Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor mondta meg az orvosod, hogy vállalja-e a szülést? fórum

Mikor mondta meg az orvosod, hogy vállalja-e a szülést? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. delbuk (válaszként erre: 52. - Bless the child)
2019. okt. 15. 18:48
Dehogy, olyanhoz maganban sem megyek. Ellenben a magant en valasztom ki, allami rendelesen meg aki jut. Egyebkent a magan dokim a klinikan mutott (mashoz jartam akkoriban, de az a mutetre nem tudott bejonni), megszerelt, korultekinto, kedves, alapos volt, ezert kivalasztottam magamnak, mert benne bizom. En nem mondom, hogy sztk alapon nincs jo ellatas, csak azt, hogy esetleges, es nekem fontos, hogy meglegyen a bizalom is. Masnak meg az a fontos, hogy masra kolthesse azt a penzt, amit en lazan elverek arra, hogy 5 percet kelljen varnom a sajat orvosomra, es ne 2,5-3 orakat egy szamomra ismeretlenre. Nekem ezzel semmi gondom, erre irtam, hogy mas prioritas/mas elethelyzet.
58. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 57. - R_e_G)
2019. okt. 15. 18:43

Ja nem.. Én arra reagáltam, hogy írtad, hogy " ha csak nem gond az ügyeletesnél szülni"..


Erre írtam, hogy miért hiszik azt, hogy azért fogadunk csak dokit.


Persze, hogy nem küldi el, pénz az is neki,tudom,de nem erre a részre reagáltam.

57. R_e_G (válaszként erre: 26. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 18:41
A kérdés úgy szólt, hogy vállalja-e a szülést a doki. Gondolom a terhesgondozásról nem fogja elhajtani 30 hetesen.
56. Bless the child (válaszként erre: 55. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 17:22
Mondjuk én egyszerűbb helyzetben voltam eü dolgozóként, ismerem őket. Szülésre nem kértem fel senkit, mert tudtam, hogy bármelyiknél bátran szülhetek. Azért igyekeztem mindig ugyanahhoz menni, akiben maximálisan megbíztam, végül nála is szültem.
55. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 54. - Bless the child)
2019. okt. 15. 17:18

És azt hogy próbálgatod végig?


Nem tudod... Nálunk 2 orvos van az SZTK - bán, az újban.

A többi azt hiszem a nővédelmi én található, vagy osztályon. A nővédelmibe nem mehetek, nem tartozom oda. Én is azt akartam pedig, hogy lássam milyenek és utána ... De nem lett rá lehetőségem.


Aztán sokat olvastam neten és sok rokonom is istenítette ezt a dokit, erre elmentem hozzá, magánba és szörnyű embernek ismertem meg,utána még behívott a kórházba is, ott se bánt jobban az emberrel. Sőt a kismamák a váróban összesúgtak mögötte, ők már ismerték személyesen... Én csak a neten amit láttam, meg 1-2 rokon véleménye alapján próbáltam ki őt, nem fogadtam fel, csak elmentem egy rendelésre és csinált pár vizsgálatot...


Mar aznap, amikor a rendelésen voltam tudtam, hogy nekem ez nem kell, de adtam neki még 1 esélyt, gondoltam lehet mindenkinek rossz napja,hát nem 😂

Nekem lett csak az.


Tudom én, hogy vannak rendes dokik ingyen is ,valahol a nagyvilágban,csak nem találtam még rájuk.


Én sem lennék a pénzem ellensége, ha jó helyen lennék, de nem érzem úgy.



Pénz hatására a legtöbb kedves lesz.

54. Bless the child (válaszként erre: 53. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 17:00
Akkor olyanhoz kell menni, aki normális
53. Tapmancs2 (válaszként erre: 52. - Bless the child)
2019. okt. 15. 16:55
Sajnos a pénz beszél, van amelyik igen..
2019. okt. 15. 16:48
A magán orvos "rendes" munkaidőben az sztk-ban is rendel. Az sztk-ban bunkó, magánban meg átvált jóságos doktorrá? Csak kérdezem
2019. okt. 15. 16:26
Nehéz jó orvost találni legyen az magán vagy SZTK-s úton.. Én is voltam már magán úton olyannál, hogy rendesen megalázva éreztem magam! Miközben a bugyimat vettem vissza a 2 perces nagy nulla vizsgálat után, közben mondta el amit látott (semmit) es h 10000 lesz, de a bugyit még fel se húztam. Undorító némelyik.. Es akihez most járok nagyon rendes és jó orvosnak tűnik, nem is pénzéhes szerintem. Meg akarom tartani mindenképp. Majd 24-25 hét körül rákérdezek újra. Csak érdekelt hogy ez másnál hogy ment..
50. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 49. - Panna.33)
2019. okt. 15. 16:25
Így igaz!
49. Panna.33 (válaszként erre: 44. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 16:21

Igen, sokszor az a probléma, hogy a pácienst nem felnőtt emberként kezelik.

Mondjuk van, aki úgy is viselkedik, hogy nem lehet felnőttként kezelni, de azért ne álljon hozzám alapból úgy, hogy nem vesz komolyan.

Az meg tényleg gáz, ha magánban van ideje olyanra amire államiban is kellene, hogy legyen.

2019. okt. 15. 16:20

Hatvanban voltam,ott csesztek el,nem kicsit...aztán meg a terhességem korát nézték be 1 hónappal..ekkor tértem át Kistarcsára,miután Eger túl messzinek bizonyult,bár onnan a dokim Jászberénybe ment.

Progis császár,rémálom volt..utána a kövi egy álom.

Fogadott dokim volt,abban maradtunk varratszedésre ha megyek rendezzük a saram...a boríték egy része végül az Auchan-ban landolt,mert a dokim nem volt ott a megbeszélt időben..ez nem az én hibám🤣

Hatvan mészárszék,voltak babák akik fogadott doki hiányában kulcs csont töréssel születtek,mert csesztek császározni...a roma származású kismamák külön vannak téve állítólag...ezt a kórházat nagyívbe kerülöm...pedig a gyereket is hordhatnám oda orvoshoz,de nem teszem...mert car.

Azt hogy ki hol szül és mennyiért,mindenkinek saját joga eldönteni...fogad orvost vagy sem,szintén.

Komplikációk bármikor lehetnek,fogadottnál is lehet tragédia,ügyeletesnél is történhet csoda...

Kár ezen lovagolni.A lényeg,hogy dokit nem 30 hetesen szoktak fogadni,hanem hamarabb

...a kismama nyugalma érdekében fontos a bizalom és a biztonság érzet...ennyi.

47. Panna.33 (válaszként erre: 43. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 16:17

Nem is célom senkit meggyőzni, csak nekem nincs negatív tapasztalatom a hozzáállás vagy a szakmaiság terén.

Lehet, hogy szerencsém volt.

Nem állítom, hogy az én utam a követendő, de még akarom mutatni, hogy az is járható.

46. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 43. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 16:16

A várakozással nekem nem lenne bajom. Itt nagyobb bajok vannak.


Amúgy magánban sem jó mindegyik doki.

45. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 44. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 16:15

Később új dokit kérdeztem, hogy milyen méhem van, hatrahajló tényleg?


Mondta nem,egyáltalán nem az.


Szóval akkor? 😃 Jó ok lett volna becsalni a magánrendelésre.


Amúgy SZTK rendelesen szerintem nem is osztogathatja a névjegyét úgy, hogy ott elmondja mi a bajom. De ugye bármi lehetséges.

44. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 42. - Panna.33)
2019. okt. 15. 16:14

Nem mindenhol egyforma. Itt nem jó, nekem nem...!


Olyan doki, akitől megkérdezem mi az a hatrahajló méh, mondja el.. 24 éves lehettem.


Kaptam egy zöld névjegyet, hogy ott bővebben elmondja.


Aztán legközelebb PCOS gyanúval beküldtek, mondja a rezidens, hogy van ott valami... Az ultrahangon, mondja ugyanez a doki, hogy nem baj azzal ne foglalkozzunk, nem ezért küldték hozzánk.


Mi az, hogy azzal ne foglalkozzunk? Nem mondta meg mit láttak.

Amúgy a gyanú téves volt, nincs ilyen betegségem. Csak a pattanasaim miatt elkulüldtek megnézetni.


És ez egy a sok közül. Mindegy nekem, hogy más hova jár, miben bízik, az tök jó, ha ingyen is olyan ellátást kapsz, mint pénzért, de valahogy amikor én, a párom, anyám, apám, gyerekem megy sose kapunk ilyen minőségi ellátást, csak felületesen.

Én eléggé kiakadtam már a kórházunkra. Ez van.

Az ahogyan beszélnek meg főleg durva... Ok nélkül!

2019. okt. 15. 16:05
Felesleges ezen vitázni úgysem tudja egyik a másikat meggyőzni és nem is kell! Én maradok a magán útnál, azt a havi vagy 2 hetente 9000 Ft-ot kibírom. Pláne hogy a várakozás nálam fontos szempont, egy sztk-ban azért vannak mindenféle szagok én meg 8 hete hogy szenvedek szóval nincs kedvem egész délelőtt ott öklendezni. Nálam ez is egy szempont volt...
42. Panna.33 (válaszként erre: 41. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:55

Én minden kérdésre kaptam választ és minden szükséges vizsgálatot elvegeztek, sőt, kombinált szűrést is valami miatt akciós áron. Én is SZTK. Terhesgondozásra jártam.


Egyébként most is úgy vagyok vele, hogy semmivel sem tartom jobbnak a magánrendelést, mint az államit, annyi, hogy szebb a váró és ha időpontra megyek, nem kell sokat várni. De az orvos alapossága és készségessége, ha választ várok, ugyan olyan színvonalú. Nem azonos a két orvos. Az államira hosszabb várakozási idő van. Hónapokkal.

41. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 40. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 15:47

Általánosan beszélsz, hogy baromság fizetni.

Azért, mert neked azzal a kisvárosoddal, amit nem tudtunk meg melyik, bevált az SZTK-s doki... Gratulálok!


Na de lehet másnak nem,más tapasztalat miatt, másnak megéri azt a 14 ezret havonta, vagy többet, hogy kellő figyelmet, időt kapjon, nyugodtan kérdezhessen, stb.

Biztos, hogy van olyan, akinek ez felesleges penzkidobás, mint neked, de nekem nem.

Nem is akarok meggyőzni senkit, de fontos leszögezni, hogy nem a kinyomás az egyetlen amiért dokit fogad egy nő! Így jutottunk oda, hogy SZTK...


Isten mentsen engem attól, terhesség előtt is szörnyű élményeim voltak, nemhogy most gyerekkel menjek oda.


Egészségére annak, akinek bevált.

40. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:44
Jól van... Te már csak tudod ki min ment keresztül!
39. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 38. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 15:35

Dehogy, nem voltál még nehéz helyzetben terhesség alatt, hogy tudd mekkora szükség van egy rendes orvosra. Ha meg voltál, akkor szerencséd lehetett azzal a dokival, akiket éppen kifogtál.


Itt olyanok, mindegy nekem te hol laksz és mi a véleményed, személyes tapasztalat, attól nem vagyok madame, csak fontos a gyerekem.


Egyébként 2 ember van itt a Hoxan, akik szeretnek beszólni, megmondani, de nekik jól áll ez a stílus,mert általában okosan teszik, amúgy sem én se te nem vagyunk közte.

38. 8d00a82c06 (válaszként erre: 36. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:32

Az, hogy én másképp látok dolgokat az nem azt jelenti, hogy fentről beszélek.

Számomra az a baromság amit te írsz. Ez van! Különbözőek a vélemények!

37. Tapmancs2 (válaszként erre: 34. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:30
A szemem miatt, de még nem biztos. Most megyek majd szemészhez a véleményért.
36. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 35. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 15:29

És azt honnan kéne tudnom, h ogy te melyik kisvárosba élsz?

Amúgy Fehérváron van egy régi SZTK, távirdaban és van az új, valamint egy nő védelmi, de csak fehérvári vagy közeli faluból valóknak.


Nagyon fentről beszélsz, holott tiszta baromság amit beszélsz.


Ne is folytassuk!

35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 30. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:26
Miért egy kisvárosba mennyi van?
34. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 31. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 15:26
Miért kell császár?
33. Tapmancs2 (válaszként erre: 31. - Tapmancs2)
2019. okt. 15. 15:25

Bizonyos okokból.. 13 hetes vagyok.


*bocsi lemaradt a vége

32. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 28. - Delbuk)
2019. okt. 15. 15:25
Egyetértek!
31. Tapmancs2 (válaszként erre: 2. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 15. 15:24
Így van! Hozzá járok terhesgondozásra. Igazából én nem akartam még erre rátérni, de a férjem a semmiből belökte neki a kérdést (még én is meglepődtem). Ekkor 10 hetes voltam. Erre mondta h hajj ráérünk még, ő a 30 hétnél hamarabb nem akar erről beszélni. Hát gondoltam oké h most még korai, de azért a 30 hétnél hamarabb jó lenne tudni h számíthatok-e rá! Első gyerek és amúgy is izgulós vagyok meg szeretem tudni mikor mire számítsak. Illetve a császár gondolata is erősen felmerült bizony
30. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 27. - 8d00a82c06)
2019. okt. 15. 15:24
Te melyik SZTK-ba jársz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook