Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet tenni egy kibírhatatlan öregasszonnyal, aki nincs tekintettel a szomszédokra? fórum

Mi lehet tenni egy kibírhatatlan öregasszonnyal, aki nincs tekintettel a szomszédokra? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. febr. 22. 10:44
A furassal az a baj hogy albi es meg magunknak se furhatunk fel egy polcot se:Da penzbirsaggal szerintem megfenyegetem de kitolni nemszivesen tolnek ki vele nem hiszem hogy tul sok a penze bar le is tojhatnam..multkor lefenykepeztem higy ott a hamutalca az ajtaja mellett hatha mondom olyan rafkos hogy most majd eltunteti.
41. syria (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2015. febr. 21. 19:49
Nagyon sok közös képviselő annyit ér, mint halottnak a beöntés. :(
40. emagdi (válaszként erre: 39. - Syria)
2015. febr. 20. 19:03

igen, azért mondtam, hogy első körben a közös képviselő útján kellene valamit intézni.

lehet, hogy a kicsit hivatalosabb felszólítás, vagy a lakóközösség egyhangú kérése már elég lesz neki.

a feljelentés - pénzbüntetés elég nehéz út, mert hogy tudod bizonyítani, hogy ő dohányzik a lépcsőházban, vagy hogy a nyugalmi időszakban túl hangos tevékenységet végez? ez elég nehéz. (nálunk volt a házban pár éve egy fiatal srác, aki rendszeren bulit rendezett a lakásában, de úgy, hogy ezerrel bömböltette a kiváló minőségű erősítőjén-hangszóróin a szeletelős muzsikát egész éjjel. néhányszor kijöttek a rendőrök, akkor lehalkították, utána megint rákezdték. nagyon sokáig nem lehetett velük mit kezdeni, aztán egyszer "szerencsére" valahogy eldurvult a bulijuk, összetörték a bejárati ajtót, folyt a vér, ki tudja mi történt... na és az után megszűnt a party)

39. syria (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2015. febr. 20. 18:39

Nem gondolom, hogy jó a fúrásos ötlet. Az más lakóknak több bosszúságot okozhat mint neki, ha tényleg nagyot hall.

Inkább pénzbírságot kellene elérni a cigi miatt.

Hacsak nem vonja meg a vállát és pl. a 180 ezres nyugdíjából röhögve kifizeti.

38. emagdi
2015. febr. 20. 16:00

elsősorban próbáld meg a közös képviselő / gondnok útján intézni a nénivel, hogy a közös helyiségekben ne dohányozhasson, illetve, hogy halkabban nézze a tévét.


ha nagyon nem megy, akkor vegyetek egy fúrógépet, és ha a néni túl hangosan nézi a barátok köztet, kezdjetek el fúrni a falba, attól tuti észbe kap :D. (valami felületet keressetek amit egyébként valami takar, és nem gáz ha fúrtok egy-két lyukat)

37. 425031217d (válaszként erre: 36. - 677b566158)
2015. febr. 20. 13:07

Addig szólj a párodnak, hogy ő ugráljon néha!

Nálunk is vannak kőbunkó lakók.

De itt a lakók időnként szerencsére összefognak.

Mi is így tettünk.

A törvény mindenkire vonatkozik... bár ez nem mindig igaz, de érdemes utánajárni. Amikor pénzbeli büntetést kap valaki, azért meggondolja a dolgot. Nálunk így történt :)

Fotózni is szabad!

2015. febr. 19. 21:42
Az a baj hogy ha neki allok a cigivel kotekedni tuti visszavagna a hulye tv-vel hogy uvolteti majd orba szajba..de majd meglatom most pihentetem a dolgot.ugy is fordul meg a kocka..jon majd o meg hozzank panaszkodni
35. 425031217d (válaszként erre: 33. - Globus)
2015. febr. 19. 17:48

Igazi kultúrlények:(


[link]

A Társasházi Törvény 2012. január 1-től hatályos változására, mely alapján a zárt közös tulajdonokban tilos a dohányzás. Ennek megsértése szabálysértésnek minősül, mely 30.000.-Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható!

34. syria (válaszként erre: 33. - Globus)
2015. febr. 19. 16:47
Komolyan mondom, nem értem az embereket. Azokkal a csikkgyűjtő edényekkel biztosan nem kellene messzire menni a kukáig. Ha ráérnek kint cigizni, miért nem érnek rá a szemetüket eltakarítani? Ha mindenki egy héten csak egyszer csinálná (bizonyára többen használják a hamutartókat) nem szakadnának bele, és nem kellene annyi csikket szagolni.
33. globus (válaszként erre: 28. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 18. 19:00
Sajnos, ez nálunk a kutyát sem érdekli. Literes vödrök, üvegek, flakonok illatoznak tele csikkel, és nem a saját ajtajuk előtt szívják, hanem eggyel feljebb, vagy lejjebb, a lépcsőfordulóban. Időnként kidobálom a hamutartót, nem kapnak tőle a fejükhöz.
32. syria (válaszként erre: 28. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 18. 16:20
Na és??? Ez az egyetlen, ami tv.ellenesen működik ebben az országban manapság? Sokkal nagyobb horderejű kérdésekben is gyalázatosan tiporják a tv.-t. Legjobban azok, akik hozták. :(
31. 425031217d (válaszként erre: 29. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 17. 18:58
:) amíg előkerestem, megelőztél! :)
2015. febr. 17. 18:57

[link]

Módosul viszont a társasházi törvény, kimondva: a tulajdoni hányad szerint legalább négyötödös többséggel hozott eltérő rendelkezés hiányában tilos dohányozni a közös tulajdonban lévő zárt légterű épületrészekben, helyiségekben.


Hangoskodás ügyben pedig az önkormányzat szabálysértési osztályán érdeklődj.

Mi a házban pár éve többen összefogtunk, de egyedül is megteheted. e-mail-t írtunk, ez is elég volt, mert szóban ezt tanácsolták nekünk.

2015. febr. 17. 18:51
" A házirend – a tulajdonostársak összes tulajdoni hányad szerinti legalább négyötödös többségével megállapított – eltérő rendelkezése hiányában tilos dohányozni a közös tulajdonban lévő zárt légterű épületrészekben, területeken, illetve helyiségekben"
2015. febr. 17. 18:49
A társasház zárt közösségi terében dohányozni törvényellenes, benne van a társasházakról szóló törvényben. Utánanéztem mert nálunk is van ilyen kretén aki a lépcsőházban pöfögteti a sz.r cigijét.
27. syria (válaszként erre: 12. - 677b566158)
2015. febr. 17. 18:37

Nem kell szégyellned magadat, teljesen normális, hogy kiakadsz. Tanulj meg valami nem tudom milyen technikát, amelynek alkalmazásával simán leperegnek rólad az ilyen hülyeségek.

A páromnak van ilyen; kiválóan működik neki, de nekem nem sikerült 20 év alatt sem ellesnem. Lehet, hogy úgy hívják: alkalmazkodás? :D

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - 677b566158)
2015. febr. 17. 16:52

A lépcsőház közösségi tér, ott nem szabad dohányozni.

Nálunk ki is van írva ! :))


Közös képviselő !

2015. febr. 17. 16:44
Meg engem nem erdekel hogy cigizik o dolga csak ennyi lehetne benne hogy ha mar a sajat lakasat kimeli a fusttol nem a mienket fustoli teli.de ez se erdekli.mondvan nekem semmi kozom hozza.ahhoz hogy a sajat otthonomban budos van.az ilyen tusko elnehet a ...
2015. febr. 17. 16:41
A cigivel leginkabb az a bajom hogy leszoktam mert jon a baba akkor miert mas fustjet szivjam?en is cigiztem megsem voltam ilyen paraszt:/o is szelektiven hall..frasz kerulget az oregasszonytol de hat aki ennyire buta es bunko arra en mar nem tudok mit mondani
2015. febr. 17. 16:37
Mindkét esettel volt dolgom, igaz kicsit másként és családban. Én az alábbit tettem: édesanyám bömböltette a Tv-t a mellettünk lévő szobában. Bár szerinte olyan halkan hallgatta, hogy alig hallotta. Amúgy "csak szelektíven volt siket, csak azt nem hallotta, amit nem akart. Szóval vettünk neki egy fülhallgatót, amit a Tv-hez csatlakoztatott. Így jól hallotta az adást, még hálás is volt érte. Talán lehetne ennyi áldozatot hozni a csand kedvéért, hogy venni a néninek egy fülest, vagy vetetni vele. A másik: erősen dohányzó két férfi családtagot próbáltam meggyőzni-különbötő években és szituban-hogy ne dohányozzanak, mert elviszi őket a rák !Persze mind a kettő kinevetett és elküldtek...Mit ad ég szinte hihetettlen, de mind a kettő tüdőrákos lett egyik fél, másik egy éven belül meghalt....Próbálj vele beszélni, talán megijed a haláltól, vagy őt is elviszi...
22. pzm3 (válaszként erre: 21. - Pzm3)
2015. febr. 17. 09:19
Jah,és a cigiszag tőlük is jön fel hozzánk.
21. pzm3
2015. febr. 17. 09:19

Mi évek óta olyanok felett lakunk,akik részegen ordítanak,verekednek,borogatják a bútorokat.Leginkább éjjel űzik e tevékenységeket.

Mostanában egyre jobban elfajulnak a dolgok volt,hogy egymás után 3 éjjel nem tudtunk aludni miattuk .Be lettek már jelentve a rendőrségen,voltak is kint náluk,de nem sokat ér.Többször beszélt már velük a férjem és a többi szomszéd is,de mindhiába.

2015. febr. 16. 21:59
Mondtam neki en meg majd a baba pelusat fogom az ajtoja elott hagyni ha mar ennyire nincs kozom a szagokhoz ami miatta van:)persze ugy se fogom-.-"
19. artmami (válaszként erre: 16. - 677b566158)
2015. febr. 16. 21:40
Én beleállnék a helyedben... Ha valaki van annyira paraszt, hogy befüstöl egy lépcsőházba, úgy, hogy szóltál is neki... No comment... Én minden napra gyártanék egy új cédulát neki.. Égjen csak a pofája... Te meg szórakozhatnál vele egy kicsit...
2015. febr. 16. 21:34
azt kene megtanulnom valahogy:)
17. 1e072b34d7 (válaszként erre: 15. - 677b566158)
2015. febr. 16. 21:33

Lényeg hogy magadat, a saját idegrendszeredet ne tedd tönkre mások miatt.

Relaxálj, vagy valami ilyesmi! :))

16. 677b566158 (válaszként erre: 13. - Artmami)
2015. febr. 16. 21:33
raktam ki egy papirt a lakokozossegi illemrol tobbek kozott a cigizesrol is,kicsit cinikus megfogalmazasban.hamarosan ereztem a cigifustot a lakasban a papir mar nem volt ott.ezutan mentem le szolni neki igy kaptam azt hogy mi kozom van nekem ahoz hogy o cigizik a lepcsohazba meg hogy miert ragasztok en ki az o lepcsofordulojaba ilyet.
15. 677b566158 (válaszként erre: 14. - 1e072b34d7)
2015. febr. 16. 21:30
itt volt aki ajtot cserelt mar az o cigizesi hulyesege miatt.en nem fogok szazezret kiadni egy ajtora,foleg hogy albi:)azt tudom sajna hogy megmaradnak ilyennek..:/
14. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 677b566158)
2015. febr. 16. 21:28

Egy idős ember már nagyon nehezen változtat a szokásain.

El kell fogadni, vagy el kell költözni.

13. artmami (válaszként erre: 10. - 677b566158)
2015. febr. 16. 21:27

Egy a fontos... Ne húzd fel magad. Gondolj a babóra...

Én a nyilvános megszégyenítésben hiszek...

Mi lakóparkban lakunk, első emelet, felettünk még van 5.

Valaki szisztematikusan dobálta a csikkeket a teraszra meg a kiterített ruhákra.. Egy hétig gyűjtögettem, azután a faliújságra raktam egy levél társaságában, hogy ha megtalálom aki ezeket dobálaj, megtöltöm vele a levélszekrényét és a száját... 😃

Azóta nem esett le több cigi...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook