Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen a kozmetikus pálya? Írjatok róla! fórum

Milyen a kozmetikus pálya? Írjatok róla! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. nov. 26. 11:08
Én itt vagyok.
2009. nov. 26. 10:28

sziasztok.

van itt valaki?

lenne egy kérdésem...

32. Veronika27 (válaszként erre: 31. - Ladycolada)
2009. jan. 18. 22:39
Szia! Nekem vannak elado cuccaim. Kikoltoztem kulfoldre, es itt mar nem akarok uzletet nyitni. Ha erdekel, irj.
2009. jan. 18. 17:09
És szívesen várok tanácsokat a jövőre nézve, segítséget hogy mire lesz pontosan szükségem, és helyet ami eladó vagy bérelhető. Köszönöm lányok
2009. jan. 18. 17:04
Sziasztok! Én idén fogok végezni a kozmetikus szakmával, én nem olvastam előtte el róla semmit, nem jártam utána hogy ez a szakma mivel jár mert úgy vélem mindennek van negatív és pozitív oldala meg persze minden ember más. Én egy 2 éves iskolarendszerű OKJ-s képzésen vagyok, ami egy Alapítványi iskola, vagyis fizetnem kell érte de nem bánom. Mert a befizetett díjon felül nagyon minimális költségeket kell kiadnom viszont a gyakorlati képzés magas színvonalú. Első évben csak tanműhelyes oktatás volt ahol minden fontos alapot megtanítottak nekünk, egymáson gyakoroltunk így minden héten kétszer 4 órában intenzív gyakorlaton vettem részt. Aztán jött a nyár a nyári gyakorlat amikor már szalonba mesterkozmetikus mellé helyeztek ki, és végül a második év ahol heti egyszer még mindig van tanműhelyes oktatás. Véleményem szerint nagyon sokat számít hogy a 2év alatt mennyit tudsz gyakorolni mert ha ennek a 2 évnek vége már élesben kell hibátlanul dolgoznod, és kezdetben nem válogathatsz. Én azt javaslom hogy ilyen iskolákat keressetek, mert gyakorlat teszi a mestert vagyis ha profi módon szeretnének elsajátítani a szakmát akkor mindenféleképpen gyakorolni kell, és ezt egy kihelyezett szalonba nem teheted meg nap mint nap. Mert ha te belegondolod magad a kozmetikus helyébe valószínűleg egy arc kezelést nem fogsz átadni egy tanulónak, és vendégként sem hiszem hogy örülnél neki hogy több ezer forintért egy tanuló kezei között vagy. Szerintem ne az legyen az elsődleges szempont hogy ez mennyire fogja megérni a későbbiekben, mert soha senki nem tudja előre, ha belevágsz vagy nyersz vagy veszítesz, neked kell eladnod magad és fent tartanod magad hogy versenyképes legyél egy több éve dolgozó kozmetikussal, kozmetikával szemben. Szóval aki kozmetikus szeretne lenni annak nem kérdés hogy mindent megkell-e csinálni vagy nem.
29. szatyorlako (válaszként erre: 25. - Sylva)
2009. jan. 11. 17:18
szia :) hogy alakul a kozmetikus pályád?
28. Bné Zsazsa (válaszként erre: 22. - Sylva)
2008. nov. 23. 20:17
Szia! 31 éve vagyok kozmetikus, 36000-es városban.3000-es faluban akkor rendezkedjél be,ha van gazdag férjed,apukád stb.Ne várd,hogy a beruházás megtérüljön, mert akkor feladod.Még itt sem megyünk sokra, nem vagyunk a létszükségletek névsorában.Sminkelni meglehet tanulni,vannak alapszabályok amiket kedved szerint lehet cizellálni.Szép, de nagyon alázatos szakma. Kérdezz, felelek.Üdv.
2008. szept. 5. 14:17

En is kozmetikus vagyok. Jelenleg nem dolgozom, kulfoldre koltozes miatt.

Szerintem a tanfolyamot hanyagoljatok. Ezzel amugyis csak lealacsonyitjak a szakmat... Fizetosse teszik, meg rovid ido alatt vegezhetsz...Ne ez legyen a szemed elott!

23 eves kor alatt a kepzes ingyenes, 2 eves.

Vannak olyan sulik, ahol a gyakorlat szinten az iskolaban van. Nalunk az volt, hogy mindenki keresett maganak egy oktatot, az enyem mesterkozmetikus volt.

Tantargyak: szakmai ismeret, anyagismeret, biologia, kemia, jogi ismeretek, etika, laborismeret, munkavedelem, elektrokozmetika, kozmetikumok eloallitasa, informatika, sok helyen szakmai idegen nyelv is (nalunk nem volt, pedig jo lett volna!).

Koltsegek, amikre lehet szamitani (amiket elsore meg kell venni minimum): butorok, kezeloagy, gyantazogep, vapozon, vio, textiliak, munkaruha, kezeloanyagok, hazi apolasra valo kencek, fertotlenitok, sminkszerek, dekoracios kellekek, ujsaghirdetes, nevjegykartya keszitese, tukor, lampak, gyantak es kiegeszitoi... Hirtelen ennyi jut eszembe, de kulonben elozetes koltsegkent az engedelyek beszerzese se olcso mulatsag, aztan ott az uzlethelyiseg berlese rezsivel, az anyagkoltseg, a jarulekok amiket minden honap 12.-eig be kell fizetned, az iparuzesi ado, s aztan ha mar nem vagy veszteseges, kulon adok is vannak...

A mai vilagben nem eri meg, hidd el. Csakis akkor, ha van elegendo toked, megtakaritasod, vagy ha az atlagosnal sokkal tehetsegesebb vagy es erre aldozni is hajlando vagy.

Nagy kitartas kell hozza, es elviselni sok nem tul kellemes modoru vendeget...Idegeskedes is van vele, foleg ha modszeresen elkesnek a kuncsaftok...

Egyebkent szep szakma, hiszen sokszor elofordul, hogy bejon a vendeg szintelen szempilla+szemoldokkel, mellette dzsungele is van :D Es ugy megy ki, hogy teljesen megvaltozik az arca, a karaktere. Ugyanez van egy sminkkel is.

Mindent osszevetve, ha ezekkel tisztaban vagy es van hozza elegendo penztartalekod, akkor vagj bele.

26. gigi959 (válaszként erre: 25. - Sylva)
2007. nov. 8. 19:07
Ha van kedved ehhez a szép szakmához, akkor biztosan nem vagy és nem is leszel tehetségtelen! Én drukkolok Neked, és szívesen segítek amiben tudok.
25. Sylva (válaszként erre: 24. - Gigi959)
2007. nov. 8. 10:15
Köszönöm a választ és a biztatást. Azt hiszem a következő tanfolyamra beíratkozok. Legfeljebb elvégzem és ha nagyon tehetségtelen leszek akkor nem csinálom.
24. gigi959 (válaszként erre: 22. - Sylva)
2007. nov. 6. 18:47

Szia!

Persze hogy meg lehet tanulni, és aztán nagyon meg is lehet szeretni a sminkelést! A faluval kapcsolatban fő kérdés az, hogy sok fiatal illetve olyan korú hölgy lakik-e ott ahol élsz? Van-e másik kozmetika? Fodrászat? Szolárium? Ezeket kellene mérlegelned. Én biztosan megpróbálnám! Ha van még kérdésed szivesen válaszolok!

23. gigi959 (válaszként erre: 21. - Ef1a32d478)
2007. nov. 6. 18:39

Szia!

Tudod: Gyakorlat teszi a mestert!! Én nagyon szeretek sminkelni! Régen még versenyeztem is. Nagyon produktív munka, ez ne riasszon el ettől a szép hivatástól! Nem ez a nehéz része, inkább az alkalmazkodás a vendégeidhez. De ez is szép és jó tud lenni. Én nagyon szeretem. Kellemes környezetben változatos minden esetben eredményes!

22. Sylva (válaszként erre: 20. - Gigi959)
2007. nov. 6. 17:48

Szia!

Engem viszont továbbra sem "rettentettél" ettől a munkától. Nem tudok sminkelni. Meg lehet tanulni? Érdemes egy kb. 3000-es faluban kozmetikát nyitni? Bármilyen infót szívesen vennék.

Nagyon szeretném csinálni, de ha kész ráfizetés az egész akkor bele sem kezdek.Köszi!!!

21. ef1a32d478 (válaszként erre: 20. - Gigi959)
2007. nov. 6. 15:27

szia!

amit röviden leírtál, az éppen elég volt, nem megyek erre a pályára! :) sminkelni örülök, h magamat ki tudom! :)

20. gigi959 (válaszként erre: 3. - Ef1a32d478)
2007. nov. 6. 15:11
Én kozmetikus vagyok. szivesen válaszolok minden kérdésedre!
2007. nov. 6. 15:06

Sziasztok!

Írok pár sort a kozmetikai pályáról. Elsősorban szeretni kell az embereket. Nagy türelemre és némi alázatosságra is szükség van. Ahhoz,hogy talpon maradj, állandóan tovább kell képezni magad,mert ez a szakma is rohamosan fejlődik. Egy kozmetikusnak elsősorban ismernie kell a bőr szerkezetét, a bőrtípusokat,a bőrön lévő elváltozásokat stb.A munkájához tartozik a masszirozás, gyantázás, szemöldök és szempilla festés, különböző gépi kezelések és bizony tudnia kell sminkelni is!

18. Sylva
2007. nov. 4. 12:36

Sziasztok!


Engem is foglalkoztat a téma. Utánna is jártam, a tanfolyam (14 hónapos) és a gyakorlat ára 500.000 ft. (Benne van a vizsga díj is)Egy valamire való szoligép szintén fél milla. És akkor még ottvannak azok amivel dolgozni kell.(Ezek árát nem tudom, de feltételezem, hogy nem olcsó)

Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora ügyfélkör kell ahhoz, hogy megtérüljön a befektetés és azért hozzon is valamicskét a konyhára.

17. balintkata (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 3. 22:28

:)

Nagyon szeretem azt a filmet. Tulajdonképpen Audrey Tautou összes filmjét..

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - 278c85ecf4)
2007. nov. 3. 22:07
Egy hangulatos kis film, en nagyon szeretem, bar allitolag nem nagy szam.
15. 278c85ecf4 (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 3. 22:02
Nem! De ezekután megkeresem!:)
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - 278c85ecf4)
2007. nov. 3. 22:01

Pedig erdekelt volna, biztos tortennek sikamlos dolgok egy kozmetikus praxisaban :))

Lattad a Venusz szepsegszalon c. filmet? Abban elhangzik egy erdekes story, na attol elmegy az ember kedve ettol a palyatol. Intimszortelenitessel kapcsolatos.

13. 278c85ecf4 (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 3. 21:58

Áááá, nem idevalók!:)

Meg nem is fecsegünk ki szakmai titkokat!;)

12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - 278c85ecf4)
2007. nov. 3. 21:44
Meselj, meselj!!! :)
2007. nov. 3. 21:40

(bocsi, be akartam fejezni, csak közben betoppant a párom)


Szóval ahogy közben már írták, a saját üzlet beindítása és maga a tanfolyam, kellékek, stb. rengeteg pénzbe kerül!

Nagyon kell gürizni azért, hogy behozd a sok kiadást! Ami nem könnyű! Ehhez minél több szolgáltatást kell nyújtanod, ami lehet, hogy nem nagyon tetszik! Pl. sminkelés, tetoválás, intimgyanta, stb

Bár engem mások pattanásainak nyomkodása se igen vonz! Főleg azok után, amiket a tesóm mesél!:)

10. Szamó (válaszként erre: 9. - Ef1a32d478)
2007. nov. 3. 19:47

De azért nem akartalak elijeszteni ám!!!!


Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok, ha tudok!


Én egy szalonban dolgozok, van 2 fodrász, 1 kozmetikus és én. Sajnos az élat nem fenékig tejfel....


Sok a kiadás: járulékok, rezsi, anyagok, képzések...


Ha jó helyen dolgozol, és ügyesen, akkor be tudod hozni az árát. De nagyon nehéz!!! Kis Magyarországunk nem arról híres, hogy tele lenne fizetőképes kereslettel....

9. ef1a32d478 (válaszként erre: 8. - Szamó)
2007. nov. 3. 19:37
ez elgondolkodtató volt, köszönm
2007. nov. 3. 19:12

Szia!

Én ugyan nem kozmetikus vagyok, hanem körmös, de valamennyire rokon szakma, szépségipar...


Tapasztalatom: a sulit szinte bárki el tudja végezni, ha érdekli a dolog és van kedve hozzá. Az alap képzés sajna nem elég, jó pap is holtig tanul. Mindig járni kell továbbképzésekre, rendezvényekre...Ha haladni akarsz a korral, értesülni az új dolgokról, anyagokról, gépekről, divatról, akkor soha nem állhatsz meg! Ennek persze anyagi vonzata is van. Befektetés nélkül nincs profit.

Ha teljesen a vendégeidért "élsz", akkor igen, kell sminkelned, sőt, minden mást is, hogy teljes körű szolgáltatást tudj nyújtani, mert igénylik!

Az sem mindegy, hogy hol dolgozol. Igényes, szép, felkészült szalonba szívesebben mennek be az emberek, mint valami kis lepukkant helyre.


Na persze csak ha otthon akarsz néha egy-két szemöldököt csinálni, akkor mindez nem fontos....


Sajnos sok kontár van az országban, aki megszerzi a bizit és nem képezi tovább magát, nem néz utána dolgoknak, sok gondot okoznak.....


"dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy csillag megy az égen, úgy érdemes..."

2007. nov. 3. 19:10
nekem a nővérem kozmetikus ,most nyitott saját boltot.Sok ,sok pénz idő türelem kell a dologhoz.Nem hull a manna az égből az kevés ha te otthon elszöszölsz magadon.Maga a tanfolyam 2 év, sok pénz,majd a vállalkozói dolgok elintézése, saját berendezés beszerzése ...Pár százezertől a millióig is eljuthatsz.Jól gondold meg!
6. 278c85ecf4 (válaszként erre: 5. - Ef1a32d478)
2007. nov. 3. 18:29
Hát, a tanulással szenvedett eleget anno a tesóm! A biológia, anatómia, kémia, anyagismeret, és egyéb apróságokkal!:
5. ef1a32d478 (válaszként erre: 4. - 278c85ecf4)
2007. nov. 3. 18:23
Mi mindent kell például tanulni? Könnyű -e elvégezni a munkát, általában itthon én vagyok, aki megcsinálja mindenki szemöldökét festés, gyantázás! Muszáj sminkelnie egy kozmetikusnak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook