Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kellene lekötnie egy mesének a baba figyelmét? Hogy csináljam, ha nem érdekli? fórum

Mikortól kellene lekötnie egy mesének a baba figyelmét? Hogy csináljam, ha nem érdekli? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. enderkora (válaszként erre: 38. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 24. 15:52
Már megvan a vetítő, de a hűvös, esős időre tartogatom, hogy ne unatkozzunk! :)
39. enderkora (válaszként erre: 37. - Egypt)
2011. júl. 24. 15:52
Én is be akarom szerezni mindet, mert nekem is tetszenek! :)
38. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 36. - Enderkora)
2011. júl. 24. 15:10
:) biztos tetszeni fog, ha jönnek hozzánk kisebb-nagyobb gyerekek, ámulva nézik. Eddig mindenkit lekötött, még az izgágábbakat is egy időre..
37. egypt (válaszként erre: 35. - Enderkora)
2011. júl. 24. 15:06
Az is megvan nekünk is, meg a Bárányfelhők is.:)
36. enderkora (válaszként erre: 27. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 24. 09:41

Ismerős a szitu! Mi is pár hónaposan kezdtük az "olvasást".

A diákat most fogjuk mi is kipróbálni. Meséket meg csak dvd-ről nézünk. Így könnyebb válogatni.

35. enderkora (válaszként erre: 26. - Egypt)
2011. júl. 24. 09:39

Igen, egyetértek veled! :)

Nekünk a Zakatoló van meg és imádjuk!!!

34. d89d9f2f77 (válaszként erre: 16. - Vero77)
2011. júl. 24. 09:10

hát pont fordítva!egy eleven kis rosszcsont!

ezt általában délután szoktam ha nem tudunk kimenni!

33. homern (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2011. júl. 24. 00:56
Ez a ritkább,általában nincs.Én még nem voltam "mesélős" bölcsiben,és a csoporttársaim sem,pedig ahányan vagyunk annyi gyak.helyen voltunk.
32. c130f7eb3b (válaszként erre: 2. - Vero77)
2011. júl. 23. 23:35

Itt megtalálod, hogy mekkora gyereknek milyen mesék kellenek:

[link]

31. debju (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2011. júl. 23. 22:24
az én lányomat is kb akkortól köti le, 23 hónaposan kapta az első Annás könyvet amit minden nap végig el kellett olvasni
30. debju
2011. júl. 23. 22:21

nálunk is Bartos Erika Annás könyvei a favoritok

19 hónapos kisfiam ma elmélyülten lapzgatta hosszasan szinte először, és közben hangosan sorolta mit lát a képen


szerintem kb 2 éves korig elég közösen nézegetni velük a képeket. Jelzik mikor már érdekli őket a történet is.


ja, és nem zavarják őket össze a különböző rajzok. Lányom másfél éves korától a felfők formáját is hasonlítgatta állatokhoz

29. mese habbal (válaszként erre: 28. - Kingi7)
2011. júl. 23. 22:18
nem mindenhol...
28. kingi7 (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. júl. 23. 22:15
A bölcsiben van mesélés, mindig mesélnek nekik elalvásnál, a 2 éves lányom kéri " anyja mesé!" őt leköti.
2011. júl. 23. 22:13
Az én kisbabám nagyon sírós volt. Még alig volt 2 hónapos, lefektettem magam mellé az ágyra és kinyitottam egy könyvet és felfelé tartva a karjaimat meséltem a képekről. Ez az egy nyugtatta meg, olyankor nem sírt. Naponta többször rövid ideig ezzel foglaltam le. Nemrég múlt 3 éves, imádja a könyveket. A szókincse óriási:) Kb 3 éves kora óta lehet neki olvasni, addig csak az általunk kitalált mesék érdekelték. Tudom ajánlani a diafilmeket, nálunk az is nagy siker. Ha valaki mégis a tv-ben vetített meséket választja, erősen szelektáljon. Szerintem kevés a jó mese és először érdemes velük együtt nézni.
26. egypt (válaszként erre: 24. - Enderkora)
2011. júl. 23. 22:12

Ha már Bartos Erika, nálunk először a verses könyvei jöttek be. A Százlábú volt a legelső könyv, amiből "meséltünk", egész addig nem érdekelték a gyerekemet a mesekönyves mesék.

Egyébként egyáltalán nem baj, ha egy gyereknek nincs ezekhez kedve vagy türelme, ugyanolyan jó, ha az anyuka talál ki meséket, sőt...

25. mese habbal (válaszként erre: 21. - Vero77)
2011. júl. 23. 22:05

szia,

mennyi idős a gyerek?


az enyém másfél éves... nagyon régóta mi is nézegetjük a képeket a képes könyvekben.. azt szereti, de rendes mesét nem lehet végigolvasni... úgy kezdtem el rászoktatni, hoyg este, miközben az ölemben fekve issza a tápszert, és olvsok egy mesét az Anna, Peti és Gergőből... valaki írta, hoyg kis gyereknek a saját életéről kell mesélni.. igen, ezek a mesék pont ezért jók.. mert tök egyszerű, hétköznapi történetek, semmi extra, bugyutának is tűnhet, mert semmi tanulkság vagy csattanó... de tök egyszerű, hogy még talán érti is, és közben bazi sok színes kép van, amiket szeret...

eleinte nem is figyelt rá, de mivel amúgy is feküdt a tápszerrel, így végig lehetett mondani.. most már kéri, és mondja is közben a dolgokat...

amúgy nappal neki sem lehet olvasni semmit, mert kiveszi a könyvet a kezemből, vagy becsukja, ellapozza stb.. szóval olyankor még mindig csak a képek nézegetése megy, és a felismerés, meg állathangok stb...


a másik kérdésed: nem, nem zavarja össze! én tökre elcsodálkoztam, de marha jól fel is ismeri a másképpen rajzolt állatokat is.. ha meg mást mond rá, akkor kijavítom, vag ynevetünk egy jót, és ha ragaszkodik hozzá, akkor elnevezzük annak, de mindig hozzáteszem, hogy "amúgy ez egy akármi"... :)

2011. júl. 23. 22:03

Sziasztok!


Az én fiam most 25 hónapos, de már jó fél éve mesefüggő. Nem tudom, ki mennyire ismeri az Anna, Peti és Gergő könyveket, de nálunk egyet az elejétől a végéig el szoktunk olvasni.

De nem csupán ez a favorit könyv. Rengeteg könyvünk van és a rövidebb meséket is ugyanolyan szívesen hallgatja, mint a hosszúakat. A lényeg az, hogy képek is legyenek.

Nálunk is az van, hogy amint kivégzünk egy könyvet, már szalad is a következőért.

Rengeteg kifejezést megtanult a könyvekből.

De szerintem ez nem általános még ebben a korban. Gyereke válogatja, hogy mi az ami tetszik nekik!

2011. júl. 23. 22:03
mondókás, keménylapos egyszerű könyvekkel próbálkozz!!!
2011. júl. 23. 22:00

Persze! Az életben sem néz ki minden állat egyformán. Pl tacskó és bernáthegyi. Mégis mind a kettő kutya.

Nagyon okosak ám ezek a picik! Meg tudják különböztetni a dolgokat egymástól, és észrevesznek olyan hasonlóságokat, ami neked eszedbe sem jut!

21. vero77
2011. júl. 23. 21:58
És szerintetek az nem kavarja össze, ha egyik könyvben teljesen máshogy néz ki egy állat, mint a másikban (pl előfordul fotó, van, amikor rajz), és teljesen különböző dolgokra mondom ugyanazt a szót? Attól fel fogja ismerni?
20. vero77 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. júl. 23. 21:55

Persze, köszi, jól jön bármi tapasztalat, tanács. :-(

Mi is szoktunk ilyesmit, na akkor nevet néha, ha a kukurikúúúúú meg nyihahahaha van, de sok állatnál én sem tudom milyen hangot ad ki. :-)

2011. júl. 23. 21:54

3 éves a lányom, nem köti le sokáig a mese. Van néhány, amit mesélni szoktam, de le kell rövidítenem kb 3 percre az egészet. Vannak azok a könyvek, amik a klasszikus meséket 5-10 mondatban írják le. Na, eddig én azokat megvetettem. Most viszont látom az értelmét. Rövid, tömör, velős, képek is vannak benne, beindítja a fantáziáját, és képes végig ülni.


Az igaz, hogy először nem a mese fogja lekötni, hanem inkább ha a képekről mesélsz neki.

18. Molyka
2011. júl. 23. 21:54
Ja... amit mi szoktunk: képeket nézegetünk. Elmondom ki vagy mi van a képen, mit csinál, stb.
17. Molyka
2011. júl. 23. 21:52
Verses mesékkel próbálkozz, illetve versikékkel.:)
16. vero77 (válaszként erre: 12. - D89d9f2f77)
2011. júl. 23. 21:52
Ügyes a kisfiad, biztos nyugodt gyerkőc! Az esti mesénél is ilyen hosszan kell mesélni?
15. vero77
2011. júl. 23. 21:50
Gyakran próbálok olvasni a könyveiből, de max 4-5 mondat után rohan a "dolgára", vagy kikapja a kezemből, lapoz rajta kettőt, és földhözvágja. :-(
2011. júl. 23. 21:48

Halihó!:)

Nálunk ez az újság:

Kislányom 15,5 hónapos, elég sok képes könyvünk van, tele állatokkal, nálunk abból áll a mesélés, hogy hozza a könyvet, mutatja az állatot és mi mondjuk neki, hogy mi az, milyen hangot ad ki, épp mit csinál (repül a madár, legel a paci stb..) ha a szöveget fel akarnám olvasni nem hagyja, mert mutat és követeli, hogy arról beszéljek, amire épp rámutat. Rövid meséket sem lehet még olvasni neki.

Bocs, hogy hosszú lettem, de gondolom tapasztalatok is érdekelnek:)

13. homern (válaszként erre: 11. - Márti86)
2011. júl. 23. 21:47
:))
2011. júl. 23. 21:44

az én fiam 2 éves és képes 1 órát is végig ülni ha mesélek.

ha vége egy rövidebb mesének akkor hozza a másik könyvet hogy abból is és ha már unom akkor szoktunk a képekről beszélgetni.Szóval tényleg gyerek függő!

11. Márti86 (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. júl. 23. 21:41
Ezt akartam én is írni. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook