Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi van a csapvízben? fórum

Mi van a csapvízben? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi van a csapvízben?

1 2
24. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Pirosalma)
2007. szept. 24. 22:04

Szia!

1.

Ennek az elméletnek semmi értelme, hiszen egy ember napi vízszükséglete 30 ml/testsúlykg, ha nem beteg, nem a napon van, nem sportol, vagyis normál esetben. Az a bizonyos zsír pedig nem a megevett zsír mennyiségéről szól, hanem arról, amit a sejtjeink lebontás után zsír formájában lepakolnak. (végülis, azt is valahol valamikor megettük, csak nem konkrét zsír formájában.)



3.

Ahhoz, hogy bármi fel tudjon szívódni, meg kell teremteni a lehetőséget! Ha a belek szenvednek a (többek között) vízhiánymiatti lerakódásoktól, ha sérültek a bélbolyhok, a szervezet védekezik a mérgek ellen, mégpedig úgy, hogy a bél falán nyákos réteg alakul ki, hogy ne tudjanak felszívódni. Ha a méreganyag nem szívódik fel, akkor a hasznos anyag sem.


4.

Te elhiszed, hogy annyi vizet tud ontani egy-egy forrás, amennyit eladnak ásványvízként?

Mikrosiemens mérővel a csapvíz vezetőképessége jó, ha 450-500. Egy ásványvízé is elmehet addig, csak az 150-nél kezdődik. Egy víztisztító leviszi 100 alá.

A véremről pedig ne beszéljünk, mert az nem tartozik a témához. A vér is éppen elég méreganyagot szállít.

23. totyo
2007. szept. 24. 14:43

Sziasztok!

Nekünk is természetesen csak TISZTÍTOTT víz!!!!

Ha látnátok mi minden van benne nem is lenne kérdés, hogy mit igyunk.

22. b826c5a02d (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2007. szept. 24. 14:24
:)))
21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Pirosalma)
2007. szept. 23. 16:20
De lehetne a felszívódásnál említeni az ún. kelatizált formákat is, a kálcium esetében hormonokat (kalcitriol - a D-vitaminból képződő hormon -, kalcitonin, parathormon), azok kapcsolatát a magnéziummal, kül. ásványianyagok fölszívódásának interakcióját stb.
20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2007. szept. 23. 16:07

Szia!

Szíved joga;-)


Kellett nekem leírnom a "szabad gyök" kifejezést...:-)

A vízszükséglet tényleg viszonylag nagy, de nem azért mert a test 50-70 %-a víz (pl. a testtömeg kb. 20 %-a zsír - nőknek több, férfiaknak kevesebb - , még sincs szükségünk 1 kiló zsírra [a testfolyadék és a folyadékbevitel arányából számoltam]):-)


2. Ok:-)


3. Pl. akkor szívódnak föl, ha nincsenek oldhatatlan vegyület formájában (pl. a sóskában, spenótba lévő oxálsav gátolja a kálcium, magnézium stb. fölszívódását).


4. Kösz:-) (remélem, azért érted, mire gondoltam: az ásványvízből is ki lehet "csapatni" az ásványianyagokat, sőt a véredből is akár, nem ez a döntő)

19. Cszsuka (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2007. szept. 23. 15:55

1. Az enyém már nem, mert tettem róla. Az agyonvegyszerezett növényi táplálék, az agyongyógyszerezett állat húsa, a stressz, a sok műkaja, a gyógyszerek és még sorolhatnám, mi minden teszi az ember szervezetét "kártyavárrá".

Ehhez már csak a klór hiányzik, ami olyan szabadgyökökhöz juttat hozzá, amelyeket ki lehet kerülni. Az a kevés csapvíz, amit az emberek meg sem isznak, mert a klór miatt nem ízlik, valóban nem árt, de mivel az emberi test kb. 70 %-a víz, nagy szükség lenne rá.


2. Valóban, nem is ezt akartam ezzel mondani.


3. Ok. és mikor szívódnak fel? Ha a helytelen táplálkozás, a helytelen életmód és a TISZTA víz nem ivása ebben nem akadályozza a szervezet munkáját.


4. Egészségedre

18. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Cszsuka)
2007. szept. 22. 08:30

Szia!

A hipoklórossav oxidálószer (sósavra és oxigéngyökre - szabad gyökre - bomlik). Egyrészt mire föl tudna szívódni, elreagál valamivel, másrészt egy kis hipoklórossav nem árt, a szervezeted nem egy kártyavár, ami egy ilyen behatástól összeomlik.


"Az ásványi anyagok az ember számára akkor hasznosak, ha szervesek, tehát egy élő szervezeten keresztül jutnak be." - a szerves és a szervetlen között nem ez a különbség.


A mondat kicsi átírva, hogy a valóságot lefedje: "Az ásványi anyagok az ember számára akkor hasznosak, ha a fölszívódnak."


"Egyébként láttál már ionizálóval kicsapatott vizet?" - elektrolizálásra gondolsz?

"Meginnád" - ha ivóvíz, akkor gond nélkül. Teljesen mindegy, milyen kémiai vagy fizikai folyamattal teszik gusztustalanná:-)

17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2007. szept. 21. 21:45

Bocs, hogy még azt sem tudom, hogy mi is a pontos neve. :-) Számomra fontosabb volt eddig, hogy mit tud: A HIPOKLÓROSSAV könnyen behatol az élő sejtekbe, ahol az enzimrendszerrel irreverzibilis (visszafordíthatatlan) reakcióba lép, így fejti ki mérgező hatását.

Az ásványi anyagok az ember számára akkor hasznosak, ha szervesek, tehát egy élő szervezeten keresztül jutnak be. Vagyis pl. a vízben lévő kálcium, ami élettelen, felszívja egy növény (ettől válik élővé), amit mi megeszünk, vagy megeszi egy állat és annak termékeit esszük.

Egyébként láttál már ionizálóval kicsapatott vizet? Meginnád?

16. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2007. szept. 21. 18:40

Szia!

A neve hipoklórossav (HOCl).

A vezetékek valószínűleg nem egyszerű fémek, és egy kis fémiontól semmi bajod nem lesz;-)


A kálcium is élettelen, mégis föl tudja használni a szervezeted. A hasznosíthatóság nem ezen múlik.

15. s.irma
2007. szept. 21. 18:02
Jobb ha nem tudod!!!!!
2007. szept. 21. 13:03
Hidrogén és oxigén. :-)
13. LoLiNa
2007. szept. 21. 08:45
hát... nálunk vagy sárga vagy szürke a víz.. nagyon szeretem..... nyáron feltöltöttük a gyerekmedencét.. már estére olyan volt a víz, mintha teleszórták volna homokkal.. párom azonnal a gyereknek "esett", hogy meg ne lássa többet.. hiába védtem, velem volt a gyerek, nem tehette... mígnem rá nem jött, hogy az vas... a vízből.. és mi azt isszuk...
2007. szept. 21. 07:40
Az ivóvízben lévő hypoklórsav, ami az esetlegesen bennemaradt kórokozók ellen véd bennünket, kioldja a vezetékekben lévő fémeket és azokat is megisszuk. Az élettelen dolgokkal nem tud mit kezdeni a szervezetünk, így itt-ott "lepakolja", mint ismeretlen méreganyagot. Sok bajunk van ebből. Szervezetün kb. 70%-a víz, működésünkhöz rengeteget kell inni (ált. 30 ml/testsúly kg). Erre való a házi víztisztító.
2007. szept. 15. 12:55
Sok minden, ami nem kéne, hogy benne legyen. Én és a családom nem iszunk otthoni csapvízet, de más mindenhez használjuk. A színe, a szaga, és az utóíze natúrban pocsék!
10. zena01
2007. szept. 15. 06:45
Amióta megszülettem csapvizet iszom. Nagyritkán közbejön tea, cukormentes gyümölcslé, vagy light kóla. De 98%-ban csapvvíz. Mert inni kell.
2007. szept. 9. 18:38
Valamit azért inni kell.
2007. szept. 6. 17:46
Amúgy nyugi, én sem vagyok otthon;-)
7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Loni)
2007. szept. 6. 17:46

Én nem mondtam semmit, csak kombinálni próbáltam; hozzáteszem, ez nem szakvélemény.


Megkérdezem egy-két ismerősömet, akik "kicsit" jobban értenek ehhez:-)


Még írok ezzel kapcsolatban.

6. Loni (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2007. szept. 6. 16:59

Ennyire azért nem vagyok otthon a témában. Csak olvastam róla a neten, és megkérdeztük a védőnőt. Azt mondta, amit írtam. De most akkor kicsit megnyugodtam. :)

Bár eddig sem akartam leszokni a csapvízről...

5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Loni)
2007. szept. 6. 16:44

Amennyire én tudom, ezt még nem bizonyították, csak feltételezik.


A kül. hormonok, ideértve a kémiailag módosított szteroidokat, így az ösztrogén- és a progeszteronszármazékokat, nagyrészt nem direkt módon kerülnek vizeletbe (azért, mert szállítófehérjékhez - albumin, SHBG, CBG - vannak kötve, így a vesén nem szűrődnek át, ill. csak minimálisan, s a vizeletbe sem kerülnek), hanem a máj által lebontva-átalakítva. A lebontott (inaktivált) szteroidoknak pedig biológiai hatásuk nincs vagy csak minimális (persze lehetnek kivételek).


Az utolsó mondat nagyon igaz!

4. Loni (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2007. szept. 6. 07:46

A védőnővel beszélgettünk erről. Azt mondta, hogy a kutatások azt mutatják: az elmúlt 30 évben folyamatosan csökkent illetve romlott a férfiak spermája. És ennek egyik oka a csapvízben lévő hormon. De csak az egyik, és azt persze nem lehet megmondani, hogy ez hány százalékban felelős. Mert ugye van még számtalan egyéb ok is.

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy igyunk nyugodtan csapvizet, és más módon figyeljünk oda a spermára: élvezeti cikkek kiszorítása, szűk farmerek és alsógatyák eldobálása, sok séta vagy más sport, nyugalom, sok zöldség, gyümölcs, helyes táplálkozás.

3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Loni)
2007. szept. 5. 20:16
Azért a hormonokkal óvatosabban szerintem, ugyanis közel sem biztos, hogy a vízzel elfogyasztva van biológiai hatásuk.
2. Loni
2007. szept. 5. 20:13
És ne felejtsük el, hogy a vízben vannak még hormonok is... Ami ugye a fogamzásgátlókkal (illetve azok kipisilésével) kerül a vízbe, és nem tudják tisztítani. Hm.
2007. aug. 12. 21:27
Felvetődik az egyszerű kérdés: Mit igyunk ha szomjasak vagyunk? A válasz még egyszerűbb: vizet, ivóvizet. Jó, de honnan vegyen a mai kor embere ivóvizet? Kézenfekvő, hogy a vezetékes ivóvízhálózatból!

Ugrás a teljes írásra: Mi van a csapvízben?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook