Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy egy 14 hónapos gyerek más anyukával akar lenni? fórum

Miért van az, hogy egy 14 hónapos gyerek más anyukával akar lenni? (tudásbázis kérdés)


15. svensonne1003 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. ápr. 9. 12:42

Biztos jó érzés lehetett :)

Épp tegnap történt, voltunk sétálni, s egy szembe jövő néninek elkezdett integetni, mosolygott rá, s mondta, hogy "pápá" :) A néni csak mosolygott, telefonálás közben visszaintegetett neki.

Érdekes dolgok ezek, a lányom születése előtt nem hittem ezekben, de most már én is másként látok sok mindent.

2022. ápr. 8. 15:35
Ma délelőtt jutott eszembe ez a fórum. Jöttem hazafelé, az egyik üzlet előtt egy anyuka iker-babkocsi mellett állt, és telefonált. A két kicsi pedig úgy nézelődtek maguk körül. Amikor megláttak mindkettő rám nézett nagyra nyílt szemekkel, és az arcukon egy kis mosolyféle jelent meg. Visszamosolyogtam rájuk. Erre az anyuka is rám mosolygott. Gyönyörű, hatalmas barna, őzike szemük volt a kicsiknek. :))
2022. ápr. 8. 15:18
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Kicsit megnyugodtam. Egyébként azóta is bújós, anyás a kis tündérkert :) Biztos ezen okok valamelyike állhatott a háttérben. Őszintén kicsit félek elmenni a következő baba-mama programra. Tudom nem kötelező, de ő ott nagyon jól érzi magát.
2022. ápr. 6. 18:29
Okos kisbaba, most ő volt a "nagytesó". Eljátszotta, amit a mesekönyvből olvastatok neki.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. ápr. 6. 14:05
Egy kicsit pontosítok: egy megkeseredett, tele gondokkal élő, esetleg beteg, bánatos ember aurája is sötét. Nem feltétlenül csak a gonosz lelkű emberekre jellemző a sötét kisugárzás.
2022. ápr. 6. 13:52

Állítólag ilyen idős korban még a kicsik látják az emberek auráját = kisugárzását. Valószínű az az anyuka és kicsije kisugárzása nagyon tiszta, ezért vonzódott hozzájuk. Nem csináltál semmi rosszat. És nem is kell ezen csodálkozni.

Figyeld meg, ha az utcán jön veletek szemben valaki és kislányod ránéz, és elkezd nevetni, mosolyogni, akkor egy tiszta aurát lát, egy tele-szeretettel emberrel találkoztatok. Ha viszont látszólag minden ok nélkül elkezd sírni, akkor bizony annak az embernek a lelke nem tiszta!! Akkor sem kell megijedni, csak vedd fel, öleld magadhoz, majd megnyugszik.

Majd amikor a fejtetőn a koponya csontok összenőnek (benő a feje lágya), állítólag azok után már nem látjuk, max. csak érezzük a másik emberből kisugárzó jót, vagy rosszat.

9. syria (válaszként erre: 3. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 13:28
Normális, te spilázod túl.
8. Sirga (válaszként erre: 1. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 13:22
Szerintem jól csinálod. :) Pici lányod érzékelte a másik anyuka és babája közti köteléket, az anyuka gondoskodását - ezért ment oda. Ahogy írod is, szereti a babákat. Valószínűleg kíváncsi volt a picire. Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz, vicceld el, és a többi szülő se fog furán nézni Rád! Neki Te vagy az anyukája, ez az eset csak egy pillanatnyi érdeklődés volt. :)
7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 13:09

A pici lányod nagy valószínűséggel azt a szeretetet sugározta az idegen nő és kisbabája felé, amit tőletek - szülőktől, és a nagyszülőktől kapott. Legyél rá büszke!


Azzal ne törődj, hogy mások szerint ez fura! Ha valaki ott a baba-mama programon emiatt lenéző volt veled szemben, az őt minősíti.

Nekem az jön le az írásodból, hogy a kislányod a korához képest érett, érzelmileg fejlett baba. Írod is, hogy a picinek idegenekkel szemben változó a viselkedése. Abban az anyukában, akihez felkapaszkodott, volt valami olyan, amit a kislányod az "antennájával" megérzett. Valami jóság, kedvesség, ilyesmire gondolok.


Szerintem nem kell semmit másként csinálnod. Semmit nem csináltál rosszul. Inkább jól. 👍 🙂

6. svensonne1003 (válaszként erre: 2. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 6. 12:54
Persze, én ennek örülök is, hogy nem félős típus. Nem tiltom meg, hogy másokkal barátkozzon, csak fájt. Más baba az anyukája mellett volt, ő pedig másnál.
2022. ápr. 6. 12:52

Semmit nem csinálsz rosszul🙂. Nincs itt semmi baj. El kell engedni ezt, és többet nem foglalkozni vele. Szimpi volt a babádnak a másik anyuka, éppen abban a pillanatban valamiért érdekes volt.

Attól még Te vagy neki az anyukája.

Úgy érzem, az zavar téged jobban, hogy a többi anyuja vajon mit gondolt. Egyrészt nem biztos, hogy tényleg rosszat, másrészt meg fog még mindenki épp elég váratlan, vicces/kevésbé vicces, kellemetlen helyzetbe kerülni még a gyerekével, nem kell foglalkozni az ítélkezőkkel.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 12:51
Semmit nem csinálsz rosszul. Nyugi.
3. svensonne1003 (válaszként erre: 1. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 12:50
Azt még elfelejtettem, hogy kicsiként az apukája, és én is mindenkihez odamentünk, mindenkivel elmentünk volna, senkitől sem féltünk. De ez 2-3 évesen volt. Normális ez, egy 1 éves kisgyereknél?
2. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Svensonne1003)
2022. ápr. 6. 12:50
Valami jót érezhetett a nőn. Valószínűleg azt, hogy jó ember. Nem hiszem, hogy valamit rosszul csinálsz. Az, hogy másokat is szeret, nem jelenti azt, hogy téged nem.
2022. ápr. 6. 12:45

Van egy 14 hónapos egészséges, örökmozgó kislányom, aki imádja a babákat, gyerekeket. Pár napja voltunk egy baba-mama programon, ahol mindenáron egy anyukánál (vadidegen) akart lenni, aki egy kisbabával érkezett. Felkapaszkodott hozzá, s mikor az anyuka simogatta a kisbabája fejét, ő is megsimogatta az anyuka kisbabájának a fejét. Végül azt csinálta, hogy megfogta az anyuka kezét, s átkaroltatta vele saját magát. Mikor oda akarta adni az anyuka, akkor meg sikított, ordított, hisztizett, nem akart hozzám jönni. Mondanom sem kell, hogy milyen rosszul esett, a végén sírhatnékom volt. Hazafelé jövet elaludt az autóba.

Alapvetően otthon nagyon anyás, mindig velem van, még ha apa otthon is van, akkor is a társaságom keresi, mászik a hangom irányába. Főzni, takarítani akkor szoktam, mikor alszik, mert mikor fent van, akkor igényli, hogy teljes mértékben rá figyeljek, vele játszak. Sírni egyszer-kétszer hagytam, amikor elkezdett hisztizni, akkor én sem voltam jól, apa ment hozzá, persze 1-2 perc után lenyugodtam, s végül nálam nyugodott meg. Sosem vertem se a kezére, se a fenekére, járunk sokat sétálni, vannak közös programjaink. Általában esténként én altatom (ülve, ölben alszik el, én pedig énekelek neki), a férjemnek ritkán sikerül elaltatni. A kedvenc elfoglaltsága a könyvek nézegetése, most a "Nagy lánytestvér vagy" a mindene. Mindent megmutat benne, hogy a kisbaba, kislány mit csinál, pl. fürdik, rajzol, cicát simogat, stb.

Nem tudom, mit gondoljak, miért csinálta ezt. Az ottani anyukák nagyon lenézőek voltak, ámultak, hogy ez milyen ritka, milyen fura. Nem tudtam mit kezdeni ezzel, így hazajöttünk, a lányom aztán 3 és fél órát aludt.

Papával, mamával nagyon szeret lenni, az idegenekkel változó a viselkedése. Valaki tetszik neki, valakitől fél.

Tudtok esetleg valami ötletet, tanácsot adni, hogy mi az, amit rosszul csinálok/csinálunk?

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook