Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért tudja egy férfi jobban elfogadni egy nő gyerekét, mint a nő a férfi gyerekét? fórum

Miért tudja egy férfi jobban elfogadni egy nő gyerekét, mint a nő a férfi gyerekét? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. szept. 25. 08:57

Alma20, megmondtad a frankót: riválist lát a férfi gyerekében, szerintem is.

Rozália, neked viszont őszintén gratulálok, kevés ilyen esetet hallottam, mint a Tied.

Nekem több barátnőm is elvált férfihoz ment feleségül, és ellenséges a kapcsolat a férj gyerekeivel mindenhol. Viszont nővérem elvált, férjhez ment újra, és kisfiát teljes mértékben elfogadja a férje. Eltartja, nem nézi, hogy mennyibe kerül a gyerek, tolerálja ezerrel, pedig eleven kis lurkó, fárasztó is sokszor.

2007. szept. 25. 05:42

Nekem nem ez a tapasztalatom. Én simán el tudtam fogadni a párom gyerekeit, nagyon jó kapcsolat van köztünk. A párom - pedig már 9. éve élünk együtt - még a mai napig is hadilábon áll a gyerekeimmel....

Igaz, mindkettőnknek felnőtt gyerekei vannak.

DE! A volt férjem lánya 3 és fél éves volt, amikor feleségül vett. A kislánnyal is nagyon jó kapcsolatom volt, pedig akkor még nem volt gyerekem. Azóta - 22 év után - elváltunk, de az azóta már felnőtt "kislánnyal" még mindig tartjuk a kapcsolatot.

2007. szept. 25. 00:32
AZT HITTEM MÁR CSAK ÉN VOK ÉBREN......
2007. szept. 25. 00:27

Szia!

Saját véleményem szerint ez azért lehet, mert a férfiak nem annyira lelkisek,mint a nők és sok férfi nem tudja átélni ,hogy milyen apának lenni, szóval van, akinek mindegy, hogy az ő gyermeke e vagy sem.

Ellenben a nők nagyobb százaléka szeretne saját gyereket, ezért akár riválist is láthat a férfi édes gyermekében.

Nekem még nem volt túl sok személyes tapasztalatom a témával kapcsolatban, de így tudom elképzelni.

Remélem elég érthetően fogalmaztam?!

2007. szept. 24. 20:57
Családunkban mindkettőre van ékes példa, és ismeretségi körömben is ezt látom. Szerintetek? Gonosz mostoha szindróma, vagy más?
2007. szept. 24. 20:57
Miért tudja egy férfi jobban elfogadni egy nő gyerekét, mint a nő a férfi gyerekét?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook