Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tünetei az ételérzékenységnek? fórum

Mik a tünetei az ételérzékenységnek? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 1. 10:21
Köszönöm szépen a válaszokat,elmegyek a háziorvoshoz ő biztos megmondja hova kell menni.
11. gliadin (válaszként erre: 5. - Candeee)
2011. márc. 1. 08:43

Candeee


Amennyiben a gyümölcsök,zöldségek után állnak fent a tüneteid érdemes Fruktóz H2 kilégzési tesztet nézetned.Előfordulhat hogy gyümölcscukor intoleranciával küzdesz.

Keress fel egy gasztroenterológust!!!!!!!

10. Binky (válaszként erre: 5. - Candeee)
2011. febr. 28. 22:42
ez simán lehet ételallergia, én tejallergiás vagyok, nálam ugyanezek a tünetek pl. arra
9. f1fee9d062 (válaszként erre: 5. - Candeee)
2011. febr. 28. 22:20

Volt egy dolog, ami engem csaknem tíz évig félrevezetett: nem az allergén elfogyasztása után lettem rosszul, hanem a következő étkezés után!


A gyümölccsel én azt csinálom, ha jól akarok lenni, hogy héj nélkül fogyasztom, de ha nagyon rossz a hasam, pl almát enyhén meg is párolom.

8. Olgi1977 (válaszként erre: 7. - Olgi1977)
2011. febr. 28. 22:11

Ja és nálunk az ételallergia (a kisebbil lányom volt tejallergiás) ekcéma formájában jelentkezett.

Szerintem gyümölcsre nem nagyon lehetsz allergiás, hacsak nem eper, kivi, más aprómagvas. LEgalábbis én még nem hallottam, de kivételek mindig vannak

7. Olgi1977 (válaszként erre: 5. - Candeee)
2011. febr. 28. 22:09

A gyümölcs gázokat termel és felpuffaszt. Elvileg délután már nem is ajánlott enni és csak üres gyomorra javasolt, mert különben gázokat termel-puffaszt.

Próbáld ki így, hátha segít. Bár én meg éhgyomorra nem tudok enni, mert savat csinál utána ennem kell :S

2011. febr. 28. 21:32
Viszketés, egyensúlyvesztés, remegés, komoly látászavar, a fejem nem tudom tartani, ájulás-közeli állapot, erős, görcsös hasfájás, hasmenés, kihülés, fejfájás, pár nap alatt fekélyesedő kiütések. (gabonaallergiám van)
2011. febr. 28. 21:18
köszönöm szépen a válaszokat,de akkor lehet,h rosszul tettem fel a kérdést.mert eszek pl. gyümölcsöt és felpuffad tőle a hasam,feszít, fáj,hasmenés..stb.de nem csak akkor ha gyümölcsöt eszek,bár akkor van ez általában.arra gondoltam,h valamilyen ételfajtára esetleg érzékeny lehetek:S
2011. febr. 28. 21:11

Durvától enyhébbig: ödémásodás a torokban/garatban=fulladás,ödémásodás a test más részein, bélbolyhok vérzése, gyomor panaszok, kiütés, náthás tünetek


mindhez volt szerencsém....

2011. febr. 28. 21:11

ezt most találtam:



* a száj zsibbadása;

* a bőr viszketése;

* csalánkiütés - gyorsan kialakuló, helyüket (több óra alatt) változtató, nyomásra elhalványuló, kiemelkedés nélküli piros foltok a bőrön;

* az ajkak, az arc, a nyelv és a torok, vagy akár a test egyéb részeinek megduzzadása;

* ziháló légzés, az orr nyálkahártya megduzzadása, súlyos esetben légzési nehezítettség;

* hasi fájdalom, hasmenés, émelygés, hányás;

* szédülés, ájulás;

* ekcéma - lassan kialakuló, helyét nem (vagy alig) változtató, durva felszínű bőrmegvastagodás, amely általában ott alakul ki, ahol a bőr az allergiát okozó anyaggal kapcsolatba került.

2011. febr. 28. 21:07
kiütés, hányás....általában ezek szerintem
2011. febr. 28. 21:05
Mik a tönetei egy ételérzékenységnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook