Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen filmeket nézetnél meg mindenképp a gyerekeddel? fórum

Milyen filmeket nézetnél meg mindenképp a gyerekeddel? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. dec. 16. 18:05
Váratlan utazás.c.filmsorozatot.
48. Channa* (válaszként erre: 45. - Auróra2010)
2020. dec. 16. 17:55
A férjem utálja, a fiamat szórakoztatja, ahogy engem;)
2020. dec. 16. 17:49
Disney filmekre nem bukom, mert számomra majdnem mind egy kaptafára készült nyálhegy. Ők néztek már néhányat, de az nem családi mozizás volt.
46. boldogzokni (válaszként erre: 41. - Channa*)
2020. dec. 16. 17:48
Túl sok altesti, gyenge amerikai humor.
45. Auróra2010 (válaszként erre: 44. - Bless the child)
2020. dec. 16. 09:55
A S nem a kedvencem, de én is birom. A fiúk ( férj és a fióka) viszont útálják.
44. Bless the child (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. dec. 16. 09:35
Az a színész katasztrófális-szerintem. De hát ízlések és pofonok:)
43. delbuk
2020. dec. 16. 09:18

Ket reszre bontanam a kerdest:

egyreszrol a koranak megfelelo szorakoztato filmekre, amiknel nyilvan elsosorban az o izlese alapjan megismertetjuk majd azokkal, amik nekunk tetszettek, masreszrol pedig vannak olyan temak, amiknel kifejezetten a tema erzekenysege miatt a gondolkodtatas, beszelgetes a cel (Zongorista, Egy kosaras naploja...).

Picike meg, egyelore meg azt varjuk, hogy vasarnap reggelente nezhessuk egyutt a Hupikek torpikeket. 😁

42. Channa* (válaszként erre: 41. - Channa*)
2020. dec. 15. 20:12
Ja és a Kellékfeleség is jó:DDDD
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Boldogzokni)
2020. dec. 15. 20:12

Óóóó, de viccesek és szórakoztatóak, csak néha trágár, ezért írtam, hogy majd nagyobb korukban.

A kismenő, Az első 50 randi, a Távkapcs és az Apafej is jó:DDDD

40. boldogzokni (válaszként erre: 38. - Channa*)
2020. dec. 15. 20:07
Mert ultragyenge?
2020. dec. 15. 19:56

Nem arra gondolok, hogy szó szerint a kezébe adni és hagyni, hogy mit kezd vele.:D


Sokat beszélgetni a gyermekkel és mikor felmerül egy kérdés abban a témában egy-két filmet közösen megnézni, majd megbeszélni. Hogy megismerje az emberek viselkedését, a világot és ezen keresztül önmagát is.

És itt nem a valóvilágra gondoltam.:D

Hányan szenvednek itt a fórumon is önbizalom- és/vagy önismerethiányban?


Személy szerint, ha a gyermek elég érett már megnézném vele a

Legyetek jók, ha tudtok!,

Az élet szép

A pizsamás kisfiú c. filmeket


aztán természetfilmeket

ha kérdés lesz nála, akkor a kozmosszal, űrutazással kapcsolatos filmeket


Persze, szüksége van az embernek a mesékre, a szórakozásra. Még a felnőtteknek is. És jó érzés együtt nevetni egy poénon a gyermekkel, ha ő is érti már.

38. Channa* (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2020. dec. 15. 19:54
Hogy, hogy miért?
2020. dec. 15. 19:49

Fiamnak 3 éves kora óta van netünk, ott és a tv-ben kiválasztotta a neki tetsző filmeket. Nagy bánatomra utált moziba járni, évente legfeljebb 1-2 alkalommal sikerült elcsalnom.FŐleg a cartoon network, az MSAT és a Nicelodeon filmjeit szerette.


Mivel a fórumban felsorolt filmek mindegyike elérhető a neten, igy nem maradt le semmiről.

36. Bless the child (válaszként erre: 35. - Channa*)
2020. dec. 15. 19:40
Adam Sandler miért?????
2020. dec. 15. 19:35

Nem tudom mennyi idős gyerekről van szó...


- Koldus és királyfi (a régi)

- Hook kapitány

- Arany haj (a régi)

- Palacsintás király

- Keménykalap és krumpliorr

- Disney rajzfilmek


- Kétéltű ember (az orosz)

- Vissza a jövőbe filmek

- Man in black

- Drágán add az életed

- Jurrasic parkok

- Amerika kapitányok

- Terminátorok

- Indiana Jonesok.

- Avatar

- Idétlen időkig

- Kis hercegnő

- A szépész és a szörnyeteg

- Neveletlen hercegnők

- Két Lotti

- Miről álmodik a lány

- Sissi

- Elfújta a szél


- A csodálatos tűzszerszám és az ólomkatona

- Aludj csak én álmodok

- Karácsonyi ének

- Túlélni a karácsonyt

- Kelekótya karácsony

- Reszkessetek betörők

- Az élet csodaszép

- Hó apu

- Hóbarát


Sorozatok:

- Szívek szállodája

- Hősök

- A jövő emlékei

- Csillagkapu


Adam Sandler filmek (ez már nagyobbaknak)


És a magyar filmek

- Egri csillagok

- Egy magyar nábob

- Kőszívű ember fiai

- Magyar vándor


És még sorolhatnám;)

2020. dec. 15. 19:21
Itt a Shrek volt nagy kedvenc. Meg a Barbie mesek a kicsinel. Nem tudom vki emlekszik-e ra. Volt beloluk egy csomo. Barbie mint Rapunzel, meg tudja a fene mi meg. De szép mesek voltak, en is szerettem. Ja meg az Egértanya. Azt is folyton nezni kellett. 😄
2020. dec. 15. 19:14

NEm irtátok, milyen idős gyerekről van szó.

Egészen kiskorában Oroszlánkirály, Timon és Pumba Pochahontas, ezeket örökké nyűtte, videon dvd-d is megvannak.Kis hableányt nem szerette,mert fiam van és szerinte az lányos.

Iskolás korában a Flinstone, a Vissza a jövőbe mind3 rész, Batman Macskanő minden része,

Gyűrűk urát Harry Pottert kihagytuk, ill. a legelső résznek kb felét láttuk, aztán soha többé H P.

Bud Spencert sem szerettük.


TÖbb moziban megnézett gyerekfilmre nem emlékszem, de neten, mesecsatornákon állandóan nézte. Nagy kedvence a moziban nem vetitett Simpson család és a Spongyabob

2020. dec. 15. 18:39
Poirot :D Azota se neztem meg. :D
31. a97b9a4e4e (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 15. 18:37
Halalos temetes volt. Nem halali. Az egyik amerikai volt, a masik meg angol. Nekunk az angol valtozat volt meg. Szerintem r*hadtul unalmas volt, de ok vmiert élvezték. :) Meg se vettem volna egyebkent, de ingyen jart egy ujsag mellé. Egy csomo dvd-m innen volt. Ami a kutyanak se kellett, leginkabb olyan. :D
30. boldogzokni (válaszként erre: 28. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 15. 18:29
Ó, a Narnia. Jó ötlet!
2020. dec. 15. 18:25
Ja, meg a Halali temetest is. De hogy azon mit szerettek még most se jottem ra. :D
2020. dec. 15. 18:23
Az unokahugaim amikor itt aludtak nalunk, azok hetente megneztek a Narniat. Nagyon szerettek. Azt en mar annyira untam hogy inkabb odaadtam nekik orokbe a DVD lemezt. Meg volt egy amit nagyon szerettek, vmi házas, felújitasos akarmi, nem tudom mi volt a cime, na azt is hetente megneztek. :D Amugy mindig ok valasztotrak filmet, sose en. Ha rajtam allt volna akkor mindig ET-t neztek volna meg Mary Poppinst. :D
27. boldogzokni (válaszként erre: 25. - Hoxa)
2020. dec. 15. 18:16
Adtál :)
26. boldogzokni (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2020. dec. 15. 18:15

Sok építő film van, érzelmileg, gondolkodásmódban.


Nagyobb értelmét látom, hogy együtt filmezzünk, mint hogy ők egyedül bámuljanak valamit. Még akkor is, ha sok film nem több, mint szórakozás és nem kulturális célból nézzük.

25. Hoxa
2020. dec. 15. 15:07

Mi nagy "filmesek" és "sorozatosok" :) vagyunk, mert a férjemet rendkívül érdekli minden ezekkel kapcsolatban. Gyerekekkel és gyerekek nélkül is nagyon sokat megnéztünk már Kurosawától a magyar alkotásokig.


Mi például az összes Vissza a jövőbe filmet a gyerekekkel együtt újranéztük, élmény volt utána beszélgetni róla, az idősíkokról, az időparadoxonról meg hasonlókról. Férjemnek és nekem is alapmű a Gyűrűk ura, már azt is megnéztük velük (már kamaszok). Jó, ha ilyenekkel tisztában vannak, ha már kockacsaládba születtek :DDD

Megnéztük már az összes Drágán add az életed... filmet.

A Jurrasic parkokat.

A Star Warsból párat, még nem mindet.

Az Indiana Jones filmeket.

A híresebb Bud Spencer-Terence Hill filmeket régebben.

Az összes Reszkessetek betörők részt még régen.

Mostanában a Terminátorokat.

Néhány Marvell filmet, de abból nagyon sok van.

A Karib tenger kalózait is láttuk, lányom kedvence lett Johnny Depp.

Muzsika hangja, Mary Poppins filmek is sorra kerültek.

Amelie csodálatos élete is, az nekem szívem csücske.

David Attenborough minden általunk fellelhető filmjét és sorozatát láttuk.

Sorozatokból a Váratlan utazást full megnéztük, első igazi sorozatélményük volt + az Anna filmeket is,

a 800 szót nagyon szerettük, a Semmi közepén-ből minden részt láttunk együtt, nagyon jó családi kikapcsnak, a

Nevelésből elégséges szintén, a betevő esti nevetéshez,

most a lányommal újranézem a Szívek szállodáját :)


Tervezzük az Avatart, mielőtt kijön a 2. rész.

Én szeretem a Trainspottingot, a Ponyvaregényt, a Pedro Almodovar és az Alien filmeket is, de ezeket nem tervezem velük megnézni később sem. :) Most már lassan a karácsonyi témákra megyünk rá. Szeretném velük megnézni pl az Igazából szerelem c. filmet is.


Remélem adtam pár ötletet :D

2020. dec. 15. 11:47
Az a véleményem, hogy a szülőnek nevelnie kell a gyermekét, így jó, ha időnként egy olyan könyvet, filmet ad a kezébe, amivel/amiből tanulhat, amivel felkeltheti a figyelmét egy-egy témára.
23. Borzolo (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. dec. 15. 11:05
Nem tudnék ilyen filmet mondani. Pumuklit néztek már az apjukkal. Csak azért nem fogok velük megnézetni egy filmet mert nekem tetszett. Bármennyire alapfilm a Star Wars vagy a Ponyvaregény én 5 perc után kikapcsoltam.
22. Bless the child (válaszként erre: 18. - Boldogzokni)
2020. dec. 15. 00:39
Hagyjuk ezt a korhatár besorolást. Mindenki tudja, hogy mennyire valid. Hupikék 12 karikás.
21. Bless the child (válaszként erre: 19. - 621bb5db60)
2020. dec. 15. 00:38
Én ismerem a gyerekeimet, én tudom, hogy korukhoz képest mennyire fejlettek, mit mikor szabad és mit nem.
2020. dec. 15. 00:14

Amit keményen "megnézetni" kellett, az a Kőszívű ember fiai volt. Olvasónaplót kellett írnia belőle. Végül úgy bírta végignézni, hogy megfenyegettem: elolvastatom vele, ha megnézni nem akarja.

Más filmeket azt nézett, amit akart. Ha együtt, akkor együtt, ha külön, akkor külön.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook