Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a gond a szemüvegemmel? fórum

Mi lehet a gond a szemüvegemmel? (tudásbázis kérdés)


17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2020. okt. 24. 15:20
Rendben, köszönöm szépen, akkor várok türelmesen. 🙏
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 15:14

Ez az amit írtam.

Az agyának és a szemed ek kell megszoknia !

2020. okt. 24. 14:36
Például, itt írok nektek most van időm, nézem a telefonom, utána előre nézek és full homály minden, van mikor nagyon homályos van mikor csak kicsit ha úgy maradok és továbbra is előre nézek visszajön a kép élesbe csak nem azonnal
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 14:36

Értem, hát akkor csak türelem...

Persze, szabadság alatt sok minden más.

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 8d00a82c06)
2020. okt. 24. 14:35

Értem, de akkor is folyamatosan kellene viselni ahhoz, hogy javíthasson a helyzeten, és hogy a szem és az idegpályák is hozzászokjanak.

Nem olyan, mint az olvasószemüveg.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. okt. 24. 14:34
Igen a szemüvegem kedden lett kész, én szabadságon voltam egészen máig, ma dolgozom először. Rejtett kancsalság miatt kaptam én is. Reggel első dolgom mosakodás után hogy felteszem, este meg csak alvás előtt veszem le. Igazából ez otthon fel sem tűnt, gondolom azért mert ott nem fókuszáltam állandóan csak lefelé
11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. okt. 24. 14:29

Rejtett kancsalsághoz használják.

Szabad szemmel nem látható az elváltozás.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 14:27

A szaadságod ideje alatt nem szoktad meg eléggé?

Ugye, állandóan hordod, amióta csak megvan? Látom, a kancsalság ellen használatos a prizmás szemüveg, szerintem állandóan hordanod kell, hamarabb fogod megszokni.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2020. okt. 24. 14:19
Igen ezt tudom, de elsőre semmi gond nem volt, valaki lejjebb írta ezt a türelmetlenség dolgot, szó sincs erről egyszerűen csak arról van szó, hogy szabadságon voltam és most először próbáltam a munkában a szemüvegem és ez most nagyon zavaró nekem.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. okt. 24. 14:17
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2020. okt. 24. 14:09

Aha!

Tudom már!

Szoktatás

A szervezet – annak ellenére, hogy megterhelő volt a számára – éveken keresztül arra törekedett, hogy saját maga korrigálja a látás hibáit. A prizmás szemüveg megszokást igényel, mert a testnek “el kell felejteni” a korrekcióra törekvést. Megváltozik a mélységélesség érzés, bizonyos esetekben a térérzékelés is, valamint a színek is kontúrosabbá válhatnak (a kék és piros színek észrevehetően változnak). Az alkalmazkodási időszak lehet néhány óra, de akár hat hét is. Mielőtt a szervezet teljesen megszokja az új helyzetet, a tünetek átmenetileg akár rosszabbodhatnak is.

2020. okt. 24. 14:07
Mi az a prizmás szemüveg?
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 14:06

Addig örülj míg csak ennyi a gond!

Émelyegtem, erős fejfájásom volt, ömlött a könnyem és szédültem.

4. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 14:05

A szemüveggel valószínűleg nincs semmi gond, te vagy türelmetlen.

[link]

[link]

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. okt. 24. 14:04
Persze adok, csak nagyon Furi hogy ha sokáig lefelé nézek kell idő hogy utána lássak felfelé
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 24. 13:54

Adj időt.

Nem szokja meg sem az agyad sem a szemed 2 nap alatt.

Nem rég kaptam új szemüveget, erősebb, cilinderes.

Több, mint egy hét volt mire megszoktam.

Türelem.

3 hét a megszokás.

Ha az eltelik és nem jó, akkor visszamehetsz.

2020. okt. 24. 13:39
Szia sz! Kaptam egy prizmás szemüveget 0,75 dioptriás mindkettő szemem + ugye a prizma. Fogalmam sincs mekkora prizma van benne, azt olvastam nehéz lesz megszokni, ennek ellenére semmi különösebb gond nem volt vele. Viszont a munkámból kifolyólag sokat nézek lefelé, és megfigyeltem, hogy utána mikor felnézek homályosan látok előre. Ez elméletileg olyan szemüveg, hogy messzire nem látok. Szóval kell idő, hogy a szemem fókuszáljon, ha folyamatosan előre nézek akkor nincs gond jól látok vele. 1 hónap múlva kell vissza mennem kontrollra, várjak addig? Vagy inkább szóljak most?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook