Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van a karácsonyi képeslapokon Mikulás? fórum

Miért van a karácsonyi képeslapokon Mikulás? (tudásbázis kérdés)

2008. nov. 9. 16:26

Azért van ez így, mert külföldön nincs december hatodikán Mikulás, hanem karácsonykor jön a Mikulás, ő hozza az ajándékokat.

És ha már máshol így van, akkor sokkal egyszerűbb azokat a képeslapokat lekoppintani, egyszerűen átírni a szöveget magyarra, nem? Elég furán nézne ki egy olyan képeslap, ahol Jézus repül a nagy batyuval. :P

2008. nov. 9. 02:31
hogy a husvéti nyuszi,irigykedjen
2008. nov. 8. 23:26
Eltévedt.
2008. nov. 8. 22:46
????????????
2008. okt. 31. 13:43
Mert nem ismerik a nyulat.
2008. okt. 31. 13:20
Amerikában karácsonykor jön a Télapó.
2008. okt. 31. 13:18
Dancingqueennek igaza van. Mi mindent csak majmolni tudunk, mert egy ostoba nemzet a magyar, ezért tartunk ott, ahol tartunk. Csak azt nem tudom, hogy direkt csinálja a sok nagymellényű parlamenti képviselő, hogy idiótának tetteti magát, vagy ez ilyen veleszületett dolog. Na mindegy ez más téma. Miért nem lehet, magyarországon magyar szokás?
2008. okt. 29. 15:58

MERT AMERIKÁBAN A TÉLAPÓ HOZZA A KARÁCSONYT...ILL A FÁT...SZÓVAL,EGXY IDŐBEN JÖNNEK


és mint minden "jó hülyeséget", ezt is átvette európa.ennyi

2008. okt. 26. 19:21
Mert a húsvéti nyúllal nem venné meg senki!
2008. okt. 26. 19:14
Szerintem is azert, mert o viszi mashol az ajandekot. Rank meg megbotrankozva gondolnak, hogy hogy lealacsonyitjuk Jezus Krisztust. Hat, ez van
2008. szept. 27. 12:01
mert Amerikában nincs olyan, hogy 5-én Mikulás, 24-én Angyaljárás. Ott csak Mikulás létezik, õ hordja ki az ajándékokat.
2008. szept. 27. 10:31
Mert majmoljuk a "fejlett országokat".
2008. szept. 26. 15:37
En erdelyi vagyok. Nalunk karacsonykor az angyal hozza az ajandekot vagy a telapo....Mas kulturakban altalaban a telapo hozza az ajandekot. A december 6.-at csak nagyon keves orszagban unneplik. Ugyhogy gondolom nem minden kepeslapot rajzoltak Magyarorszagon, hat ezert van rajta Mikulas.
2007. dec. 2. 12:00

Azért, mert a legtöbb helyen a Mikulás hozza az ajándékot Karácsonykor, nekik nincs külön Mikulás nap!!! (Pl. Amerika, Kanada, Anglia...stb)

És mivel a legtöbb képeslap külföldről jön hozzánk, ezért van rajta a Mikulás a Karácsonyi lapon!

2007. dec. 2. 11:59
De pl angliaban nincs Mikulas-nap dec 6-an! Valoban o hozza az ajandekot Karacsonykor, azt mar ne kerdezzetek hol marad a Jezuska, egyeb gyonyoru hagyomanyok, ott ez a modi.
2007. dec. 2. 11:56
Talan, mert nehany orszagban nem unneplik kulon a Mikulast. Persze ez biztosan butasag, azt hiszem a Mikulas legendaban kene keresni az okat, marha ez is nem csak amolyan divat.
2007. dec. 2. 11:53

Én úgy tudom, hogy a mikulás napja december 6-án van.

Karácsonykor a Jézuska hozza az ajándékokat.

Akkor a karácsonyi képeslapokon miért van Mikulás?

Hogy is van ez?

2007. dec. 2. 11:53
gondolom mert vannak olyan országok,ahová karácsonykor a Mikulás viszi az ajándékot,nem a Jézuska:)Mi meg át szeretünk venni mindent ami külföldi...
2007. dec. 2. 11:52

Hát ez jó kérdés!Én is kiváncsi lennék rá!

Sokáig azt sem tudtam hogy a mikulás meg a télapó ugyanaz!:))

2007. dec. 2. 11:51
Miért van a karácsonyi képeslapokon Mikulás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook