Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem tudok hosszabb sms-t küldeni? fórum

Miért nem tudok hosszabb sms-t küldeni? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 23. 07:05
Eredetileg 1985-ben a GSM szabványok között definiálták[1], egy üzenettel 160 karaktert lehetett elküldeni[2], ám az újabb készülékek már tudnak kezelni többrészes SMS-eket (a hálózaton keresztül több SMS-ben átmenő üzenetet egy darabban való megjelenítése), illetve a 7 bites kódolás mellett lehetséges 8 bites vagy 16 bites kódolást is választani, így 140, illetve 70 karakter fér egy SMS-be.
2010. nov. 22. 19:14
Találtam egy olyat, hogy SMS üzenet karakterkódolása, de az alapértelmezett és automatikus is ugyanúgy 2 részletben küldte volna ugyanazt az üzit, a 3. lehetőség az unikód viszont 4 sms-ben akarta küldeni. Még azt lehet választani, hogy több SMS-ben vagy inkább MMS-ben küldje. Más lehetőséget nem találtam. Próbáltam ékezet nélkül is küldeni, akkor is ugyanannyit engedett.
8. Venu
2010. nov. 22. 19:13
A samsungnál át lehet állítani, én is 2 év után jöttem rá :D mire lecseréltem :D
2010. nov. 22. 19:07

Ha jól tudom valami karakter támogatást kell átállítani, anno a Nokiámon volt ilyen bajom,de ha valaki meg tudja mondani, hogy myphone-on hogy kell átállítani, akkor én is szívesen várom a válaszokat :)

bocsi, hogy nem tudtam konkrétan segíteni

2010. nov. 22. 19:06
:) Telefonfüggő a dolog. Én pl. tudok akár 10 sms-nyi szöveget is írni, amit persze jelezz a teló sms-enként. Na de aztán ha jön a telószámla! A szívemhez kell kapnom sokszor! :P
2010. nov. 22. 19:04
Ez engem is érdekelne!Én is ezzel küzdök!
2010. nov. 22. 19:04
Némelyik telónál külön be kell állítani, hogy 2 sms-t rakjon össze. Metr ugye limitált a küldhető karakter. Nézz szét a beállításokban.
2010. nov. 22. 19:04
Ezt be lehet elvileg állítani a telefonodon. Nekem is volt régen ilyen problémám. Nézegesd a beállításokat, hátha rábukkansz.
2010. nov. 22. 19:02
Nem vagyok egy nagy SMS küldő, de ha írni akarok, ha egy kicsit hosszabb mondatot írok, azt írja a telóm, hogy 2 részletben tudja csak elküldni. Én viszont van, hogy tök hosszú üziket kapok. Ez miért van?
2010. nov. 22. 19:02
Miért nem tudok hosszabb sms-t küldeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook