Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miben/hogyan mossátok meg a rizst főzés előtt? fórum

Miben/hogyan mossátok meg a rizst főzés előtt? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 7. 11:41
Előbb átválogatom, megtisztítom, majd szűrün hideg folyóvízzel jól átmosom.
2008. okt. 7. 11:33
Sűrű szövésű szűrőn (tésztaszűrő), addig míg tiszta lesz a víz.
2008. okt. 7. 11:12
Szürőben, folyóvizzel.
2008. okt. 7. 11:12
A rizst addig kell mosni, amig az átlátszatlan fehér rész nem kezd el tisztulni. Sokszor eleinte álló vizben egy tálban sürün átkevergetve kézzel, majd amikor tisztul lassan folyatva rá a vizet. Ez az egyik feltétele annak, hogy nem lesz mancsos főzés után a rizs, a második feltétele, pedig hogy forró - én olajon - zsiradékon sürün kevergetve addig kell piritani mig nem kezd el pergősen tapadni az edényhez. (A viztől teljesen le kell csurgatni mielőtt a zsiradékra kerül) Ezután lehet felönteni a szokásos módon és megfözni. Én nem főzöm teljesen szét inkább előbb lezárom és lefedve hagyom még puhulni kb. 20-25 percig.
6. Hmv. (válaszként erre: 2. - Fef600b7b6)
2008. okt. 7. 11:12

A tasakos rizst nem kell megmosni, de az ömlesztett, hagyományos kiszerelésűt feltétlenül meg kell mosni. Próbáld ki, tegyél egy tálba hideg vizet, mosd meg benne a rizsszemeket, meglátod, milyen hihetetlenül koszos.

Én a mosogató csapja alatt mosom át folyóvízzel, egy aprólyukú nyelesszűrőbe téve.

2008. okt. 7. 11:12
simán hideg vizben csak átszoktam mosni legalább 3-szor.
4. lufi
2008. okt. 7. 11:10
Fogok egy tálat, beleszórom a rizst, és 5x átmosom. Azért így csinálom, mert így látom, mikor lesz tiszta a rizs. Ha a víz tiszta, akkor a rizs is.
2008. okt. 7. 11:09
én szűrőben.. beleborítom, csap alatt átcsapatom, és ennyi
2008. okt. 7. 11:06
Én soha nem mosom meg.
2008. okt. 7. 11:05
Miben/hogyan mossátok meg a rizst főzés előtt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook