Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért lépnek félre az emberek? Miért van annyi megcsalás? fórum

Miért lépnek félre az emberek? Miért van annyi megcsalás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
60. Castellina (válaszként erre: 58. - Castellina)
2012. okt. 16. 14:20

Nem, én nem ezt látom. nem szeretünk élni, panaszkodunk, kifogásokat keresünk, önigazolunk, állandóan azt nézzük mi az ami nincs, soha nem vagyunk elégedettek, szidjuk az országot, a kormányt, a politikát, szidjuk a szomszédot, az időjárást.

Utáljuk a munkánkat, az embert aki mellettünk él, a gyerekünket, mert már megint ordit.

Az anyóst, mert már megint mit akar. A munkatársunkat,mert nem akar lefektetni, a barátnőnket, mert ő megveheti, utáljuk a súlyunkat és azt, aki szebb és jobb. És a másik embert, mert nem ért meg.

mert nem szeret, mert nem adja meg azt amit elvárok tőle..

De legfőképp saját magunkat, mert képtelenek vagyunk sikeresek és boldogok lenni, mert nem jól választottunk, mert nem azt csináljuk amit szeretnénk.. és mindezért másokat hibáztatunk.


Ugye ismerős?

59. b74f6e5cdd (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2012. okt. 16. 14:19
Ennyi:-DDD Osztom a véleményt:-)
2012. okt. 16. 14:15

“A szeretetképesség annak a képessége, hogy megnyílok a külvilág felé, és szeretem mindazt, ami felém áramlik és ami engem ér. Mi mást tehetnék, mint hogy szeretek?…Mi az, hogy élek? Minden létező létének kibontakoztatására törekszik, szeretnie kell az életet és saját létét, ha nem akar hamvába halni, beszáradni, megnyomorodni…A szeretet senki sem tréfálhatja meg elhárító technikákkal és az elfojtás különféle trükkjeivel. A szeretet az egyetlen esélyünk arra, hogy elevenek és boldogok legyünk, ahelyett, hogy a halál felé vegetálnánk, és lassú öngyilkossággal siettetnénk azt. Aki nem a szeretet mellett akar dönteni, annak az élet ellen kell döntenie, élete attól kezdve már csak haldoklás. Csak aki szeret, az nyerte meg az életet.” írja Peter Lauster A szerelemről, a szeretetről című könyvében.


Vajon így éljük e az életünket?

2012. okt. 16. 14:01

Akkor öszefoglalva elmondhatjuk, hogy elkorcsosult világunk lelki síkon félrement? Az emberek érzelmi sérültek, szeretethiányosak, és tele vannak önzőséggel?

Annyi elvárás, megfelelmi akarás küzd bennük a mindennapi megélhetés során, hogy már nem jut energiájuk a saját lelki életükre? Már elfáradnak a mindennapi stresszben és a társukra már nincs energiájuk? Mindenki begubózik a maga kis lelki világába és nem hajlandi megnyílni, kitárulkozni és bizalmatlan?

Mindenki elvárja azt, hogy fogadják el olyannak amiylen, de ezzel szemben képtelen elviselni a másik ember másságát?

Vagy már annyira önzőek vagyunk, hogy a saját örömeink, kielégülésünk fontosabb, mint másé? Képtelenek lennénk feláldozni magunkból valamit is azért, hogy a másik ember jobabn érezze magát?

Szeretetre vágyunk, miközben semmit se teszünk érte?

Lusta, kitartásra képtelen, türelmetlen emberek volnánk, akik tele vannak elvárással, de tenni pedig nem akarnak semmit érte?

Nem tanultunk meg küzdeni?

56. Antigonia (válaszként erre: 46. - Castellina)
2012. okt. 16. 12:25
Ez pont így van.
55. 74f8c12b8e (válaszként erre: 54. - 81012deb94)
2012. okt. 16. 12:04

nem is hallottam róla:(a wall-e ről

De robotokkal minek házasodni? Vajon ez a keret:a házaspár és a család gyerekkel "fenn akar maradni" egy ilyen evolúció során?

54. 81012deb94 (válaszként erre: 53. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 16. 11:35

Láttad a Wall-E című mesét. Az is egy verzió, még ha csak nagy vonalakban is.

A másik hogy robotokkal fogunk házasodni. Mindenki pontosan az igényinek megfelelő partnert kapja.

Nem mondom hogy ez lenne a "szép" jövő, de az esély a levegőben van.

53. 74f8c12b8e (válaszként erre: 50. - 81012deb94)
2012. okt. 16. 11:29
Hová tarthat ez a folyamat,ha mondjuk valóban ez egyfajta érzelmi evolúció?Mi a célja...vagy mi lehet az eredménye,miylen társadalmi modell?
2012. okt. 16. 11:28
Az is lehet,-vagyis biztos -hogy az emberek összeségében már egyre kevésbé bíznak egymásban,mert tudják,hogy sok a kísértés,és kevés a szent ,vagyis becsületes,a valóban becsületes,őszinte ember.ezért akár ők maguk is könynebben elcsábulnak,mert majdnem biztosak benne,hogy a párjuk is előbb-utóbb megteszi.-ha még nem tette meg-amiben szintén sose lehet az ember biztos,csak remélheti.
2012. okt. 16. 10:58
Az emberek önzőek, tisztelet a kivételnek persze. Ráadásul van valami furcsa társadalmi nyomás és változás, ami miatt egyre több a hűtlen és a nem kitartó ember.
50. 81012deb94 (válaszként erre: 49. - Castellina)
2012. okt. 16. 10:58
Vagy pedig ez egy hosszútávú evolúciós fejlődés következő lépcsőfoka. Mint a redukálódott szőrzet, csak ez most mentális és lelki síkon zajlik.
2012. okt. 16. 10:32

Mindenki csak követeli a szeretetet, de adni nem akar. Szinte üzletté vált: figyelem mennyit ad a másik, majd én is csak annyit viszonzok, nehogy kihasználjon...


Vagy egyszerüen hiányzik az emberekből a szeretet képessége? Szeretni könnyű a barátokat, a többi embert, mert nem élnek velünk együtt. De a társunk, a párunk velünk él, s mindennapos odafigyelést igényel..

Nem vagyunk alkalmasak arra, hogy másokra figyeljünk?

Mert még magunkra se tudunk?

2012. okt. 16. 10:27
A szeretet önmagunk szeretetével kezdődik. Ha nem tudjuk magunkat szeretni, akkor másokat sem. A szeretet elhatározás kérdése. Maga a vágy, hogy szeretek, nem elégíti ki a fogalmát. A szeretet megvalósulása feltételezi a szándékot és tettben nyilvánul meg, mindez pedig csak elhatározás kérdése. És ez önmagunkra is vonatkozik!
2012. okt. 16. 09:47
én azt veszem észre a környezetemben és a barátnőm is mondja hogy a párja nem foglalkozik vele nem figyelmes nem bújik hozzá csak úgy vannak.így élik a mindennapjaikat. beszélgetnek sőt szinte mindent megbeszélnek ezeket is de még is a pasi nem törődik vele. és egy idő után ezt megunja az ember, mert jól esik neki a törődés, odafigyelés stb...és úgy látszik kezd kihalni ez a dolog. minden más fontosabb és nem jut idő a másikra. de lehet rosszul látom én ezt
2012. okt. 16. 09:34

Csak egy példa. Ismerek valakit aki szexfüggő.

Minden partnerét megcsalja.

Miért?

gyerekkorában nem kapta meg azt a szeretetet, amit szeretett volna, így korán a szexhez nyúlt, 10 éves korában a szexel pótolta szeretethiányát. Ami a mai napig így van, és már 36 éves. Ha valaki szeretethiányos, akkor lényegtelen, hogy mivel pótolja, vagy kompenzálja ezt a hiányt. Ugyanis a szeretet vagy benne van az emberben, vagy nincs, kivülről nem lehet pótolni. ha kapsz is, az nem belőled jön, nem a tied, hiányát érzed.


Szerintem a notorius szexfüggők érzelmileg beteg emberek. Egy mélyérzésű ember nem élvezi a lélektelen szexet.

Csak az, aki felületes és sekély lelkivilágú.

2012. okt. 16. 08:05
Ameddig ismerek monogám embereket (márpedig ismerek,bár keveset) addig én hiszek ebben!Nekem senki ne akarja már beadni,hogy normális fűvel-fával a párom mellett...másrészt a félrelépés általában hazugsággal,sunyisággal párosul.És ez egyáltalán nem normális!Igen,biztosan könnyebb félredu.gni mint a kapcsolat javításán fáradozni...
44. 298b15dfdd (válaszként erre: 39. - M0ncsa)
2012. okt. 16. 08:05
Hozzászólásai a fórum játékokból vannak.
43. 298b15dfdd (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2012. okt. 16. 07:27
Már akibe bele tudják nevelni,vagy egyáltalán nevelnek manapság monogámiára?
42. Antigonia (válaszként erre: 23. - .málna-)
2012. okt. 16. 07:05
A nagy többség példát vehetne rólad!
2012. okt. 16. 06:26

Szerintem a huseg az nem olyan dolog,ami magatol jon, hanem azt meg kell fogadni, hogy igenis huseges leszek hozza,meg akkor is, ha mar ugy erzem, hogy semmi keresni valom mellette,de megis egyutt vagyunk. Amikor valaki rajon,hogy a parja hutlen volt, szerintem, azzal emberileg alazza meg a masikat, valakinek akar az egeszseges onbizalmat is a foldbe dongolheti.

Az ember mindig talalhat egy szebbet, jobbat, csinosabbat, okosabbat, stb, ezzel mindenki tisztaban van...

Szoval szerintem az az alapveto problema, hogy az emberek nem fogadjak meg a huseget.

40. .málna- (válaszként erre: 39. - M0ncsa)
2012. okt. 16. 06:09

Nem is TERVEZEK írni többet,de ha már minden szavamat kielemeztél,..kérlek tedd+ a sajátoddal is..:)


Örülök hogy az eredeti kérdésre is reagáltál azért:)

Én csak dióhéjban leírtam az "életem" nem gondoltam hogy,..de kár volt.


További jó fórumozást kivánok mindenkinek!

39. M0ncsa (válaszként erre: 23. - .málna-)
2012. okt. 15. 22:30

"Kedves fórum társak!:) Szeretnék /nem/ pár szót hozzá szólni a témához soha nem írtam fórumokba s nem is tervezem:)"


Fórum hozzászólások:

>> Összes .málna- hozzászólás (14864)


wtf?!



Nade, az eredeti kerdesre valaszolva:

Azert, mert ilyen-olyan okokbol kifolyolag elkapkodjak a (hosszu tavu) parvalasztast. Aztan meg mar nem elkapkodnak, csak kapkodnak, fuhoz, fahoz, kolbaszhoz, stb...

38. Bcicus
2012. okt. 15. 22:06
Mert az emeber genetikailag nem monogámiára van kódolva, csak belenevelték.
37. bnedora (válaszként erre: 33. - 26092879c1)
2012. okt. 15. 21:40
Azért ilyen helyekre inkább a gazdagabbak mentek, mert a drága nejük nem akart több gyereket szülni, v. éppen féltette az alakját, így megvonta a férjétől a szexet.
36. .málna- (válaszként erre: 25. - 298b15dfdd)
2012. okt. 15. 21:34

Köszönöm szépen:)!


Mindenkinek ezt kívánom!

35. .málna- (válaszként erre: 27. - 26092879c1)
2012. okt. 15. 21:34

Ha csak "ezt" vetted le kár volt végigolvasnod..



/egyébként az én képem szerepel az adatlapomon, a Te képed......:)/

34. bnedora (válaszként erre: 33. - 26092879c1)
2012. okt. 15. 21:32
Nem kell addig visszamenni:-)
33. 26092879c1 (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2012. okt. 15. 21:32

És mi a helyzet a korabeli piroslámpás házakkal?

Oda csupa egyedülálló agglegény járt?

Vagy ha fizet érte az ember az nem számít megcsalásnak?

32. bnedora (válaszként erre: 8. - B81fcd1219)
2012. okt. 15. 21:29
Azért nem a klasszikus irodalomból kellene kiindulni. És nem volt ennyi megcsalás, pedig szinte a házasság előtt nem is igen szexeltek az emberek. Egyszerűen ez most divat, és már nincs semmi tisztelet a másik iránt.
31. dmj. (válaszként erre: 26. - 81012deb94)
2012. okt. 15. 20:58
találó :-)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook