Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi mindenre van szüksége egy újszülöttnek? fórum

Mi mindenre van szüksége egy újszülöttnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2017. márc. 27. 07:57

Persze, nyilván az élethelyzethez választja meg mindenki a dolgait. Tudom, sokan szeretik a kendőt, én nem, és fizikailag se bírtam el, elájultam a KIKÁ-ban konkrétan. Ez van. Meg az egyetemen érdekes lett volna 4-6 órát abban ülni, nálunk ez sokszor a kiságyat helyettesítette. Nekem a babakocsiban volt minden, az egyetemi cuccoktól kezdve a pelenkáig, ezzel együtt úgy kellett megválasztani a tömegét, hogy a piros hetes hátuljára fel tudjam tenni.. Az éppen aktuális testvérek meg fogták a babakocsit, és megtanultak gyorsan felszállni a buszra, ha élni akartak.


Autóm konkrétan most lett, amikor már a 4. gyerek is 3 éves múlt. Ha anno lett volna, és azzal gyerekezek, akkor megint egész más cuccokra lett volna szükségem.


Tényleg, ez fontos szempont, hogy alapvetően autós, vagy buszos életet élsz. Netán kerékpárost. Ez utóbbit a szomszéd lánynál látom, mi minden kell hozzá. Már fél éves kortól vitte a babát.

47. orsibigyu (válaszként erre: 46. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 26. 22:02
Nekem volt, hogy kicsi s pici együtt volt, hordozókendõ nélkül meghaltam volna. Most meg sáros köves hepehupás utcában lakunk, barátnõm eljött babakocsival, szegény majd beleragadt a sárba. Szerintem 1 napig kaparta a sárt a babakocsiról.
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Orsibigyu)
2017. márc. 26. 19:41

Az alternatív szemléletű kórházakban nem is engednek fejni, mert igen, úgy van, ahogy mondod..

Én persze kivétel voltam, mert annyira-annyira, hogy már az orvos mondta.. De aztán nekem is az volt a célom, hogy ne kelljen fejni, és 1-2 hét alatt el is értem... A kereslet-kínálat a legfőbb..


Mondjuk nekem a nem beszerzett dolgok utólagos beszerzése mindenütt vérezve, autó nélkül, pici babával nem volt nagy élmény, a hordozástól meg összeestem, így a jó babakocsi volt a fő cél, de alapvetően egyetértek, jókat írtál.

2017. márc. 26. 18:35

Én a harmadik gyermekemet váró anyuka vagyok. Annyira nem rendszereztem fejben mi kell, de van pár dolog, amit úgy dobtam el, ahogy vettem, vagy adtam tovább. Ezeket leírom, bár sokan nem fognak velem egyetérteni, de nem is ez a lényeg, vegye úgy mindenki, hogy ez is egy vélemény. Várom a kislányomat, 40 hetes vagyok, de nem vettem:

Mellszívó, sterilizáló, fagyasztózacskó,cumisüveg, cumi, mérleg- mivel az embernek az a fõ célja, hogy sikerüljön szoptatni, ezeket jobb messzirõl kerülni. Mellszívó, nem tudja olyan hatékonyan szívni, hogy a baba szívóerejét pótolja. A baba jobban ingerli a mellet, s jobban termelõdik a tej. A fejés fárasztó egy anyukának, s mivel a fejõgép iránt semmi szeretetet nem táplálsz a tejleadó reflex sem mindig indul be- nem termelõdik oxitocint= szeretethormon. Mi a dolog vége? Fárasztod magad a fejéssel, alvás vagy relax helyett, majd látod alig jön tej, és bepánikolsz. A szoptatás jól ki lett találva, nincs szükség hozzá fejésre. Fejõgépet én kb egy esetben használnék: ha a baba nem szopizhatna- inkubátor, betegség miatt. A mell megbetegedéseit sem igazán kezeli. Tejláz- sok tejed van, lázcsillapítás, hidegborogatás, nem jó fejéssel túlingerelni. Göcsök- meleg víz alatt kézzel masszírozni és amennyi közben kifolyik elég, nem kell fejni. Sajnos ma mintha mindenhonnan az folyik, az a jó anyuka aki fej. Mintha ez egy kötelezõ dolog lenne. Pedig ez egy stresszfaktor. Fagyasztott anyatej- kifagyasztottam a hozzátápláláskor és kiöntöttem, büdös volt. Mérleg- stresszfaktor. 4- 6 pisis pelus, elégedett gyermek, ránézésre nem sovány, havi mérlegelés védõnõnél. Cumi, cumisüveg= cumizavar. Persze nem ítélem el, aki úgy dönt nem szoptat. Mindenki érezze magát boldognak az a lényeg. Ott ugye kell sterilizáló, cumi, stb.

Babafürdetõkád, én szinte használatlanul adtam tovább. Legtöbbször együtt fürödtünk a nagykádban- makulátlan a böröm, nem gombásodik, nem pattanásos, elõtte külön lezuhanyoztam. Nagyon élveztük. A babakád egy lom volt- utálom a lomokat.

Plüssök- a gyermekeimet nem érdekelte, de milliót kaptak.

Babapopsikrém: soha nem kentem semmivel, de mindig szárazra töröltem popójukat, és gyakran cseréltem. Fontos a jó pelenka, mert akkor nem lesz kiütéses. Ha kijött a kiütés gyakran mostam vízzel, kamillateával, szárazratöröltem, levegõztettem. Anyósom sokszor bekente kenõcsökkel sokkal rosszabb volt.

Ami megfizethetetlen: hordozókendõ!!!!, pihenõszék, hordozó kocsibaköthetõ, forgó zenélõ, textilpelus- van vagy 30, meggymagpárna hasfájásra. Most hirtelen ennyi amit a babakelengyérõl gondolok.

Sokmindent kellhet, de mivel mindent meg lehet manapság vásárolni, nem kell elõre beszerezni. Majd ha probléma van, megveszi az ember, pl a fejõgépet, vagy mellbimbóvédõkenõcsöt, vagy pl babaolajat- koszmóra használtam csak. Ilyen fürdetõsbõl a patikai cuccok a jók amit az orvos ír fel, de csak fürdetõ, esetleg sampon. Hidratálni csak ha muszáj, de nekem egyik gyermekem bõre sem ígényelte.

Sensitiv mosószer, ecet az öblítéshez és én mindig extraöblítésre kapcsolom a gépet. És eleinte szeretem vasalni a dolgait, mert fertõtleníti. Kb 2 hónapig, utána immunizálás következik.

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Pakung)
2017. márc. 26. 17:22
De egyébként erre való a babamérleg, és mérni szoptatás előtt, és után.. Kitalálták már a megoldást, hidd el..
43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Pakung)
2017. márc. 26. 17:21

Értsd meg, hogy ettől elmegy a tejed előbb-utóbb, a gyerek cumizavaros lesz.

Én az elsőnél ezt csináltam, mert jártam be az egyetemre mellette, és másnak kellett megetetni, de 3 hónap után már nem ment, a gyerek már nem fogadta el a cicit, és nagyon hamar elment a tejem. És ma már tudom, hogy nagy szerencsém volt, hogy egyáltalán eddig ment.


Nem a mérés nem mérés, meg a mérleg az elsődleges, hanem hogy kiegyensúlyozottan szoptatni tudd, a többi mind mellékes. Már persze, ha ezt tervezed.

42. lapbarna (válaszként erre: 41. - Pakung)
2017. márc. 26. 16:56
Ahhoz, hogy tudd, mennyit evett, nem kell lefejned! Szoptatás előtt mérés, majd szoptatás után szintén, de peluscsere nélkül.
41. pakung
2017. márc. 26. 00:15
szerintem én le fogom fejni a tejet és ugy adom neki, persze néha szoptatni is fogom, az csak jobban megnyugtatja de az a legbiztonságosabb ha látom hogy menyit eszik
40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2017. márc. 24. 17:26
Teljesen érthető, és a legnagyobb részével egyet is értek. Nem a teória az érdekes, mert így is meg úgy is felnő a gyerek, hanem az, hogy észrevegyük, ha tényleg gond van, és szerintem nagyon fontos adat, hogy meg tudd mondani bármikor, hogy mostanában "50-eket", vagy "210-eket" eszik általában a gyerek. Első gyereknél meg ezeket tényleg meg kell tanulni valamelyest, hogy mi a többé kevésbé normális, és erre legjobb a tapasztalás.
2017. márc. 24. 09:10
Elnézést a sok félrenyomás miatt, remélem, érthető:)
38. gribedli*** (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 24. 09:07

Nem ezr mondom, hogy spóroljon ezen, volt mérlegem, kölcsön,csak azt mondom, hogy akkor is többen mondták, még a doki is, hogy heti egy mérés tök jó.


Mert vannak nagyobb étvágyù babák, kisebb étvágyú babák, van zsírosabb vagy kevésbé zsíros anyatej is. Az anyatej makróit nem lehet annyira biztosan meghatározni mint a tápszerét mert a tàpszerre ami rá van írva, az van benne, az anyatejnél a szoptatás ideje is döntő.


Tegyük fel, hogy az van előírva, hogy egy adott kisbaba egy adott életkorban heti 150g-ot nőjön kb. Ès ètkezésenként mittudomén, 180ml tejet szopizzon. Ha te méricskéled, előfordul, hogy egy nagyétkű baba szopizott többet is ennél, szopizott 270ml-t, mert lemérted. De 5 perc mùlva üvölt és az öklét harapdálja,nyugtalan, tisztába tetted, kakilt is, mégis az öklét harapdálja, mit csinálsz? Megnyugtatod magad, hogy evett eleget, és agyod sírni, agy szarsz a mérleg eredményeire és szoptatod még egy kicsit? Nekem kézenfekvő, hogy szoptatnám még egy kicsit.


De ha csak 50ml-t szopott és édesen bealszik, hiába van előírva, hogy annál a szopinál 180-at kellett volna, nem fogom felébreszteni, hanem azt gondolom, hogy nyugodt baba, heti növekedése szupcsi, valszeg jó zsíros a tejem, de ez a mérlegen ugye nem látszik. Ezért nem kell annyira leragadni grammokom, visont a heti mérés meg azért mérvadó,de az legyen mindig pontosan megcsinálva, ugyanabban az órában, meztelenül.


Különböző teóriák vannak mindenre, mindenki döntse el, hogy melyiknek hódol be, nekem hálistennek kijutott egy olyan gyerekorvos, aki mindig nagyon konkrét volt ilyesmiben és mindig jó dolgokat mondott, nem stresszelt agyon, de ellenőrzött is mindent, hogy simán menjen. Vagy ha épp nem nő eleget egy baba, akkor mi a teendő,képben volt mindig.

37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. márc. 24. 08:30

Ja, csak ezt utólag tudod meg.

Szerintem nem egy 15.000 Ft-os mérlegen kell spórolni.


Nekem az egyik kis súllyal született, nem is tudott úgy szopni, aztán kórházba is került, és az volt az egyik indok, hogy bevigyék, hogy kevesebbet eszik. Ezt meg méréssel tudod bizonyítani. Kiderült, tüdőgyulladása volt..


Én megőrültem volna, ha nincs kéznél a mérleg, amit szükség esetén előveszek. Persze, a 3. gyerekem 4 kilóval született, és élete első szopása során 40-et szopott, és 68-as body-val kezdtünk. Igen, ő kb. 1x volt a mérlegen...


De ezt nem tudod előre. Soha nem felejtem el azt, amikor frissen szülve, tejlázasan jártam a piacot, hogy 50-es bodyt találjak a kissúlyú babámnak. Mert amire nem készülsz előre, azt utólag a szülés után közvetlenül intézni mindig neccesebb.

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Lapbarna)
2017. márc. 24. 08:25

Persze, van olyan gyerek, akit egyszer teszel rá, vagy kétszer, mert működik minden magától. Csak a gond meg olyan hirtelen jön, és nem akkor kell elkezdeni kapkodni, mert akkor nincs, akkor nem tud érte menni senki, stb... Az emberek kifizetnek milliókat jószerével feleslegesen, vagy nem feltétlenül szükségesen minden hülyeségre ilyenkor, pont ez nem egy olyan tétel, amin spórolni kellene szerintem.


És ez olyan, mint a betegbiztosítás, hogy akkor vagy boldog, ha egyszer sem kellett..

35. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Pakung)
2017. márc. 23. 18:59

2 nap alattnem derül ki semmi. Heti egy mérésnél szembetűnőbb,hogy nőtt vagy stagnált, és 2 hetes stagnálás után szokás "intézkedni", vagyis tápszer kiegészítés, ha nincs tejed.


Még odébb lesz, hogy ezen filózz,de Euròpában a magyar gyerekek a legducibbak,őket követik a németek. Sokkal nagyobb esélye van,hogy elhízott legyen egy mai baba, mintsem "éhezzen". De tényleg. A babák 2 éves korig simán érzik ők,hogy mennyit kell enniük. Nem egy központilag meghatározott adagot kötelező beléjük tukmálni,minden gyerek kicsinek tudja szabályozni ezt,a szülők rontják el a folyamatos aggódással. Ékes példa erre a sok duci gyerek. Tudnád, mit összeszenved a szívük. De ismétlem, erre még ráérsz, csak mondom, hogy szerintem ha egy baba vidám,nyugodt, és a sùlya növekvő tendenciát mutat, teljesen mindegy, hogy azt 50ml anyatejjel vagy 250ml-el produkálja,plusz az anyatej minősége még egy szopin belül is változik: első 5 percben cukrosabb, sok víztartalma van és nagy mennyiség,utána elkezd csak cseppekben jönni de az zsírosabb. Hogy is lehetne ezt grammokban kifejezni, hogy most mi volt jó,hiszen a zsírosabb hátsó tej volt a táplálóbb.

34. lapbarna (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 23. 14:26

Mi most kaptunk kölcsön egy babamérleget. A nagyoknál béreltük, na, abból a pénzből vehettünk is volna.

A kicsit 1 éves koráig minden nap mértem. Nem volt jó evő. Most átlagosnak mondanám.

Nekem jó kontroll volt.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Redd)
2017. márc. 23. 08:16
A popsitörlő szerintem egy nagyon jó cucc, még ha anyáink meg is voltak nélküle.. Gyorsabb, kényelmesebb, ennyi jót megérdemlünk..
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Redd)
2017. márc. 23. 08:14

Alapvetően egyetértek, a sok drága bolti izének semmi értelme.

Igénye meg arra van egy negyedik gyereknek, amit én bírok...

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Pakung)
2017. márc. 23. 08:13

Az pont kevésbé kell.


Ezek szerint Te nem itthon élsz, de itt eleve jön a védőnő, vagy be kell vinni, és 1-2 hetente méri, kötelező, nézi, hogy mennyire van rajta az "átlag" görbén. Rövidebb időközönként nem érdemes mérni, mert abból nem lesz értékelhető adat. Ha ott nincs is ellenőrzés, heti gyakoriságnál gyakrabban ne mérd, mert felesleges, sőt félrevezető. (A heti mérések természetesen teljesen meztelenül történnek.) De még ott is 250g-okról van szó, én még 20.000 Ft ösztöndíj mellett sem a babamérlegen spóroltam, az elsőnél azt hiszem béreltük, de nem jöttünk ki jobban, utána vettünk egyet, akkoriban 10-15 ezer volt, igaz ez már 10 éve, de tökre eladható darab. Az a lényeg, hogy ide nagy pontosság kell, nem elég a nagyjából mérés, és ráadásul olyan, amire a rugdalózó, mozgó gyereket biztonsággal rá tudod fektetni, el tudod engedni, stb...


Annak eleinte van értelme, hogy 1-1 etetésnél leméred, mennyiket eszik, első babánál jó tapasztalat, és ha bármi kicsi gond van, tudod az adatot. Pici gond, vagy kérdés az evéssel kapcsolatban a kisbabák 80%-ánál van... Meg eleve para, amikor úgy érzed, hogy szopott ugyan, de kevesebbet, mint szokott, és most akkor vajon mi van.. Evett, nem evett? Hidd el, ezek eléggé gyötrik az anyukát. Tápszernél látod, de szoptatásnál felmerülnek ezek a kérdések.


Aztán persze a kicsiknél, 3., 4. gyereknél talán egyszer vagy kétszer vettem elő a mérleget, de az első gyereknél nekem jó biztonság volt..


De hát ez egy tapasztalat, majd mazsolázol.. :-)

30. pakung (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 22. 20:34
nem etetés miatt mérném hanem ugy kb 2 -4 naponta hogy fejlődik e rendesen
29. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Redd)
2017. márc. 22. 19:52

Ez igaz, de a koszmó nem is egy fertőzés vagy egyensùly megbomlása miatt van, hanem az anyatejen keresztül távoznak azok a hormonok (maradványai), amelyek a terhesség alatt pl magzatvédőként funkcionálnak. Azt is szokták mondani, hogy zsírosabb tej meg ilyenek, de ez is mind ugyanazt jelenti, hormonokban "koncentráltabb" tej. Szóval nincs összefüggésben a babafürdetőkkel, meg egyéni is, az anyuka hormonháztartásától is függ, de a teljesen tápszeres babáknak meg egyáltalán nincs koszmójuk, mert ők ezekből a hormonokból nem kapnak.


Végülis az igaz, hogy jó minden radírozás rá, de a gyógyszertári termékek kifejezetten erre a célra lettek kifejlesztve és pár alkalom után is elmulasztják.

28. redd (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. márc. 22. 16:39
Persze a popsitorlo az alap (en igyekeztem illatosito nelkulit keresni) es kaki utan a lemosas is, amikor van ra lehetoseg, de ehhez szappant nem hasznalok, csak a reggelihez amikor rajta van meg a popsikrem maradvanya. A koszmot kokuszolajjal bekentem aztan furdes (szappan nelkul))) utan textilpelussal megdorzsolgettem es a nagyja lejott, ami meg ott maradt az szepen lekopott par het alatt. Babafurdetot mint irtam soha nem hasznaltam, igy aztan testapolora sem volt szuksegem soha. Az elejen a kis rancos boret a kezen, laban kokuszolajjal massziroztam. A bor sajat magat egyensulyban tudja tartani ha nincs nagyobb gond, pl gombasodas...
27. redd (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 22. 16:31
persze, az elejen felesleges naponta furdetni a babat, kessob viszont igenye lesz ra ha szereti a vizet - meg ha elkezd izzadni mint az en fiam. A furdetokrem meg teljesen felesleges, attol fuggetlenul hogy felirjak. De ezt ugyis mindenki maga donti el, az en tapasztalatom eddig az hogy mindenfele vegyszer nelkul gyonyoru a bore a babanak, a feneke sohasem piros. Popsikremet kb 3 honapos koraig kentem, most mar csak estere teszek a borere es reggel olajos szappannal lemosom.
26. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Redd)
2017. márc. 22. 13:44

Az aleppói olajszappan tényleg nagyon természetes és jó, ezt nálunk marsiglia szappannak hívják, tulajdonképpen csak annyi a különbség, hogy az aleppóiban vagy egy csepp babér illóolaj is.


Ezek olívaolaj alapú hagyományos szappanok.


Ettől függetlenül nem minden ilyen cucc csak marketing, pl a koszmó sok babát érint a fejen, homlokon, és erre jók a koszmóoldó krémek. De babafürdetőnek meg szuper az aleppói szappan (vagy marsiglia), és testápolónak a babaolaj helyett (ami paraffin) sokkal jobb a mandulaolaj.


Mondjuk én kaki után a bidében megmostam a popsijukat de azért előtte mégiscsak le kell törölni a nagyját, szóval a popsitörlőkendő kell. Persze lehet házilag is csinálni, van egy csomó recept a neten, egy tekercs kéztörlő (papír), mandulaolaj, pici szappan és víz elèg hozzà és kész a popsitörlőkendő házilag:)

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Pakung)
2017. márc. 22. 12:36

Nem ismerem az eszközt, de mint vizsgálómérnök szakmájú ember azt érzem, hogy 40-50mg-okat így pontosan nem lehet mérni.


A babát ilyenkor grammra leméred etetés előtt, és ugyanolyan állapotában etetés után. Nagyon pici változás is megtévesztő lehet, és akkor meg nincs értelme az egésznek, mert csak idegeskedsz feleslegesen.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Tapka)
2017. márc. 22. 12:32

Ezzel egyetértek. A legjobb, és a leghosszabb szoptatás az anya-gyerek kereslet-kínálat elvén alapul. Csak szoptatni, semmi mást neki, és igen, ilyenkor fél évig ez a fő dolga az anyukának. Ha óránként, akkor óránként kell etetni. Éjszaka meg fel sem ébredtünk igazán, és apuka se az üvöltésre, meg még én is tudtam szinte alvás közben szoptatni.


Más az, mint amikor villanygyújtás, kikelni az ágyból, melegíteni.. Erre a gyerek is felébred, később szokja meg az éjszaka átalvását. Á, az sokáig nem megy..


Az első két gyerekemnél nem ment ez a sokáig szoptatás, a második kettőnél meg igen, szóval ügyet nem kell belőle csinálni, de a fejés, meg egyéb módok csak szükség esetén kellenek...

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Redd)
2017. márc. 22. 12:28

Az orvos felírja az első nap a gyógyszertári fürdetőt. Én ennél okosabb nem akartam lenni.


A 4. gyereket meg kb. 3 naponta fürdettem, hogy ne kopjon... Neki volt csak egészséges bőre..

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. márc. 22. 12:26

A mikró nálam eleve tiltólistás, akkor is, ha csak az edény anyagáról van szó, de ez az én hülyeségem.


Én is többet voltam nem otthon, mint otthon, de a cumisüvegmelegítő fél óra alatt sem melegítette fel (lehet, az enyém volt car), ezért én ahol megálltam, ott melegíttettem fel, illetve a hőtárolós hungarocelles cumisüvegtartó 4-5 óráig is melegen tartotta.


A légzésfigyelő és az orrszívó valóban alap, ez nem is kérdés. A légzésfigyelő nem a sírás miatt kell, hanem egy esetleges légzésleállásnál, légzéskimaradásnál. Nálunk volt ilyen néha, nem volt baj tudni.


De egyébként úgyis mindenki kitapasztalja, neki mi jön be, de azért nem baj, hogyha ezeket olvassa a kismama, mert később tud mire emlékezni, ha valami gondja van...

21. redd
2017. márc. 21. 19:01
7 honapos a fiam, anyatejes. En ruhat kaptam hasznaltan sogornotol mert olyan hamar kinovik. 3 rugdalozo meg 4 kisnadrag, 6 body es ket hosszuujju rekli boven eleg volt. Olyan rugdalozot keress ami elol nyilik mert a hatul patentosak nyomjak is a gyereket meg forgatni kell amikor oltozteted, ezt nem mindenki szereti. Egy pelenkazo alatet, kiskad, 5 nagy (1.20x1.20m) textilpelenka amit takaronak, torolkozonek hasznaltam es 6-8 kis textilpelenka torolgetni, pelenkazas kozben pisitol vedeni. Nem bukos a baba, pelusbol is nagyon ritkan jott ki a pisi. En semmilyen szappant, furdetot, kremet sampont nem hasznalok, gyonyoru a bore es a haja. Ez csak marketing, megvetetik az anyukakkal a sok illatositott piperecuccot ami semmi jot nem tesz a baba borenek. Tiszta viz, es a kakis kremes fenekre egy kis termeszetes olajbol keszult szappan. A hugomnak a borgyogyasz az aleppoi olajszappant ajanlotta a babanak anno. Kell popsikrem, D vitamin, homero, orrszivo, esetleg legzesfigyelo, koldokzsinort kezelni alkoholt kaptam meg steril gezt. Szoptatos melltarto legalabb ketto es bele betet hogy ne tejezd ossze a ruhad. Szopik, cumisuveget sosem hasznaltunk de egy volt otthon a biztonsag kedveert. A korhazban merni kell de otthon meregetni teljesen felesleges ha latod hogy rendesen feljodik, es jo eroben van. Majd meri a vedono. Kisagy vagy mozeskosar, autosules, babakocsi, kesobb babahordozo. Mas nem jut eszembe.
20. tapka (válaszként erre: 19. - Pakung)
2017. márc. 21. 13:51
Google írd be kelengyelista, az már egy általános képet ad talan.
19. pakung (válaszként erre: 17. - Tapka)
2017. márc. 21. 13:24
itt Bába van , nincs védőnő, 19 hetes vagyok még nem jelentkeztem be abábánál. nőgyógyászal nagyon melléfogtam félek bábát választani
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook