Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért csinálja ezeket a 3 éves fiam? fórum

Miért csinálja ezeket a 3 éves fiam? (beszélgetős fórum)


19. bdf78cc352 (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2014. márc. 19. 10:01
Na ez számomra is rejtély, három évesen nem olyan magas hogy ne lehessen eltenni magasra előle a gyújtókat.
18. f08844d0fd (válaszként erre: 17. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 20. 21:51
Sajnos a szekrényt nem tudom zárni. De mindent megteszek, hogy többé ne kerüljön a kezébe, még mielőtt megkóstolná.
17. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 16. - F08844d0fd)
2013. jan. 20. 20:46
Be kell zárni a szekrényt. Vagy lehet kapni lakattal zárható dobozt, és abba pakolni. Mert a 3 éves elég kíváncsi és okos ahhoz is, hogy kipróbálja ezeket a gyógyszereket...
16. f08844d0fd (válaszként erre: 15. - Gyerekeim)
2013. jan. 20. 19:52
Egy 3 éves már elég okos ahhoz, hogy tudja mit tud odahúzni, hogy felmásszon. Hiába rakom szekrénybe vagy magasra. Úgy ahogy a fogkrémet is elérte. A mosóporos vödröt húzta arrébb és arra állt fel. A konyhában meg az etetőszékről éri el a dolgokat.
2013. jan. 20. 15:41
Hogy tud egy 3 éves hozzá férni a gyógyszerekhez????????????
14. f08844d0fd (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2013. jan. 17. 09:35
Nehéz dolog. :) de ha még csak a kaját dugná el. már a gyógyszert is elvitte. Bár jó ötlet a doboz, mert akkor legalább tudnám hol van ami hiányzik.
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2013. jan. 17. 01:00

előrelátó:D és ízlik neki amit főzöl:D


gondolom tesója miatt, elől dugja el hogy az csak az övé


én a helyedben nem bosszankodnék rajta, hanem vennék neki egy szép nagy dobozkát, kis műanyaglakattal és ide dughatná el a "kincseit"


egy próbát megér talán

2013. jan. 17. 00:55
Hát,az én nagy fiam még egyedül is nehezen fér el az amúgy nem kicsi szülői ágyban:-)! Apuka hogy tolerálja,hogy ennyien vagytok éjjel? Mi azért rendszeresen újabb és újabb rohamot indítunk az együtt alvás ellen (most a saját ágyában van éppen), reméljük,egyszer csak sikerrel!
2013. jan. 16. 18:03
Hozzászoktunk az együtt alváshoz :) Legalábbis a nagy fiam meg én. :D
10. 8ed46bf585 (válaszként erre: 9. - F08844d0fd)
2013. jan. 16. 12:10
Úr Isten! Megőrűlnék,ha mindkettő velem aludna! Mi már a nagytól sem férünk el,mert folyton vándorol az ágyban,vagy a lábaink közé fekszik,akkor meg mozogni nem lehet! A játszóház nagyon jó dolog,de igen költséges,mi sem megyünk hetente. Próbálok korban hozzájuk illő csemetéket "szerezni" egy jó játékhoz,de ez sem egyszerű,mert vagy nem passzol a szülőkkel az időpont,vagy a szülők nem passzolnak velünk. Nem egyszerű őket lekötni és lefárasztani,az tény!
9. f08844d0fd (válaszként erre: 8. - 8ed46bf585)
2013. jan. 16. 10:27
Köszi a tanácsot. Én a kettővel egy ágyban alszok. :) Igaz a nagyot előbb el kell vinni aludni, mert ha őt látja akkor a kicsi nem is felszik le. Sajnos felénk játszóház nincs.
8. 8ed46bf585 (válaszként erre: 7. - F08844d0fd)
2013. jan. 16. 03:00

Szia Noncsy91!

Nekem is hasonlóak a problémáim. A nagyfiam 2 és fél éves,a kicsi 10 hónapos. Mivel a kistesó több törődést,figyelmet igényel,a nagy elhanyagoltnak érzi magát annyira,hogy jelenleg sem férek el tőle a nagy ágyban,mert odaszokott. Nem kiabál,csak morog,mindenre NEM a válasz,mindenért hisztizik,mindig "van baj"! Mi is igyekszünk egyformán odafigyelni rájuk,de szinte lehetetlen,mindkettőnek ugyanazt megadni,és sok esetben értelmetlen is. Mi azt találtuk ki,ha van rá mód,a kicsire a mama vigyáz,a nagyot meg játszóházba visszük,vagy apával mehet vásárolni,hogy olyankor csak Ő legyen,minden figyelem rá irányúljon. A feltűnési mánia így lassan törődésbe,közös játékba megy át. Aztán újra írigy,morog,csapkod,és ha mást nem,kimegyünk együtt főzni,amíg a kicsi alszik. Sok türelmet kívánok neked,és kitartást,talán segíthet nektek is a mi módszerünk.

2013. jan. 15. 16:32
Köszi a válaszokat. Próbálok mind a kettővel egyformán foglakozni, szokott segíteni a nagyobb a kicsivel meg egyébként is megkérem, hogy segítsen amit lehet, de olyankor elkapja a hév és akkor is kapkod és azt csinálja amit nem kéne. nem kapnak különb dolgokat, azt eszi a kicsi is amit mi, a baby kajákat megkóstolta a nagy is. Szoktunk rajzolni együtt, amikor a kicsi alszik, de azt sem akarja, verset sem tudok vele megtanulni, mert elszórakozza vagy elszalad.
6. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2013. jan. 13. 21:13
Lenne egy rosszindulatú tippem...
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2013. jan. 13. 16:20
Szerintem is féltékeny a tesójára, és ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, hogy vele is foglalkozzatok többet! (Bár nem tudom, mennyit foglalkoztok egyikkel, ill. másikkal)
2013. jan. 12. 22:16
Szerintem 3 évesen ez nem kóros. :) Feküdj le mellé amíg elalszik.
3. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2013. jan. 12. 21:34
Hát ne küldjétek, hanem kísérjétek el aludni. Lehet, hogy féltékeny a kistesójára, és azért dugdos dolgokat a párnája alá. Dehát gyújtót? Hogy kerül az a kezébe?
2013. jan. 12. 17:56

Azért mert három éves. És még kistesója is van.

Nyugalom. Most alakul az önálló akarata, olyat csinál amiről te nem tudsz. Ez a lényeg. Itt kezdődik az önálló léte, eddig olyan volt mintha te lennél ő.

Mond el neki nyugodtan, hogy mit miért nem lehet. Lehet, hogy nem fog hatni rögtön, de hosszútávon igen.

Légy határozott, és következetes.

2013. jan. 12. 17:17
3 éves fiam mostanában olyan dolgokat talál ki, hogy már nem tudok mit csinálni vele. Nem akarom azt sem, hogy azt hidje, hogy neki más van, mint az öccsének (1 éves). Elküldjük délután aludni, kijön a szobából, visz be valami kaját magával és eldugja az ágynemű közé, vagy a gyújtókat viszi be. Első ilyen az volt, hogy este elvittem aludni, kijött szép halkan, vitt be egy szilvás gombócot és reggel láttam meg csak szét maszatolódva a pizsomáján, az ágy tiszta morzsa, a párna alatt a szilva. Tegnap este elvitte a fogkrémeket meg fogkeféket és csupa fogkrém lett minden. Rászólok valamiért csak hisztizik vagy kiabál velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook