Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért csuklok egész nap? fórum

Miért csuklok egész nap? (tudásbázis kérdés)


13. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - Noncsy18)
2011. júl. 25. 17:03

Ha napokig fönáll a csuklás, makacsul visszatér, akkor érdemes kivizsgáltatni.

(Általában a nyelőcső, a gyomor, a has- vagy a mellhártya ingerlése, ritkán agyi folyamat okozza a tartós csuklást.)

12. Zizzzenet (válaszként erre: 1. - Noncsy18)
2011. júl. 25. 12:57
akkor is előfordul, ha fázol, borzongsz, vagy izgulsz valami miatt.
2011. júl. 25. 07:21
emlegetnek
10. misz
2011. júl. 24. 07:52

A Párom 2 napig csuklott egyfolytában, mire tegnap nagy nehezen elimádkoztam az ügyeletre, mert már olyan izomláza volt a mellizmaiban és a rekeszizmában, hogy alig bírt levegőt venni.


A doki azt mondta vagy simán a rekeszizom görcsös rángatózása és akkor magnéziummal próbálkozzon, ha nem használ, akkor erősebb izomlazító gyógyszerrel.

Vagy pedig reflux, ahogy sünike72 írta. Akkor van egy speciális refluxröntgen, amivel ki lehet mutatni biztosan a betegséget. És ha beigazolódik, akkor jön a szokásos refluxdiéta meg gyógyszerek.


Mire hazaért a Párom a dokitól, elmúlt a csuklása. :))

2011. júl. 23. 06:40

REflux...


Népbetegség, rengeteg csuklással jár, és ha nem zár már jól a gyomorszáj, akkor a levegő, és a savtartalom visszaáramlása okozza a csuklást...

2011. júl. 22. 21:07

Hét elején nekem is volt egy olyan napom, amikor óránként jött rám a csuklás :) elég idegesítő.

Nekem is van több módszerem: a mély levegő, és visszatart, de az nem mindig jön be. Vagy ugye, ha iszok pár korty vizet. Esetleg ha ez nem jön be, akkor eszek valamit, mondjuk egy kiflit :) De a lassú, folyamatos be-ki lélegzés is beválik néha.

2011. júl. 22. 21:04

:))

Na végre elmúlt magától, remélem ma már nem jön rám többször. :D

6. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Noncsy18)
2011. júl. 22. 21:02
Apumra például akkor jött rá ha fázott és amikor betakarózott, átmelegedett, elállt. :)
2011. júl. 22. 21:01
Nálam eddig az vált be, hogy 1 levegővétellel megittam 10 korty vizet, de most ez sem használ. :(
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. júl. 22. 21:00
Nekem mindig jó a citromlé. A víz, lélegzet visszatartás...stb...nem használ, de valahogy a citromlétől azonnal eláll.
3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Noncsy18)
2011. júl. 22. 20:56

mindegyik módszer hatástalan, majd elmúlik

a csuklás rekeszizomgörcs, nem hat rá a víz, se a citromlé, se a megijesztés, se a lélegzetvisszatartás

2011. júl. 22. 20:53
Ma már vagy 20-szor csuklottam, kb 3 perce jött rám megint. Hiába iszok vizet és tartom vissza a lélegzetem nem múlik el...már nagyon idegesít!!!!
2011. júl. 22. 20:52
Miért csuklok egész nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook