Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrén aura gyerekeknél, mit lehet tenni? fórum

Migrén aura gyerekeknél, mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)

15. Kolibri (válaszként erre: 14. - Sirga)
2022. okt. 8. 18:40
Elkezd vibrálni a szem és foltokban eltűnik a kép. Van, amikor csak egész kis résen lát ki az ember és az oldalsó látótér teljesen eltűnik.
14. Sirga (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. okt. 7. 18:36

"Nekem általános iskolás koromban délután szinte minden nap fájt a fejem. Quarelinen éltem." - akár én is írhatnám. És valóban: én is keveset ittam.

30 éves korom körül volt az első migrénes fejfájásom, és azóta elő-előfordul. Ma is Quarelin a megmentőm. :)


Viszont nem tudom, mi az a migrénaura ...

13. Kolibri (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2022. okt. 7. 16:54
Akkor rászállok az orvosra. Szerintem is biztosra kellene menni. Ezt a vibráló látótér kiesést gyereknél még nem hallottam. Ez aggaszt nagyon.
12. Kolibri (válaszként erre: 9. - Charlize)
2022. okt. 7. 16:52
Igazából ez jutott eszembe nekem is...ráadásul senki nem gondolná, hogy gyógyászati céllal van ott, hanem, hogy divatból, vagy ilyesmi
11. Soufflet (válaszként erre: 6. - Charlize)
2022. okt. 7. 16:11

Engem meg mindig hulyenek neztek "kicsikient", hogy viszem a vizes flaskam, mint a hajora. De ezt csak 20 ev korul tanultam.


Az allando kiszaradastol valo fejdajas nem mirgen. Alsoban az az elso dolgom volt a csaphoz rohanni otthon. Szerintem alsoban "diktalni" kellene a gyerekekbe a vizet.

10. Alnisa (válaszként erre: 9. - Charlize)
2022. okt. 7. 11:20
Mert miért ne? Fülbevalót lehet? Ez úgyan úgy a fülbe megy!! Egy sima karika vagy olyan ami csak egy rúd 2 golyóval.
9. Charlize (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. okt. 7. 08:52
13 éves fiúnak??? Hááát, nemtom, én nem rakatnám be. Inkább az okokat kellene kideríteni. Tudom, nehéz, de hátha sikerül.
8. Alnisa (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. okt. 7. 07:38

De azért egy neurológus nem ártana, biztos ami biztos. Illetve szemész! Ha rossz a szeme, az okozhat fejfájást, migrénest is!!

gyerekorvos tényleg ennyire nemtörödöm? lehet érdemes lenne másikat keresni!

Nálunk amikor sokat fájt a gyerek feje, mindenhová is beutlat!!!

7. Alnisa (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2022. okt. 7. 07:36

Én is ajánlom a migrén piercinget.

Tényleg csoda egy dolog. Nekem minden nap fájt a fejem és heti 1 migrénem volt, ami semmire sem múlt el. Az elmúlt fél évben 2x volt migrénes fejfájás, de 1! db normál fejfájásgyógyszerre elmúlt!!

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2022. okt. 7. 06:20

Nekem általános iskolás koromban délután szinte minden nap fájt a fejem. Quarelinen éltem.

Visszagondolva egész nap alig ittam. Büfé nem volt, vinni nem vittem, max. a mosdóban lehetett a csapból inni. (Viszont felnőttként is migrénes vagyok.)


Mindenképp kellene kivizsgálás, minimum egy MRI. De addig is gyanakodnék folyadék hiányra vagy étel intolarenciára is.

5. Borian (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2022. okt. 7. 06:00
A tünetek alapján és mivel örökölhető és neked is van, valószínűleg az, de azért ezt illik kivizsgálni, nincs-e bármi komolyabb a háttérben.
4. Violet18 (válaszként erre: 3. - 52eadf3e5d)
2022. okt. 6. 22:31
Barátnőmnek is van azóta nincs migrén
2022. okt. 6. 20:08
Migrén piercing. Sokaknak, köztük nekem is megoldotta a problémám.
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2022. okt. 6. 19:36

Az én fiam 35-éves 10 éves kora óta migrénes.

Először fel sem ismerték.

Aztán volt MR meg neurológia.

Ne hagyd rájuk küldjék el kivizsgálásra.

2022. okt. 6. 19:23

Sziasztok!

Kisfiam 13 éves és az elmúlt 3 hónapban 2x volt migrén aurája , utána erős fejfájással. Nem tudom, hogy ez örökölhető-e, de migrén auram nekem is szokott lenni fejfájás nélkül, ezért is sikerült beazonosítani, hogy neki is ez lehet....csak neki kijön a fájdalom is. A gyerekorvos nem nagyon mondott rá semmit, kb el sem hitte a tüneteket.

Van más is, akinek gyermekkorban volt ilyen migrén aurája fejfájással? Vagy esetleg a gyerkőcének van? Nektek sem akart semmit kezdeni vele az orvos?

Engem anno, amikor orvoshoz fordultam vele, akkor neurológiai vizsgálatra küldtek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook