Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történt a magyar emberek helyesírásával? Egyre csapnivalóbb... fórum

Mi történt a magyar emberek helyesírásával? Egyre csapnivalóbb... (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:58
Rengeteget olvasok, de a szépirodalmat akkor sem ha kényszerítenek.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Katt2)
2020. dec. 11. 16:56
Erre emlékszem, X-Faktor-ban volt.
32. katt2 (válaszként erre: 29. - L.luiselotte)
2020. dec. 11. 16:43

Ezt visszaolvastad, mielőtt elküldted?


Az jut az eszembe a 3 helyesírási megnyert versenyedről, amikor megkérdezték valamelyik résztvevőt az egyik énekes tehetségkutató versenyen, hogy fellépett e már valahol? Jött a válasz: igen egy rotakapa versenyen. :) ( bocs, de csapongok )

31. NomNom (válaszként erre: 30. - Katt2)
2020. dec. 11. 16:41
Igen mert nincs kapacitásuk és idejük korrektorra általában. Szomorú és valóban igénytelen dolog. Akkor kár írni...
30. katt2 (válaszként erre: 28. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:38
Elírás? Engem az bosszant a legjobban, hogy valaki kiad a kezéből olyan irományt, ahol hiányoznak betük, esetleg szavak, mert arra sincs energiája, hogy mielőtt kiadja a kezéből végigolvassa... Na ez az igazi igénytelenség.
29. l.luiselotte (válaszként erre: 27. - Katt2)
2020. dec. 11. 16:38
az informatikuaok között ritka a humán beállítottságú.
28. NomNom (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:34
Azért van egy minimum szint amit ha valaki befejezte az általános- és középiskolát, illene tudni és nem figyelmetlenség kérdése. Én az ilyen hibákra gondoltam, nem elírásra vagy központozásra.
27. katt2 (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2020. dec. 11. 16:32

A fiam is informatikus és 30 éves koráig 1, az az egyetlen egy könyvet olvasott el, azt is 14 éves korában. Azt is csak azért mert a könyvből kellett egy programot írni. A második könyvet azért olvasta el, mert a Steve Jobbs-ról szólt ( Az Apple egyik alapítója. ) Ennek ellenére jobb a helyesírása mint az enyém, pedig ami a kezembe került azt mindent elolvastam. Van egy szabolcsi beütésem, hát ez nagyon meghatározó. Pl: bakkancs, karró, Colla, meg egyebek. A fiam ennek ellenére álomfizetésért dolgozik egy amerikai cég magyar lerakatánál. Mégsem az olvasottságtól függnek a dolgok.


Egyébként néhány hónapja olvastam valamit, hogy a helyesírás nem is olyan fontos... és ezt nem akárki írta le...Persze, mert a mai ifjúság még szóban sem tudja megfogalmazni a mondandóját...

26. l.luiselotte (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:32

Nem is veszem magamra, 3 helyesírási versenyt megnyertem.

Bár meg kell hogy jegyezzem, hogy kollegáim /jogászok / és munkatársaim / mérnökök közgazdászok / közt kimondottan rossz helyesirásuval nem találkoztam./ kivéve egy agrármérnököt de ő levelezőn végzett /

2020. dec. 11. 16:30
Szerintem ez olvasottság és igényesség kérdése.
24. Amaunet (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2020. dec. 11. 16:26

Természetesen a jelenlévők mindig kivételek.;)

Ne vedd úgy, hogy ezzel a családod műveltségét kérdőjelezem meg!


Diplomások közt is van nagyon sok, akik nem tudnak helyesen írni, figyelmetlenek, kapkodnak, nem olvassák át a kezükből kiadott munkát.

(természetesen kivéve a jelenlévőket)

23. unom
2020. dec. 11. 16:24
Ami meglepő: nem csak a fiatalok írnak helytelenül, az idősek is.
22. Lávli* (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:23
De, teljesen elvárható. Én is elvárom.
21. NomNom (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:23
Hát ők költöttek rá, mégis igénytelen lett. Szomorú.
20. Amaunet (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:22

Legyen úgy!

Mindenki más megoldást alkalmaz.

Szerintem a legkevesebbet akarják költeni egy weboldal fejlesztésére, majd gondozására. A legolcsóbb megoldásokat keresik.

És ma már mindenki tud weboldalt készíteni.:)

19. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Gilisznya)
2020. dec. 11. 16:18
Mert nem követelmény. Ez a színvonal. Sajnos.
18. NomNom (válaszként erre: 16. - Unom)
2020. dec. 11. 16:15
Igen csak sajnos mindig minden azonnal kell és még annál is gyorsabban, így a korrektúra az amit el szoktak hagyni általában. Még egy hírportálnál is.
17. l.luiselotte (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:15

Bocs hogy a mundér becsületét védem, de orvos férj és informatikus gyerek mellett állithatom, hogy műveltségbeni különség nincs köztük. Ez mindkettő kollegáira is vonatkozik.

Én nem szoktam a mai fiatalokat különösebben favorizálni, de a fiam nagyon sok mindent tud, amit mi a jó bizonyitvány és több diploma mellett nem.

16. unom (válaszként erre: 15. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:13

Egyetértek, ezért kell a kontroll.

Láttam egy e-mailt, egyetem küldte egy diákjának. Hát, arra az egyetemre nem szívesen járnék...

15. NomNom (válaszként erre: 13. - Unom)
2020. dec. 11. 16:12
Igen hibázni lehet és mindenki szokott is, de ez olyan szintű hiba mintha kb a saját nevét nem tudná helyesen leírni és a főoldalon üvöltött a szemembe ráadásul.
14. NomNom
2020. dec. 11. 16:10
Egyébként direkt megnéztem a weboldal alján és egy direkt ezzel foglalkozó cég készítette. Ezeknek a cégeknek baromi sok pénzt szoktak fizetni tehát ez lenne a minimum. Szerintem...
13. unom (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:10
Weboldalnál, és minden nyilvános szövegnél alapvető, hogy minimum 2 ember átnézze. Mindenki hibázik, és az ember a saját hibáját nehezebben veszi észre.
12. NomNom (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:09

Szerintetek ha kiadják egy cégnek aki weboldalakat készít akkor nem elvárható, hogy annyit le tudjon írni helyesen, hogy megijedni???

Egyébként meg nem S programozó fogja "begépelni" a szöveget, megkapják az anyagot már digitális formában, ők nem fognak olyanokkal szórakozni, hogy gépelés

11. Lávli* (válaszként erre: 9. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:06
Nem vicc ez szerintem, én is úgy gondolom.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:06
Melyik részére gondolsz? Szerinted hogyan készülnek a weboldalak?
9. NomNom (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. dec. 11. 16:05
Ezt remélem viccnek szántad.
8. Amaunet (válaszként erre: 4. - NomNom)
2020. dec. 11. 16:02
Valószínűleg nem a szakorvosok gépelték be a szöveget, hanem az informatikus, akinek fiatal korából adódóan nem túl nagy az olvasottsága. Mert ahhoz, hogy jól és helyesen írjon valaki magyarul sokat kell szépirodalmi könyvet olvasni.
7. Bless the child (válaszként erre: 6. - Lávli*)
2020. dec. 11. 16:01
Autót néztünk Jófogáson. Na, ott is lehet ám világbajnok hirdetési szövegeket találni
6. Lávli* (válaszként erre: 3. - Unom)
2020. dec. 11. 15:58

Dehogy nézek, neked elhiszem.

És feltételezem, hogy ezek az egyének arcnélküliek. Úgy a legszaftosabb nekik.

Talán ez az arcnélküliség adja az igénytelenség lehetőségét, hogy mindegy, hogy írnak, nem zavarja őket.

Vagy nem tudom.

2020. dec. 11. 15:58
Egészségfejlesztési Iroda kérdőíve kitöltése közben majdnem sírtam. Helyesírási hibák tömkelege, értelmetlen mondatszerkezetek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook