Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi van a csapvízben? fórum

Mi van a csapvízben? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi van a csapvízben?

1 2
54. 548acefc9c (válaszként erre: 53. - Zsoan78)
2010. ápr. 9. 23:01

Persze,hát a hazai szabályozás nem is enged mást...Ott,ahol valamilyen kritérium nem stimmel,sajnos van néhány település magyarországon,ott azt külön jelzik,de a lakosok tudják is.Nagyon-nagyon nem tisztességes ezzel riogatni az embereket.

Hát ez az ásványvizes palack jó kérdés.Hivatkoznak a kocsiban felejtett és aztán a nyári nap hevétől felmelegedett flakonra,de az az igazság,hogy az megérződik az ízén...Azért ezek az ásványvizek nagyon finomak tudnak lenni...:)

2010. ápr. 9. 12:03
A helyi szolgáltató szívesen ad felvilágosítást. Nálunk (én Zalaegerszen lakom) jó a víz minősége, olyannyira, hogy palackozni is fogják a csapvizet, enyhén buborékosítva:-) Jó a kapcsolatom a helyi vízművel, és bátran megiszom a csapvizet. Ki tudja, az ásványvizes palackokban mi van???
52. 548acefc9c (válaszként erre: 51. - Cszsuka)
2010. ápr. 7. 15:08

Hát,nem csak azért...:)

Hidd el az a felsorolás a "mérgező" ionokról nagy szamárság ám!

51. Cszsuka (válaszként erre: 50. - 548acefc9c)
2010. ápr. 7. 14:50

Ezt a márkát nem ismerem. A mienk félévente 3.000 Ft-ot kíván.

Mostmár értem, miért véded a mundért annyira.

2010. ápr. 7. 14:00

Félreértés ne essék: ha valaki odahaza saját ásványvizet szeretne gyártani,vegye meg.Az Aquel pl.ezt tudja nyújtani akár,kétségtelen.De nem tartom tisztességesnek a félelemkeltéssel való üzleti manipulációt!Azt hiszem ez nem baj...

Nagy a rizikója is,mert ha nincs a szűrő szintén nem kevés pénzért félévente (vagy hogy-erre nem emlékszem már az előadásaikból) cserélve,a kívánt eredménynek az ellenkezője történik.

2010. ápr. 7. 13:47

Hát...a dietetika mellett az európában egyedülállóan szigorú közegészségügyi rendszert is tanulom,szakmám lesz ugyanis az is.(Értsd: ÁNTSZ)Én megiszom a csapvizet.:)

Ásványvizet egyébként azért szoktam venni,mert a buborékoshoz fekszik a legjobban a pohárbafacsart citromlé.De ez pusztán ízlésvilág kérdése nálam.

Ezt a marketing szöveget pedig ismerem.Az Aquel 1-2 bemutatóját már végighallgattam anno.

48. Cszsuka (válaszként erre: 47. - 548acefc9c)
2010. ápr. 7. 12:25

Mindenkinek a maga döntései alapján alakul az élete. Ha a csapvizet választod, úgy legyen.

Ezután már csak költői kérdés, hogy vajon mennyi ásványvizet veszel családi fogyasztásra, mert gondolom, nem szeretitek a csapvizet (de nem kell válaszolni, mert úgyis úgy csavarod, ahogy neked jó).

Egy víztisztító árán, amit a nyakamba sóztak 5 évvel ezelőtt, amennyi vizet kivettünk belőle, ha annyi ásványvizet vettünk volna, már három víztisztító lenne itt. Nem beszélve arról, hogy nem gyarapítottam a műanyag flakonok számát, amikkel szelektív hulladékgyűjtés ide - vagy oda, ki tudja, mit csinálnak. Nem kellett elcipelnem őket haza és nem kellett itthon zsákban gyűjtenem az üres üvegeket, nem kellett velük elballagnom a gyűjtőhöz. Egy csomó időt és pénzt takarítottam meg, mert az étel, amit ezzel főzök finomabb (a tea is), s hamarabb is készül el.

Nem kell érvelned ellenem, mert már ismerem az ilyen hozzáállást.

Épp ezért ismétlem: mindenkinek van lehetősége dönteni, s azalapján cselekedni.

47. 548acefc9c (válaszként erre: 28. - Pirosalma)
2010. ápr. 7. 12:08
Őszinte részvétem és maximális együttérzésem!
46. 548acefc9c (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2010. ápr. 7. 12:07

Mint ahogy az sem,hogy ez mekkora marhaság:


"A vízben találhatók még továbbá erősen, illetve kevésbé erősen mérgező szervetlen, ásványi eredetű anyagok ionjai: Na+, K+, Ca++, Mg++, F-, karbonát és hidrokarbonát ion. "


ÚrIsten...


Nagyon fájdalmas volt ezt a topikot olvasni.Én úgy gondolom,hogy a tények mellett való kiállás nem kötözködés,az ehhez hasonló állítások nem a lényegtelen reklámfogások közé tartoznak akkor,amikor több százezres víztisztító készüléket akarnak az emberek nyakába sózni még akár hitel árán is.Én piszkos üzleti fogásnak hívom...

45. Cszsuka (válaszként erre: 44. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 31. 17:24
És ezt mért nekem írtad? Én nem írtam azt, amit idéztél, ráadásul én is tudom azt, amit írtál. Soha nem innék vagy vennék ioncserélt vizet emberi fogyasztásra!
44. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 40. - Cszsuka)
2008. dec. 30. 21:00

"ioncserélõt és AQUALEN-t tartalmazó "


Ez hazugság! Ioncseréléskor mindíg változik a víz sótartalma összetétele! Nem véletlen hogy a vízművek nem ioncserélik a vízet!

43. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 40. - Cszsuka)
2008. dec. 30. 20:55
A csapvíz az ívóvíz követelményeinek megfelelően van tisztítva. Felesleges kezelni tovább.
42. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 39. - Mamoca1234)
2008. dec. 30. 20:52
Az elkerülhetetlen hogy egy vezetékben ami több százezer m3 vízet szállít üledékesedés ne legyen. Ez fizikai lehetetlenség.Az üledéket meg időnként el kell távolítani mert végül elszűkül a cső.
41. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2008. dec. 30. 20:46

"Ehhez már csak a klór hiányzik, ami olyan szabadgyökökhöz juttat hozzá, amelyeket ki lehet kerülni"


A szentségit már! A vízet nem szórakozásból klórozzák hanem azért hogy az esetleges baktériumokat kiöljék! Hogy a büdös francba lehetne a lakosságot másképp ellátni ívóvízzel? Ennyit azért illő volna tudni ha már tudásbázisban vagyunk!

40. Cszsuka (válaszként erre: 39. - Mamoca1234)
2008. márc. 5. 20:52

Kedves Mamoca!

Ezért vettem én víztisztítót!

Egy év alatt megtérült az ára. A havi törlesztés pont megegyezik a négytagú család havi ásványvízfogyasztásának értékével.

2008. márc. 5. 20:09
SAJNOS A CSAPBÓL OLYAN VÍZ FOLYIK SOKSZOR, MINTHA MEG LENNE FESTVE.OLYANKOR CSAK ÁSVÁNYVIZET ISZUNK, DE ÁLLANDÓAN SOKBA KERÜLNE.
38. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2007. szept. 26. 15:57

Szia!

Béke? Miért, volt háború?;-)

Ok, jöhetnek a témák.


Nem megítélés kérdése, pl. az, hogy a hipoklorát mire odáig elér, hogy föl tudna szívódni, már régen elreagált valamivel (vagy ha föl is szívódik, a hatása minimális).

Vagy hogy a bélfal nyákot választ ki, hogy a mérgek ne tudjanak fölszívódni (ha így lenne, a víz sem tudna fölszívódni - mivel a gyomorból nem szívódik föl az egész , és hasmenésed lenne, amire szerintem te gondolsz, az a nyák a mucin - fehérje-szénhidrát -, amely az egész bélrendszert beborítja, és elsősorban az emésztőnedvek ellen véd, de az nem akadályozza a fölszívódást, és nem a mérgek ellen van).

Vagy hogy az inaktivált szteroidok azt eredményezik, hogy a magzat megszületése után nem fogja tudni lebontani ezeket a gyógyszereket.


Ezek nem igazán nézőpont kérdései, szerintem:-)

37. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2007. szept. 26. 08:55

Na tessék, én is szócsavarba kerültem. Szóval a mondat helyesen: sokminden nem tévedés, amiket úgy kezelsz.

Remélem, részedről is béke.... :)

36. Cszsuka (válaszként erre: 34. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 08:53
Ezt a kaput még nyitvahagyom. Ha lesz egy kis időm, kikeresem, leírom, mire gondoltam.
35. Cszsuka (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2007. szept. 26. 08:52

ok, béke, bár volna még egy-két dolog, amiről cseveghetnénk...

sok esetben azt látom, hogy csak kötekedni akarsz, mert nem sokminden nem tévedés, amiket úgy kezelsz. Egyszerűen csak más szemlélet alapján való megítélésekről van szó.

34. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Cszsuka)
2007. szept. 25. 20:42

Tény, hogy vannak gyógyszerek, amik átjutnak a placentán (ennyire tájékozatlan azért nem vagyok;-).

Ettől még nem lesz igaz a dekódolásos elmélet.

33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Cszsuka)
2007. szept. 25. 20:40

Szia!

Nem mondtam, hogy ne lenne fontos a tiszta víz fogyasztása (én is szívesebben iszom ásványvizet, és igen, hiszek benne;-) megfelelő mennyiségben, csak a tévedésekre és hamis - alaptalan - információkra hívtam föl a figyelmet.

Meghallgatom azokat is, mindenkit, mindig. És sok esetre van ésszerű magyarázat, képletek nélkül.


Oks?:-)

32. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2007. szept. 25. 19:41

Ez tényleg meddő vita. Keressél rá irodalmat...

A magzat úgy jön ide, hogy ember hordja ki. Az ember pedig eszik-iszik.

31. Cszsuka (válaszként erre: 28. - Pirosalma)
2007. szept. 25. 19:38

Szerintem is szomorú...

Ahol én élek, olyan emberek vesznek körül, akik csúnya betegségekből jöttek ki, pedig már reményt vesztett volt a környezetük. Ha orvos vagy, esetleg leszel, nem ártana néha azokat is meghallgatni, akik képletek tudása nélkül tapasztaltak és kijöttek a legnagyobb kátyúból, amit ember elképzelhet. Engem sok orvos és természetgyógyász vesz körül, a képleteket tudják helyettem, nekem és társaimnak csak hallgatni kellett rájuk, hogy meggyógyuljunk.

Tőlük tanultam a tiszta víz fontosságát is.

30. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2007. szept. 25. 17:36

Korr.:


"...ha megkérdezném mondjuk, a bikarbonát, azaz bocsánat, hidrogénkarbonát:-)..."

2007. szept. 25. 17:35

Nem tudom, mi lenne, ha megkérdezném mondjuk, a hidrogénkarbonát, azaz bocsánat, hidrogénkarbonát:-) képletét, vagy a karbonátét...Félreértés ne essék, csak arra akarok rávilágítani, hogy ha az ember valamiről valamit állít (legyen az hülyeség vagy nem), legalább legyen tisztában bizonyos alaő dolgokkal.

De lehet, csak az én elvárásaim nagyok.


Bocs, de ez most kijött belőlem (nap mint nap ezeket tapasztalom), remélem, nem sértettem meg senkit.

2007. szept. 25. 17:32

"A vízben találhatók még továbbá erősen, illetve kevésbé erősen mérgező szervetlen, ásványi eredetű anyagok ionjai: Na+, K+, Ca++, Mg++, F-, karbonát és hidrokarbonát ion."


Ezen nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Nevetek, mert ritkán (bár újabban egyre gyakrabban) olvas az ember ilyen butaságokat; de sírok, hogy egyesek, akik a középiskolai kémia- és biológiaanyagot sem tanulták meg, ilyen tudományos magasságokba (mélységekbe?) szökjenek. Nem kell érteni sem a kémiához, sem a biológiához, sem semmihez, de akkor nem is kell hozzászólni, főleg nem ilyen hülyeségeket (a natrium mérgező és társaik...).


Szomorúvá tesz, hogy az emberek ennyire nem ismerik a saját tudásuk korlátait.

27. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2007. szept. 25. 16:57

Bocs, de ez butaság.

A magzat hogy jön ide?

Az, hogy lebontja-e és hogy bontja le a máj, attól függ, van-e enzime/enzimrendszere rá.


Meddő "vita" ez, sajnos:-(

26. Pirosalma (válaszként erre: 24. - Cszsuka)
2007. szept. 25. 16:54

Szia!

1. Csak az ok-okozatra hívtam föl a figyelmet.


3. Erre nincs energiám.


4. A vezetés a vízben lévő ionok mennyiségétől és mozgékonyságától (a nagyobb molekulák, molekulaionok mozgékonységa alacsony) függ. Nem a vezetés alapján választunk vizet; ha mégis, igyál desztillált vizet, az alig vezeti az áramot;-)

25. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2007. szept. 24. 22:08
A lebontott-inaktivált bármit, amit a máj blokkol, a magzat dekódolt információként kapja, s ha megszületik, az ő szervezete már nem fog védekezni az ellen, amitől a mi májunk minket megmentett. Ezért vagyunk felelősek azért, amit megeszünk vagy megiszunk.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook