Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen digitális fényképezőgépet vegyek? fórum

Milyen digitális fényképezőgépet vegyek? (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 13. 15:44
Ha minőséget szeretnél akkor nikon D3200
9. forrest2010 (válaszként erre: 8. - 0e83a78045)
2013. ápr. 11. 03:48
Köszi a segítséget , nem ismeri fel a gép a fényképezőt , azért csodálkozom ezen , mert gond nélkül sikerült 4 éven át felraknom , a férjemét se ismerte fel , ennek ellenére azt 4 nyamvadt képet mégis sikerült felraknia valahogy . Sokat bénázunk , de próbálkozunk , mert a jó pap is hóttig .....Végül is , az tetszett eleinte h amire rájöttünk azt próbáltuk alkalmazni is , feltöltöttünk ide-oda képeket , ezért is bosszant , h mostanába nem sikerül , de körülnézek a családba , hátha valaki tud segíteni . Kösz szépen , h válaszoltál .
8. 0e83a78045 (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. ápr. 10. 22:03

Persze, az akinek nem a fotózás a hobbija, vagy csak szimplán komolyabban nem érdekli, az nem is ért hozzá, mint én sok minden máshoz:)


Mennyi fér?Ez a minőségtől és formátumtól függ.


egy 3 megapixeles(mp)kép,kb 0,5 MB-t foglal,azaz egy 4 gigás kártyára rengeteg rámegy.


Míg én 18-mp-ben fotózok ezenfelül RAW-ban,ez azt jelenti hogy minden beállítást utólag adok meg,dolgozok fel programmal és szépítem a képet.nekem így 1 db fotó 25-30 MB azaz 60-szor annyi.Ha nem RAW-ban van hanem sima 18-mp akkor 7-8 MB.Nekem 32 gigás van,általában 2-3000 fotó megy rá.Egyszer telt meg 5 óra alatt, akkor teremfocit fotóztam ,ráadásul sorozat képeket csináltam.Csak úgy lehet elkapni 1-1 pillanatot.végül 20-30 képet kiválasztottam ami ment pl az újságba,netre stb...


szerintem,egy 10-mp-es kép kb 1 max 2 MB -ot foglal,tehát 4 gigára kb 2000 rámegy.sok?volt hogy egy nap alatt fotóztam kb 600-at,pl. Párizsban,és ha 1 hetes a nyaralás?:)))(virágokhoz elég a 4-es)


Kép letöltés:Gyanítom vagy kábel segítségével hozzá csatlakoztatod a géphez, vagy ha van kártyaolvasó a gépben akkor úgy.


Gyanítom neked is ez a folyamat.

Géphez csatlakoztatod a fényképezőt pl usb kábellel.

A gép felismeri,majd jön egy felugró ablak ,több lehetőséggel. pl mappa megnyitása-megnyitod,kijelölöd a másolandó képeket és mented a gépre.

azért írom így,mert tudom van olyan aki tényleg be-ki kapcsolni tudja a gépet.(semmi gond)


Hiba csak az lehet ha rossz az USB kábel,vagy a csatlakozó.

Esetleg a kártya olvasó ha azt használsz.

Vagy a gép nem ismeri fel a fényképezőt valamiért és nem tudod így menteni.Ha van iskolás gyerek a szomszédban,biztosan tud segíteni,egy 10 éves minket simán lepipál:)


Remélem segít!!Tanulni sohasem késő!:)

7. forrest2010 (válaszként erre: 6. - 0e83a78045)
2013. ápr. 10. 17:23
Mennyi kép fér egy 16-32 gigás kártyára ? Igaz , h én csak kocafotós vagyok és én is csak virágokat fényképezek vele , de mire telerakom a 4 gigásat , az 1-2 év . Valamiért nem tudom a számítógépre se már rátölteni , kb fél éve , pedig rengeteg képet felraktam az elmúlt 4 év alatt , lehet, h az is a baj ? Mi már nyögdíjasok vagyunk , innen -onnan szedjük össze a számítógépes ismereteket , hát nem igazán megy úgy , mint egy iskolás gyereknek , de ennek is örülünk .
6. 0e83a78045 (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2013. ápr. 10. 13:43

ilyen kisebbekből jobb a Nikon,míg komolyabb eresztésnél SZERINTEM a Canon.(nekem tükörreflexes Canon EOS D600 van)


Anyukámnak vettem egy Nikon Coolpix L23 10,1 mp-s gépet.Meg van vele elégedve,ő főleg virágokat fotóz vele.Ez anno 20-25 ezer volt.


Ha van egy jobb telefonod,az is tudja ezeket a minőségű képeket,Kivétel zoom,digitális zoom(ez amúgy is baromság,roncsolja a képet).


nővérem sony-ericsson mini-je,szerintem szebb képet készít,régi ára 50körül volt(3éve)


Sokan jönnek a megapixellel holott egy amatőr fotósnak ez igazából lényegtelen,hiszen ennek az egyik fő tulajdonsága,hogy jobban tudod nagyítani a képet amit csináltál,anélkül hogy pixeles lenne vagy szétesne.alapból egy 3MP -es kép is Lehet olyan jó,mint egy 13MP -s géppel készült.



összességében én egy 10-12 megapixeles gépet vennék a helyedben,fontos hogy legyen rajta kijelző,hogy visszanézhesd a képeket,csökkentve a rossz képek mennyiségét.

Ha éjszaka is szeretnél fotózni,fontos hogy legalább egy kis állványt vegyél hozzá.Hisz tuti jó képeket csak állványról,hosszú exponálással,időzítővel lehet csinálni.


ha sokat szeretnél fotózni,érdemes akkumulátorosat venni természetesen plusz akksival,vagy sok sok elemmel.

memória kártya is legyen minél nagyobb,szerintem 4-8-de jobb egy 16-32 gigás.egy nyaralás alkalmával simán összejön.



UI:éjszaka senki NE használjon vakut távoli dolgok fotózásánál.a vaki 2-5 méterre valo,amugy iszonyat ront a képen.!lásd foci meccs.szerinted kit mit világit meg a vaku,hat a pályán lévő játékost tuti nem,de senkinek nem tűnik fel.egyszerű fotó ismeretek ezzel kezdődik:)(segítség,nem okoskodás)

2013. ápr. 10. 10:01
Fujifilm finepix is jó!
2013. ápr. 10. 09:56
jót, ócsót...
2013. ápr. 10. 09:52
Nekem Samsung van , az enyém pici , pont 25 volt , igaz , h karácsonykor már 4 éves volt és azóta vannak újabbak , jobbak , többet tudnak , de nagyon jó képeket tudok vele készíteni , csak ne elemeset vegyél , mások szerint is az akkus a jobb . Először vettem bele 2 GB - kártyát , aztán 4-eset , szerintem annak aki nem használja sokat , elég a kisebb , inkább több kicsit .
2013. ápr. 10. 09:36

Ha tehetném, Nikon D3200-at vennék ...

A felsoroltakból is Nikont választanék. Nekünk Kodak van, azzal is meg vagyok elégedve.

2013. ápr. 10. 09:30

Nikon, Canon, Samsung vagy Olympus?

Valami picit szeretnék max.25ért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook