Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért zavarja a rokonaimat, ha sok ajándékkal halmoz el engem a párom? Miért nem tudnak örülni, hogy jól megy a sorom? fórum

Miért zavarja a rokonaimat, ha sok ajándékkal halmoz el engem a párom? Miért nem tudnak örülni, hogy jól megy a sorom? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - 9370250d08)
2021. nov. 2. 13:34

Mondtam nekik, már lentebb is kérdezték ugye, hogy miért nem őket kérdezem. Hát próbáltam én már ezt megbeszélni, de falra hányt borsó.

De sajnos úgy látszik, hogy nem igazán tudok mit tenni. Hamarosan úgyis elköltözöm, aztán kevesebbet látnak, akkor talán jobb lesz.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Érdekes73)
2021. nov. 2. 13:32
Nem szülőkről, ők nagyon szeretik a páromat. A nagyszüleim is nagyon szeretik. De nálunk elég gyakran összejár a család, nem lett volna rossz, ha nem így állnak hozzá. Nagynéni, nagybácsi, unokatesó, dédszülők stb.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Apeeng)
2021. nov. 2. 13:31
És az azért fontos, mert...? Mert ezzel én is tisztában vagyok, minden kapcsolat elkezdődik valahol, gondolom senki nem összeköltözéssel indít, majd lépcsőről lépcsőre lépünk, megismerjük egymást, és eldől, hogy lesz közös jövő, vagy sem. Mint mindenkinél. Ez teljesen általános.
31. apeeng (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 2. 07:25

csak az együtt(nem)élésnél ragadnék le..van egy örök törvény, mely szerint lakva ismerjük meg egymást..nos a különélés az elég vékony jég. Ha összebútoroztok, lehet, hogy ér néhány meglepetés. Biztosan tudod, hogy nagyon nem mindegy hogy egyedül alszol-e, sürögtök-forogtok egymás mellett a konyhában, és ki megy előbb WC-re?

Nem az észt osztom, csak gyakorlat..nálam az összeköltözések okoztak problémát...mire megtaláltam a tökéletes nőt(van ilyen) az alkalmazkodás külön művészet.

30. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 22:52
Mennyire közeli rokonokról van szó és mennyire fontos neked a véleményük ?
29. 9370250d08 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 18:46

Akkor lehet, hogy csak féltenek, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz anyagilag, vagy "megszédítenek" ezek a dolgok.


Sztem mondjuk 1 kapcsolatban ez a normális, hogy mindketten segítjük egymást, ott és, amivel tudjuk.

1 igazán önzetlen és magabiztos pasi meg talán nem fél megosztani a tudását egy nővel, mert tudja, hogy ő ettől nem kevesebb lesz, hanem több. 1 normális nő meg ezt nem kihasználja, hanem értékeli.


Miért nem mondtad el ezt a rokonoknak?


Mindenesetre, ha úgysem vagytok ennyire bizalmas viszonyban, akkor csak ne várd, hogy örüljenek, aztán ennyi. Ha nem fikáznak az már jó, sztem. :D

2021. nov. 1. 18:20

Köszönöm, kedvesek vagytok.

Attól nem tartok, hogy ott maradok fillér nélkül, mert nélküle sem voltam azért lerongyolódva, nem a putriból "szedett ki". Az, hogy segít a befektetéseimben, nem úgy értendő, hogy valamit a nevemre írt, vagy konkrétan vett ezt-azt a vállalkozásba, de pl. általa jutottam el az apja tanácsadójához, aki nagyon hasznos információkkal látott el, miatta nem kellett az első referencia munkáimat ingyen elvállalni, hogy fel tudjak valamit mutatni kezdőként, hanem egyből fizetős ügyfeleim lettek, akik hozzák a többit, valamint olyan dolgokban segített, amibe így nem kell pénzt raknom (pl. lakhatásra nem kell most költenem, bár még nem élünk együtt, ahol lakunk, elég durvák az albérletárak, így sokkal előbb össze tudom rakni a pénzt az első befektetési célú ingatlanomra, mintha albérlet mellett pakolgatnék rá külön)

Egyébként ezekről a rokonaim nem tudnak, csak mert magamtól semmit nem mondok, csak azokról a tárgyi ajándékokról, amelyek láthatóak

27. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. nov. 1. 16:44
Szívből kívánom, hogy ne legyen igazam. Legyetek boldogok.
26. Charlize (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 16:37

Irigyek rád. Plusz kisebbségi komplexusuk van, mert sosem tudnák azt elérni, mint a párod családja. Fikázással leplezik. Ignoráld őket!

Sok boldogságot nektek!

25. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 13:07
Ne törődj az irigykedőkkel! Viszont ne vakítson el a rengeteg ajándék, és vedd figyelembe: ritkán vezet jóra a barátságot összekötni az üzlettel!
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2021. nov. 1. 13:01
Már sokszor feltettem. Érdemi válasz 0, csak szájhúzás.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Timmy0520)
2021. nov. 1. 12:59
A legérdekesebb, hogy azok a családtagok csinálják ezt, akik szintén nem rossz anyagi körülmények között élnek. Nincsenek annyira elengedve, mint a párom, de átlag felett élnek, akiknek ezzel problémájuk van.
2021. nov. 1. 12:57
Nem több tízzel a párom, fiatalabb nálam 2 évvel, 25 év alattiak vagyunk.
21. Lau_Ra
2021. nov. 1. 12:51
Vagy irigyek, vagy féltenek.
2021. nov. 1. 12:50

Lehet, hogy több kapura játszik. Az is, hogy nem.

Szerintem inkább a "csóróbb" pasik szoktak t9bb "jómódú" nőnek udvarolni.

19. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. nov. 1. 12:48

Egy drágább táskát, ékszert fog a pasi visszavenni, ha szakítanak? Nem hinném.

Leírta a f.i. hogy a párja és az apukája is jól menő vállalkozó. Miért kell mindjárt arra gondolni, hogy nem tisztességes úton szerezték a vagyonukat?


Szimpla irigység, ami a rokonokból beszél. Foglalkozzanak a saját dolgukkal.

Más lenne a helyzet, ha a pasi kérne ilyen-olyan indokkal pénzt a vállalkozásához. Akkor el lehet gondolkozni rajta, hogy mennyiben az önzetlen szerelem vezényli.

18. apeeng (válaszként erre: 15. - 37e1ff8723)
2021. nov. 1. 12:36
nem értem..mi van?
2021. nov. 1. 10:52
Ha tényleg olyan jómódu a fiatalember, akkor az ajándékok nem jelentenek neki olyan nagy áldozatot, lehet hogy csak te és a szerényebb körülmények között élő rokonaid látják annak.
16. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 10:49

Talán mert az áldozatot látják, amikor majd megszűnik részéről a szerelem irántad, és ott maradsz egyedül, minden fillér, és gazdasági háttér nélkül.

Nem lehetsz ennyire naív, hogy azt a nevedre írt befektetést, az ő kapcsolataira kiépített, de a te neved alatt futó vállalkozás, amelybe még külön tőkével is segített, és mindent, amit gazdasági téren adott neked, hogy az majd a tied is marad. Úgy leszel kisemmizve, ha jön egy náladnál jobb, szebb, fiatalabb, hogy a rajtad levő ruhán kívül semmid sem marad. És még keményen dolgozol is a vállalkozásban.

Ekkora szerelmet, ekkora önzetlenséget a helyedben kételyekkel fogadnék, ha egyáltalán elfogadnám. Ki tudja, milyen úton-módon jött bevételekből tette mindezt meg, és a te neved alatt szereplő vállalkozás épül-szépül belőle. Ennyire naív nem lehetsz!


Szerintem rokonaid nem irígyek, hanem féltenek. Ülj neki, és számold össze, hogy amióta együtt vagytok, sacc/kb. hány milliót "adott" neked csupán szerelemből!

15. 37e1ff8723 (válaszként erre: 14. - Apeeng)
2021. nov. 1. 10:24
Nem értek egyet. A lényeg, hogy mindkettő átverheti, bántalmazhatja. Hihetetlen, ahogy démonizálják a pénzes pasikat. A pénztelenek szentek. 😀
14. apeeng (válaszként erre: 12. - 37e1ff8723)
2021. nov. 1. 10:08

igen, csak a vakítás egyik jól bevált eszköze a sok csecse-becse...


Ha a pasinak nincs semmije, semmit nem kap tőle, és mégis imádja, akkor nagyon jó lehet a dumája, és egy igazi lepedőakrobata..

2021. nov. 1. 09:47
Talán irigyek.
2021. nov. 1. 09:42
Játszhat több kapura egy olyan is, akitől semmit nem kap, és a kisujját sem mozdítja érte.
2021. nov. 1. 09:42

Ha jól értem, jelentős a különbség anyagi viszonyulásban és vonatkozásban a családod és a párod családja között.

Elképzelhető, hogy a te családodban negatív asszociációkat társítanak a vagyonszerzéshez?

Olyan (akár kimondatlan) hiedelmekre gondolok itt, mint például, hogy "csak vérrel és verejtékkel lehet sok pénzt keresni"; "a pénz nem boldogít" vagy "akinek sok pénze van, csakis tisztességtelen úton juthatott hozzá" és társai.

Ha ilyen és ehhez hasonló életigazságok munkálnak a háttérben, könnyen kitaszítottnak érezheted magad, ha meghaladod ezeket.

10. 37e1ff8723 (válaszként erre: 9. - Perzsacica)
2021. nov. 1. 09:35
Gondoljon, amit akar a sok szaréletű. Nem kell velük foglalkozni. 😀
2021. nov. 1. 09:18
Nem biztos, hogy irigység. Lehet "aranyásónak" gondolnak. Ezt nehéz lesz lemosni akár igaz akár nem.
2021. nov. 1. 09:05
IRIGYEK.
2021. nov. 1. 08:38

"Van egy párom, nem friss a kapcsolat, de nem is vagyunk együtt hosszú évek óta."...


Ez igen érdekes.


Hány éves is vagy? A párod az legalább tízzel több?

Gyanítom a kedvesed több kapura játszik(eddig sikeresen).

A családod az élettapasztalatukból merítve egyszerűen félt..érzik, hogy rossz lovon ülsz, ami egyszercsak ledob..

..az bizony fájni fog.


Az idézett mondatod nem tudom feldolgozni..hogyisvan az?


Még valami: "segít beindítani a saját vállalkozásomat, nem csak anyagilag, hanem kapcsolati tőkével, tapasztalatok átadásával is"...


Ezekszerint még kezdő vagy az élet rögös útján?

2021. nov. 1. 07:21

Igy van, irigykednek (is).


Az anyagi kulonbsegek fajnak, jobb ezekrol csendben lenni ott; ahol nagyobb a kulonbseg.

Orulj neki; hogy jol erzitek magatokat egyutt; aztan fogadj orommel mast, amit adni tudnak.

Esetleg menjetek el kozosen veluk is olyan helyekre, amit ok nem engedhetnek meg maguknak; ha vagytok olyan viszonyban.

2021. nov. 1. 07:15
Irigyek. Csak az a szomorú, hogy családon belül is. Ne hivalkodj. Mindenki gondol amit akar. Ne törődj velük.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook