Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi mindenre van szüksége egy újszülöttnek? fórum

Mi mindenre van szüksége egy újszülöttnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. tapka (válaszként erre: 14. - Pakung)
2017. márc. 21. 12:06
Ha tudsz szoptatni butaság le fejni és üvegből adni, a fél életed elmegy a fejéssel amit a gyerektől meg a pihenést veszel el. Menni fog 😊
17. tapka (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. márc. 21. 12:04

A Légzésfigyelő nem ugyanarra való mint a bébiőr.... a bébiőr hallod ha felébredt a gyerek.


Védőnő nem segít? Szoktak még listát is adni. :)

16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Pakung)
2017. márc. 21. 11:30
Elég hetente megmérni a babát és bármelyik gyógyszertárban ingyen megmérik neked. Pl minden héten ugyanazon a napon megméreted, így tudod, hogy mennyit nőtt. Ha mégis minden egyes szoptatás után tudni szeretnéd, hogy mennyit evett, akkor az első 1-3 hónapra kölcsönözhetsz is gyógyszertártól mérleget.
15. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 21. 11:25

A mikróban való sterilizálás nem egyenlő a mikróban való kajamelegítéssel. Én is inkább melegítem máshol a kaját de sterilizáláshoz szuper a mikrò mert csíraölő és gyorsabb, mint forralgatni (ami hatásos) . 7 perc és kész 4 cumisüveg. Meg lévén egy ilyen műanyag edényről van szó, nagyon olcsó, nem gép, hanem egy edény, amin van egy rács, alulra kell tenni a vizet és a rácsra a cumisüvegeket.


Kütyük, amiket nem használtam: orrszívó, légzésfigyelő. De kezdetektől tengervizes sprayvel tisztítottam az orrukat. Volt egy pici, fóka alakù orrszívónj,nem használtam, mert soha nem volt úgy eldugulva az orruk. Nem is értem, hogy pl azok, akiknél porszívós orrszívót használnak, egyszerűen hogy tud felgyűlni annyi takony egy gyereknél?


Légzésfigyelőnk meg volt egy régi, de nem használtam, mert éjjel enélkül is hallani, ha sír a baba a másik szobában,nappal meg úgyis vagy velem volt, vagy ha távolabb, azért hallottam a sírást.


De végülis a légzésfigyelő és orrszívó azért sokaknak hasznos.


Cumisüvegmelegítőt utazásnál használtam, és sokat utaztunk, úgyhogy ez hasznos volt, de fontos, hogy szivargyújtóba illeszthető kábel legyen, vagy adapter, amivel oda be lehet csatlakoztatni. Otthonra felesleges, utazáshoz kényelmes.

14. pakung (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 21. 11:23

a babaérésre kitaláltam valamit, vettem koffermérleget, és majd a babahordozóba teszem a babát és koffermérleggel lemérem, vagy ez igy nem jó?

barátnőm babája nem szivta ki a tejet a ciciből és senkinek nem tűnt fel hogy éhezett a baba, persze nem sokáig mert amúgy is mentek dokihoz de azóta ő mindig lefejte a tejet hogy lássa mennyit eszik , lehet én is azt fogom alkalmazni. az a legbiztonságosabb

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Pakung)
2017. márc. 21. 09:59
És bocs az észosztásért, de így öregedve olyan jól esik..
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Pakung)
2017. márc. 21. 09:57

A bodykról annyit, hogy valóban érdemes előre kb. 3-at megvenni. Aztán meg a születés után érdemes elküldeni apukát. Az egyik verzió, hogy mondjuk 2,5 kilós lesz a gyerek, és nagyon nagy lesz rá az 56-os, akkor kell a kisebb. Ez a nehezebb feladat, kisebbet szerezni.

A másik, mint a 3. gyermekemnél is, hogy sohase ment rá az 56-os, 68-assal kezdtünk.. :-)))


Ugyanez a rugikra, de azért ott jobb a "mérettűrés"...

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - Pakung)
2017. márc. 21. 09:53

Sterilizálás:


Eszembe se jutott a gép, pedig az utolsó babám azért nem volt olyan régen (3 éve), remek jó a lábas, és a forralás. Sőt, az egész biztos, évezredek óta működik. Igaz, egy idő után vízkövesedik a lábas is meg a cumisüveg is, de ha van türelmed, néha ecetbe áztatva lejön az is.


Én egyébként 2-3-4 naponta sterilizáltam csak, közben egy csak a baba cuccaihoz használt üvegmosóval, és normál mosogatószerrel kimostam a cumisüveget. Nem szabad ezt sem túlzásba vinni.


Anyagi helyzettől függetlenül arra bíztatnálak, hogy ami tényleg jelentősen könnyít, az legyen, mert a pihentség a legfontosabb, de a sok idióta kütyüre, amit csak pénzcsinálásból találtak ki, semmi szükség, és sokszor nem is olyan jó, mint a hagyományos módszer.


A cumisüvegmelegítőre pl. semmi szükség nem volt, azt inkább a sima vízforralóba tettem be, vagy a platnira a kislábasba, attól függ milyen alakú volt az üveg, vagy mit melegítettem.


Én a mikrót elvből nem használnám, még magunknak is csak akkor használom, ha nagyon nincs jobb megoldás. Azért annál az ördög nem alszik.


Egy jó, megbízható digitális mérleg azonban nem árt. Meglehet, hogyha semmi gond nem lesz az evéssel, akkor keveset használod (később el is lehet adni, ha nem lesz kistesó), de ha kicsit parásabb lesz a helyzet, akkor azért nagy szolgálatot tesz, hogy tudod mérni, mennyit evett, evett-e, mennyit nőtt hetenként, stb..


Párna tényleg nem kell, de egy jó matrac, sőt inkább kettő az nem árt. Nálunk az egyik kókusz volt, a másik meg olyan puhább. Néha nem árt szellőztetni őket, meg esetleg az egyik koszos lesz, akkor ott a másik. Általában egymáson voltak nálunk, tehát plusz helyet nem foglalt. (Az első két gyerek egy ócska régi matracon feküdt az én régi kiságyamban, és köszönik, jól vannak...)

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Pakung)
2017. márc. 21. 09:42

Szia!


Igen, nekem hasznos volt, szerettem.


De nélküle is remekül meg lehet lenni egy-két normál párnával.

2017. márc. 21. 08:49

pff tegnap elrohantam mert az aldiba akciós volt a gyerek paplan és párna meg huzat, mire hazajöttem akkor olvastam utána hogy hónapokig nem kell neki párna,

kib*szott kezdő vagyok,

cumisüvegek, miért van üveg és műanyag ? az ember alapból a műnyaghoz nyulna, de elgondolkoztam. sterilizálás csak géppel lehet megoldani ?

nekünk nincs mikrohullámúnk és nem is akarok beszerezni.

8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Pakung)
2017. márc. 20. 17:01

Ha kétrészeseket veszel, azokat tovább tudod használni, igaz, kicsit tovább tart az öltöztetés. Az üzletek méretezése is nagyjából oké, pl a prenatal cuccok általában tükrözik azt a mèretet, ami rá van írva,ne csak a centikből indulj ki mert nem tudod, hány centis lesz, hanem a méretnél a 3-6 hónapos kell őszre, ha augusztusban születik. Ha nem vagy benne biztos, hogy jó lesz rá,inkább vegyél kétrèszest, pl kisnadrág felsővel.


Azért minden elővigyázatosság ellenére nagyon ritka, hogy egy újszülött kihúzzon egy teljes évszakot egy adag ruhával, szóval hiába vásárolsz be, meglehet, hogy januárban megint ùjakat kell venni, gyakorlatilag az első év ilyen lesz. 6 hónapos koráig megduplázza a súlyát, egy éves koràra pedig triplázza (a születési súlyát).

2017. márc. 20. 14:02
Milyen gyorsan nő ki kb egy mèretet? Mert őszre mar vastagabb ruha jell es nem tudom mekkora mèret. Most lesz egy jo baba börze ott lehet vennèk màr 62 68 as mèretet is. Babaruhàt csak 56 tol veszek mert èn is ès fèrjem is magas. Èn kifejezetten nagy baba voltam
6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Pakung)
2017. márc. 18. 19:18
Igen,az is hasznos. Nem nélkülözhetetlen mert az öledbe más párnát is tehetsz, ès arra a babát,hogy ne kelljen görnyedve szoptatni. Én egyébként terhesség alatt is használtam alváshoz, nagyon kényelmes volt. Huzat mosható. De nem nélkülözhetetlen.
2017. márc. 18. 16:14
valóban hasznos a szoptató párna ?
4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Pakung)
2017. márc. 17. 14:11

Ami így hirtelen eszembe jut:


Pelusok a méretében, napi 6-10 csere lesz eleinte, az tuti

Egy pelenkázószivacs, ezt gondolom, már beszerezted

Sok előke, hogy amikor bukik, ha sikerül, arra menjen, így nem kell tetőtől talpig átöltöztetni, olyan napi 5-6 váltás előke

Napi 2-3 rugi, ez alá body és kis zokni,ha hideg a lába

kis sapka

Ágynemű, ha mózeskosarad van, akkor legyen kb 7-8db mert a kispárnát is le fogja bukni meg mittudomén, szóval megesik, hogy ezt naponta cseréled

Türikből is kell ugyanennyi. Attól is függ, mennyit mosol, azért mindenből legyen annyi, hogy ha 2 nap alatt szárad meg,és nincs szárítód, mégse maradj enélkül.


Mivel nyári, szerintem 2-3 pulcsival megúszod mert úgyse kell, ráérsz őszre venni nagyobbakat. És egy-két kispléd a babakocsiba nyárra is, de ez pamut.


A cumisüvegek, ha nem szoptatsz, akkor

kell napi 4-5 db. De nagyobb kapacitásút vegyél (330ml), mert ha szoptatsz, és csak később lesz rá szükség, ezekkel végig kibírja amíg nem kezd pohárból inni, hiszen elég lesz csak a cumirészt cserélni nagyobb lyukúra.


Sterilizáláshoz ajánlom a mikróba tehetőket, ezekkel egyszerre 4 cumisüveget sterilizálhatsz 7 perc alatt a mikróban fertőtlenítőszerek hozzáadása nélkül, csak vizet kell bele tenni.


Babapopsitörlőkendőkből is jó sokat.


Beauty:

Köldök kezeléshez ragtapasz/steril kötöző és árnikás hintőpor (weleda)

Fülpiszkáló piciknek

Babafürdetőkrém vagy sampon

Koszmó elleni krém és kisfésű, amivel leszedheted

Puha hajkefe a pihéknek:)

Egy tengervizes orrspray helyett tengervizes ampullák (mert eleinte sokszor dugul be az orruk)

Kamillás szemcsepp (monodózis)

3. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Pakung)
2017. márc. 17. 13:27

Nem, nem kell annyi. Ha anyatejes lesz akkor meg pláne nem kell.


Egy olyan 10 textilpelenka biztos kelleni fog. Ruha kell annyi, hogy számíts arra hogy naponta többször át kell öltöztetni, mert egyrészt bukik, másrészt kifolyik a pisi-kaki, akármennyire is résen vagy. Néhány törülköző, babaolaj, hintőpor, fürdetőkrém de ez utóbbiakat felírja az orvos, receptre olcsóbb. Popsitörlő, pelenka. Nekünk volt légzésfigyelő is.

A mellszívó is hasznos találmány.

2017. márc. 17. 11:39
Hali agusztusba jön a babànk mi minden kelesz?ès hàny darab. Egy pàr bady ès rugdalozó van màr. Csak 56 os mèrettől kezdve vàsàroltam. De pl cumisüvegből nagy szetteket làttam tènyleg kell annyi ?
2017. márc. 17. 11:37
Baba kezdőcsomag. Mire?mennyire ès mekkoràra van szüksège egy ujszülöttnrk
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook