Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen gépeket érdemes használni egy teremben, ha fogyni szeretnék? fórum

Milyen gépeket érdemes használni egy teremben, ha fogyni szeretnék? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 25. 18:29
Köszönöm a rengeteg segítséget! Naponta Tatarek Rezső edzések, és étkezés, már látszik, hiszen a nadrág öv nélkül le esik rólam. :-) Végre mostmár edzésre is el tudok menni csak suli és munka mellett, úgy, hogy vidéken élek és Pesten vagyok naponta nehéz. De csak kitartás, akarat és megy ez. :-) Azt várom, hogy Rezső vissza jöjjön és tudjam hívni, mert szeretném, ha ő lenne a személyi edzőm. Szóval örülök, mert már két hét után látok eredményt. Sokan meg is említik, hogy fogytam-e mert úgy tűnik, na ez mindig egy jó löket. :-) Szóval folytatom az étrend és edzés dolgot, lassan de biztosan el érem az áhított eredményt. :-)
2014. márc. 17. 10:21

[link]


Kinek hogy az éhgyomri edzés.nekem ez vált be a legjobban,sokkal több az energiám ha üres gyomorral edzek,jobban teljesítek.

21. c114183a1c (válaszként erre: 19. - GuardianAngel)
2014. márc. 17. 09:54

Tatarek nem rossz, de azért legalább 40 percet el kellene tölteni vele (tudom!!! nem könnyű! :D), hogy valami látszódjon. Azt hittem, amikor először csináltam a teljes edzését, hogy belehalok. :D


Én most is azt mondom, hogy elsősorban az étkezési szokásokon kell változtatni. :)

2014. márc. 17. 08:52
Szia. Nem tudom írták-e de a gépek mellett kitöréseket is csinálj. Kezdetnek simán aztán súllyal. Popsi és comb formáló di nagyon ;)
2014. márc. 17. 08:50

A fotó ötlet jó, köszönöm szépen, valóban motiváló, ha am ember látja miket tud elérni. Reggelire én is szoktam enni rántottát, néha egy fél zsömle is be csúszik, de amennyit edzek, mozgok mellé, meg amennyit napi szinten rohanok mindig úgy gondolom az a kevés bele fér. www.tatarekrezso.hu

Ha nincs is sok időm akkor is azért naponta egy 10 perces edzést legalább végig csinálok rendesen. Legyen valami direkt mozgás mindenképp!

2014. márc. 15. 13:38
Es amit fontosnak tartok, hogy icipici izmokkal ne foglalkozzak sokat: pl. Belso comb, hasizom. Az elulso, hatso comb a legnagyobb izmok igy ezek mozgatasa er a legtobbet. Ezert nepszeru pl. futas. Vagy nagyon hasznosak az olyan gyakorlatok ami sok izomcsoportot mozgatnak: fekvotamasz: mellizom, hasizom, hatizom, labizom, farizom.
2014. márc. 15. 13:31

Nincs bajom senkivel, nekem ez bevalt. Es en pl birom az ehgyomri edzest, de mindig ki van keszitve szukseg esetere 1- 2 cikk csoki, vagy 2 keksz, hogyha baj van. Senki sem ajul el egybol, elotte szedul, csillagokat lat, meginog. Soha nem volt bajom, bar minden jelzesere a testemnek valaszolok, ha nem birom nem eroltetem. Soha nem ereztem magam reggel rosszul, akkor ereztem gondot edzes kozben mikor eves utan edzettem. Akkor szedultem lomha voltam. Tojas- en sargastol eszem, mert mason sporolom ki a zsirt. Szerintem reggelire nem gond a zsir, nem azert edzem heti 4szer kemenyen, hogy ennyit ne engedhessek meg magamnak.

Amit nem hiszek, hogy edzes nelkul ajanlatos fogyni, pusztan etkezesbol: 1. Az ehezes meglovi az anyagcseret. 2. Izom nelkul plotyedt marad a test.3. Edzes nelkul jojozni fog az ember.

Egy rendszeresen edzo, mozgo embernek nem lesz magas a koleszterintje. Nekem olyan szep verkepem lett 1 ev ilyen eletmod utan, hogy az orvos csak nezte.

16. c114183a1c (válaszként erre: 14. - GuardianAngel)
2014. márc. 14. 20:57
Kitartást és meglátod, meghozza a gyümölcsét. Úgy tud formálódni a test, hogy az ember el sem hinné. Nagyon látványos tud lenni. Ha rám hallgatsz, készítesz magadról fotókat! :) Az marhára tudja az embert motiválni! :)
2014. márc. 14. 20:52
Kávé bevitel, elnézést. :)
2014. márc. 14. 20:51

Nagyon köszönöm az ismételt hozzaszólásokat. Az egyik testépítő, versenyző ismerősöm is azt mondta, hogy a tojás nem probléma, de valóban maximum 2 sárgája. Ma pl csak párolt brokkolit, karfiolt, répát ettem jól megchilizett párolt csirkemellel. Sajnos a chili a gyengém . :-)

Aztán fél 6-tól életem első boxedzése is megvolt, eszméletlen jó érzés bár az alkarom alig érzem, és a mélyhátizmomra sincs panasz. :-) Nincs üres napom, ha nem muszáj, Tatarek Rezső féle edzések 2-3x 10 percben kifejezetten jól is esnek minden este. Most az edzés után csúszott a 72%-os scitec fehérje, amiben elvileg a lassan felszívódó is van. Speciális nevét nem tudom, még nagyon zöld fülű vagyok hozza, de kifejezetten fogyáshoz ajánlott. Minden edzés után minden este iszok. A napi kávé bébi a munkahelyemen 2 bögre. Néha az tart életben. Néhány csúnya csalódás miatt kezdtem most ennek neki, viszont most JÓL és EREDMÉNYESEN szeretném végig csinálni. :)

2014. márc. 14. 19:19
Szerintem az edzés éhgyomorra egyénfüggő. Nekem inzulin rezisztenciám van, és egyszer majdnem úgy kellett felkaparni reggel 6-kor az edzőteremben, pedig akkor még csak az ellipszis tréneren voltam. Azóta edzés előtt megeszek két szelet graham kenyeret szendvicsnek, és semmi bajom nincs, ráadásul erőnlétileg is jobban bírom.
12. c114183a1c (válaszként erre: 11. - 66112ea05a)
2014. márc. 14. 19:14

Bocsánat! De sem nők, sem pasik után nem mászkálok. Engem érdeklő témákhoz szólok hozzá. És csak olyanról beszélek, amit már tapasztaltam és nem olyanról, amit valahol mintha hallottam volna. :)


Olvasgass egy kicsit utána a témának! :) Ez már a XXI. század! :) Nem kell sok megalapozatlan mende-mondának bedőlni, pláne, ha azok sorra megbuknak és fennen hirdetni a legnagyobb hülyeség. :)



KEDVES TOPICINDÍTÓ! :)


Edd nyugodtan reggelire a tojást és hozzá bármilyen zöldséget (paradicsom, uborka, paprika, retek). Azt javaslom, hogy 2 tojássárgájánál viszont többet ne fogyassz! :) Nekem hamlettet is írt elő hozzá a táplálkozás-szakértőm, de én anélkül ettem. :)

11. 66112ea05a (válaszként erre: 7. - C114183a1c)
2014. márc. 14. 18:21
Ha fórumról fórumra vándorolsz utánam, és nyomod az ökörségedet, akkor sem lesz igazad:D
10. c114183a1c (válaszként erre: 1. - GuardianAngel)
2014. márc. 14. 18:02
Egyébként ha van akaraterőd, nem kell hozzá edzőterembe járni. Én is súlyzóztam/súlyzózom (bár most betegség miatt kimaradt egy időszak), és bőven elég hozzá egy haspad (amit helyettesíthetsz fitball labdával és súlyzó. Azt hiszem, vannak is fent a [link] edzéstervek is. Levezetésképpen javaslok egy kis kardiót, amely lehet futás, taposás, stb...
2014. márc. 14. 17:54

Szerintem kalóriaszámolással és heti 2-3 súlyzós edéssel sokat segítenél magadon. Az üres napokon is célszerű mondjuk bringázni, kocogni/futni, úszni. De legalább heti 3 alkalommal aktívan mozogni.

A fehérjedús-ch szegény étkezést pl. a testépítők is jól alkalmazzák szálkásításnál, olvass utána.

Szerintem sincs baj a tojással, már jó pár éve cáfolták azt a tézist, miszerint a koleszterint megbolygatja. Viszont a fehérje sokkal jobb a fogyás szempontjából a sárgája az zsíros.

2014. márc. 14. 17:36
A heti egy edzés valóban annyi, mint halottnak a csók, de én is azt mondanám, hogy inkább az evésre kell odafigyelned, mert 85-90 %-ban az evésen múlik a fogyás és csak 10-15 %-ban a mozgáson. Tehát ha csak az étkezési szokásaidon változtatsz fogyni fogsz, de ha csak elkezdesz mozogni, akkor nem, illetve csak nagyon minimálisat.
7. c114183a1c (válaszként erre: 5. - 66112ea05a)
2014. márc. 14. 17:32

Nem fog a koleszterinszintje az egekbe ugrani, majd legyél kedves a korral haladni és cikkeket olvasni ebben a témában. Illetve nem is cikkeket, hanem inkább kutatások eredményeit. Én magam nem is olyan rég még 4-5 tojást reggeliztem, ugyan 2 sárgájával és semmi baja nem volt/van a koleszterinemnek.


A legjobb edzés a reggeli edzés és ha még egy kávét is meg tudsz előtte inni, az lenne az igazi. Tehát üres gyomor + kávé.


Szerintem neked fogalmad sincs erről a témáról, nyilván még nem is diétáztál. Táplálkozás-szakértő írta elő nekem is anno, hogy mit egyek és nagyon bevált.


Kedves topicindító! Ne hallgass Méhecskére, mert fogalma sincs mit beszél. :)

6. 66112ea05a (válaszként erre: 4. - GuardianAngel)
2014. márc. 14. 16:33

4 tojás meg napi szinten diéta alatt kicsukva.


1 max. kettő darab tojás 1 héten.Nem több.

5. 66112ea05a (válaszként erre: 1. - GuardianAngel)
2014. márc. 14. 16:32

Ha jót akarsz magadnak, akkor a 3-aska tanácsát elfelejted, ha nem akarsz olyan élményt, hogy a koleszterined az egekbe ugorjon:)


Reggeli edzés előtt pedig minimum 2 dl narancslé vagy grapefruitlé vagy citromlé, cukrozatlan.


Éhgyomira ha edzesz szédelegni fogsz, és könnyen elájulhatsz, mert a vércukrod ingadozni fog.


Van valami problémád ezzel az illetővel, mert tök igy tűnik, hiszen ilyen tanácsot csak az ad aki rosszat akar neked, és sikertelenséget.

2014. márc. 14. 14:48
Köszönöm szépen a biztatást és a tippeket. :-)
2014. márc. 14. 13:53
Fogyas nekem ugy sikerult, hogy sokszor keveset ettem, semmi finomitottat: liszt cukor. Reggeli altalaban egy rantotta: 4 tojas es 2 kanal zabpehely kikever, s a serpenyuben kisse porkolt magokra ontve kisutni( szezam, napraforgo). Nyaron egyszeru rantotta friss gyumolccsel: paradicsom paprika, uborka. Ha ezzel inditok biztos nem eszem tul magam napkozben. Ezutan 2- 3 orankent csak epp elutom az ehseget. Ezenkivul vagy este 2 oraval vacsi utan, vagy reggel ehgyomorra edzem. Ez valt be eddig fogyas szempontjabol a legjobban. Az ehgyomri foleg ajanlatos. Nagyon jok az intervallumedzesek fogyasra, tabata. Jo sulyzozni is, mert az izomtomeg gyorsabb anyagcserehez vezet, igy pihenes kozben is tobb kaloria eg. Sok sikert. Eleinte minden valtoztatas eredmenyt hoz. Adj idot magadnak, ne torekedj heti 0,5 kilonal tobb suly leadasara, es a kitartas bombazot terem!:-)
2014. márc. 14. 13:42
Szia! Èn mínusz 16kg-nàl jàrok. Hàt a heti 1 edzès halottnak a csòk, de mivel fiatal vagy ha a kajàra odafigyelsz leszaladnak a kilòk(cukor zsír kenyér pékárú csoki nasi nuku se lisztes dolgok krumpli se) de ha terem akkor elipszis tréner futópadon séta emelkedőn 1-1,5 óra. Sok sikert!!!!
2014. márc. 14. 13:19
22 éves lány vagyok, 174 centi és 98 kg. Ugyan nem látszik rajtam, de engem mégis nagyon zavar és szeretnék fogyni. A napokban úgy döntöttem, hogy teljes életmód váltást szeretnék az életemben. Rátalältam Tatarek Rezső hivatalos oldalára, ahonnan több zsírégető gyakorlat, illetve videó is elérhető. Naponta edzek legalább fél órát otthon, utána pedig scitec fehérjét szoktam inni. A kérdés az volna, hogy havi 1 alkalommal szeretnék box edzésre menni, illetve heti 1 alkalommal tudnék terembe járni. Személyi edzőt egyenlőre nem szeretnék igénybe venni. Milyen gépeket használhatok a teremben, ami inkább fogyáshoz vezet nem pedig gyúráshoz. Az étrendemből próbálom teljesen száműzni a lisztet, cukrot, helyette párolt zöldség, rizs, csirke, hal amit eszek. Minden tanácsot előre is köszönök, sajnos ebben nem vagyok túl gyakorlott...még. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook