Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik fórum

Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik

1 2 3 4 5 6
2013. febr. 1. 11:50
Arról, hogy a gyerekorvosok mit vesznek észre és mit nem, nekem is van egy történetem. Gyermek koromban rentgetegszer volt torokgyulladásom, mandulagyuladásom. Gyógyszert viszont sose írt fel rá a doki, mert lázam sose volt, és az szerinte nem betegség, ami nem jár lázzal. Lehet, hogy ez a diganózis az esetek 99%-ában jól működik, de én olyan tipus vagyok ,aki semmitől se lázasodik be. Szóval rendszeresen jártam dokihoz, aki mindig elzavart, lehet hogy azt hitte, csak lógni akarok az iskolából. Ez így ment éveken keresztül. Tini koromban arra lettem figyelmes, hogy egyre több gennyes pattanás van az arcomon (ez még betudható lett volna a serdülő kornak), és erőteljesen elkezdett hullani a hajam. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki tovább küldött góckutatásra. Amint egy fülorgégész a számba nézett, teljesen el volt képedve, hogy teljesen tönkre van menve a mandulám, és nem értette, miért csak most lát engem először. Azonnal elrendelte a mandulaműtétet, azóta szököévente egyszer vagyok beteg, előtte folyamatosan beteg voltam...Ez egy elismert, jó nevű gyerekorvos volt, nem valami sarlatán...Az orvosok a nagy számok törvényéből indulnak ki, és ha valaki egy kicsit is eltér az átlagtól valamilyen téren, már nem biztos, hogy komolyan veszik a problémáját. Az orvosok se istenek, vagy valamilyen gépek, ők is tévedhetnek, a szülő viszont ismeri a gyerekét, sokkal hamarabb észreveheti, ha valami nincs rendben, mint egy bármilyen magas szakképesítéssel rendelkező idegen. Az én problémám egy jelentéktelen semmiség a ti problémáitokhoz képest, de az elv ugyanaz..az orvos szava se szent és sérthetetlen..
135. 4c1a787e8f (válaszként erre: 108. - Jak27)
2013. febr. 1. 11:41

Van szerető férjem, csak olyan a mukája, hogy a munkaidő minden nap! reggel 7-este7-ig van. Ezzel sok mindent nem tudok csinálni, ő se. Az orvos jól leszúrt, hogy nem igaz, hogy egy család ezt nem tudja megoldani, mert mindent lehet, csak akarni kell... Köszi, nem esett jól.


Pedig sajna ez a munka ezzel jár, nyilván azért csináljuk, mert másként nem tudnánk a 3 gyereket nevelni, 4 óra közmunkából nem menne. Mindemellett én is dolgozom, bár mérnökként de részmunkaidőben, az én fizetésem nem lenne elég önmagában a rezsire sem.. Nem arról van szó, hogy nem tudom kifizetni a tornát, hanem nincs itt velem senki, aki csinálja. Plusz még a nagylánnyal tanulni kell, a kicsi meg még baba. Még ő is mászna a hátamra közben. Plusz még az alsószomszéd így is állandóan balhézik a kis lábuk dübögése miatt...


Nagyszülők segítenek, de azt nem várhatom el, hogy minden este idejöjjön valamelyik a város másik végéről, és tornázzon velünk.. Még anyám is dolgozik, messze még a nyugdíj..


Ezzel együtt valamit ki fogunk találni, de azért nem olyan evidens sajna.. Evvan

134. mkriszti81 (válaszként erre: 115. - J357)
2013. febr. 1. 10:34
épphogy nem, erről szólt a cikk és az összes eddigi hozzászólás is...
133. 4c1a787e8f (válaszként erre: 132. - J357)
2013. febr. 1. 10:00

Ne vedd ezt bántásnak, csak raktározd el mások tapasztalatait, és őszintén kívánom, hogy soha ne kelljen őket a rejtett raktárból előhívni.


Pedig a legtöbb dologban egyezik a véleményünk, csak eddig Te személyesen megúsztad a rosszabb tapasztalatokat.


1. Én is úgy tapasztaltam, hogy a gyermekorvosok, sőt szerintem a védőnők is (bár ott hallottam én is kivételeket, de nem tapasztaltam magam) rendesek, és megtesznek mindent a gyerekekért. De! A kevésbé szembetűnő rendellenességeket valóban nem lehet havi 1-2 ránézéssel kiszűrni. Meg amint alant én is, mások is írták, történnek bizony emberi tévedések, amit akár egy gyerek életébe is kerülhetnek.. Van ilyen, nem is egy.


2. Valóban jóval több a hiperaktív, autista, diszlexiás gyerek. Igaz. Mivel az enyém is az egyik, ezért figyelem az ezzel kapcsolatos kutatásokat is. Ez ugyanis nem csak neked tűnt fel, ez tény.


a. Régen is voltak ilyenek, csak akkor túlnyomórészt "rossz magatartásúnak", "neveletlennek", "butának" titulálták őket. Több olyan kisgyerekkori társamra is vissza tudok emlékezni, akiket akkor bántottak, szamárpadba ültettek, megaláztak, megbuktattak, pedig mai eszünkel egyértelmű, hogy a fentiek köül volt valamelyik a baja. Ez azért szomorú, mert talán a mai napig nem heverték ezt ki, viszont a mai módszerekkel pár évi fejlesztéssel akármit elérhettek volna.. Ez bizony szomorú. Magyarán az egyik ok az, hogy jobbak a diagnosztikai módszerek, így több gyereket szűrnek ki.


b. A fenti csoporton kívül valóban mennyiségilet is több a problémás gyerek. A felgyorsult, hüle élet, a pénzhajhászás, a kilátástalanság már méhen belül is éri a gyerekeket. Ezek a dolgok visszaütnek, és hatnak a gyerekekre, ha akarjuk, ha nem. Ne csodálkozzunk, ha felpörgöttebbek már "génjeikben" is, hiszen csak hozzánk alkalmazkodnak. Az autistáink egyre inkább úgy működnek, mint a számítógépek.. Talán mi nem egyre inkább azoktól függünk? Ők csak megadják a választ a hibáinkra, életünkre. Akit régen egy tanyán dolgosnak, de pörgősnek tartottak, az ma itt a város közepén bizony hiperaktív... Hát ez a másik ok..


Én se hittem volna soha, hogy az én gyerekemet ezek a dolgok érinthetik, mi is a boldog egyszerségben nőttünk fel, hogy ilyenek nincsenek.. Hát vannak. És egyre többen..


Ezt azoknak is valamilyen szinten érteni kell, akit közvetlenül nem érint..

132. j357 (válaszként erre: 127. - T_marcsi)
2013. febr. 1. 07:56

én gyerekorvosról írtam, nem védőnőről.Sajnálom hogy ennyien támadtok, de én mint kis naiv, eddig tényleg azt tapasztaltam, főleg gyerekgyógyászat terén, hogy inkább küldenek a dokik föülösleges vizsgálatra, minthogy legyintsenek hogy nincs baj.

És biztos régen kevesebb dolgot diagnosztizáltak (a hiperaktív gyereket pl. csak kezelhetetlennek tartották), de most már szinte minden második gyerekre aggathatók az azóta megnevezett újabb és újabb rendellenességek, szóval átestünk a ló túloldalára.

131. jak27 (válaszként erre: 130. - INDUS11)
2013. jan. 31. 23:57
Köszönöm! :) És teljesen egyetértek veled!
130. INDUS11
2013. jan. 31. 23:10

Jak! Gratulálok a cikkedhez itt is!!

Végigolvastam a fórumot, és vannak elképesztő történetek sajnos! :(


Az ilyen J-félék hozzáállása elkeserítő, rendesen fojtogató-érzés van a torkomban ettől az együgyűségtől....És milyen sokan vannak..

Talán az energiáinkat egyáltalán nem lenne szabad a meggyőzhetetlen emberek szemének felnyitására fordítani. Az energia máshoz szükséges! :)

129. lepke99
2013. jan. 31. 22:57
Amúgy ahogy elnézem itt is és más fórumokon is, nekem szerencsém van a védőnőmmel, oké még nem született meg a kicsi, még csak várandós vagyok, de mindig hangsúlyozza, hogy amennyiben úgy érzem valami nem stimmel menjek dokihoz, kórházba. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nem törődöm a legtöbb.
2013. jan. 31. 22:23
Kedves jak27! köszönöm a cikket. Én is gyógytornászhoz fordultam, a doktornő és a védőnő nem szólt hogy kellett volna menni, csak mi vettük észre, hogy homorít, holott a doktornő hetente egyszer látta és ezt észre kellett volna vennie. Decembertől májusig kellett hatente egyszer gyógytornára hordanunk, otthon pedig amikor lehetőségünk volt rá, tornáztatni kellett. A háta miatt nem úgy mozgott ahogy kellett, volna ezért fordultunk gyógytornászhoz és még így is elég döcögösen indult be a mozgása, de megérte.
2013. jan. 31. 21:46
Kedves j357! Olvasva eddigi hozzászólásaidat egy kalap alá sorollak az okos és tájékozott védőnőnkkel, aki totál sötét azokban a szitukban, mikor valamit nem tud felfogni vagy nem ért. Egy eltérő fejlődésmenetű gyerekre nem elég rápillantani, vele kell élni, különben nem minden furcsaságot lehet észrevenni, amit a gyerek produkál. Az én életem is a mai napig folyamatos harc a gyerekemért, pedig már 4 éves. Harc a családdal, az ismerősökkel, mert nem értik, hogy nem én vagyok hülye, hanem a gyerek más mint az átlag. Nem értik, miért mondok ilyet. Azért mert így van. Egy anya nem jókedvéből cipeli a gyereket pénzt és időt nem kímélve, hogy segítséget kapjon. Nem gondolom, hogy a Te hozzáállásod példaértékű... az 50-es hozzászólásod durván kiverte Nálam a biztosítékot, de a többi sem piskóta... gratulálok. Védőnőnek tökéletes lennél (mély tiszteletem a kivételnek, aminék sajnos nem a kivételes táborba tartozik), 3 éves koráig a gyereknek hümmögni tudnál!
126. bvivien78 (válaszként erre: 107. - 4c1a787e8f)
2013. jan. 31. 21:10

Próbálok nem törődni! :) De bosszantó!

Sajnos körülöttünk is voltak olyanok, akik azt szajkózták, hogy túlaggódom és, hogy a fiamnak semmi baja. Köztük az anyósom is. :) Ma már azt mondja, hogy lehet, hogy a legnagyobb unokájának is jó lett volna egy kis Dévény torna. Szerencsére Ő belátta, hogy igazam volt, hisz látta a fiam fejlődősét.

125. bvivien78 (válaszként erre: 106. - J357)
2013. jan. 31. 20:57

Az eszedbe sem jut, hogy egy egyszerű játék közben felmerülnek szituációk, amikre a kisfiú SZERINTEM furcsán reagál. Igazad van, a "banbán néz", helyett írhattam volna, hogy a távolba réved, remélem ez így jobban megfelel.

Nem érzem, hogy így név és minden egyéb olyan adat nélkül, amivel bazonosítható lenne a család, kibeszélem őket ország világ előtt. Egyszerűen örültem, hogy végre kérhetnék tanácsot olyantól, aki jártas is a témában. Mert tudod, akinek egészséges a gyermeke szellemileg, fizikailag, az könnyen mondja, hogy állj elé és mondd el neki, hogy mit gondolsz.

Arra kíváncsi lennék, hogy melyik mondatomból olvastad azt ki, hogy felülbírálom a barátnőm nevelését?

A kapcsolat köztünk nevezhető barátinak, de mivel ismeretségünk csak a gyerekekkel együtt jöttek, tehát kicsit több mint 2 éves, nem mondanám, hogy túl szoros. Ezért is érdekelt, hogy szabad-e szóvá tennem a rossz érzésem és ha megteszem, akkor azt milyen formában tegyem. Lehet ezért engem megkövezni, de ha arról a barátnőmről lenne szó, akivel barátságunk az általános iskola óta tart, biztosan nem hezitálnék.

Jelen esetben is inkább a HOGYAN a kérdés és nem az, hogy tegyem, vagy ne.

Ha most bővebben kifejtem neked, az aggódásom okát, akkor azt mondod majd, hogy kibeszélem őket, ha nem írom le, akkor pedig nem magyarázom meg az aggódásom okát. De tudod mit? Még mindig úgy gondolom, hogy veled soha semmit nem beszélnék meg... már ha ismernélek. Te az a típus vagy, aki mindenkinél mindent jobban tud. Akinek van a fejében egy kép a világ dolgairól és azt megváltoztatni senki nem tudja. Talán még kész tények elé állítva sem vagy hajlandó más véleményét, igazát elfogadni.

A tetteink pedig mi vagyunk. Így azt gondolom még mindig, hogy rólam alkottál véleményt.

Én nem "kedves" vagyok, csak aggódó.

Sajnálom, hogy egy egyszerű kérdésből amit feltettem, ez kerekedett.

124. urbanszkyviki (válaszként erre: 123. - 117b1693d0)
2013. jan. 31. 20:09
Csecsemőkorában még jó volt a hallása a gyereknek, valamikor egy éves kora előtt kezdődött az egész dolog. Utána pedig csak legyintettek az anyuka beszédére mindig, hiszen elvileg elkönyvelték hallónak.....Az anyukája is jelezte a bölcsiben, hogy nem figyel a gyerek, ha háttal állva szólnak hozzá, de nem vették észre a bölcsis gondozók, így nem lett belőle semmi sem.
123. 117b1693d0 (válaszként erre: 122. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 31. 19:54

Nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de én saját magam is ellenőriztem a gyerek hallását és szerintem ezt a legtöbb szülő megteszi játszva. Nyilván mérni nem tudtam, de ha a legkisebb gyanúm is lett volna, akkor viszem hallásvizsgálatra magamtól. Egyébként a védőnő is mindig kérdezte, illetve ellenőrizte (pl. halkan mondott valamit, amit az éppen nem figyelő gyereknek szánt. Ez persze nem helyettesíti a komoly mérést, de ha valaki nem reagál ezekre, akkor az már ok egy "igazi" hallásvizsgálatra. Egész kis babákkal is lehet, amikor nem lát valamit, különböző mértékű zajt csapni, ha nem reagál több próbára sem, szólni kell az orvosnak azonnal.)


Nem a beszéd hiánya az egyedüli jele ennek. Nem is értem az egészet, hogy történhetetett meg. Nagyon szomorú.

122. urbanszkyviki (válaszként erre: 113. - J357)
2013. jan. 31. 19:24
Csak erre a szakember kiszűri-re jutott eszembe egy végül igencsak "szerencsétlenül" járt gyermek.....Fiammal együdős kisfiúcska, bölcsistársak, ugyanaz a dada, két kis nembeszélő fiúcska voltak ők ketten. :) Mindkettő érzelmes, mindkettő értelmes, csak a beszédben voltak lemaradásaik. Ugye nekünk azt mondták, hogy nem baj, hogy még nem kezdett el beszélni, ne aggodalmaskodjunk, majd nem győzöm hallgatni, ha nagyobb lesz - hát a Zalán szüleinek is ezt mondták. Tanácstalanok voltunk, együtt próbáltunk valamit kiötölni, mivel mint mi is, ők is el lettek hajtva mindenhonnan. Ekkor kb. 2.3 - 3 évesek lehettek a fiúk. Ugye nekünk később azért ha döcögősen is, de valami érthetetlen beszéd beindult, náluk nem, végül az óvónéni állt melléjük, mikor 3 évesek elmúltak és oviba kerültek. Na akkor került hirtelen egycsapásra a korai fejlesztőbe a gyermek, mert megsüketült akkorra már teljesen! :( Mint kiderült, folyamatos középfülgyulladása volt, és senki nem vette észre. Azóta beültették neki a hallókészüléket, de olyan késő volt már ez neki, hogy elkezdett ugyan beszélni valamelyest, de abba is maradt - a mai napig nem beszél, és már 6 éves lesz tavasszal......:(
121. jak27 (válaszként erre: 118. - 117b1693d0)
2013. jan. 31. 18:33
Mondom én, hogy mindent tud! :) Van egy csatorna, ahol egy esténkénti műsorban nagy hasznát vennék. ;)
120. jak27 (válaszként erre: 115. - J357)
2013. jan. 31. 18:31

Persze, szerinted! Akkor ezért mondják a legtöbb gyerekre azt, hogy lusta és kövér és ezért nem mozog. Képzeld, a gyógytornászunk mesélte, hogy került már hozzá olyan kisgyerek, aki 1 éves koráig volt lusta nagy baba, és ennyi idősen még kúszni sem tudott, csak feküdt... Ekkor azért már feleszmélt a szülő, hogy lehet, hogy még sincs minden rendben.

Azért félre ne értsen senki, nem azt mondom, hogy minden orvos ilyen nemtörődöm, de sajnos sokan vannak.

119. jak27 (válaszként erre: 117. - Jak27)
2013. jan. 31. 18:27

Na telefonról írtam, és nem sikerült. Szóval, magyarul:

Te ezek szerint nagyon félreértetted a cikkem mondanivalóját... Röviden, érthetően: ha anyukának/apukának van egy megérzése, hogy valami nincs rendben, akkor ne hagyják annyiban, tudod, van az a mondás is, hogy több szem többet lát... És ha végül mindenki azt mondja, hogy minden rendben, akkor mindenki boldog. De itt a legtöbb hozzászólónál nem ez történt sajnos. Mind1, szerintem te meg sem akarod érteni ezt az egészet. Mindenesetre az biztos, hogy nem vagy érintett, mert akkor nem lennél ilyen naiv...

118. 117b1693d0 (válaszként erre: 113. - J357)
2013. jan. 31. 18:24

Ne csináld már, nem kürtölt itt senki senkiről semmit szét!


Vagy te pontosan tudod, hogy kiről van szó? :)

117. jak27 (válaszként erre: 113. - J357)
2013. jan. 31. 18:16
Te ezek szerint nagyon flre értetted a cikkem mondanivalójt... Röviden, érthetően:ha anyuknak vagy apuknak van egy megrzése,hogy valami nincs rendben, akkor ne hagyjk annyiban,tudod,van az a monds is,hogy több szem többet lt... s ha végül mindenki azt mondja,hogy minden rendben, akkor mindenki boldog. De itt a legtöbb hozszlnl nem ez törtnt sajnos. Mind1, szerintem te meg sem akarod érteni ezt az egszet. Mindenesetre az biztos, hogy te nem vagy érintett, mert akkor nem lennl ilyen naiv...
116. lepke99 (válaszként erre: 115. - J357)
2013. jan. 31. 17:25

Ha egy ilyen súlyú dolgot nem szűrnek ki, gondolod, hogy a mozgásos dolgokat igen? Ha egy ilyen dologra legyint majd másra jobban odafigyel?

Bocsi ne értsetek félre, ezt nem úgy értettem, hogy a mozgásos problémák nem fontosak és nem kell őket kezelni.

115. j357 (válaszként erre: 114. - Lepke99)
2013. jan. 31. 17:17
a mozgás fejlődéssel kapcsolatos dolgokat szerintem kiszűrik
114. lepke99 (válaszként erre: 113. - J357)
2013. jan. 31. 16:50
A gyerekorvos kiszűri? Nyilván ezért írta az egyik anyuka pár hozzászólással korábban, hogy az egyik iker fia azért halt meg, mert elzavarták, hogy minden rendben van a gyerekével.
113. j357 (válaszként erre: 110. - Jak27)
2013. jan. 31. 16:42

Eddig is ezt írtam, hogy igen, sok helyen azt írják le amit a szülő akar.

Nem vagyok paranoiás, de örülök hogy így diagnosztizálsz.írtad hogy nem veszem a gyerek érdekeit figyelembe a fejlesztésfóbiával.Hát ez nyilván dícséret.

A cikkből nekem az jött le, hogy szülők vizsgáljátok meg jól a gyereket és ha valami eltérést vesztek észre a nagykönyvhöz képest akkor harcoljátok ki a fejlesztést!Holott igen a gyerekek eltérő ütemben fejlődhetnek és ezzel sok esetben nincs is baj.Ha baj van azt szerintem a gyermekorvos kiszűri, szerencsére kis hazánkban jól működik ez a rendszer!

A vizsgáztatásról annyit hogy más a szakember és más az aggódó barátnő, aki az aggodalmát az interneten kürtöli szét ahelyett hogy az érintett anyukának szólna.

112. jak27 (válaszként erre: 111. - 39dbe380da)
2013. jan. 31. 16:18
Biztos, hogy vannak különbségek az egyes helyek közt. DE én ezzel csak azt akartam jelezni "kedves" j357-nek, hogy nem úri jókedvemben viszem fejlesztésre, hanem mert bármennyire is hihetetlennek tartja a "kedves", igenis KELL a lányomnak egy kis támogatás. És a szak.bizottságon kívül még 2 másik gyógypedagógus is állítja határozottan, hogy kifejezett elmaradásai vannak a lányomnak több területen is. Én azt bírom, hogy az ilyen okosok (mármint nem te, hanem j357), azért mer' a rokona gyógypedagógus, akkor ő már telepatikus úton megállapítja, hogy én vagyok lökött, és unatkozó, hogy viszem mindenfelé a lányomat, és én ültetem bele a betegségtudatot, meg a hasonló baromságok...
111. 39dbe380da (válaszként erre: 110. - Jak27)
2013. jan. 31. 16:03

Isáig csak olvastalak titeket, de erre reagálnék. Én azért nem varrnék gombot erre a szakértői megállapításra. Szerintem a világon semmit nem jelent. Ebben a "témakörben" mozgó szakemberek többségéről igencsak lesújtó a véleményem. A mi gyermekünk SNI-s kódjára az alábbiak szerint tettünk szert: fejlődésben súlyosan lemardt kisfiúnkra csak vonogatták a vállukat mindenhol a "szakemberek". Mozgásfejlsztését is teljesen önerőből oldottuk meg, bár meggyőződésem, hogy ha nem csinálunk semmit akkor is 2,5 évesen tanul meg járni a gyermekünk.

Szóval kerek 1 évig jártunk "szakemberhez", aki a gyermek szerinte meglévő figyelemzavarát próbálta orvosolni, majd óvodaválasztás előtt kikértem a véleményét, hogy melyik intézményt javasolja. Vonogatta a vállát és a többi nagytudású kollégája is, akinek kikértük a véleményét. Ezt követően, teljesen magunkra hagyva a kérdéssel, kinéztünk egy óvodai csoportot, ahol úgy gondoltuk, hogy a városban elérhatő legjobb fejlesztést kaphatja (van mozgásfejlesztés, logopédia stb. és mivel ide a szakértői bizottság kijelölése kellett, beballagtam a szakértői bizottsághoz, mint szülő kértem a gyerek vizsgálatát. A vizsgálat napján elmondtam, hogy olyan kódot szertnék amivel az intézmény felveszi és kértem is a kijelölését. Nagyon kézségesek voltak, szó nélkül kijelölték az ovit, megkaptuk a szükséges, de "közünk nincs hozzá" SNI kódot. Egyrészt jó, mert elértem, hogy az általam kiszemelt intézménybe kerüljön a gyermekem -amivel egyébként elégedettek vagyunk - másrészt a k...a a...kat, hogy meg sem nézték a gyereket, egyébként sem kaptunk semmiféle segítséget az intézményválasztáshoz, mindenki csak a vállát vonogatta. Gyakorlatilag teljesen magunkra vagyunk hagyva az egész probémával és sokszor elborzadok, hogy hogyan érvényesíti a gyermeke érdekeit egy kevésbé határozott vagy egyszerűbb szülő.

110. jak27 (válaszként erre: 97. - J357)
2013. jan. 31. 15:40
Szerintem üldözési mániád van, senki nem bántott, te nyitottad a hozzászólásaidat azzal, hogy szó szerint idézlek: "Szerintem bocs, de nektek kéne terápiára járni hogy minden áron valamit akartok találni a gyereken!" Ez a mondat szerintem sokkal inkább bántó és személyeskedő, mint amit mi írtunk neked válaszul. És bárcsak igazad lenne, hogy csak mi vagyunk olyan unatkozó hátébék, akiknek a napját az tölti ki, hogy keressük mindenáron a nemlétező hibát a gyerekben. Kérlek nézz a tükörbe, és gondolkozz el azokon, amiket írtál! Még egyet idézek, a tegnap kézhez kapott szakértői véleményből:"A szülők rendkívül érzékenyen és reálisan látják a kislányuk állapotát, a fejlődésbeli eltéréseket megfogalmazzák. Ezek együttesen jó alapját adhatják a gyermek célirányos fejlesztésének." Na erre varrjál légyszíves gombot. Szerinted ha egy totálisan átlagosan, és minden probléma nélkül fejlődő gyerek lenne a lányom, akkor írnának szerinted ilyet??? Te tipikusan a dugjuk a fejünket a homokba oszt majd lesz valahogy típusú ember vagy!
109. jak27 (válaszként erre: 106. - J357)
2013. jan. 31. 15:26
Olyan barátnő, aki tudja elvakult szülői szemek nélkül, REÁLISAN nézni az említett kisgyereket, és esetleg felhívni a szülők figyelmét erre annak ellenére is, hogy vállalja az eseteges megsértődést. Ha igazán erős a barátság, a szülők pedig kellően intelligensek, akkor felfogják, hogy nem bántó szándékkal "bírálta felül őket", és lépnek. Ne haragudj, nem akarlak elemezni, de szerintem vagy az iskolában, vagy valahol bánthattak valamilyen vizsga helyzetben, mert minden megmérettetést, felmérést negatív színben tüntetsz fel. Tényleg a védőnőt vagy a dokit nem küldted el a búsba, mikor mondjuk státuszt csináltak? Tönkre ment a gyereked abban, hogy megnézték, hogy a kortársaihoz képest hol tart??? És szerinted nem lehet "vizsgáztatni" SZERETETTEL??? Isten bizony, hogy próbállak megérteni, de sajnos nem megy!!!
108. jak27 (válaszként erre: 93. - 4c1a787e8f)
2013. jan. 31. 15:20
Nagyon jól megfogalmaztad, hogy mi is nehéz ebben az állapotban, és hogy miért hihetetlen a többiek számára, hogy igenis lehet baj annak ellenére, hogy mondjuk egyes területeken kimagaslóan teljesítenek. Én biztos vagyok benne, ha nem kapom meg a mozgáslemaradás kapcsán a kiképzést, tuti vártam volna én is, de tanultam belőle. Teljesen megértem, hogy megváltás volt az sni, és örülök, hogy nem hagytad magad lerázni. Nehéz lehet egyedül, én nem tudom, bírnám -e. Pont azon agyaltam valamelyik nap, hogy hogyan tudnám egyedül lóbálni. :( Nem könnyű helyzet, az biztos, de örülök, ogy végre megfelelő intézményben van a fiad! Sok erőt kívánok!
107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 105. - Bvivien78)
2013. jan. 31. 14:52

Ne törődj vele!


Anyósom (egyébként 3 diplomás nő!!) a mai napig nem ismeri el, hogy a fiának gondja van és volt. Azt se, hogy az unokájának. Két autista diagnózis után, és sok év komoly küzködés után, miután gyakorlatilag kitették a fiamat az óvodából, mer nem tudtak vele mit kezdeni.


Annyit mond anyósom, hogy semmi baj, amikor a férjem gyereknek órákig hisztizett (kemény autisztikus tünet az olyan "hiszti", ami tényleg órákig csillapíthatatlanul tart) akkor ruhástul berakta a hidegzuhany alá. Ne csináljak gondot a dolgokból, csináljam én is azt...


A fogyatékos gyerekemmel.. Gratula..


És bizony az elején nem nagyon volt más tünet, minthogy "bambán nézett néha", mimikája szegényes volt. És fontos tünet volt - KI GONDOLTA VOLNA?? - hogy "beszéde modoros". Ez azt jelenti, hogy úgy beszélt, mint egy tudós, mondjuk az "esik az eső"-t ő úgy mondta, hogy anya, "csapadék szemerkél, nem gondolod?".


Úgyhogy ha valmi furcsa az bizony lehet baj.


Azzal nincs semmi baj, ha valakit "feleslegesen" megnéznek, azzal viszont nagyon is van, ha nem. Ma már nem viselik el a kicsit bénát, azonnal durván lenyomják. Ezt a legtöbben érzik, ezért próbálnak tenni valamit..

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook