frissíttettem, egyre rövidebb lett. Most három havonta vágatom, igy nagyjából marad az eredeti hossz.
2012. aug. 19. 13:55
Attól függ, milyen gyorsan megy tönkre a vége. Amíg szőke voltam, gyorsabban száradt ki a vége, töredezett, virágzott, mint amilyen gyorsan nőtt, és néhány TELJES frissítés után sírtam, mert nagyon rövidre kellett levágni évente 2x, ezenkívül pár centit 2-3 havonta. Aztán elkezdtem hennával festeni, és a hajvégeim teljesen rendbejöttek, nem kellett súrún vágatnom. Csak 3 év hennával való festés után annyira elkezdett hullani, hogy festéket kellett váltanom. Most kémiaival festem, sötétbarna+lila, feketének tűnik, fényre lila, és elég félévente a végeit levágatni, picit szárazak, de nem szörnyű így sem a helyzet. Ezért mondom, hogy hajfüggő a dolog. Ha gyorsan megy tönre, sűrűbben. Ha jó állapotban van, szerintem nem KÖTELEZŐ sűrűn vágatni.
2012. aug. 19. 13:30
fodrász tanuló vagyok :) szerintem ha töredezik és hullik, akkor érdemes havonta, de a két vágás között használj hajvégápoló olajat, minden hajmosás után, heti egyszer vagy pakolást vagy ricinus olajat tegyél a hajadra (utóbbit egy éjszakára is akár zuhanysapival) eszméletlen jót tesz a hajadnak és nem fog se zsírosodni, se korpásodni, viszont megerősíti :) és még egy tanács, ha van rá lehetőséged, akkor mindenféleképpen melegollós hajvágást kérj :)
2012. aug. 19. 13:23

Szia!

Én 5-6 hetente megyek vágatni,de nekem rövid hajam van és így hamar elveszíti a formáját.

2012. aug. 19. 13:22
Nálunk mondjuk ahova megyek nem sok fél hosszú haj vágás+mosás szárítás 1100.-
2012. aug. 19. 13:22
Értem
2012. aug. 19. 13:19
szia ,2-3havonta,járok,mert ,szerintem,igy is nálúnk,sokat kérnek.,a fodrászok.
2012. aug. 19. 13:15
Fodrászom szerint a havi vágás a jó mert frissül a haj meg minden de van aki szerint elég 2-3 hónaponta nem ér a hajnak semmit a rendszeres vágás:(Nekem nagyon törik a vége gubancolódik és hullik ha vágatok utána egy darabig nem úgy hullik ezért is gondoltam a havi vágásra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook