Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ilyenek az emberek? fórum

Miért ilyenek az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. Channa* (válaszként erre: 46. - 55Judit)
2020. jan. 1. 18:19

Na, ha az ilyenek miatt ha kétségbe esnék, akkor már pszichológushoz kellene járnom.:D


Minden nap végig kell hallgatom, hogy mennyire egészségtelen, hogy naponta egyszer eszek és azt is este 6-kor. Erre vigyorogva csak annyi a válaszom, hogy tudom;)


A finnyásságom pedig igazi céltáblává tett. Mindenki ezzel viccelődik.

Jó volt a buli? Tudom! Rossz volt a kaja:DDDD

Nekem nehéz kaját adni, mert válogatós vagyok. Van, hogy egy ilyen rendezvényen a díszítést eszem (dió darabok, szőlő szemek, paradicsom karikák, stb:DDD)

Nem hinném, hogy meg kellene sértődnöm ezen, hiszen igazuk van. Sokszor viccesen összegyűjtik nekem és leteszik elém:DDDD

46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Channa*)
2020. jan. 1. 18:01
Lehet ám azt lenézően, vagy gúnyosan is mondani. És ha már többször piszkálta az illető, én megértem hogy a gúnyolódás fáj neki.
45. Channa* (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 1. 17:59

Áááá, és ebben mi a sértő és beszólás?

Ha annyira jópofa és vicces lennél, ahogy írtad, akkor az ilyenen egy jót nevetnél, és még fokozhattad volna egy szívószállal, hogy még gyerekesebbnek tűnjön.:D

44. 55Judit (válaszként erre: 42. - New(l))
2020. jan. 1. 17:25
Így írásban nem nagyon tudjuk eldönteni. Nem halljuk a hangsúlyt. Élőben lehet érezni hogy valaki beszélgetést kezdeményez, gúnyosan mondja, esetleg lenézően vagy csak valami kedveset akar mondani. Viszont aki hallja és feszült lesz tőle, az tudja milyen volt a hangsúly. :)
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - New(l))
2020. jan. 1. 17:14
Az is lehet. Van aki így kezdeményez beszélgetést. Mikor délutánonként gyalogolni megyek, tőlem is van hogy megkérdezik az úton: Sportolunk? Sportolunk? Pedig látja mit csinálok, de így kezdeményezne beszélgetést. Ilyenkor persze hogy nem vagyok vevő rá, hisz nem diskurálni mentem ki az utcára, hanem a napi gyors gyaloglásomat letudni. Az illetőt amúgy sem én érdeklem, hanem az hogy mit tudhat meg tőlem másokról. Na ez nem nyert. :))
42. New(l) (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 1. 17:10
Vannak emberek, akiknek állandóan dumálniuk kell, mindegy miről, kinek, csak járjon a szájuk. Nem beszólni akat szerintem, csak jópofának hiszi magát.
41. 55Judit (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 1. 17:05

Nincs mit drága! Az én koromban már többnyire tudja az ember mi a lényeges, és mi a lényegtelen. A kolléga pöttyös kakaós beszólása lényeges volt? Előrébb vitt téged az hogy figyeltél rá? Nem. Az ilyenen át kell siklani, mintha nem is lenne. Csak próbáld ki! Meglepődsz milyen egyszerű. Legközelebb ha beszól kérdezd meg tőle de ne sértően, hanem természetes érdeklődéssel mintha nem hallottad volna hogy mit mondott: Milyen napod van (pl.Kinga)? Minden OK? Máris más irányba terelődik a beszélgetés. Nem kell megsértődni, mert a sértődöttségtől neked lesz kellemetlen a közérzeted, nem a másiknak. Hagyd a fenébe! Gondold azt magadban, hogy nem éri meg foglalkozni a dologgal! Mert tényleg nem.

Könnyen tanulható ez. :)

40. Amaunet (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 1. 16:50
Nem, nem azért, hanem mert egyáltalán megemlítetted.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - 55Judit)
2020. jan. 1. 16:49

Köszönöm szépen neked is a véleményt. Megszívlelem és így is teszek.

Valóban érdekesek az emberek.

Egy példa : reggelinél pöttyös kakaót ittam erre beszolt az egyik kollegina "mi van Pöttyös gyerek kakaót iszok?" Nem szóltam vissza neki, csak annyit "igen" De nagyon zavart. Most miért kell mindenhez beszolni??

Ezeknek az embereknek nincs életük én is így gondolom.

Újévi fogadalmat is lehetne "többet nem mondok senkinek semmit" bár ez se garancia ahogy te írtad, hiszen mindig akad legalább 1 aki akkor is beszól vagy kidumál ha nem is szolalsz meg

Köszönöm még egyszer

38. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 1. 16:14

Szia Fórumnyitó!

Te nagyon fiatal lehetsz, ha ilyeneken fennakadsz. Az emberek azért ilyenek, mert az hogy a másikkal kéretlenül és rosszindulatúan foglalkoznak, egy alapvető emberi tulajdonság. Na nem mindenkinél, szerintem olyan 20% lehet aki nem teszi. Hangsúlyozom, ez nem pontos adat, csak én így látom magam köröl. :) Hogy az érintett csoport miért nem foglalkozik a saját életével? Szerintem azért, mert unalmasnak tartja saját magát. Most képzeld el szegényt. Nem szánalmas?

Idővel megtanulod, csak olyasmit szabad magadról elmondani, amit bárki tudhat. Igaz, semmire nincs garancia így se. :)


Én a házam vétele után 1 héten belül ide is költöztem. Pár nap elteltével már hallottam is egy utcabelitől, hogy szomszédasszonyom ezt mondta neki: "Jó féle lehetett ez a Judit az előző lakhelyén, hogy ilyen hirtelen költöznie kellett!" Hát most erre mit lehet mondani? Pár napja ismert, de még csak látásból, mégis konkrét véleménye volt a múltamról. Persze a késztetést is érezte, hogy ezt neki terjesztenie kell.

Szerinted mi hajtotta? A primitív léte, és az unalom.


Neked is csak azt tanácsolom, engedd el a füled mellett az ostoba szóbeszédet. Reagálni végképp nem kell rá. Aki személyesen ismer, annak a véleményét rólad holmi szóbeszéd nem fogja megváltoztatni. Az emberek eddig is beszéltek, eztán is fognak.


Egyébként nekem azért kellett igyekezni a költözéssel, mert aki az előző házamat megvette, egy babát váró fiatal pár volt. Sietni akartak a kifestéssel, legyenek rendben mire jön a baba. :)


Vigyázzál magadra, és éld derűvel az életedet!

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2020. jan. 1. 15:53

Azért mert megemlitettem hogy alkoholista a férje?

Hát ez egyáltalán nem az szerintem.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - 4477403e12)
2020. jan. 1. 15:52
Ezt tapasztaltam.jobb is ha az ember elvan magával a munkahelyen is. Senkinek semmi köze a másik életéhez főleg ha utána azzal poénkodik, meg kiszinezve tovább adja másnak.
35. Törpilla (válaszként erre: 33. - 4477403e12)
2020. jan. 1. 12:11
Ez meg eléggé negatív hozzá állás!
34. Channa* (válaszként erre: 28. - 4477403e12)
2020. jan. 1. 12:02
Mindenki magából indul ki. Úgy tűnik, hogy te csak saját magaddal foglalkozol és másokra mutogatsz, hogy ők ilyenek...
33. 4477403e12 (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2020. jan. 1. 07:00

Igen,én is.

Bár amióta nem Magyarországon élünk,jobb a helyzet.


Elég,ha fórumokba belenézel,at első 10 hozzászólásban valaki beleugat,hogy törődj a magad dolgával,én is egyedül értem el amit,nekem se segített senki....

Ez a világ egy szar hely lett,sokkal rosszabb,és egyre rosszabb lesz.

32. Amaunet (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 31. 22:16

"Az egyik férje alkoholista de mindig a mások életével foglalkozik"


Ahogyan most te is az övékkel...

31. Amaunet (válaszként erre: 28. - 4477403e12)
2019. dec. 31. 22:15
Sajnálom, ha neked csak ilyen tapasztalataid vannak és ilyen véleménnyel vagy az embertársaidról.
30. ina87
2019. dec. 31. 21:44
mert ilyenek ilyen a legtöbb ember,ezért van az inkább h jelentéktelen dolgokról kell beszélni...
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 4477403e12)
2019. dec. 31. 17:02
Sajnos ez nagyon igaz.
28. 4477403e12 (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2019. dec. 31. 13:35

És az normális,hogy az embereket csak saját maguk érdekli?

Hogy az empátia ismeretlen fogalom manapság?

Higy inkább belerúgok a másikba és elhajtom,pedig megtehetném,hogy segítek?

Mert törődjön csak mindenki a maga dolgával.

Ez nagyon nem normális.

2019. dec. 31. 13:29

Köszönöm a sok jó véleményt, így fogok tenni. Ők utánam vannak és ennyi az egész.

Az egyik férje alkoholista de mindig a mások életével foglalkozik, azt véleményezi folyton és beszéli ki

Az ilyenekkel nem is kell foglalkozni.

BUEK mindenkinek

26. Szabokisandi (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2019. dec. 30. 22:09
Egyetértek veled!
25. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 30. 22:09
Jól meg kell válogatni, kinek mondunk el bizalmas dolgokat. Hogy miért ilyenek? Nézd csak meg a híreket, mivel van tele? Elveszett, ellopták, elrabolták, baleset... csupa negatívum. Ebből lehet "szenzációt" csinálni. Sajnos nem gondolnak bele, hogy más problémájából, fájdalmából csinálnak pletykát.
2019. dec. 30. 21:38

1. Nem mondok el mindenkinek mindent.


2. Lesz@rom,ki mit beszél Rólam.


3. Bizonyos dolgokra nem is reagálok.


4. Elfogadom, hogy mindenki más, máshogy lát dolgokat.


Mi a baj? Ilyen a világ. :)

2019. dec. 29. 20:57
Mert egyszerűen irigyek,..a saját hibait akarják eltussolni,úgy hogy "rátesznek egy lapáttal"S rólad terjesztik.
22. af86a99684 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 20:24
Ha valóban pozitív ember vagy, legyints, és éld az életed! 😉
21. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 20:05
Fogd fel úgy,hogy van egy fan clubod! Én magamba nevetek az ilyen gerincetelen embereken és nyugodtan hátradőlve jehyzem meg,hogy azta van egy fan clubom!🙂
2019. dec. 29. 19:33
Ez nép betegség. Ha beszélnek rólad az viszont jót jelent. Azért mert utánad vannak, nem előtted. Nem kell ezen ennyire ki akadni ez az élet része. Mindenki beszél véleményt alkot ki így ki úgy ki pozitívan határoz meg téged ki negatívan. Ha ezzel leszel el foglalva be fogsz dilizni. Felesleges ennek ekkora fenekét keríteni. Éld a kicsi életed hagyd hogy ki beszéljenek. Különleges vagy és ezt merd bátran vállalni. Sok sikert mindenben! 😉😘
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Channa*)
2019. dec. 29. 18:43
Ja, és én se voltam itt egész nap;)
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 18:42

"A naplóban nem kibeszélek másokat hanem leirom az én gondjaim, magánéleti problémáim stb stb."


Ezt írtad. Ezért gondoltam, hogy nem történnek veled jó dolgok.


Én szeretek a társaság "bohóca" lenni. Engem sosem zavart, ha nevetnek rajtam, mert nem kinevetnek, hanem viccesnek tartanak, ezért nevetnek. És nyugodtan lehet kifigurázni is, poénkodni is, hiszen én is megteszem:DDD


Én nem dőlnék a helyedben a kardomba. Ha kedvelnek, már pedig úgy tűnik, akkor próbálj meg velük együtt nevetgélni. Ha te esetleg élcelődsz valakin, akkor viseld, ha veled is ezt teszik. Nem kell mindent véresen komolyra venni, mert besavanyodsz!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook