Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi volt az idáig legjobb könyv amit olvastál? fórum

Mi volt az idáig legjobb könyv amit olvastál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. aug. 10. 07:39
Tar Sándor : Lassú teher kortárs író , az utóbbi legérdekesebb és legelgondolkodtatóbb könyv, amit olvastam...
99. d6d3d362b6 (válaszként erre: 73. - Cicakaktusz)
2013. jún. 2. 12:11
:DD már mindegy :D
2013. máj. 18. 12:10
Cornelius Ryan: A leghosszabb nap
2013. máj. 18. 12:05

De jó nektek, hogy ennyit olvastok!

Én már évek óta szinte nem is olvasok szépirodalmat, csak néhány pszichológiát, hogy kezelni tudjam az aktuális problémáinkat.


Legutoljára ami meghatott: Száll a kakukk fészkére, és a belöle készült film igazi remekmü.

96. cicakaktusz (válaszként erre: 95. - Clare101)
2013. máj. 16. 22:09
A férjem szokott venni nekem egy árustól a Keletiben. Sajna, mikor jön haza, vagy olyan korán indul, hogy az árus még nincs ott, vagy annyira siet a munkából, hogy elérje a vonatot, hogy nincs ideje venni. Na, az az árus használt könyveket árul. Nem olyan állapotban vannak, hogy szétessenek, lap sem hiányzik belőlük, és lényegesen olcsóbb, mint ha újan vennénk.
95. Clare101 (válaszként erre: 93. - Cicakaktusz)
2013. máj. 15. 21:57
Igazad van ebben. De nagyon drágák lettek a könyvek, és nem engedhetem meg, hogy vegyek.
2013. máj. 15. 11:27
Orwell:1984
93. cicakaktusz (válaszként erre: 91. - Clare101)
2013. máj. 15. 11:26
Nem szeretem a könyvtárat. Vissza kell adni a könyvet. Jobb, ha itt van a könyv, mert bármikor bele akarok nézni, akkor tudjak.
2013. máj. 15. 10:32

John Steinbeck:Érik a gyümölcs


(Az egyik legjobb,amit olvastam.)

2013. máj. 15. 09:49
Jojo Moyes: Az utolsó szerelmes levél letehetetlen. 3 nap alatt olvastam el, pedig 600 oldal körüli. Könyvtárból vettem ki. Korábban minden könyvet megvettem. Karácsonyra, szülinapra könyveket kértem. Hogy miért nem jutott korábban az eszembe, hogy van könyvtár is??? Idén január vége óta járok rendszeresen, 17. könyv olvasásánál tartok. Tetszett még nagyona Szerb Antal Utas és Holdvilág-ja. És jó volt Eric Knight: Légy hű magadhoz-ja is.
90. 06718ca650 (válaszként erre: 86. - Tejespite)
2013. máj. 14. 19:54
imádtam a Búcsú a fegyverektől-t. :) és az Elfújta a szél is, tényleg.
89. cicakaktusz (válaszként erre: 86. - Tejespite)
2013. máj. 14. 19:39

Nekem az Elfújta a szél filmet úgy kell megnéznem, ha függetlenítem magamban a könyvtől. Volt, hogy nem tettem, és akkor nem tetszett.

Sok író és regény címét már elfelejtettem, és csak itt a fórumon döbbenek rá, hogy "Tényleg! Ez nagyon tetszett!"

Hiába no, nem vagyok már tinikorú...

88. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Tejespite)
2013. máj. 14. 19:37
És tényleg az üvöltő szelek...
87. Dynu
2013. máj. 14. 19:18
Hugh Laurie- A balek
2013. máj. 14. 19:15
Most így végigolvasva a 3 oldalt sok kedvenc szembeköszönt. Volt időszakom, amikor Hemingway Búcsú a fegyverektől volt a kedvenc és kb abban az időben a másik Theodor Draiser: Amerikai tragédia. Ezt a két könyvet és Radnóti összes költeményét vittem volna magammal ha egy szigetre kell utaznom. Ma már nem ezeket mondanám, de bajban lennék, ha csak 3-at mondhatnék. A Katedrálist angolul olvastam The Pillar of the Earth, ez is kedvenc. Az Elfújta a szél akárhányszor. Ez az egyetlen könyv, aminél nem csalódtam nagyon a film láttán. A zöld bársony függöny színe pont olyan amilyennek elképzeltem.... A Bengáli tűz és a Virágot Algernonnak szintén. Josephine Baker és Henry de Toulouse Lautrec élete... Syrie James: Charlotte Bronte titkos naplója. Nagyon-nagyon jó. Nicholas Evans: A suttogó. Nem olvastam még könyvet amelyiknél ennyire feltűnő volt a magyar nyelv gazdagsága és szépsége, olyan szavak használata, amit évek évtizedek alatt nem hall az ember a mindennapi beszédben. Sóskuthy György fordította, megérdemli h tudjuk a nevét. A néhány többi, mostani kedvenc majd egy másik hsz-ban.:-))
85. cicakaktusz (válaszként erre: 84. - Vancsa1977)
2013. máj. 13. 20:32
Nekem a "Gyalázat" volt a legjobb. De nem rossz a "Zoya" sem.
2013. máj. 13. 20:14

Danielle Steel könyvei:-Abból is a

-Ház,

Az áldott teher-ezt minden terhes nőnek,eendő kismamának,vagy anyukának EL KELL OLVASNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agatha Christie könyvei.

83. Krisz42 (válaszként erre: 81. - Living Dead)
2013. máj. 13. 17:01
Most figyeltem a címeket,tehát a máik kettőből az egyik a telet fogja felölelni,ami 10évig tart.Az sok.
82. Krisz42 (válaszként erre: 81. - Living Dead)
2013. máj. 13. 16:59
Nekem majdnem újra kellett olvasnom az egészet,mert kezdtem elfelejteni :)Persze az elejében segített a film is,de hát azzal se sietnek,gondolom így főleg ráérnek.Mondjuk így tényleg nincs befejezve,de ha lesz folytatás,akkor kezdhetem megint az egészet,bár addigra biztos lesz időm rá az unokák mellett,mert most kamasz a két nagyobbik gyerekem,ill.fiam nemsokára 18 lesz.Remélem addig az író se hal meg öregségében míg be nem fejezi:)
81. Living Dead (válaszként erre: 80. - Krisz42)
2013. máj. 13. 16:49
Szerencsére nem (-: Van még a Winds of Winters és a A Dream of Spring, de még csak tervezett kiadási dátum sincs beígérve. Szerintem azért mondott köszönetet, hogy azt a hat évet türelmesen végigvárták az olvasók, ami a negyedik és ötödik kötet közt eltelt.
2013. máj. 13. 16:37
Igen?Eddig az volt,h a Sárkányok tánca az utolsó és be is fejeződik a történet.A rajongói oldalon is megköszönte-régebben-az olvasók türelmét,itthon is úgy ment,h végremegjelent az utolsó rész.
79. Living Dead (válaszként erre: 78. - Krisz42)
2013. máj. 13. 14:18
Észrevettem már Martinnál, hogy sokszor pár kötettel később is felbukkanhat valami szál, ami eleinte csak elszórt információnak van szánva. És még bőven van két kötet, hogy alaposabban kifejtse. De tuti, hogy a még meg nem született gyerekeim óvodába fognak járni, mire az utolsó könyv lefordíttattatik magyarra.
78. Krisz42 (válaszként erre: 76. - Living Dead)
2013. máj. 13. 14:00
Már befejezte,pont a vége nem tetszett.Nekem is tetszett,ahogy csavarja,de a végére számomra nem volt világos,h néhány szereplő sorsát mièrt kellett nyomonkövetni,mikor egyrészt a történet szempontjából nem lényeges,másrészt nincs befejezve.Hiába vártam,h pl. a két lány sorsa mi lesz,de nincs lezárva-a testvérek közül a lányok-és nem minden volt fontos.Olyan semmilyen lett az egész,mindenki lényegtelenné törpült és nem sok minden derült ki,pedig én is mindig nagyon vártam a folytatást,mert nagyon izgalmas,kalandos volt.
77. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - 925bfc6000)
2013. máj. 13. 13:48

Ezt a könyvet is szeretem:)

Nem vagyok egy romantikus alkat, de az a vers idézet tetszett.

Próbáltam megkeresni, de nem találtam meg a teljes verset.

76. Living Dead (válaszként erre: 75. - Krisz42)
2013. máj. 13. 12:53

Fúú, én bele vagyok szerelmesedve Martin Tűz és Jég dalába, drukkolok, hogy be tudja fejezni a sorozatot. Csalódni nem csalódtam benne, inkább döbbenten állok néha a történetszövés előtt.


Amúgy a témához: Tolkien, Gaiman és Pratchett műveit sosem tudom megunni, akárhanyadik olvasásra, Peter S. Beagle stílusát is szeretem, Lovecraft és Poe.... ó, és a listát asszem végtelenségig tudnám sorolni.

75. Krisz42 (válaszként erre: 74. - 26e3472408)
2013. máj. 13. 12:45

Christopher Moore-nak majdnem mindegyik könyve jó:)Kicsit morbid,de jó.Dextert is ezért szeretem.Filmsorozatban másfelé vitték,de azt is nagyon jól megcsinálták-kedvencem.

Egy kérdés:van olyan,akinek tetszett a Trónok harca?A vége egy hatalmas csalódás volt számomra.

2013. máj. 13. 11:40

Peter Mayle:Monaco, Mon amour

2X olvastam és imádom.


Ha akrtok egy jót nevetni akkor:

Mocskos meló

Christopher Moore


ez valami iszonyat jó könyv:-)hangocan nevettem a villamoson!

73. cicakaktusz (válaszként erre: 71. - Evakarma)
2013. máj. 13. 11:36
Már gondolkoztam ezen, szerintem a fórumnak ilyesféle címet kellett volna adni: Melyik írótól melyik könyv tetszett a legjobban?
72. Kukacc
2013. máj. 13. 11:36

Stephen King könyvei.

Kiemelni nem tudok, mert mind fantasztikus! :)

2013. máj. 13. 11:34
Erre nem lehet válaszolni,hisz az ember rengeteg jó könyvet olvas,és nehéz egyet kiemelni. Amiket legutóbb olvastam: Dan Millman A békés harcos útja, William P. Young A Viskó.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook