Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért a termékenyek tehetnek arról, ha másnak nem sikerül? fórum

Miért a termékenyek tehetnek arról, ha másnak nem sikerül? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. júl. 13. 15:55
Szerintem, képtelenek elfogadni a sorsukat. Nekem egy osztálytársnőm bekapta a legyet. 17 volt. Az osztályfőnököm meg gyűlölte érte. Önző volt. Bár, egy önző ember hogy akar gyereket?! Számomra érthetetlen, hogy gondolhatja magáról bárki, hogy ÉÉÉNNN jobb anya lennék, jobban szeretném, jobban megérdemlem stb... Elszomorító.
16. Cippora (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:54
Valószínüleg nem vettem volna magamra,és nem bonyolódok vitába.Az azért komoly indulatokat szül,ha az ember azt látja körülötte "mindenki" terhes csak ő nem.Én megértem annak ellenére,hogy nekünk szinte azonnal összejött a baba.Én sem értem mikor valaki utálja meg hány a terhes nőktől,mert neki nem lehet,de lehet a helyében én is ezt érezném.És ez nem olyan,hogy én csóri vagyok,ő meg pénzes...ez annál sokkal nagyobb dolog.
15. Zebra25 (válaszként erre: 11. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:50

Én a fiamra sok sok évet vártam és sosem gyűlölködtem.

Mostmár tudod, hogy másfélék is vannak:)

Én már találkoztam olyannal aki 2 hónap próbálkozás után olyan hisztit vágott, hogy Ő sokkal jobban tudja, hogy milyen szenvedni 2 hónap után, mint az aki 5 meg 10 éve vár a gyermekáldára, vagy aki éppen elveszítette a gyermekét.

És még csak meddő sem volt, mert teherbe is esett a következő hónapban.

14. 051afb3266 (válaszként erre: 11. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:49
Azért őket is meg lehet érteni. gondolj bele több éven keresztül próbálkoznak, rengeteg pénzt beleáldoznak és mégsem jön össze, közbe meg látják a sok gyerekes boldog anyukát. Egy idő után ebbe meg tud keserdni az ember és hogy leplezze vagy kicsit enyhítse a fájdalmát átcsap gyűlölkdésbe, mindenki aki szerinte boldog az ellenségének tekinti. Inkább a saját és a gyereked boldogságára fektess nagyobb hangsúlyt ez helyett.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:45

Mert ilyenek vagyunk mi emberek sokan. Bár remélem én nem tartozom közéjük, akik gyűlölködnek, hogy másnak több adatott meg az élettől, de ezt nem én---mások tudják megítélni milyen vagyok.

Nagyon sokat gondolkodtam, hogy mennyi meddő házaspár van.

Lehet velem nem egyetérteni, de ki tudja ezeknek a szülei mennyi fogamzásgátlót szedtek amíg nem nem szánták rá magukat, hogy itt az ideje, hogy legyen gyermekük. Hány liter szója alapú tápszert itattak meg a gyermekeikkel, mert nem volt tejük (lehet ezt is vitatni, de már többször olvastam, hogy a szójában olyan anyag van, ami olyan mintha fogamzásgátlót kapna valaki) majd, lássuk be a gyermekre vágyók nagy része kitolja a szülést és szedi szintén a fogamzásgátlót. Csoda, hogy nehezen esnek teherbe utána??? Persze, nem vagyunk egyformák, a hormonok sem hatnak egyformám ránk, de mind-mind mesterséges beavatkozás a természetbe.

Nézzük meg azokat az országokat, népcsoportokat ahol nem használják a hormonos fogamzásgátlást, igaz az is nem táplálkoznak úgy. mint a fejlettebb országokban, mégis csőstül jön a gyermek áldás. Talán el kellene gondolkodni ezen is.

12. 9506be6952 (válaszként erre: 9. - Suncrest)
2013. júl. 13. 15:45
Pont ez a lényeg. Miért a gyerekesek tehetnek róla,h a valaki meddő??
2013. júl. 13. 15:44
Ez mind világos,de mint írtam,csak olyan tapasztalatom van,ahol a nem termékeny nők egyenesen utálják a termékenyeket,és szemtől szemben megy a gyűlölködés,mintha azok a nők tehetnének az ő -bocsánat a szóért,de -meddőségükről...
10. 051afb3266 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. júl. 13. 15:43
Azért a 2 nem ugyanaz
9. suncrest (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:42

Khmmm.... hát azért az, hogy valaki gyermek nélkül kénytelen leélni az életét, vagy az, hogy csak minimálbért keres és ócska tévéje van nem ugyanaz a kategória.


De írok más példát. Autóbaleset éri az egyik hozzátartózódat, vétlen volt, mégis meghal. A köcsög drogos kijön az elvonóról, száguldozik, balesetet okoz, mégis akkora mázlija van, hogy megússza enyhébb sérülésekkel. Te mit tennél? Igazságosnak találnád?

2013. júl. 13. 15:42
Hát lehet akinek nem lehet jobban a szívére veszi ha ilyen hírt hall, mondjuk licitálni akkor sem kéne mert az meg gusztustalan
2013. júl. 13. 15:41

Szerintem egy ilyen híren mindenki jogosan háborog az hogy mennyire az függ az érzékenységtől.Egy olyan nő aki már évek óta vágyik a babára de nem adatik meg Neki érzékenyebb egy olyannál mint akinek már van gyermeke.

Ezt mondjuk meg lehet érteni.Bele gondolni is fájdalmas és borzasztó min mehetnek át....:(

2013. júl. 13. 15:39
háborodjon meg mindenki oszt kész!
5. 051afb3266 (válaszként erre: 4. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:39
Jaaa így már értem:))
4. 9506be6952 (válaszként erre: 3. - 051afb3266)
2013. júl. 13. 15:38

Szó szerint azt mondta,hogy ő sokkal jobban!! fel van háborodva,mert neki nem lehet.

Bár tény,h nincs felháborodás-mérő a fejünk felett,de ő kezdte a licitálást,mert szerinte egy ilyen hír neki jobban fáj,mint annak,akinek gyereke van.

3. 051afb3266 (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 15:36
Én azt nem értem, hogy mit nem értettél a felháborodásán? Ő nem háborodhat fel, mert neki nem lehet gyereke?
2013. júl. 13. 15:35
Gondolom azért, amiért a legtöbb elhízott nő pikkel a vékony, sportos, esetleg kidolgozott testtel rendelkező nőre.
2013. júl. 13. 15:32

Pár perccel ezelőtt volt egy vitám, nem az első,sokadik - egy olyan hír kapcsán,h egy anya megölte a csecsemőjét. Adott hölgyismerős hozzászólt,h ő sokkal jobban fel van háborodva a híren,mert neki nem is lehet babája.

Mikor értetlenségemet fejeztem ki,közölte,h gondoljak bele,milyen szemét dolog,h isten mindig oda ad gyereket,ahova nem kéne,és oda soha, ahol szeretnék.

Valamint nem egy hölgyismerősöm szó szerint idézve hányt a terhes nők látványától is,és gyűlölte őket,amiért neki nem lehet.

Miért kell azt utálni ,akinek valami lehetséges,csak azért,mert nekünk nem?

Én se lövök le mindenkit az utcán,aki minimálbérnél többet keres,vagy szebb a tévéje...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook