Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért válnak el a körömlemezeim és hogyan tudnék ellene tenni? fórum

Miért válnak el a körömlemezeim és hogyan tudnék ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 24. 16:18

SZárazak a körmeid az un. körömerősítőtől. AMik másra nem is jók, csak hogy a pénztárcádat vékonyítsák.

Olajozd gyakran a körmeidet, igyál sok folyadékot, nem árt, ha vitaminnal tuningolod magad.


Egyébként pedig elég hétköznapi jelenség, csak bosszantó.

Ha beteg lenne a körmöd, más elváltozást is észrevennél rajta, nem csak ezt.

2012. szept. 24. 14:52
Igen,ha ennyire komoly,akkor orvost ajánlok én is.Lehet,hogy valami komolyabb dolog van a háttérben,..
2012. szept. 24. 14:43

Nekem nyáron kezdett így szétesni. Nem lakkoztam, sörélesztő tablettát szedtem, és most már elmúlt ez a panasz.

Viszont ha úgy szétment a körmöd, hogy fáj is, akkor ne alapozz ilyen házi kezelésekre, menj el orvoshoz!

2012. szept. 24. 14:42

Illetve lehet vashiány vagy cinkhiány is.

Próbálkozz meg egy komplex ásványianyag- és vitaminkúrával, ne csak ezeket szedd, mert szükség van más anyagokra is a felszívódáshoz.


Sajnos rengetegen táplálkoznak ennyire elégtelenül, hogy az már hiánytüneteket is okoz.

6. mafalda (válaszként erre: 2. - Delike)
2012. szept. 24. 14:42
Talán a körömerősítő nem kéne.Olvastam,h a formaldehid tartalmú dolgok kifejezetten ártalmasok.
2012. szept. 24. 14:39
Nekem ez ált.kalcium hiány miatt volt.Ilyen kiegészítés kellene talán,némi ásványi anyaggal együtt.Amellett krémezd gyakran(este púpozva állhat rajta a krém amíg tv-zel)és ne lakkozd.De nem vagyok szakember.Én ezt csinálnám:)
2012. szept. 24. 14:39
Lehet valamilyen gombás fertőzés is. Keress fel egy bőrgyógyászt.
2012. szept. 24. 14:38
Nagy valószínűség szerint vitaminhiányod van, főleg A és B.
2012. szept. 24. 14:37
Gumikesztyáben mosogatok, takarítok. Körömerősítő lakkokat használok, óvatosan manikűrözök. Mi lehet a probléma? És hogyan lehet ezt megoldani? Nagyon csúnya és olykor fájdalmas is...
2012. szept. 24. 14:36
Miért válnak el a körömlemezeim és hogyan tudnék ellene tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook