Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen finomságot szoktatok készíteni ha vendéget vártok? Igazán finom receptek ide jöjjetek! Gyors, praktikus, és igazán finom recepteket.. fórum

Milyen finomságot szoktatok készíteni ha vendéget vártok? Igazán finom receptek ide jöjjetek! Gyors, praktikus, és igazán finom recepteket.. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
30. agis
2009. ápr. 8. 08:40
krumplis pogácsa
2009. ápr. 8. 08:37
Nézzetek szét a receptes naplómban,finom sütik és kaják is vannak benne!Ja,és ajánlani tudom a tejes kinder receptemet,próbáljátok ki!
28. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 27. - Tundchen)
2009. ápr. 8. 08:36

Hú ez is tetszik, mert szoktunk szendvicset készíteni és ez most egy újdonság lesz.


Cupp cupp érte:))

2009. ápr. 8. 08:12
Melegszendvics? Én szoktam úgy csinálni, hogy egy nagy pohár tejfölbe teszek apróra vágott hagymát, darabolt főtt tojást, reszelt sajtot, kockára vágott sonkát, virslit, ami van... kicsi mustár, petrezselyem, bors, fűszer... ezt ráhalmozom félbe vágott zsemlére és megsütöm. Nagyon finom és nem egy szokványos kaja és bármit lehet bele tenni, ami van otthon...
26. sesz
2009. ápr. 8. 08:07
Igen bocsánat,........
2009. ápr. 8. 08:06
olyan recpeteket írjatok főként, ami gyorsan elkészül, váratlan vendég esetén. De ellenőrizzétek le a hozzávalókat, nehogy gond legyen az elírásból.....mert én már írtam ki közülük ...
2009. ápr. 8. 08:04
Gondolom, a 25 dkg élesztő is elírás... :D
23. sesz
2009. ápr. 8. 08:01
Bocsi a csontot kell kivenni.
22. sesz
2009. ápr. 8. 08:00

Sziasztok!Én cipóban füstöltcsülköt szoktam néha csinálni.Persze mindig más vendégnek.

Egy kisebb csülköt kifözzünk,majd kivesszük belőle a csülköt,2 felé veszem.

Sütök kenyér tésztát mely:50dkg liszt

25dkg élesztő

só,1dl tej

kockacukor

ezt összegyurom,kellni hagyom,majd 2 fele veszem.Annyira nyújtom csak ki hogy a csülköt betakarja,majd a széleit villával lenyomkodom.Olyan lesz mint egy kagyló.Megkenem tojássárgájával be a sütőbe,majd ha szép sárga lett bele fóliába ,megpuhul.Igy magában,hidegen melegen nagyon laktató.Aki szereti bekenheti mustárral a csülköt.Bármely saláta jó hozzá.Én feta sajtosat szoktam hozzá késziteni.

21. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 18. - Naposcsibe)
2009. ápr. 8. 07:51
Kívűlről bevonod e valamivel, vagy csak pórcukórral meghinted?
20. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 9. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 8. 07:49
Ez az almás nagyon olmlós és isteni íze van. Ha kipróbáltátok írjátok meg róla a véleményeteket:)
19. diderke (válaszként erre: 18. - Naposcsibe)
2009. ápr. 8. 07:32
Milyen formában sütöd?
2009. ápr. 8. 07:30

Banános süti:

4 banánt,25 dkg vajat,20 dkg kristálycukrot,4 egész tojással összekeverem,ehhez egy tasak sütőporral elkevert 30dkg lisztet keverek,és előmelegített sütőben 180-190 fokon 20 perc alatt készre sütöm.Isteni és mindennel együtt kész van 30 perc alatt.

2009. ápr. 8. 07:30
Római tálban készült reciket én is szivesen olvasnék,vagy kavart tészta recit,De olyat is amit lapokból kell sütni!Hát csak úgy Gombóc Artúr módjára,mindent szeretek!
2009. ápr. 8. 07:29
Nézz szét a receptjeim közt:)
15. bnedora (válaszként erre: 6. - Szilvia....)
2009. ápr. 8. 07:26
Nekem is van a Receptek között egy pár finomság, igaz inkább húsétel, de nálunk bejönnek. Jó sütés-főzést!
2009. ápr. 8. 07:24
Én többször jól befűszerezett, tepsiben sült ropogós csirkecombokat szoktam sütni, ez eddig mindig bejött... :)
2009. ápr. 8. 07:15

Sziasztok!

Megyek sütni,de néha bekucskálok.

Biztos finom ez az almás!

2009. ápr. 8. 07:14
egész jó kis receptek gyűlnek itt:))
2009. ápr. 8. 07:13
Pogácsát, sós rudat, gibanicát, dübbencset, mind ott van a receptjeim között. De nézz szét a pizzafutár helyett naplómban is.:)) A sörös csirke is fergetegesen finom:)
2009. ápr. 8. 07:12

Fele más pogi


fél kg liszt,30dkg ráma,20 dkg porcuki,1 toji,+1 sárgája,1 sütipor,

Ezekez összegyurjuk,felezzük.Az egyikbe kakaót teszünk.Kis pogácsákat szaggatunk,sütjük.

Sütés után egy barnát és egy fehér pogit baracklekvárral összeragasztunk.

Ebben még a gyerekek is kivehetik a részüket.


Jó étvágyat

2009. ápr. 8. 07:11

Ez még mindenkinél bejött!!!


Almás pite, ahogy a Nagyim készíti


Sütemények, édességek


Hozzávalók:

25 dkg Ráma margarin

40 dkg finomliszt

12 dkg kristálycukor

1 tojás sárgája

1/2 citrom reszelt héja és leve

1 csomag sütőpor

1-2 evőkanál tejföl


A töltelékhez


2 kg alma

(opcionálisan fél kg magozott meggybefőtt vagy mirelit meggy)

2 csomag vaníliás cukor

Elkészítés: A Rámát a lisztben elmorzsolom, a többi hozzávalóval ruganyos tésztává gyúrom. 2 cipóra osztom, én úgy szoktam, hogy az egyik cipót nagyobbra hagyom kicsivel ( ez lesz a süti alja),

míg a másik cipó egy kicsivel kisebb ( ez lesz a teteje majd). Szerintem ugyanis sokkal finomabb, ha alul van több tészta, rajta a dús töltelék, majd majd a tetején a leheletvékony tésztaréteg következik. Egy közepes méretű, magasabb falú tepsit kivajazok, morzsával megszórom. A sütőt 200°C-ra előmelegítem. A nagyobb bucit veszem elő, lisztet deszkán tepsi nagyságúra nyújtom, majd a tepsibe egyengetem, kézzel kicsit bele is ,,tapsikolom" Leheletvékonyan megszórom zsemlemorzsával, majd jöhet bele az előzőleg kinyomkodott reszelt alma. Szépen elteregetem az alján ( ha az almás-meggyes változat mellett döntöttem, a meggyel ugyanígy járok el), megszórom a vaníliás cukorral és a fahéjjal. Ezután következik a második tésztabuci, ezt is hasonlóméretűre nyújtom, a félkész süti tetejére hengergetem. Praktikus ehhez a művelethez a sodrófát igénybe venni, azaz arra tekerni a tésztát és úgy segíteni rá a tepsire. Villával meg szúrkálom, felvert tojássárgával megkenegetem és mehet is kb 40 percre a sütőbe. Akkor jó, amikor a teteje halvány drapp színárnyalatot ölt és megszilárdult ( tűpróba). Ha kihűlt, szeletelhető.


(Aki a cukrozott tetővel szereti, az ne kenje meg a tetejét sütés előtt tojással, hanem miután kihűlt, szórja meg vaníliás porcukorral.)


Tanácsok:

Ezt az almás pite receptet a Nagyimtól tanultam, szerintem kategóriájában a legfinomabb. Legalábbis eddig még mindig nagy sikert arattam vele, különösen a páromnál, aki nagyon szereti a szaftos sütiket. Na ez a recept pont ilyen: szaftos, nem túl édes. Én a reszelt alma mellett még magozott meggyel is meg szoktam szórni, de a fent közölt receptben most az almáé a főszerep.


Elkészítési idő: kb 60 perc


Jó étvágyat!

2009. ápr. 8. 07:10
Minden "ÚJDONSÁG" jól jön ilyenkor :)
2009. ápr. 8. 07:06

Mézes csoki szelet


15dkg cukor,2 evőkanál méz,1/2dl tej 1 toji,10 dkg Ráma,1 cs sütipor,45 dkg liszt,

A cukrot,mézet a tejjel,tojással,rámával,sütiporral összekeverem.Gőz fölött keverem habzásig,majd bele a lisztet.

4 egygorma lapot sütök.

Lapok közé krém

2,5dl tej,1 cs vancuki,2 evökan búzadara,sűrű péppé főzni,ha kihülz 10 dkg habosított ráma 10 dkg cuki,1 evökanál rum,vagy aroma.

Elsőlap krém,

2. lap baracklekvár

3. lap krém.

rá a 4. lap

csokimázzal bevonom

jó étvágyat

6. Szilvia.... (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2009. ápr. 8. 07:05
Ilyen sorrendben jó lesz:))))))))))))))))
5. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2009. ápr. 8. 07:02
Itt minden ételt értek ez alatt. Lehet leves, főétel, süti, bármi.
4. bnedora (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 8. 07:01
Konkrétan milyen finomságra gondolsz? Süti, vendégváró falatok, húsételek, stb.
2009. ápr. 8. 06:57
Gyorsan kérem én is!!
2009. ápr. 8. 06:56
... ide várok.
2009. ápr. 8. 06:55
Milyen finomságot szoktatok készíteni ha vendéget vártok? Igazán finom receptek ide jöjjetek! Gyors, praktikus, és igazán finom recepteket..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook