Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van akkor, ha egy 21éves lány úgy viselkedik, mint egy 6-8éves? fórum

Mi van akkor, ha egy 21éves lány úgy viselkedik, mint egy 6-8éves? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 15. 06:20

Ja,és van még csavar a dologban.Irreálisak az elvárásai:ő nem eszik húst és ha lesz barátja vmikor,aki enne az készítse el magának,mert ő hozzá nem nyúl;aztán külsőleg sem ad magára,de egy teljesen átlagos kinézetű pasit nem nagyon néz meg.Álomképet kerget Cristiano Ronaldo személyében és még hisz is benne,hogy lehet köztük majd vmi....

Hogyan lehet rávenni,hogy menjen el szakorvoshoz,ha nem látja be,hogy rászorul?

51. klara1020 (válaszként erre: 50. - 99279bb06f)
2009. szept. 15. 06:10
Gondoltunk rá már mi is,de ő azt mondja,hogy nem őrült.Mivel szerinte csak az jár ilyen orvoshoz,akinek probléma van a fejével.De én sem látok más megoldást,csak erre saját magának is rá kellene jönni.
50. 99279bb06f (válaszként erre: 49. - Klara1020)
2009. szept. 14. 23:29

Akkor tényleg az a megoldás, ha elkiséritek az orvoshoz.

Ez komoly gond. Egy fiatal nő, aki ennyire elhanyagol mindent, nem érdekli senki és semmi - ez bizony kezelendő. Gondolom nem az a célja az életének, hogy kettesben a cicával éljen.

Biztos vágyik társra, de egyúttal taszít is mindenkit maga mellől. Ezt kell akkor gyógyítani először. A többi meg fog jönni magától. Más lesz a hangulata, más lesz az élethez a hozzáállása...

49. klara1020 (válaszként erre: 47. - 99279bb06f)
2009. szept. 14. 21:44

40.hozzászólás:

Elolvastam az összes kommentet, volt amelyikben volt valami. . . de az ő esete viszonylag speciális, próbálták nevelni a szülők, de bármit mondtak neki, ő az ellenkezőjét csinálta már egészen kis korában. Szakemberhez is fordultak, de ő is azt mondta, hogy a gyerekkel semmi baj, hagyni kell, hogy úgy csinálja a dolgait, ahogy ő elképzeli és a saját tempójában. Hozzáteszem, hogy így se munkahelye nincs, se barátai, mert csak a saját törvényei vannak a számára. Anyuka kivett neki egy albérletet, aztán vagy ad neki pénzt, vagy nem, de a hétvégéket általában nálunk tölti. Amit hajlandó megcsinálni, az a vasalás, de ha a konyhában szeretném, hogy segítsen, abban már nincs sok köszönet. Pl. :egy hagymás törtkrumpli 2és fél órán keresztül készül el, bonyolultabbról már ne is beszéljünk. De a párommal azért szeretnénk másra is megtanítani és nem ráhagyni ezeket a dolgait, mert az albérletben pl. nem is főz magának, a testvére elmondása szerint volt már olyan, hogy 4napos mosatlan edény volt a mosogatóban. A macskája az egyetlen barátja. Ez azért utal valamire. . . .

48. 1f59823251 (válaszként erre: 46. - Klara1020)
2009. szept. 14. 21:42
Mindenkinek megvan a maga keresztje (akinek nincs annak van egy Ópusztaszeren :DDDDD)...csak Merlin és Fata Morga legendája jut eszembe...ha másképp nem megy fordíts hátat...ja és egy 21 vesen már nem nagyon van mit nevelni...legvégső esetben egy hapsi kell neki!
2009. szept. 14. 21:40
Mit keres nálad az ő lánya? Ezt nem olvastam? Ott lakik?
46. klara1020 (válaszként erre: 45. - 1f59823251)
2009. szept. 14. 21:39
Próbáltam már ezt is bevetni,úgyhogy totál MATT-ot kaptam.Totál káosz a fejem:p Egy csomószor beszéltünk neki már ezekről a dolgokról is,hogy milyen jogon vannak velem szemben elvárásai,ha ő a kisujját nem képes mozdítani,pedig ahogy írtam nem sok év különbség van köztünk,ráadásul nekem még nincs saját gyerekem.Tehát az a helyzet nekem is teljesen új,hogy "anyuka" szerepben tetszelegjem,ami persze nem azt jelenti,hogy anyáskodni szeretnék fölötte(fura is lenne egy 21 évesen),de sokkal több kötelezettséggel jár ez az életforma,amihez eddig hozzá voltam szokva.Aki a naplómat elolvassa,láthatja,hogy velem sem volt egyszerű és nekem sem volt egyszerű a kamaszkorom,de sok mindent tanultam belőle és nem fordítottam dacosan hátat az egész világnak.
45. 1f59823251 (válaszként erre: 44. - Klara1020)
2009. szept. 14. 21:25

Figyi!

Ha én végképp nem boldogulok...szóval tudja bármit megtesznek érte...bármikor számíthat bárkire...na akkor jön a B-terv...kemény, de hatásos...egyszerűen hátat fordítok neki...ha ez és ez nem müxik, akkor tegyél érte és újra működni fog...ha így sem érti meg...na akkor RESET :DDDDD

44. klara1020 (válaszként erre: 43. - 1f59823251)
2009. szept. 14. 21:21
Tudod,hogy hányszor vesztünk már vele össze???Nem érünk el vele semmit:( Nem vagyok egy mamlasz,aki csak úgy hagyja magát kihasználni,de ha személyesen ismernéd és látnád mit hogy csinál,akkor rajtad is nyomnának egy RESET-et néha.
43. 1f59823251 (válaszként erre: 42. - Klara1020)
2009. szept. 14. 21:13

Figyi...rá kell kényszeríteni...ha nem érti meg...a fenébe is...elmúlt 18!!!


Kapjon már a fejéhez!!!

2009. szept. 14. 21:11
Ja,ha anyuka nem ad neki pénzt,akkor keresi meg apukát,ami a mostani helyzetünkben nehézségeket okoz,mivel én is munkanélküli lettem 10év után.Hozzánk pedig legtöbbször akkor jön,ha olyan csatornát akar nézni a tévén,ami nála nincs,vagy az e-mail-jeit akarja megnézni.A reggeli ébredés pedig sokszor okoz nehézségeket 11órakor,vagy fél 12 körül is:p Párom próbálja kezelni a helyzetet,ekkor az a válasz,hogy kihagy a leányzó 1-2hétvégét.A problémát az is okozza,hogy kb.145cm magasra nőtt a lánya és ezzel magyarázza magának,hogy őt sehová nem veszik majd fel és ezért ügyetlenebb a konyhában és így meg is van magyarázva minden a részéről.
41. 1f59823251 (válaszként erre: 40. - Klara1020)
2009. szept. 14. 21:10
Szerintem...már bocsi, de kell az élettől neki egy hatalmas "pofon", hogy észhez térjen...addig amíg minden "készen ott van előtte", mit is vársz (?)...semmit
2009. szept. 14. 21:04
Elolvastam az összes kommentet,volt amelyikben volt valami...de az ő esete viszonylag speciális,próbálták nevelni a szülők,de bármit mondtak neki,ő az ellenkezőjét csinálta már egészen kis korában.Szakemberhez is fordultak,de ő is azt mondta,hogy a gyerekkel semmi baj,hagyni kell,hogy úgy csinálja a dolgait,ahogy ő elképzeli és a saját tempójában.Hozzáteszem,hogy így se munkahelye nincs,se barátai,mert csak a saját törvényei vannak a számára.Anyuka kivett neki egy albérletet,aztán vagy ad neki pénzt,vagy nem,de a hétvégéket általában nálunk tölti.Amit hajlandó megcsinálni,az a vasalás,de ha a konyhában szeretném,hogy segítsen,abban már nincs sok köszönet.Pl.:egy hagymás törtkrumpli 2és fél órán keresztül készül el,bonyolultabbról már ne is beszéljünk.De a párommal azért szeretnénk másra is megtanítani és nem ráhagyni ezeket a dolgait,mert az albérletben pl. nem is főz magának,a testvére elmondása szerint volt már olyan,hogy 4napos mosatlan edény volt a mosogatóban.A macskája az egyetlen barátja.Ez azért utal valamire....
2009. szept. 14. 12:26

Jah, és azért a 21 éveseket szerintem se hívjuk már csitrinek... Még ha úgy viselkednek, akkor is -elvileg- már felnőtt emberek.

Ha én belegondolok, már 15-6 éves, lázongó koromban ugyan, de akkor sem tűrtem volna, hogy megüssenek. Hát még most...

Persze sose volt ilyen probléma, mert én jó kislány voltam. :D

2009. szept. 14. 12:24

Szerintem sem gyerekesség ez, csak Klara rosszul fogalmazta meg. Bár a gyerekesség maga, sem egyenlő azzal, ha az ember gyerekesen viselkedik.

Ez valóban inkább csak valami túlzott elkényeztetés oka lehet. Szerintem is valahogy "kényszeríteni" kell(ene), hogy megcsináljon valamit, amit eddig elvárt mástól, hogy döntsön, hogy egyáltalán megmozdítsa valamilyen irányba a kisujja utolsó percét.

37. **Rita** (válaszként erre: 35. - 867f9adc74)
2009. szept. 14. 12:24

Én is csak a véleményemet írtam le ;)

Különben ha a kedves kérdező is hozzászólna a fórumhoz az jó lenne

2009. szept. 14. 12:24
A természeti népek a serdülőt elvették a szülőktől, hogy felnőhessen. Amíg egy gyerek a szülővel lakik, mindig gyerek marad, lehet 30, 50 vagy 70 éves. Próbáld ki, hogy álljon a saját lábára. Segíteni lehet, de megoldanio helyette nem. Ha muszáj együtt lakni, ki kell jelölni a határokat, következetesen betartani - kinek mi a feladata, dolga, hol takarítasz Te és honann az ő területe pl. A döntéseket sem szabad meghozni helyette, legfeljebb infókkal ellátni. Ez az én meglátásom.
35. 867f9adc74 (válaszként erre: 27. - **Rita**)
2009. szept. 14. 12:11

Annyira azért nem folynék bele, de te meghallgathatod.

Én a véleményemet írtam le, és azt hiszem valahol normális, hogy nem minden vélemény egybehangzó..

Nézőpont kérdése.

Szerintem nem szabad hagyni, hogy a fejünkre nőjön egy ilyen "gyerek"..annál rosszabb.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Fiatal nő)
2009. szept. 14. 12:10

Ha akarja biztos megcsinálja, de az ő elképzelései szerint. Az új anyuka elvárásainak nem hiszem, hogy meg akar felelni.


Nem azzal van a baj, ha jól értem, hogy semmit nem csinál, hanem azzal, hogy kiszolgáltatja magát.

33. Fiatal nő (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2009. szept. 14. 12:04
Ehhez is csatlakoznék. A lustaság és a gyerekesség nem ugyanaz. De ez még nem jelenti azt, hogy mivel csak lusta, nézzük el neki. Azért vannak alapvető dolgok, amiket azért mégis el kéne végezni...
32. 1f59823251 (válaszként erre: 1. - Klara1020)
2009. szept. 14. 12:03
Személy szerint én is így reagálnék egy "új anyuka" jöttére....Én személy szerint
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - 99279bb06f)
2009. szept. 14. 12:02

Kitudja, hogy a mama miért lépett le?

Kapja el és beszélgessen vele? Hahaha.

Nem fog menni! Ha a lány eldöntötte, hogy nem felelsz meg neki.....

2009. szept. 14. 12:01

Az, hogy valaki gyerekes, vagy lusta, két különböző kategória:)

Elvárja, hogy kiszolgálják, döntsenek helyette. Én a mai napig elvárom az ilyen megszokott dolgokat:) A gyümölcsöt csak úgy eszem meg, ha megpucolja valaki:) Bizonyos dolgokban nem döntök (nem értek hozzá):)))

Gondolom az agyi kapacitásával nincs gond, ugye? Rendes sulikat végzett, nem?


Apámnak is voltak barátnői. Én anyukámhoz hasonlítottam őket, ha valamelyik nem tetszett egyszerűen kiküldtem a lakásból. Na én aztán egy elviselhetetlen lányka voltam ilyen szempontból! 17 éves voltam:)

2009. szept. 14. 12:00
Az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy szorongásos betegsége van a leányzónak? Pl. vannak emberek, akik egy egyszerű bevásárlástól is rettegnek, mert valamiért félelmet okoz nekik. Ha ez a baj, lehet, hogy szakemberhez kellene fordulni.
2009. szept. 14. 12:00

Kapd el egy négyszemközti beszélgetésre, és határozottan mond el neki, hogy egy felnőtt ember, és nagyon átlátszó amit művel, pedig egy "okos, értelmes, csinos, kedves.... NŐ". Próbáljon emberi módon viselkedni, ha nem, akkor te is úgy fogsz vele bánni, mint egy 8 évessel.


A többit fogja tudni, mert valószínűleg nem buta, csak próbálkozik, és az anyja hibáját (mert ő biztos tudja, hogy az anyja lépett le) akarja rád hárítani. Ne engedd.

Nekem egy hasonló beszélgetésem volt az exem 7 éves kislányával, aki ezután a beszélgetés után úgy megváltozott,észrevette, hogy mi sokkal jobban szeretjük egymást, mint ahogy ő és az anyja gondolja, egyre többet velünk akart lenni, és a vége az volt, hogy hozzánk akart költözni.

27. **Rita** (válaszként erre: 24. - 867f9adc74)
2009. szept. 14. 11:59
Én meghallgatnám a lányt is mielőtt le kis csitrizném
26. 867f9adc74 (válaszként erre: 23. - **Rita**)
2009. szept. 14. 11:58

Szerintem nem.

:-)

25. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - Miccer)
2009. szept. 14. 11:58
Ezzel teljesen egyetértek!!!
2009. szept. 14. 11:57

"Elvárja, hogy mindent megcsináljanak neki, nem tud önállóan dönteni, de meg van sértődve, ha valaki gyerekként kezeli."


Ebből én le tudtam szűrni egy-két dolgot...

23. **Rita** (válaszként erre: 20. - 867f9adc74)
2009. szept. 14. 11:57

Olvastam

"Elvárja, hogy mindent megcsináljanak neki, nem tud önállóan dönteni, de meg van sértődve, ha valaki gyerekként kezeli. Rám pedig főleg, mivel az apja barátnője vagyok. ."

Ez neked konkrétum?Ez egy nagy semmi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook