Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért leszünk egyes sorozatoknak a rabjai? Mi fog meg benne? fórum

Miért leszünk egyes sorozatoknak a rabjai? Mi fog meg benne? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 8. 19:15
Azt gondolom, hogy sokaknak csak azért kell, mert képtelenek normális kapcsolatokra. Ezek nézése közbn nem kell beszélgetni (nem is tudnának miről, nem olvasnak, múzeumba sem járnak, szinházba főleg nem),csak néznek ki a fejükből. Egyik ismerősöm ezt úgy fogalmazta meg: mások életét nézik, ahelyett hogy a sajátjukat élnék!!!! Sajnos a gyerekeik is másolják őket, tehát egy pár évig ez biza nem lesz megoldva!
2010. márc. 8. 19:00
Egyik kollégám ezt úgy szokta mondani, hogy megpróbálja a mézesmadzagról leszopogatni a mézet, és nem bekapni a madzagot. Mert a méz is valódi, meg a madzag is az. A reklámok így valamilyen szinten kijátszhatók, időtől függetlenítés is működik. De mindemellett továbbra is megmarad a sorozat "véleményformáló" jellege, a bene szereplő "celebek" szerepébe szívesen beleéli magát az ember.
19. emagdi (válaszként erre: 17. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 8. 10:10

ott bukik meg a dolog, hogy a legtöbb sorozatfüggő (és itt most nem a barátok köztre gondolok:)) letölti a sorozatokat, mert:

1. a magyar tévében évekkel később adják csak le az aktuális részeket

2. nincs időhöz kötve mikor nézed meg

3. eredeti hanggal általában jobb

4. nincs reklám


s addig nézi csak az ember, amíg fenn tudják tartani az érdeklődését. tovább nem.

szóval amíg valami szórakoztató, érdekes, addig az ember nézi. ha nem az, abbahagyja. pont ugyanolyan mint bármely más szabadidős tevékenység:D

18. vakri (válaszként erre: 17. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 8. 07:42
Ez az egyik ok amiért letöltöm, és nézem amikor én akarom, nincs benne reklám. A másik meg, hogy nincs olyan, hogy ha kimarad egy rész mert épp dolgozom, akkor nem értek a következő részt.
2010. márc. 7. 21:26

Erről mindig a Vuk egy jelenete jut eszembe. Mikor a róka felteszi a kérdést a jóllakot lustálkodó disznóknak! "Azt hiszitek szeretetből etet a gazdi?"

Ugyanezt a kérdést tenném fel a kedves sorozatfüggőknek. Ekkor jön a válasz, hogy miért? talán irigylem az a napi pár órácskát? Ja, persze a sorozatfüggők szemében én vagyok az időmilliomos, és én töltöm a napjaimat csupa haszontalan dologgal. (pl. heti viszonylatban 2-3 óra sport)

Na de mielőtt elkanyarodnék a témától, visszatérnék a klasszikus kérdéshez, hogy szeretetből nézetik velünk a sorozatokat? Nyilván mindenki tudja a választ. Ebben az esetben rossz a kérdés feltevés, ezt kellene módosítani mondjuk "miért lehet velünk manipulálni?" mondatra.


Ez a témát pedig jól kivesézték itt: [link]

2010. márc. 7. 21:00

Egyszer régebben megkérdezték Hankiss Elemért, ez akkortájt volt, amikor a Brazil szappanoperák bejöttek hazánkba is, és utánna más dél-amerikai filmsorozatok, hogy miért olyan népszerűek, Ő erre, nem szó szerint, de azt mondta, a lényeg szerint, hogy:


Mert manapság, amikor olyan rohanó életvitelünk van, az emberek hajtanak, dolgoznak, megfeledkezünk az érzelmekről, és jól esik olyan sorozatokat nézni, ahol a tiszta érzelemről, a romantikáról van szó, különböző körítésekben, és ez olyan nagyon jó!!


Erre a való életben, a mindennapos pénzhajhászásban nem igazán jut idő...

2010. márc. 7. 20:27
Nem érek rá válaszolni, Jack Bauer vár.
14. vakri
2010. márc. 7. 20:13
Kedvenceim a Lost, Született feleségek, Szellemekkel suttogó, Médium és a Trauma. De a netről töltöm őket, megvárom a feliratot és akkor nézem meg amikor van időm meg kedvem. Sajnos a Lostből ez a utolsó évad :(
2010. jan. 21. 16:35
Jelenleg egy indiai sorozatott nezek "A boldogsag keresese"Ghar ek Sapnaa" en kb.a 60-dik resztol neztem volt ugy hogy 3-4 napot nem lattam de ha nagyon akarom megnezni akkor a You Tuben latthatom igy megszabadulok a 15 perces reklamtol.Ami erdekel az ilyen filmekben a taj,oltozet,lakasrendezes sok otletett talaltam eddig es kozben bonyolodik a tema mar 272 resznel tartanak.
12. csókica (válaszként erre: 11. - C0c88e77c0)
2008. nov. 18. 12:19
Nálunk sem volt tv,a gyermekek szobájában))a mesefilmeket meg együtt néztük)))mikor még az volt a nekik való)))
2008. nov. 18. 12:09
nem tudom , mivel sohasem voltam sem sorozatfüggő,sem pedig TV függő :) sőt amikor megszületett a kicsilányunk (6 éves) oda is adtuk egy ismerősnek a készüléket :)
2008. nov. 18. 12:05
Én főleg a krimi,horror és akció filmeket,illetve a bonyolult romatikus filmeket szeretem.A kérdésre csak azt tudom válaszolni,mivel nagyon nyugodt családi életem van,nincs itthon "csihi-puhi"vagy italozás,gondolom ez lehet a megmondhatója miért a durvább filmeket kedveljük.
2008. nov. 18. 08:19
Én csak gyerekként voltam rabságban, már szabad vagyok és ez sokkal, de sokkal jobb!!!! :-)))
2008. jan. 17. 22:02
Mert ott minden olyan más sokszor mint a valódi életbe(persze a jó,romantikus és ilyen sorozatokról beszélek),sokszor szeretnénk mi is ilyen-olyan dolgokat átélni,hogy velünk is megtörténjen a csoda(mint a filmekben,sorozatokban)és kikapcsol minket,picit elfelejtjük a gondjainkat,bajainkat míg a kedvenc sorozatunkat nézzük!
2008. jan. 16. 10:07

Sokszor a sorozatok izalmasabbak, érdekesebbek, mint a filmek, amiket esténként adnak.

Én szívesebben megnézem a Helyszínelőket, Született feleségeket...,mint egy unalmas 10-20 éves filmet a másik csatornán.

6. 1366d1807f (válaszként erre: 5. - Ppiiccii)
2008. jan. 16. 09:02
Nekem is + a jóban-rosszban
2008. jan. 11. 22:57
Nekem a kedvenceim a Született feleségek és a Barátok közt.
2008. jan. 11. 21:31
Kell, hogy saját külön atmoszférája legyen, amiben kicsit fel lehet oldódni, ki lehessen kapcsolódni. Kell, hogy szerethető, jól megformált figurák legyenek benne, és menjen a sztori. Az sem árt, ha a környezet, a szereplők foglalkozása vagy egyéb miatt magunkhoz közelállónak érezzük a szereplőket, azonosulunk velük. Ez mind katarzisélmlényt jelenthet (kisebbfajtát).Az én kedvenceim: Vészhelyzet (Kovács doktor), Helyszínelők, Szökés. Utálom, ha valami jól indul, aztán a történet tele van logikai bakikkal.
2008. jan. 11. 21:14
meg a megszokás is nagy úr!!!!!!
2008. jan. 11. 20:51
Talán az, hogy kik a szereplői, miről szól.
2008. jan. 11. 20:21
Miért leszünk egyes sorozatoknak a rabjai? Mi fog meg benne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook