Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jó anyának lenni? fórum

Miért jó anyának lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
33. o.andi
2009. dec. 26. 05:19
Azt hiszem önzetlen szeretet miatt!!
2009. okt. 31. 09:14
Amikor reggelente nyálas kis szájával egy cuppanós puszival ébreszt: szia, ana!
2009. okt. 30. 17:58
Sok-sok szeretetet adnak, és igényelnek is, ők az életünk értelmei
2009. okt. 30. 17:51
Meg még egy csomó mindenért:)
2009. okt. 29. 18:05
A két kis dundi karért, ami átöleli a nyakadat és az odanyomott nyálas pusziért...
2008. júl. 7. 19:07

A gyermek az élet értelme,értük élsz,dolgozol.

Csak az a kár,hogy felnőnek,és utána mennek a maguk útján,mi pedig sóvároghatunk utánuk.

2007. okt. 21. 19:37
Mert ez ad értelmet az életünknek. Gyermek nélkül üres lenne minden, nem lenne érdemes reggelente felkelni.
26. benvik
2007. szept. 14. 08:32
Az anyaság a világon a legcsodálatosabb dolog. Amikor a gyerek ránéz az anyjára, annál nincs is szebb az életben. 8 hónapja vagyok édesanya, és eddig ez volt életem legszebb 8 hónapja. Hálás vagyok az életnek, hogy ilyen nagyszerű gyermekem van.
25. Donyta
2007. szept. 14. 08:24

Nekem 4 gyerkőcöm van. 3 leány és egy fiú. Semmiért nem adnám vissza ennek az örömeit, "bánatait". Ennél szebb dolog egy nő életében nem történhet, minthogy anya lehessen! Majd nagyi, esetleg dédi...

Én 18, 21,24, és 32 évesen szültem őket.

24. célia88 (válaszként erre: 23. - Fe20557d00)
2007. szept. 14. 07:54
Köszi. :)
23. fe20557d00 (válaszként erre: 21. - Célia88)
2007. szept. 13. 18:13

Van egy barátnőm aki 32 évesen szült addig egyáltalán nem vágyott rá és olyan jó anya lett belőle:))

Egyébként meg ezek az érzések kifejlődnek a terhesség alatt a szülés közeben de leginkább akkor amikor már nagyobb a gyerek..legalább is nálam így volt.

2007. szept. 13. 15:21
Meg nincsen gyerekem, de nagyon vagyom mar ra, remelem, hamarosan sikerul! Igy csak sejtem, miert is jo anyanak lenni. Szerintem egy no eleteben nem letezhet nagyobb csoda. A leggyongedebb erzelem, a szerelem gyumolcse, a legszebb produktum, amit ket ember csak letrehozhat, a gyermek.
2007. szept. 13. 15:12
Ez a nagy szerelem a gyerek irányában ugye csak a szülés után alakul ki, mert én semmi ilyet nem érzek vén fejjel, az én 27 évemmel.....:/
2007. szept. 13. 14:07
Leírhatatlan érzés....valami paradicsomihoz hasonlítható,mégha sok a nehézség akkor is a gyerekem iránt érzett érzéseim a legcsodálatosabbak amit valaha átéltem!
19. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 17. - 22b83e8961)
2007. szept. 13. 14:04
Teljesen így gondolom, nem is írok egyebet.
18. inci47 (válaszként erre: 17. - 22b83e8961)
2007. szept. 13. 13:40
Ezek a mondatok mind nagyon igazak!!!
2007. szept. 13. 13:28

Mert a gyerekek öszinték.

Mert a gyerekeknek mindig az anyukájuk a legszebb.

Mert a gyerekek tiszta szivből ölelnek.

Mert a gyerekek a maguk eszközeivel megvédeni akarnak attól aki bántani próbál.

Mert a gyerekek örök életre szólnak.

Ha anya vagy mindig szüksége van valakinek rád!

2007. szept. 6. 22:37

Oh, hogyan is lehetne szavakba önteni mind, azt a nemes, szép, tiszta, ártatlan dolgot, amit az élet e hatalmas csodája jelent. GYERMEK.

A megtestesült szerelem.


Minden gondolatom az Övé. Semmi sem fontosabb Nála, a mozdulatánál, a szeme huncut villanásánál, haja szőkeségénél.

Oh, csak ennyire boldog, gondtalan lehessen egész életében!


Túláradt a szívemben az érzés - anyának lenni - és most az arcomon folyik le könnycseppként...

2007. jún. 21. 12:31
Nekem a Nagymamám egyszer azt mondta: akinek nincs gyermeke,az nem tudja mi az igazi öröm,boldogság! Akkor csak mosolyogtam. Ma már tudom igaza volt! Sokszor csak nézem a gyerekeimet,ahogy játszanak,alszanak stb...nincs rá szó mennyire szeretem őket!!
2007. máj. 21. 00:18
Imádom a gyerekeimet,ha nem jönnek akkor miért,csak nincs valami bajuk? A kisebbik még velünk lakik 21éves de ha nem jön haza munka után,mivel este 9-ig dolgozik már félek,hogy csak nem érte valami baj, nem támadták-e meg stb.Ha bulizni megy este haverokkal addig nem tudok nyugodtan aludni,amig nincs itthon.Az is a baj,hogy túlaggódós vagyok.Dehát félti az ember azokat akiket szeret.
13. inci47
2007. máj. 20. 21:51
Mert nagyon sok örömöt szereztek a gyermekeim, és nélkülük nagyon üres lenne az életem!És nem utolsósorban Tőlük kaptam az unokáimat is.
2007. máj. 11. 16:28
Az életben mindennél többet ér,ha a kisfiam azt mondja "SZERETLEK ÉDESANYA"
2007. máj. 9. 14:07

anyának azért jo leni mert ahogy nö a gyermek évrör évre mindig tud nekünk örömet okozni amin örömünkbe el sirjuk magunk s buszkék vagyunk hogy van nekünk ez a gyerek

ha pici azért mert egyre töbet tud

ha nagy mert pl verset szépet mond vagy versenyen 1 vagy,2vagy,3vgy akárhanydik

ha mégnagyob mert le érecségizret vagy diplomázot

ha felnöt mert menyaszonya van

s ha feleségevan hogy unokád let

s az unokádal kezheted elöröl a sort

mert nagymam is buszke s boldog

én igy gondolom ezért jo anyukának lenni

2007. máj. 9. 13:16
Anyának lenni azért is jó, mert előbb-utóbb önkritikát is gyakorolhatsz azzal, hogy belátod a tudatlanságból, tapsztalatlanságból elkövetett nevelési "vétkeidet"
2007. máj. 9. 11:23

Anyának lenni,jó mert senki olyan bizalommal nembujik hozzám ,mint ők,a gyerekeim...mert nincsen szebb hang a gyermek nevetésénél,annyi mindent lehet tanulni a gyerekektől ,annyi mindent másképp lát ,mint én.Jó érzés reggel fölkölteni,körbepuszilni ,elinditani az utjára ,közben ellátva anyai intelmekkel ,miegymással...

Anyának lenni akkor is jó ,ha már nagyon fáradt vagyok,mert ők potolnak mindent.

Imádom a gyerekeim ,és válaszom a kérdésre csodálatos dolog anyának lenni ,a világ legcsodálatosabb dolga egy ujabb életet adni .....

8. 737f507a35 (válaszként erre: 6. - Jucus77)
2007. ápr. 26. 23:02

Teljes mértékben a lelkemből szóltál.

Egyszerűen nem tudom szavakba önteni azt az érzést, amit 2007. január 9-e óta érzek és úgy gondolom, hogy nem is kell!!!

Mert ez tényleg maga a CSODA!!! :))

7. zoma
2007. ápr. 26. 22:38
Ilyen feltétlen rajongást nem kapsz senkitől. Én nem ezért csinálom, ez csak egy hozadéka az anyaságnak. CSodálatos látni, hogy akit táplálsz, akinek énekelsz, mesélsz, akivel játszol és sokszor veszekedsz, egy okos, egészséges, szeretetteljes emberkévé fejlődik.Nekem így lett teljes az életem, noha rengeteg lemondással is jár az anyaság.
2007. ápr. 23. 10:20

Eddig csak egy nő voltam....Most már ANYA vagyok és ennél csodálatosabb dolgot el sem tudok képzelni. Felelősséggel tartozom Érte, feltétel nélkül szeret engem (persze a párom is,de ez mégis más:-))...és még sorolhatnám, de mindenki csak akkor ismeri meg ezt az érzést, amikor babája rámosolyag....

Szóval ez az egész egy csoda!!!!

Ja, és minden ifjú anyukának előre is Boldog Anyáknapját!

2007. ápr. 19. 20:38

Világ legszebb küldetése anyának lenni.

Ki teheti ne is mondjon le róla.

2007. ápr. 19. 20:38
mert így van miért élni mert tudom,hogy feladatom van és van értelme az életemnek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook