Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miben más a mai fiatalok élete, mint az előző generációé? fórum

Miben más a mai fiatalok élete, mint az előző generációé? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 13. 17:12
Abban mindenképp, hogy minket már nem érdekel annyira a látszat, a szomszéd vagy a rokonok véleménye...
2016. nov. 13. 17:04
Nem tudom.
14. csikil4ny (válaszként erre: 12. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 13. 15:29
Annyira masok, hogy a tarsadalmi szabalyrendszert a gyermekek nem otthon tanuljak meg, hanem kozossegben, altalaban egymastol. Akkor konfrontalodnak masokkal, amikor rajonnek, hogy a masik nemhogy nem fogadja el az ontorvenyuseget, hanem a tobbiek is ugyanugy akarjak ervenyesiteni kiskiralysagukat. Nagyon eltolodtunk a masik iranyba. Kell egy egeszseges onzes, de pont azt veszitjuk el amire a legjobban vagyunk: a valahova tartozast.
13. 4975ebdc2f (válaszként erre: 12. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 13. 15:06
Ez a szívesen maradnak csaladi körben, erre nem látok példát a környezetemben. A barátaik is majd mind tanulni vagy dolgozni mentek ki kulfoldre vagy nagyobb városba. Mondjuk én az osztrák határ mellett élek, itt keresnek annyit hogy ne akarjanak a szülőkkel élni. Nem egészséges...
12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 13. 13:00
igen szabadabbak és kevésbé korlátozottak és valóban nagy részük későbbre tervezi a családalapítást tanulnak, próbálgatják a szakmájukat és szívesen maradnak még otthon családi körben. egyébként az én korosztályomnál megfigyelhető hogy a lányok jelentős része azért ment nagyon korán (18; 19) férjhez mert rossz volt otthon a légkör, vagy túl szigorúak voltak a szülők és szabadulni akartak otthonról, a mai szülők kicsit mások
11. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. nov. 13. 12:06
Két felnőtt fiam van én 46 vagyok. Szabadbbak mint mi voltunk. Gondolodasban hatarokban eszmekben. Mobilisabbak kevésbé befolyásolhatók. Az enyemek pesten tanultak ill a kisebb az utolsó évét csinálja az egyetemen. Nagy szintén ott tanult. Nem tervezik a korai család alapitast. Önállóak mint mi voltunk:-)
10. 9a095cf031 (válaszként erre: 8. - Ea3e7161c6)
2016. nov. 13. 11:33
A kb. 16-28 közöttieket gondolom ezalatt, akik mostanság kezdik el "felnőtt életüket". Mennyiben másabb most fiatalnak lenni, mint mondjuk a szüleiknek?
9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2016. nov. 13. 07:34
igen igazad van, nálunk ez kialakult látta hogy a rend nem lesz magától és a hogy nagyobb lett ő is csinálgatta a szobáját stb. konyhába egyébként sosem engedtem be kiskorában ha főztem nem azért mert fiú hanem nehogy valamit magára rántson amikor főzök stb tehát ettől mindig tartottam. most már 22 éves de aranyos mindig jön hogy anya hozzak e valamit a közértből kivigyem e a szemetet stb. és OKJ-ra jár néha végez mellette diákmunkát mindig be akar szállni a költségekbe de hát költse inkább magára. én utáltam gyermekkoromban hogy az anyám állandóan ugráltatott, hogy mosogass el, ezt csináld azt csináld menj le ötször a közértbe mert ezt azt elfelejtettem és ezért nem akartam én ezt a gyerekemmel ugyanígy csinálni
8. ea3e7161c6 (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. nov. 13. 04:22
Ki tartozik mai fiatalok közé számodra?
7. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Loch ness)
2016. nov. 12. 23:27

En pl.jatekkal probalom bevonni. Imadja a mosokapszulat, a mosogatogeptablettat, elviszi a pelust a kukaba, elpakolja a plussoket es ramol maga utan. Lassacskan,de alakul.

Ha porszivozunk, segit, amugy a robotporszit is szereti uriteni-"elrakja aludni" a szennyest bepakolja. Szeket betolja, alapok.

Jon magatol minden...szerencsere :)

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 23:23

2 fiam van, egy kicsi meg egy pici.

Nalunk az a nagy feladat,hgy megtanulja-k ertekelni,ami van. Nincs pazarlas es pocsakolas, kajaval jatszadozas.

Nem alap az ipad, es egyeb dolgok,ami trendi, csak,hgy elduguljon a gyerek nem adom a kezebe.

Nehez ugy,mivel a kozosseg huzza vmerre,ha akarjuk,ha nem, de van nemi iranymutato es a remeny, hgy normalis ertekrendszerrel rendelkezo felnott lesz egyszercsak mind2

Sok mulik azon,mit hoz a szulo magaval.

5. loch ness (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 12. 22:13
Szerintem azért lehet, hogy szerencsétek van a gyerekkel... Nem egyszer tapasztaltam, hogy ha a gyereket nem vonják be az otthoni munkákba, sosem esik le neki, hogy neki is részt kellene vállalni az erőfeszítésekből, és felnőtten is azt várta, hogy kiszolgálják. Ha erre nem tanítják, akkor szerencse és természet kérdése, leesik-e neki a dolog vagy nem. Persze nem azt mondom, hogy dolgoztassuk halálra a gyereket, persze, elsősorban legyen gyerek, de az otthoni munka közös, attól vagyunk család, hogy mindenki kiveszi a részét a munkából.
2016. nov. 12. 21:22

Én a magam részéről örülök, hogy nem most vagyok 20 éves.

Bár ez hülyeség, mert ha annyi lennék, célirányosan pucolósra venném a figurát, és akkor már nem is bánnám, hogy 20 vagyok.

2016. nov. 12. 21:21
a mi gyermekkorunkban volt egy bizonyos szülői szigorúbbság (ha 3-ast hozol nem mész korcsolyázni, tiéd a szemétlevitel mosogatás stb, 8-ra itthon vagy ésatöbbi) és bizonyosabb távolságtartás a legtöbb családban, az én korosztályom pedig már úgy neveli a gyerekét, hogy követel ugyan (tanulás, rendes magatartás) de nagyon sokkal lazább, tehát a "gyereknek az a feladata hogy tanuljon ezen kívül érezze jól magát a többi a szülő feladata. mi is így neveltük a gyerekünket (háztartási munka a szülőké dolgozik majd bőven ha családapa lesz) tanuljon és szabadidőzzön. nem bántuk meg, klassz kis fiatalember lett és most már magától jön kérdezni, hogy mit tud segíteni
2. plavalaguna (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. nov. 12. 20:47
ez egy jó téma :) Bár nálunk generációk óta nincs nagy változás. A technikai fejlődéssel mindig haladt mindenki, kb az más, hogy apám háborúban volt gyerek, én szocializmusban, a gyerekeim meg most a nem tudom miben, majd utólag lesz neve korban :) De a saját dolgainkon ez sokat nem változtat. Max annyit, hogy mi már nem csak moszkvába mehetünk ösztöndíjjal :)
2016. nov. 12. 20:43

Egy szimpla, vita nélküli eszmefuttatás, vélemények és tapasztalatok megosztása.


Hogy látjátok, miben tér el a mai fiatalok élete a szüleikétől, milyen szempontból jobb vagy rosszabb nekik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook