Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi várható Covid ügyben március 15. után? fórum

Mi várható Covid ügyben március 15. után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
48. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Borian)
2021. márc. 1. 07:18

Szerintem attól is függ, hogy az adott területen hányan jelentkeztek oltásra.

70 éves ismerős már megkapta az oltást, 80+-os még nem. (11. és 3. kerület)

47. aszparagusz (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2021. márc. 1. 07:16
Milyen szigorításra gondolsz?
46. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2021. márc. 1. 07:15

És az értesítésen rajta volt, hogy mikor, mivel oltanak? Kétlem.

A férjemet a háziorvos hívta fel, vele egyeztette, hogy hol, melyik oltást kapja.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Piroska52)
2021. márc. 1. 06:26
Ezen vagyok elképedve. Sajnos, sokszor tapasztalunk furcsaságokat a döntésekben... :/
2021. febr. 28. 23:27
Jó lenne az enyhítés de nem valószínű...
2021. febr. 28. 22:27
Úgy tűnik, hogy ott, ahol az átoltottság már nagyobb mértékű (UK, UAE) már látják a pozitív hatást.
42. Piroska52 (válaszként erre: 37. - Borian)
2021. febr. 28. 21:50
Ott a baj,mert a 90 éves már nem mászkál össze-vissza,nem tömegközlekedik,neki majd az viszi haza,aki dolgozni jár,akit még nem oltanak be,mert még nem öreg,aki ezt kitalálta,fordítva ül a lovon.
2021. febr. 28. 21:47

Budapesten nagyon támogatnám a szigorítást.

Az emberek érzik a tavaszt. A kabáttal levetik a maszkot is.

Forgalmas helyen élek, közlekedési csomópont közelében. Önkormányzat az egész kerületben kötelezővé tette a maszk viselését az utcán is. Csak nem látok rendőröket, akik ezt betartatnák.

A közeli piacon 3-5 percenként felhívják a figyelmet, hogy a várálók és az eladók részére is kötelező a helyesen viselt maszk. Az emberek cca. 10%-a tojik rá.


Egy riportban hallottam, hogy ezzel akár még 10 évig is együtt kell majd élnünk. Meg fogja tizedelni a Föld lakosságát. Nem beszélve arról, hogy milyen utóhatásai lesznek a szervezetben!

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Dfc04c70e4)
2021. febr. 28. 21:26
Megértem és elhiszem, amit írsz. Szerintem tényleg mindenkinek elege van. Nem tudom, hogy mikor lesz vége, vége lesz-e egyáltalán. Elgondolkoztató, hogy vajon tényleg jó lesz-e az oltás, valóban azt érjük el vele, amiért elvileg beadatjuk. Számtalan kérdés merül fel az emberben. De ha alapvető dolgokhoz előírják, akkor kénytelenek leszünk beadatni.
39. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 28. 20:23

Minden jel arra mutat, hogy nemhogy enyhítés nem lesz, inkább szigorítások jönnek.

Gondolok itt elsősorban az óvodák, és az általános iskolák bezárására.


Sokan nem tudják, vagy nem akarják elhinni, de bizony a gyerekek közt is sok fertőzött van. A gond az, hogy róluk csak akkor derül ki, hogy pozitívak, amikor a műtét előtt állnak és tesztelik őket. Mert műtét előtt kötelező tesztelés van.

Szóval régen megdőlt az, hogy a gyerekek nem veszélyeztetettek. Tény, hogy ők szinte tünet nélkül viselik a betegséget. Pont ezért veszélyesek másokra. A másik pedig, hogy ha minden különösebb tünet nélkül vészelik is át a kovidot, szövődményként felléphet náluk a többszervi gyulladás. Ez a fiatal felnőtt korosztályt is érintheti.

Szóval én gyűlölöm ezt az egész kovid körüli mizériát, de ezek a mostaniak sem éppen biztató jelek.

Lassan meg kell tanulnunk együtt élni a vírussal, tesszük ezt már 1 éve.

Pánikolni nem akarok, de a mindennapjainkra akarva-akaratlan rányomja a bélyegét.

Úgy érzem, minél többet "tudok" a vírusról meg a vakcinákról, annál bizonytalanabb vagyok. Gondolom, nem vagyok egyedül.

2021. febr. 28. 20:04

Én még nem jelentkeztem oltásra. Nem azért, mert tagadom a vírust, csak még kivárok...

Azon agyaltam, hogy ha lenne is elég oltás, de az emberek mégsem kérik azt a fajtát, akkor megint csak nem vagyunk előrébb.

Nehéz megjósolni, de én inkább számítok nagyobb lezárásokra, legfeljebb kellemesen csalódik.

37. Borian
2021. febr. 28. 13:46
Itt (Pest, külső kerület, nagy kerület, több mint 100 ezer lakossal) még csak a 90 év felettieket oltják. :-( Szerintem én sosem kerülök sorra. Fiatal is vagyok, beteg sem vagyok.
36. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - Globus)
2021. febr. 28. 13:33
Anyunak (Pfizer) ugyanazt a nyilatkozatot kellett kitölteni, az 1 oldalast, mint nekem, az AZhoz. Viszont a családorvos kapcsolt még hozzá egy kétoldalas fedlapot az anyuéhoz, és azzal kellett átvinnem az oltóponthoz.
35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Globus)
2021. febr. 28. 13:28
Valószínűleg ez is szerepet játszik benne. A másik dolog, hogy, szerintem, mostanra már a legtöbb embernek van olyan ismerőse, rokona, aki vagy átment a fertőzésen, vagy még rosszabbul járt. Most már tudják, hogy az egész nem mese, és ők is rosszul járhatnak.
34. globus (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 28. 13:25

Ki csatolt hozzá? A Pfizeré 4 oldalas.

Nagyjából hasonló adattartalmú, csak részletesebben kérik kifejteni a gyógyszerelést, betegségeket. Gyaníthatóan fel szeretné használni további kutatásban, mi másra kellhetne.

Többieknek minden mindegy :)

33. globus (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 28. 13:22

Ahhoz képest, hogy tavasszal általánosság volt a szkeptikusság, tényleg meglepő aktivitás mutatkozik.

Lehet, rájöttek az emberek, másképpen sosem szabadulunk.

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - Globus)
2021. febr. 28. 13:21
Anyu ugyanazt a nyilatkozatot kapta aláírásra, mint amit én postán, csak csatoltak hozzá egy előlapot.
2021. febr. 28. 13:20
Tavasz lesz. Meg VB. :)
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. febr. 28. 13:18
Ebben erősen tévedsz. Mikor a játszótéren a nénik arról beszélgetnek, hogy ők bizony oltatnak akár kínaival is, csak éljék túl, akkor az már elgondolkodtató helyzet. Én őszintén meglepődtem, mikor úton-útfélen ezzel a témával találkozom itt a környéken, pedig egy hónapja még más nótát fújtak.
2021. febr. 28. 13:14
Ha be is zárnak az ovik, iskolák ügyeletnek lenni kell. Kell a szigorítás ez nem kérdés. És kellenek az oltások is.
28. unom (válaszként erre: 27. - Globus)
2021. febr. 28. 13:13
Pfízernél nem, de pl. AZ-nél elfogadják.
27. globus (válaszként erre: 26. - Gyöngy:))
2021. febr. 28. 12:50
Aha, kiküldenek egy A4-es papírt, ami pl. a Pfizerhez nem jó. Annak saját külön nyilatkozata van. Pont annyit adnak az oltóponton, ahány beteg kapja, és hetente be kell menni pont annyi papírért valakinek :D
26. gyöngy:) (válaszként erre: 25. - Globus)
2021. febr. 28. 12:45

Nem arra gondoltam, hogy konkrét időpontra küldenek értesítést, tudom, hogy arra a háziorvos fog hívni.

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől jött egy értesítés, hogy a jelenlegi oltási szakaszban oltanak és hamarosan hívni fog a háziorvos, addig is töltsem ki a mellékelt hozzájáruló nyilatkozatot.

25. globus (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2021. febr. 28. 12:36
Ki küld értesítést? Abban nem lehet konkrét időpont, hiszen nem kívülállók szervezik az oltó orvos részére.
24. meer (válaszként erre: 17. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2021. febr. 28. 12:32
Háziorvos fogja val.szeg keresni és felajánlani. Anyós jóval idősebb, oltás előtt keresték hétvégén.. kínait fog kapni.. ez van.. ennek is örül nagyon-nagyon.
23. globus (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2021. febr. 28. 12:00
Én is telefonálgatok... :D Míg megfő a húsleves, úgysincs más dolgom.
22. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2021. febr. 28. 12:00
Mondjuk azóta sem hívtak, nem is baj, mert most bizonytalan vagyok.
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2021. febr. 28. 11:56
Az még más volt. Most rohamtempóban kell menni oltatni. Meg fontos szóban egyeztetni.
2021. febr. 28. 11:55
Türelem. Apósomat fél órája hívta a háziorvos.
19. gyöngy:) (válaszként erre: 18. - Globus)
2021. febr. 28. 11:44
Küldenek értesítést, én is kaptam vagy 2 hete.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook