Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a film címe? fórum

Mi lehet a film címe? (tudásbázis kérdés)


7. cel
2018. máj. 8. 13:59

Sziasztok!

Nem filmről kérdezek, hanem könyvről, amelynek sajnos sem az íróját, sem a címét nem tudom. Sok-sok évvel ezelőtt olvastam, annyi biztos, hogy magyar író írta.

Valamikor a 2. világháború előtt, alatt játszódik, részben Budapesten, részben vidéken, fiatal, 16 - 17 éves fiókról, a családjukról. A történetből arra emlékszem, hogy az egyik fiú családjánál szolgáló lány teherbe esik és hogy szégyen ne érje a család úgy határoz, hogy az anya azt híreszteli, hogy terhes lett, de szégyenli, mert hogy már majdnem felnőtt fia van és egyébként is nehezen viseli a várandóságot, a szolgáló lánnyal vidékre költözik. Így is tesznek, az apa és a fiú otthon maradnak, az anya és a valóban várandós szolgáló elutaznak valami kis faluba addig, amíg meg nem születik a kicsi. A fiúnak is ezt mondják, ő is úgy tudja, hogy kistestvére lesz és egy alkalommal, meglepetésből a barátjával leutaznak falura, meglátogatni az anyját. A fiúk rájönnek, hogy mi a helyzet, hogy itt csalás van a baba várás körül, de ez a felfedezés még hasznára válik az egész családnak, mert a szolgáló lány barátját keresik valakik (rendőrök, ellenállók ... sbt) A végén minden egyenesbe jön.


Ez a könyvnek csak egy szegmense, kiterjedtebb történet. Ha ebből a zagyvaságból valakinek rémlik valami, kérem jelezze !

2018. máj. 7. 08:18
Ez a film volt az első kedvenc thrillerem,amit tinikoromban láttam. :) Kéz,mely a bölcsőt ringatja (..később a világ ura..)
2018. máj. 7. 07:11

Sztem is ez a film.

Elég kemény...

2018. máj. 7. 07:04
kéz mely a bölcsőt ringatja,
3. Sirga (válaszként erre: 2. - Helenbereg)
2018. máj. 7. 06:44
Nekem is ez jutott eszembe.
2018. máj. 7. 06:25
Bővebben! Nekem így : A kéz mely a bölcsőt ringatja
2018. máj. 7. 03:29
Melyik az a film, amikor egy gonosz nő játszik benne, ha jól tudom gazdag családnál, megakarja ölni gyereküket, utána végén bedurvul mindenkit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook