Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor teszitek fel és mikor veszitek le a hóláncot? fórum

Mikor teszitek fel és mikor veszitek le a hóláncot? (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 7. 09:26
én mindig hordom, télen-nyáron. csini vagyok benne, jól áll.
12. féknyom (válaszként erre: 6. - Vigyori:))
2009. febr. 25. 13:00

Persze, én kérek elnézést.:)

S hogy a témához is hozzászóljak... Ha van jó téli gumid, max hegyekben kell feltenni szerintem. Normál országúton, ha már nem tudnál menni a télivel, akkor a kamionok már rég keresztben vannak és áll a forgalom. Rengeteget mentem télen (is) külföldre, 10éven keresztül, sosem kértek hóláncot, persze mindig a kocsiban volt. Én még sosem használtam, el sem akadtam. Talán a budai oldalon a szegénynegyedben néha kell...

Minden jót!

11. bezike
2009. febr. 25. 12:17
én azt mondom, eláll az a csomagtartóban, nekem mindig van egy dobozzal októbertől márciusig...
10. bezike
2009. febr. 25. 12:15
Nálunk sem kell mindig, de most nagyon nagy a hó, ráadásul olvad is. Tegnap csak tolatva bírtam elindulni, de az sajna nem a jó irány volt. Egy kis emelkedő van az utcánkban, de az már elég volt ahhoz, hogy ne bírjak elindulni. Ez normál úton nem biztos, hogy probléma lett volna. Csak a hólánc segített, meg a szomszéd, aki felrakta...
2009. febr. 25. 12:10
suerintem csak alkalomadtán kell használni?nem?
2009. febr. 25. 12:08
Azért van egy-két olyan hely Magyarországon, ahol néha fel kell rakni azt a fránya hóláncot. Például én Pilisszántó nyaralóövezetében lakom, ha haza szeretnék jutni, vagy el otthonról, akkor igenis az aszfaltos útig néha fel kell tenni a hóláncot, mert az emelkedőn nem tudok felmenni másképp. Ilyen nap volt a tegnapi is...
2009. febr. 25. 11:43

A hóláncot 1-2 cetnis hóban nem kell feltenni, mert akkor eltörik. 10 centis hónál már biztonságos, de akkor is max 50-nel lehet vele biztosan haladni.

De hogy mikor kívánják meg az egyes országokban hogy föltedd? Az változó. Pl Franciaországban a kocsiban lévő kötelező dolog a hólánc. De pl Nagy-Britanniában még izzókészlet se kell, egészségügyi csomag se.

Pl Németo-ban hóban is mehetsz nyári gumival, ha biztonságosnak ítéled meg, de már Ausztriában csak téli gumival mehetsz és annak se szabad elkopottnak lennie. Van, ahol elég, ha csak a meghajtott kerekeken van téli gumi, de van olyan ország, ahol ezért büntetnek. Idén télen mentünk mi is haza Skóciából Mo-ra, minden érintett országra más szabályok vonatkoztak, de ami megfelelt mindenhol, az a négy évszakos gumi, ami jó sárra és hóra is, plusz a hólánc a csomagtartóban.

6. vigyori:) (válaszként erre: 4. - Féknyom)
2009. febr. 25. 11:42

mos mé,hát itt bárki kérdezhet bármit:)

mé nem írod hogy garázsbabeállás előtt fel,kiállás után le:)

ésakko minden rendben van:P

2009. febr. 25. 11:40

nekem a pápai terepgumi jobban bevált mint a hólánc,igaz trolibusz hangja volt az autómnak a pályán,meg a futómű sem szerette nagyon,de a hókotró után a kitolt havon nagyon izgi volt menni:),és nem ragadtam el sehol:))

de ez a múlt,régi szép idők,most meg maradt a sima hógumi,ami max arra jó hogy keresztbe menjen vele az ember a hősök terén:)))

2009. febr. 25. 11:36
Okos kis kérdés, elismerésem:)
2009. febr. 25. 11:33
a téli gumira gondolsz?
2009. febr. 25. 11:33
láncot?itthon nem is szabad!
2009. febr. 25. 11:32
Mikor teszitek fel- és mikor veszitek le a hóláncot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook