Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért mondják azt, hogy egy kislány csak akkor "kislány", ha hosszú a haja? fórum

Miért mondják azt, hogy egy kislány csak akkor "kislány", ha hosszú a haja? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. tenkne_helga (válaszként erre: 59. - Egypt)
2010. jún. 11. 07:58
Értem én,hogy mondta,csak azért írtam,hogy ő kérdezte,mivel ő evvel a kérdéssel szőkének mondható!
2010. jún. 10. 22:59
Kislánykoromban anyukám mindig ragaszkodott ahhoz, hogy rövid hajam legyen, tudván vékony szálú hajam van. Ekkor még ô uralta a frizurámat. Nem is éreztem magam szép kislánynak emiatt. Úgy éreztem én ezért más vagyok, mint a többi. Ha lesz egy kislányom egy napon, ha szeretné, hosszú haja lesz.
59. egypt (válaszként erre: 58. - Tenkne_helga)
2010. jún. 10. 22:53
Nem kérdezte, mondta. Mármint ezzel magyarázta, hogy nem tudta eldönteni...
58. tenkne_helga (válaszként erre: 56. - Egypt)
2010. jún. 10. 19:39
Hát ez jó!Ő kérdezte,hogy olyan szőke?
2010. jún. 10. 18:59
A Nők koronája a hosszú haj!Én ezt vallom! :)
56. egypt (válaszként erre: 54. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 10. 18:57
Múltkor megkérdezte sétakor egy öreglány, hogy a gyerekem (2,5 éves) kisfiú -e vagy kislány. Tök fiúsan volt felöltözve, fiús farmer, barna félcipő, kék dzseki, szürke-narancssárga fiúsapka. Mondom, fiú. Azt mondja, csak mert olyan szőke... Csak röhögtem magamban, miért, fiú nem lehet szőke?
55. Nyuszi1984 (válaszként erre: 23. - 6b818b475f)
2010. jún. 9. 15:36
Olvasgass egy kicsit a témában te is, rád férne!
54. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 28. - D55557d847)
2010. jún. 8. 17:00
Az még a jobbik eset, ha a lányt nézik fiúnak. Én attól mentem a falra, míg még a kisfiam pici volt, és folyton azt kérdezték, hogy hogy hívják a kislányt. Nem értem honnan vették, mert mindig kékbe öltöztettem, semmi lányos nem volt rajta.
53. 448f1a930a (válaszként erre: 50. - Boszorkánylepke)
2010. jún. 8. 07:40
Nagyon klasszul összefoglaltad,tetszenek a gondolataid.Mindig rövid hajú kislány voltam, Jenőnek csúfoltak a fiúk,bár anyuék mindig mondták,hogy szép vagyok,de nem nagyon hittem,mert az összes lánynak hosszú haja volt:)
52. tenkne_helga (válaszként erre: 50. - Boszorkánylepke)
2010. jún. 8. 06:05
Szívemből szóltál!Teljesen egyetértek!:)
51. buschne (válaszként erre: 50. - Boszorkánylepke)
2010. jún. 7. 22:04

Szerintem is, ha tetszik így a kislányodnak, akkor kár is foglalkozni a többiekkel.


Egyébként valóban, nem minden gyermekhaj alkalmas arra, hogy hosszúra növesszék,sokan csak vágynak a dús kis hajkoronára.


De ha a kislány szeretné és alkalmas is rá a haja, akkor anyukaként minden fáradságot megér!

Nyáron fel lehet kötni, százféle frizura készíthető belőle, s egyébként is a nagy melegben alig jönnek ki a medencéből:-)

2010. jún. 7. 19:56

Biztos, hogy helyesek a kislányok hosszú hajjal,de szerintem röviddel is éppen olyan bájosak.

Arról nem is beszélve, hogy egy kisgyereknek a rövid haját sokkal könnyebb kezelni.

Ja, és vannak olyan lányok, akik nem is akarnak hosszú hajat.

Ez, hogy a lány, akkor lányos, ha hosszú a haja - szerintem éppen olyan hülyeség, mint, hogy a lányokat rózsaszínbe, a fiúkat meg kékbe öltöztetik.

Kedves Fórumindító! Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki, mit mond. Ha a kislányod jól érzi így magát, akkor ne hagyd, hogy mások megrögzött szokásai befolyásoljanak.

A gyerekek kedvességét, báját, szépségét nem a hajuk hossza befolyásolja.

49. buschne (válaszként erre: 43. - Kiddy)
2010. jún. 7. 17:57
Ez a gének és a szerencse:-)
48. buschne (válaszként erre: 46. - Egypt)
2010. jún. 7. 17:55

Egyértelmű.

De ha valaki nem hinné, nézze meg a lányaimat. Mindig egyszerre voltak fodrásznál és az egyiknek olyan sűrű és vastag, hogy majd' letörte a csuklóm, amikor fontam. A másiknak jóval vékonyabb szálú, de még így is sokkal szebb, mint az enyém, akinek egész kislánykorában csont rövidre volt nyírva....

47. badonyimariaeva (válaszként erre: 39. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 7. 16:38
Pontosan!
46. egypt (válaszként erre: 43. - Kiddy)
2010. jún. 7. 15:55
Nem lesz dúsabb, csak egyenletesebb, azért látszik sűrűbbnek. A haj elszarusodott, élettelen sejtekből áll, tök mindegy, vágod -e vagy sem.
45. CsillagTM (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2010. jún. 7. 15:39
szegény sportoló/nemrég szült/ritkás hajú/rákos nők...
2010. jún. 7. 15:36
Mert a nő egyik ékessége a hosszú haj.
43. kiddy
2010. jún. 7. 15:28
egyebkent en arrol hallottam hogy ha kiskorban vissza-vissza vagatjuk a babaknak a hajat annal erosebb es dusabb lesz.legalabbis mi 3an vagyunk testverek(lanyok) es mindannyionknak rovid volt a haja,es most mindenkinek dus es eros a hajkorona:):)
42. egypt
2010. jún. 7. 15:15

Nekem tetszik, ha egy kislánynak hosszú, egy kisfiúnak meg rövid haja van. A lányomnak biztos nem vágatom majd le a haját, hacsak nem lesz nagyon silány, amiből nem szép a hosszú. Az, hogy egészségtelen meg elvonja a vitamint... Rég röhögtem már ekkorát! Nagy az Isten állatkertje... Ilyet kitalálni!

De ha valakinek jobban tetszik a rövid, vagy a kislánynak kényelmesebb, akkor legyen rövid.

41. kiddy
2010. jún. 7. 15:07
azaz neztek:)
40. kiddy (válaszként erre: 20. - 6b818b475f)
2010. jún. 7. 15:03
Nekem rovid gomba frizuram volt es nagyon rossz gyerek voltam:)Mindig kisfiunak neznek,es ahogy visszanezem a kepeket en sem mondtam volna azt magamrol hogy kislany vagyok...:)
39. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Panka78)
2010. jún. 7. 14:36
mert hülyék!!
38. buschne (válaszként erre: 36. - Szilvamama)
2010. jún. 7. 14:07

Igen, én is megnövesztettem és most is hosszú, bár derékig nem nő meg.


Gyerekoromban mindig irigyeltem azokat a kislányokat, akinek minden reggel az anyukája befonta a haját, vagy mindig valahogy más frizurát csinált neki és a tanító néni folyton őt dícsérte....:-(


Közel tíz évig fontam munka előtt a lányaimnak, de ha vissza akarnák növeszteni, bármikor megengedném nekik.

37. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Panka78)
2010. jún. 7. 13:47

De ha a kislány egyszer hazaállít,hogy hosszú hajat akar,akkor sem fogod engedni neki?

Mert ezek a csöppségek igazi kis egyéniségek már,való igaz,hogy kényelmes a rövid haj,praktikus nem kell fésülgetni gumizni,nyáron nem meleg,de ha a kislánynak tretszik minek elvenni az örömét...

36. Szilvamama (válaszként erre: 34. - 66cec28b76)
2010. jún. 7. 13:30
Ezzel én is így voltam, anyu mindíg rövidre vágatta. Ált. iskola végén hagyta megnövesztenem, azóta is hosszú, ca. 20 éve.
35. Szilvamama (válaszként erre: 32. - 00495ec28d)
2010. jún. 7. 13:26
Az én lányomnak éppen ezért van olyan haja, hogy hátuk fel van nyírva, elöl hosszabb, abból lehet coffizni. Imádom a kis gigerli nyakát, olyan cuki, ahogy kilátszik :)
2010. jún. 7. 12:47
Nekem anyukám szintén így gondolkozott ,hogy jó lesz nekem a rövid. Nincs vele baj. De én ezt olyan rosszul éltem meg,hogy nekem miért nem lehet copfom. felnőttkoromba növesztettem meg. A kislányomnak pedig semmiképp nem vágatnám rövidre. 4 hónaposan már pici copja volt. Szerintem ettől csajos egy kiscsaj. De ez csak én véleményem,és okom is volt rá:O))Ha neked tetszik ne foglalkozz senkivel.
33. buschne (válaszként erre: 23. - 6b818b475f)
2010. jún. 7. 12:22

Én szintén:-)


Az én lányaim 9 és 10 évesek. Derékik, sőt, olykor fenékig érő hajuk volt egészen mostanáig.

Most táborba készülnek, ezért úgy alakítottam, hogy ők akrják levágatni a hajukat, hogy majd egyedül is boldoguljanak vele.

Boldogok az új frizurájukkal.

Egyiknek bőven vállig ér, másik kicsit hosszabra hagyatta, de nagylányos fazont vágatott.


Rövidre sosem vágatnám, mert nekem az volt egész kislány koromban és volt, hogy sapkában ültem az órán, mert annyira szégyelltem...

2010. jún. 7. 12:07

Szép kislány lehet bármely lányka rövidebb frizuval is.

Ilyenkor még valamelyik gyereknek olyan szilszál haja van,hogy abból úgysem lenne szép egy hosszú...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook