Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem hízik egy hat hónapos baba? fórum

Miért nem hízik egy hat hónapos baba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
16. G.Garbo (válaszként erre: 11. - EsztyMorgan)
2013. jan. 18. 12:06

Ennek mi köze van ahhoz, hogy látatlanban a fórumozgató laikus nők irományainak érdemben semmi köze a gyereked egészségéhez?


Tapasztalat? Miben? Ezer és egymillió oka lehet a lényegtelentől a halálos kórokig és ezt te is tudod. Mi értelme van itt hergelni magad? Megnyugszol? Nem. A gyerekednek jobb lesz tőle? Nem. Változik a gyerek állapota ettől? Nem.

2013. jan. 18. 12:05

6 hónaposan nem "teljesen normális", hogy nem hogy nem hízik, de fogy is a baba. Kivéve persze, ha volt valammi betegsége (infulenza, stb).

Csinálják meg a vértesztet, labort. Ha negatív, még mindig érdemes gyerek-gasztróshoz elvinni.

Persze ez sokminden függvénye, mit esztek, mennyit, mennyit mozog, stb.

De ha aggaszt, ne állj meg a negatív tesztnél. Inkább aggódj többet ok nélkül, mint elaltasd a gyanúd, holott talán nem kéne...

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Tejespite)
2013. jan. 18. 12:05
Megtörtént, meg is kaptuk a beutalót.
13. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Karika5)
2013. jan. 18. 12:04
Már nem. Akkor az az egy nap volt nyálkás kaki nap. Azóta is mindennap van kaki, de szép a kaki. Már ha lehet szép egy bokros csomag. :))
12. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - EsztyMorgan)
2013. jan. 18. 12:04
Megertem, hogy aggodsz, de hidd el, itt nem minden esetben adnak hasznalhato valaszt...es most nagyon finoman fogalmaztam.
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - G.Garbo)
2013. jan. 18. 12:03
Mint lentebb írtam, már tudsz olvasni feltételezem, hogy kaptunk beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra is. Délután váltom ki a vizeletgyűjtő tasakot. Mivel itt a hétvége, hétfőnél előbb nem is tudom elvinni. Szóval nem csak ülök itt és várom a válaszokat. Azon anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi, akik hasonló dolgokon mentek keresztül.
2013. jan. 18. 12:02
Én is mindig nagyon aggódó anyuka voltam. Az első gyermekemmel nekem is voltak hasonló gondjaim, főleg, h néhány kismama szinte sportot űzött abból, h az ő picije mennyire jól eszik, mindig annyit hízott amennyit abban a hónapban a könyv szerint kell stb. Szerencsére nagyon jó gyerekorvosunk volt, és mondta, h figyeljem meg, van amikor nyúlik a gyerek és nem hízik szinte semmit, van amikor megáll a növekedésben viszont súlyra gyarapszik. Az étvágy is változó. Mikor még nagyon picike volt és mértem szopások meg evések után, és nem annyi volt mint amit én gondoltam, h kellene, és mondtam neki, ő - nevetve ugyan - de azt mondta, elviszi a mérleget h ne mérjem többet, a gyerek teljesen egészséges. Szerencsére igaza volt, de azért én aggódtam. A másodiknál már volt tapasztalatom és nem idegeskedtem annyit. Persze nem akarom elbagatellizálni, beszélj azért az orvossal.
9. 9242a6388c (válaszként erre: 6. - G.Garbo)
2013. jan. 18. 12:00
Megeloztel.
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - EsztyMorgan)
2013. jan. 18. 12:00
Nem annyira szúrja, és megértem, hogy aggódsz, de teljesen felesleges újabb fórumokat indítani.
2013. jan. 18. 11:59

Sajnos erre nem tudom a válszt,de reméljük semmi gond!!

Vetesd le a vért,lehet tényleg semmi gond.....megnyugszol legalább....

Vissza olvastam a lent említett topikodba....még mindig nyálkás a széklete??

Mit esztek??

6. G.Garbo (válaszként erre: 5. - EsztyMorgan)
2013. jan. 18. 11:58

Ez esetben ne tippeltess látatlanban egy fórumon. Csak szakember véleményére adj, velük beszélj.


Semmi értelme annak, hogy nem hozzáértőkkel, akik soha nem látták a gyerekedet sem, nem ismerik a fejlődését sem, a vérképét sem, semmit, hülyeségekbe hergeljétek egymást. Nem számít, ide ki, mit írogat össze.

5. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. jan. 18. 11:55
Aggódom a gyerekemért, bocs ha szúrja a szemedet.
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2013. jan. 18. 11:52
Szerintem nem fogsz jobb tanácsokat kapni, mint amit a két hete ugyanebben a témában indított fórumodban kaptál.
2013. jan. 18. 11:51
Az egyre több mozgás miatt:) Enyém holnap tölti a 8 hónapot, 4 hónaposan mi is voltunk vérvételen, vasat kellett szednie. Biztos semmi komoly, ne aggódj!
2013. jan. 18. 11:43
Lányom hat hónapos múlt. Ma voltunk mérésen, nem híztunk, sőt egy kicsit fogytunk. Pedig napi öt étkezés megvan, néha még több is, mert mostanában éjszaka is felkel enni. A védőnő is meglepődött, mert ránézésre kis husigombóc, de adott beutalót vérvételre és vizeletre. Nagyon aggódom, már rémeket látok. Mi baj lehet? Igaz, voltak napok amikor kevésbé evett, de mostanában szépen ettünk, mégse hízik. :(
2013. jan. 18. 11:41
Miért nem hízik egy hat hónapos baba?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook