Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért a termékenyek tehetnek arról, ha másnak nem sikerül? fórum

Miért a termékenyek tehetnek arról, ha másnak nem sikerül? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Cessi)
2013. júl. 13. 21:26

De nem úgy mondjátok el. És ez bántó nekünk.

És ti ezt nem veszitek figyelembe csak azzal foglalkoztok, hogy nektek nincs, nekünk meg miért van, amikor meg sem érdemeljük, mert ti jobban akarjátok.

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Cessi)
2013. júl. 13. 21:24

A másik fórumban azt írod, hogy pár hónapja próbálkoztok és nem jön a baba....

Miért kellene praktikákhoz folyamodni? Mit tettél, ami előtt még gyereket szerettél volna? Fogamzásgátlót szedtél?


Nekem van gyerekem és eszembe sem jutott, hogy nekem nem lehet gyerekem. Már fél éve jártam a férjemmel mire terhes lettem, pedig nem igen lazítottunk a szexben. Igaz, nekünk az elsődleges cél akkor nem a gyerek volt, bár mindketten azt mondtuk, hogy jöhet és fél év múlva jött is.

Érdekes lett volna, ha akkor már praktikákon törtem volna a fejem. Majd ha nem jön össze 1 éven belül, akkor el kell menni orvoshoz vagy akár előbb is, és nem praktikák után nézni.

45. Cessi (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. júl. 13. 21:23

Ne érezd magad rosszul emiatt.

Azt, hogy valaki bántja a babáját, ne adj isten megöli, még kimondani, leírni is rossz :(


Persze az emberek irigyek. De hidd el, a legtöbben nem azt szeretnék, hogy nektek ne legyen, hanem hogy nekik is legyen. És ez óriási különbség!

44. kszb (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. júl. 13. 21:21

ne bántsd! Sztem ő tök jól fogalmazott! :)

És biztos jönni fog a babó is náluk, csak még nem jött el az ideje :)

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Cessi)
2013. júl. 13. 21:18
Annyira jó lenne, ha odaírnátok, hogy azok nem érdemlik meg, akik bántják őket, ne adj Isten megölik. És mivel a legtöbb nő nem ezt teszi, ezért ne legyen már általánosítás. Miért kellene nekem rosszul éreznem amiatt magam, hogy sokaknak nem lehet gyerekük?
42. Cessi
2013. júl. 13. 20:52

Egyetértek azzal amit a hölgy mondott. Hogy a sors igazságtalan, mert olyannak ad, aki nem érdemli meg a babát, és olyannak nem, aki igen.

És mivel én is régóta vágyom a babára, én is fel vagyok háborodva azon, hogy egy olyan ember, aki nem képes értékelni amit kapott, miért kap, és én miért nem.

De! ez nem egyenlő azzal, hogy utáljam azt, aki kapott. Nem utálom azokat, akik kaptak, és boldogok. Irigy sem vagyok, csak szomorú, hogy én még nem kaptam meg, de tudom, majd eljön az én időm is.

Nem bántom azokat, akiknek már sikerült, hanem velük örülök, mert tudom, amíg másnak sikerül, addig nekem is sikerülhet.

41. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 18:55
Ez azon kevés esetek egyike, amikor ténylg az irigység beszél az emberből. Ilyenek vagyunk, jó esetben ritkán és nem mélyen érezzük ezt (bármi legyen is az irigység tárgya).
40. trapiti (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2013. júl. 13. 18:55

Vagy nézik, vagy nem, ez az ő magánügyük. (A képzettséget, foglalkozást szerintem nem jellemzően nézik, a származást már többen, de kisbabák esetében ez sem szokott túl nagy akadályt jelenteni. Sőt... mi pl. bármilyen származású gyereket vállaltunk volna, mégis fehér bőrű babánk lett.)

Olyan újszülött aki örökbe adható, még nem maradt szülők nélkül. Még Down-os gyerekeket is sikerül örökbe adni, sőt olyat is tudok aki egész életében lélegeztetésre szorul mégis volt aki örökbe fogadta.

Nem biztos, hogy elsőre de 1-1 extrém esettől eltekintve sikerül szülőket találni, mint ahogyan a mi esetünk is bizonyította.


Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem nem kellene félmondatokon véres vitákat nyitni... Miért ne érezhetné úgy valaki, hogy neki jobban fáj egy ilyen hír így, hogy nincs gyereke, mintha lenne. Mivel csak azt tudja amit ő érez, feltételezi, hogy mást nem érint annyira érzékenyen a téma... Egyébként meg az ember olyan, hogy mindig azt érzi a legnagyobb fájdalomnak ami neki fáj. Naná hogy az én fejem jobban fáj mint a tiéd, mert az nekem fáj... nincs emögött semmi, egyszerű emberi tulajdonság.

39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. júl. 13. 18:47

Igen?

Ez jó!

És az örökbe fogadók nézik a szülői hátteret? Képzettség, származás, foglalkozás?

38. trapiti (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2013. júl. 13. 18:34
Ma Magyarországon minden nem súlyosan beteg újszülöttnek találnak örökbefogadó szülőket, akiről le akarnak mondani. Sokszor még a súlyosan betegeknek is.
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2013. júl. 13. 18:23

"a másiknak meg az ölébe pottyan és mégsem becsüli."


Igen, vannak akik meg sem érdemlik, de vajon az ilyen gyerekét örökbe fogadná e valaki?

De legtöbb nőről ez nem mondható el, és a legtöbb nő vigyáz magára, hogy egészséges gyereke születhessen.

Én is megtettem mindent ennek érdekében, sosem szedtem fogamzásgátlót, sosem volt abortuszom, nem vártam 40 éves koromig, nem drogoztam, nem ittam el az eszemet és igen genetikailag minden rendben volt nálam.

Ahogy már Enissa is leírta sokan saját maguk tehetnek arról, hogy meddők, illetve vannak akik genetikusan hordozzák magukba a problémát, erről sosem az tehet, akinek lehet gyereke. És lehet, hogy valakinek lehet egy gyereke, de aztán jön egy probléma és több nem lehet. Én is ilyen vagyok. Most utálnom kellene a két gyerekeseket?


Valóban az lenne a legjobb, ha abba lenne hagyva ez az egész és mindenki magával foglalkozna.

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Sakinah)
2013. júl. 13. 18:08

És miért is? Nem is ismeri azt az érzést, hogy van neki és milyen ha a gyerekének baja van és semmit sem tud a saját gyerekről.

Nekem ez pont olyannak tűnik, mint egy gyerek vagy bármilyen ember aki csak azért siránkozik amije még nincs meg és sosem örül annak ami már meg van.


Gondolom, ha meg lesz a gyereke, akkor meg azt fogja mondani, hogy ő jobban szereti, mint más, mert ő nagyon akarta és sokat kínlódott érte. Nevetséges.


Kinek fáj jobban a feje? ezt sem tudhatja senki, csak úgy szeretik azt mondani sokan, hogy nekem jobban fáj, te már megszoktad, stb. Önzőség!

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 18:03
Azt gondolom, hogy kár agyalni az ilyeneken. Azt sem tudják miről beszélnek és ráadásul önzők is a kijelentéseik alapján.
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 051afb3266)
2013. júl. 13. 18:02

Na, igen, felháborodhat, de ő azt mondta, hogy ő jobban felháborodott, mert neki nem lehet gyereke.

Szerintem meg az tud jobban felháborodni, akinek van gyereke, mert ő tudja, hogy milyen az.


És igen, ha egy bizonyos szemszögből nézzük, akkor köztudott, hogy a sérült emberek sok esetben utálják az egészségeseket, mintha ők tehetnének a bajáról, holott csak az ő szerettei "tehetnek" róla, hiszen miattuk van baja neki is...

2013. júl. 13. 17:49

"A győztesnek mindig van egy terve –

a vesztesnek mindig van egy kifogása.

A győztes: „Engedd, hogy segítsek neked!” –

a vesztes: „Nem az én feladatom.”

A győztes minden problémára talál megoldást –

a vesztes minden megoldásban talál problémát.

A győztes összehasonlítja teljesítményét a céljaival –

a vesztes összehasonlítja teljesítményét a másikéval.

A győztes: „Ez nehéz, de nem lehetetlen.” –

a vesztes: „Ez lehetséges, de nehéz.”.

A győztes mindig egy része a válasznak –

a vesztes mindig része a kérdésnek."

2013. júl. 13. 17:40

Mert nem tudja feldolgozni, hogy neki nem lehet / még nem jött össze a gyerek, és így vezeti le. Amúgy annak, aki küzd a babáért, néha rossz látnia, hogy nála milyen jó helyen lenne a gyerek, és nem más, meg, akire kismacskát nem bízna, terhes lesz a próbálkozás első három hónapjában...


Amúgy aki így reagál, elsősorban magának árt vele. Mert nem oldja meg a saját problémáját, sőt, ha a saját neve alatt és nem csak ismeretlen nick alatt is ezt csinálja, tehet szert már utálóra, rosszakaróra, őt kerülő, megvető emberre, ami sosem szerencsés.

2013. júl. 13. 16:59
Én is félig meddig meddő vagyok,igaz én a szerencsésebb típus mert nekem született gyermekem. Mi amikor próbálkoztunk,akkor én sosem voltam irigy sem féltékeny ha babát láttam,vagy várandós kismamát,persze nem is az a típus vagyok aki elkezd gagyogni hogy ügyülü bügyülü... Az az egy biztos egy nő 2 dolgot akar nagyon hogy LEGYEN gyereke,vagy NE LEGYEN gyereke. A gyerekek csodák az életben a legszebb dolgok..
2013. júl. 13. 16:34

Elég parttalan vita szerintem... az éremnek ebben a témában is több oldala van.

Nyilván nem gondolja egy meddő nő sem, hogy az ő terméketlenségéről a másik termékeny tehet. Ugyanakkor elég nehéz átélni ha valaki nagyon vágyik valamire amit ő nem kaphat meg, a másiknak meg az ölébe pottyan és mégsem becsüli. Ez nemcsak a gyerek témában van így.

undorító egyébként ahogyan ki tudja egymást kezdeni a "két oldal"... a termékeny a meddőt mert állítólag gyűlöli őt. Aztán ha van egy meddő aki nem gyűlölködik hanem megkeresi a számára járható utat, mint pl. én is, akkor jönnek a klassz termékenyek, és közlik, ő nem is igazi anya... szerintem leginkább abba kellene ezt hagyni és sepregessen mindenki a saját háza táján.

29. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 24. - Kszb)
2013. júl. 13. 16:32
A volt osztályfőnökömnek is hasonló a története. több vetélés, egy szülés, egy temetés, még egy szülés. Végül szép a mesének a vége, csak kicsit nyekkent volt. A lány meg ha megtartja, akkor kis taknyosnak gyerek, ha elveteti, meg gyilkos szemét... Nem is értem minek tanított, vagy mért engedték tanítani... Megkeserítette párunk életét.
28. Sakinah (válaszként erre: 27. - 6b006fc769)
2013. júl. 13. 16:22
Mert nagy benned az empátia!!:)
27. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 13. 16:20
Gyanítom, jól látod.
26. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 25. - 6b006fc769)
2013. júl. 13. 16:16
Én detto.Amióta van gyermekem engem is jobban megvisel.Azt gondolom ebben az esetben a felháborodott nő,talán magát sajnálja jobban(hogy neki nem lehet,bezzeg annak a szemétnek igen) és nem a sérelmet elszenvedett gyeremeket.
25. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Sakinah)
2013. júl. 13. 16:14
Ez pl. rám vetítve nem igaz. Én mióta van gyerekem, sokkal jobban felháborodok azokon a cselekményeken, amiket gyerekek sérelmére követnek el.
24. kszb (válaszként erre: 17. - 4d5610bcc4)
2013. júl. 13. 16:13

nekem kolléganőm gyűlöli a gyerekeseket.... ha vkiről kiderül a kollektívában, vagy a baráti körében, h babát vár, megszakít vele minden kapcsolatot.

Genetikailag nme férnek össze a párjával. Több vetélése volt (határozottan sok! 10 körüli), és az 1 szem gyerek, akit meg tudott szülni, oylan súlyos fogyatékosan jött világra, h kb 1,5 évesen meghalt.

Teljesen bekattant. A fentiek alapján nme csoda. De az a fajta gyűlölet, ami megmutatkozik nála... kóros! Na, őt tutira kezelni kellene!

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - 76a5050894)
2013. júl. 13. 16:12
Má' nem kell sok:DDDD
22. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - 051afb3266)
2013. júl. 13. 16:12
A felháborodás rendben van. Az ok nincs rendben. Szerintem.
2013. júl. 13. 16:03

Ne haragzdj,de ez az ismerős elég egyszerűen látja a világot.

Először is, azon nem háborog,ha valakinek megadatik a gyerek,de beteg, vagy fogyatékos,netán meghal?Az élet nem fákjás menet, sok ,de sok targédia érhet minket és sok dologról le kell mondani.Nekem meghalt 20 évesen a vőlegényem,most akkor utáljak mindenkit aki él?Az embernek ezeket a dolgokat fel kell dolgoznia,és a lehető legegészségesebben kijönni belőle és megtalálni azt, hogy lehetünk boldogok azután is.

20. spinneli (válaszként erre: 11. - 9506be6952)
2013. júl. 13. 16:00
Nem értek egyet a gyűlölködéssel, de azzal sem, hogy sokakban szikrányi empátia sem szorult azok felé, akik évek óta küzdenek gyerekért.
2013. júl. 13. 15:56

A fájdalom könnyen átmehet irigységbe....

Szerencsére én nem tudom milyen érzés ez,de kb el tudom képzelni...:(

Mondjuk túl licitálni tényleg nem kell,de az meg az emberi gyarlóság miatt van és nem a meddőség miatt.


Nekem is van olyan ismerősöm aki 15 éveskorától tablettázik+állandóan bulizott+az öltözködése sem volt 100as(télen kilógó derékkal mászkált)és ma ott tart hogy 5 éve házas és azóta próbálkoznak a gyerekkel de sehogy sem jön Nekik össze...

Azért azon el kell gondolkodni hogy van olyan aki önnön hibájából lett meddő...az meg ne is háborogjon...

2013. júl. 13. 15:56
aztán meg valamikor ez fordítva igaz:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook