Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor számíthatok a bírósági idézésre? fórum

Mikor számíthatok a bírósági idézésre? (tudásbázis kérdés)


5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Vanjobb)
2021. júl. 29. 16:19

Népi ülnökként (anno) elég sok válópert végig ültem. Minden ügy más, más a téma, más a hangnem, más a végkifejlett. Egy biztos: hacsak a válni akaró fél meg nem gondolja magát, a házastársakat elválasztják egymástól.

Amikor az egyik ügyfél szinte sírva mondta, hogy: ne mondják ki a válást, ő nem akar válni. A bírónő: nem tehetem, mert "senkit sem lehet kényszeríteni arra, hogy olyan házasságban éljen, amelyben nem akar tovább."

Erre lehet számítani.

2021. júl. 29. 15:27
Mire lehet ilyen tárgyaláson számítani?
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 15:12
Anno mi is június végén július elején adtuk be, az első tárgyalás szeptember 26-án volt.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 29. 10:11

Az ítélkezési szünet azt jelenti, hogy az összes ügyvéd, bíró, ilyenkor veszi ki az éves szabadságát, tehát érdemi ügyintézés gyakorlatilag nincs.

Ha eddig nem kaptál értesítést a tárgyalás napjáról, akkor valószínű, hogy szeptemberre csúszik. Az meglehet, hogy az értesítést megkapod annál még augusztusban, (az adminok dolgoznak), de tárgyalás szeptembernél előbb nem valószínű.

2021. júl. 29. 09:03
Júniusban beadtam a válókeresetet, de köztudott, hogy ítélkezési szünet van, augusztus 20-áig. Mikorra várható az első tárgyalás szerintetek? Esetleg van valakinek tapasztalata? És még egy: Ilyenkor is foglalkoznak az ügyekkel, még ha nincsenek is tárgyalások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook