Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondta meg az orvosod, hogy vállalja-e a szülést? fórum

Mikor mondta meg az orvosod, hogy vállalja-e a szülést? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Delbuk)
2019. okt. 15. 15:18

Én kérek elnézést, mert itt nincs idióta orvos. Mind precíz, mind kedves.

Nem kell a fél életedet ott töltened.

Mifelénk a magán orvos csak a madamoknak van.

28. delbuk (válaszként erre: 27. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 15:10
Az SZTK-ban is előfordulhat, hogy felületes, nemtörődöm, vagy épp bunkó. Arról nem is beszélve, mikor több óra várakozás után derül ki, hogy a normális doki, akihez épp szoktál járni, valamiért nincs, és egy olyan orvos vizsgál meg, akit emberek közelébe nem engednék... Az már mák, hogy ez velem épp nem terhesség, hanem csak egy rákszűrésnél történt, de maradandó "élmény volt". Plusz nincs annyi szabim, hogy ott töltsem a fél életem. Arról nem is beszélve, hogy, ha valakinél van bármilyen gebasz, nagyon nem mindegy, hogy épp olyan orvoshoz kerül-e, aki ért hozzá. Szóval nem baromság fizetni érte, esetleg másoknak más a prioritás, mint neked. ;)
27. 8d00a82c06 (válaszként erre: 26. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 14:48

Sztk-ban elég ugyanahhoz a dokihoz járni terhesség alatt. Egy egy vizsgálatért ami amúgy is kötelező, fizetni egy baromság.

Sztk-ban is ugyanolyan orvos van mint a hiper drága orvosok...

Sosem felületesek!

26. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 25. - R_e_G)
2019. okt. 15. 14:33

Miért hiszik, hogy a szülés levezetése végett fontos egy kismamának dokit fogadni?

NEM!


Maga az a 9 hónap a legfontosabb, pl ha van közben betegséged, ami terhesség alatt jön ki(cukorbetegség, toxemia,stb) akkor jó érzés tudni, hogy jó kezekben vagy és a leleteidet figyelemmel nézik át, nem csak úgy egy pillantás es mehetsz tovább!

25. R_e_G (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 14:10

Én a helyedben dokit váltanék, hacsak nem gond neked az ügyeletesnél szülni.

Nálunk nem lehet orvost fogadni, de egyértelmű, hogy ha ügyel akihez jártál, akkor ő vezeti le a szülést. Az első babánál szerencsém volt, a másodikat egy számomra idegen dokinál szültem, de az se volt rosszabb, mint a saját.

24. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2019. okt. 15. 13:17

Amúgy nem tudom más kórházban hogy megy, ez a kórház már eléggé sz@r hely lett.


Minden tekintetben, nem csak nőgyógyászatban!! Ezért hanyagolom is inkább, ha van valami bajom, csak terhesen nem tanácsos, meg sok bajom is lett közben, amit jobban szeretném, ha figyelmének, ezért kell az orvos, de akkor sem szállunk el a penzzel.


Ha kevés neki adja vissza, nekem jól fog jönni 😉

23. ab61752c45 (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2019. okt. 15. 13:14
nekem sem volt,bár akkor nem volt ilyen nagy divat.
22. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 21. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 13:14
megőrültem volna*
21. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2019. okt. 15. 13:12

Állítólag van egy ilyen, aki közli, aggályos, vagy nem.. Ő ilyen. Ezért mondom a kismamán múlik.


Ezeket a dokikat nagyjából ismerem, mert SZTK rendelésre mindig az ilyen majmokat tették be, akik elég szemetek és még ott is adnak nevjegykártyát, hogy menj el és majd megmondja mi bajod. Ez 5 éve volt.


Nem akartam magam felhúzni, amúgy sem nekem adott volna igazat senki, mert mindent kimagyaráznak, annyi, hogy többet oda nem mentem.


Esetleg máshoz kértem magam, de a végén az volt a válasz, hogy nem lehet tudni ki lesz...

Ekkor még nem voltam terhes.

De mondom sok kismamával beszéltem már és ezeket hallom vissza.

Én most cseréltem dokit, mert pénz ellenére egy bunkó,meg nem is normális, aki a 10.heten akár 12.heti genetikai vizsgálatot csinálni nekem... Azt hittem falnak megyek. Aztán mielőtt teljesen megőrtem volna erdeklodtem asstonyoktól, pénz és minden tekintetben, így jut el az ilyen példa is.

20. dd41cc22f1 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 13:10
Egy szülés szerintem nem egyszerű, ne csodálkozz, ha gondolkodási időt kért. Férfi létére az is szép dolog tőle, hogy elgondolkodott az ügyön. :))
19. Panna.33 (válaszként erre: 18. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 13:07

Az azért aggályos, ha közli, mennyit kér, az már-már bűncselekmény.

De ha nem kapja meg, mit csinál? Visszateszi a gyereket?

2019. okt. 15. 13:01

Az más, ha közli, hogy mennyi a díj, az meg a kismamán múlik, hogy így jó, vagy nem jó..


De magamatól sose adnék ennyit.


Persze mások vagyunk, más bankszámlával es felfogással, nincs ezzel baj!

17. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 16. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 12:59

A magánrendelést se kell elfelejteni, az csak jó neki, ha te jársz hozzá, hiszen viszed a pénzt.

Az is olyan 100-130000 9 hónapra elosztva.. Legyen csak 7 havi, mert mondjuk az első pár hétben nem tudod és nem mész, de én már az első trimeszterben is 4-szer voltam.. Holnap újra, szóval azért nem rossz 1 kismama hozadéka akkor sem, ha "csak" 100 ezret ad és nem 250 ezret.


Különben is mi lesz, ha nem adsz annyit ? Semmi.



1 orvost ismerek, aki egy másik fórum tagja szerint kinyitott a borítékot és visszaadta. Mondván már kávézott és annak több éve. Az a nő 50 ezret adott neki..

Jól járt, hogy visszakapta, nem a csajjal b.szott ki.


De ez az orvos amúgy is egy tapló pénzhes majom, ismerem, voltam is nála, na őt alapból tudtam, hogy sose szeretném, személyes tapasztalatom miatt, akkor még baba nem volt képben.

16. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2019. okt. 15. 12:51
De lehet! Én á 100000 forintot még reálisnak tartom, fogadtam es kb ennyit fogok adni, ha nem leszek elégedett, akkor annyit sem.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 12:49
Ezért nem kell dokit fogadni.
2019. okt. 15. 12:47

Sok nőtől erdeklodtem az utóbbi 3 hónapban, itt a fórumon is,mashol is...

Mindig megkerdeztem, hogy előre mondta a doki mennyit adj?

Mondták NEM... Én adtam annyit...

Hát akkor jól van 😏

13. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. okt. 15. 12:46
Vannak, mert a kismamák feltornázták.
2019. okt. 15. 12:45

Egyébként ritka az a doki, aki megmondja, hogy figyelj csak, 150 lesz a szülés, ezt a kismamák vágják ki a zsebükből, mert szerintük ennyire hálásnak kell lenni, és utána még már ehhez lesz mérve a többi nő is.


Igen, hálásnak kell lenni, mivel fogadod az orvost. De nem ennyire, meg nem negyed millióval, kicsit teszel hozzá, aztán magankórházba is mehetsz, mindennel együtt az is majdnem annyi..


Persze van, akinek 250 ezer p.csa, lehet én vagyok ilyen csak, hogy soknak tartom..

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 12:43
Tavaly szültem,ilyen árak vannak.
10. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2019. okt. 15. 12:42

Én nem adnék ennyit, az megint biztos.

A szülésznőnek 30 - 50 között adnak felénk, én nem adtam az elsőnél sem, de azt nem is fogadtam.


Másodiknál akkoriban még 50-80 volt a reális, de volt, aki már anno is 100 - at adott a szülésért.


Szakkrvosjelöltnek meg szerintem akkor 40 dukál.


Én biztos nem szállok el ezzel, mert a terhesgondozásra is elmegy havonta egy csomó pénz.

12-24 ezer, végén több, az utolsó hónapokban. .

9. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 11:51

A 12. héten kerestem fel az orvosomat. Simán vállalt, pedig akkor találkoztunk először. Akkor azt is mondta, hogy a kiírt időpontkor szabin lesz, elutazik, gondoljam át, hogy így nála akarok-e maradni. Ha igen, és nem szülök meg a szabijáig, átad egy hasonló gondolkodású kollégájának, ezt ígéri. Maradtam, 2,5 héttel korábban nála szültem, spontán indult, császár lett.


Nem lehet hogy a dokid sumákol szintén szabi miatt? Hogy hozzá hordd a terhesgondozás díját, ha esetleg nem is szülsz nála? Vagy programozottat akar idő előtt???

Nekem ez furcsa válasz a doki részéről...

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Panna.33)
2019. okt. 15. 11:48

Én hajnali fél kettőkor beállított a kórházba hogy 2 perces fájásaim vannak. Aznap éjjel én voltam a 3. Fél 4-kor megszületett.

Csak mosolyokat láttam pedig hulla fáradt volt az egész személyzet.

2019. okt. 15. 11:47

Ha orvost fogadsz,manapság első perctől kezdve vállal.Egy szülés 150-250ezer között mozog,de mivel a dokik ugyan azzal a szülésznővel melóznak nekik az összeg fele szokott járni


Én nem fogadnék dokit,lehet ott se lesz a szülésnél,szabin lesz,nem ér be...felesleges pénz kidobás.

6. Lávli (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 11:43

Én úgy értelmezem ezt, hogy nem akar rólad lehúzni 3-4 hetenként 15 ezret egy vizsgálatért vagy egy recept felírásért, a 30. héttől meg felpörögnek az események úgyis, ha addig minden simán ment. Végülis nem utasított el, nem mondta, hogy nem vállalja a szülésedet.

Azért nem ártana, ha legközelebb konkrétan és érthetően rákérdeznél ("számíthatok rá doktor úr/nő, hogy ön vezeti majd le a szülést, ha eljön az ideje?")

5. Panna.33 (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 11:43

Szintúgy.

Sürgősségi császár volt, az osztályon feküdtem toxémia miatt, és az ügyeletes orvosnál produkáltunk egy szar NST-t. Mondta, hogy ebből ma baba lesz és úgy is lett.

Maximális odafigyelést kaptam.

4. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 11:42
Magadat tetted bizonytalanná. Az orvost nem kellett volna megkérdezni. Ha akkor mész hozzá amikor berendel, kap valamennyi összeget. Régen ez minden orvosi vizitnél 3000,-Ft. volt és a szülésre mondta, hogy 20.000,-ha sima, 25.000,-ha komplikáció lehet. De ez már 20 éve volt. Nem tudom most mennyi a tarifa. DE olyan is valóban, hogy tisztességes az ovos és szó nélkül végzi a munkáját. Persze ha nem mutatod hogy anyagilag mennyire jól állsz. Mert bizony sokan nem tudnak adni az orvosnak, a gyerek meg kijön, ha akarod, ha nem. Bocsánat, de az anyukák is tudnak nagyon ostobák, avagy hülyék lenni.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 11:39
Ügyeletes orvosnál szültem. Nem idegeskedtem, hogy ott lesz-e vagy sem, egy fillért sem dobtam ki az ablakon mégis kedvesek voltak és élünk mindketten egészségesen.
2. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 1. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 11:23

Ezt nem értem, vagyis igen, de ez így elég fura ...


Hozzá jársz terhesgondozásra és rákérdeztél a szülésre is, aztán arra kaptál is választ, meg nem is?


Nálam az elsővel úgy működött, hogy elmentem az osztályvezető főorvoshoz és mondtam őt szeretném orvosomnak...


Onnantól hozzá jártam es én nem tettem fel külön a kérdést, mert úgy gondoltuk ez magától érthetődik.


Most is terhes vagyok, az előző már régen volt, lehet más már a szokás?!


A masodikkal se kértem fel külön, fizetek minden rendelésen (mondjuk most cseréltem) megyek mikor visszahív és kész.


Ezt nem is értem amúgy, hogy mi az, hogy térj vissza rá?


Ez necces, mert ha nemet mond neked majd, nem mindenki vállal a 30.het után el..


Van olyan aki 22.hétig elvállal, ha mástól mész át később már nem.


Hány hetes vagy?


Keress másik dokit időben!


Akinél megmondom az első alkalommal., hogy mit akarsz es vállalja - e!

2019. okt. 15. 11:16
Nekem azt mondta az orvosom térjünk rá vissza a 30 hét körül. Az elég soká van szerintem, addig bizonytalanságban lenni..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook