Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi legyen szerintetek? fórum

Mi legyen szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. csgybzs (válaszként erre: 23. - Napsugar2)
2012. jún. 27. 10:02
Van gyerek nélküli házasság is. Ott megvan az elköteleződés.
26. szemmelver (válaszként erre: 22. - Fugison74)
2012. jún. 27. 10:02
ilyen hozzáállással ne akarj gyereket!
25. napsugar2 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. jún. 27. 10:02

Na ezt sosem fogom tudni megérteni...

Nekem 20 évesen is voltak berögzült szokásaim és napi rutinom. És sok gyerekkel is van.:-) Napi rutin ugyanis gyerekekkel még fontosabb.:-)

2012. jún. 27. 10:01
Ezt nem értem. Attól félsz, hogy a gyerek tesz be a kapcsolatnak, vagy azt, hogy vinné a gyereket, vagy hogy lennének meg, vagy mi?
23. napsugar2 (válaszként erre: 22. - Fugison74)
2012. jún. 27. 10:00

Persze én nő vagyok és 4 gyereket szülte, tehát kevéssé tudlak megérteni.:-)

Meg tudod eleve felhúzom magam az olyanokon, hogy sok-sok évet élnek egymással, mert az úgy kényelmes, van kaja, mosás, nő, de ennyiben kb. ki is merül a kapcsolat. Elköteleződés nincs, felelősség nincs, és nyilván gyerek nélkül mindig könnyű kilépni egy ilyen "párom" kapcsolatból. (Már magát a szót is nagyon utálom.)


Nyilván, ha te nem akarsz gyereket, akkor menj el. Ne pazarold a nő idejét. Neked még 50 évesen is lehet.

22. Fugison74 (válaszként erre: 14. - Napsugar2)
2012. jún. 27. 09:56
Ez tény, de ez valahogy nem esik nehezemre... Valami olyasmi van bennem, hogy ha gyerek után valamiért szétmegyünk, akkor mi a fene lesz:-/
21. simple (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2012. jún. 27. 09:56
Én is azért vagyok itt. :D
20. csgybzs (válaszként erre: 16. - Simple)
2012. jún. 27. 09:55
Ezért jöttem ellenkampánynak :D
19. Fugison74 (válaszként erre: 16. - Simple)
2012. jún. 27. 09:55
Köszi:-D
18. csgybzs (válaszként erre: 14. - Napsugar2)
2012. jún. 27. 09:55
Az én férjem mindjárt 40 éves, és úgy érzi mindenről le kell mondania. Egy 38 éves embernek már megszokott, bejáratott élete van, szokásos napi rutinokkal, berögzült szokásokkal. Ez bőven elég ok. (legalábbis egyeseknek)
17. Fugison74 (válaszként erre: 13. - Napsugar2)
2012. jún. 27. 09:55
Enélkül meg sem fordulna a fejemben kilépni ebből a kapcsolatból. Most sem én lépnék ki, hanem engedném Őt...
16. simple (válaszként erre: 12. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:54

Na jó helyen kérdezted te is. :DDDD

Itt szinte csak csupa elvakult anyuka van, akik csak megpróbálnak rábeszélni a gyerekre. Már el is kezdték. Ha te úgy érzed hogy nem akarod, akkor nem is szabad vállalni, mert pokol lesz az életed.

15. Fugison74 (válaszként erre: 6. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 27. 09:53
Lehet azért mert pasiból vagyok, de most inkább a döntésképtelenség felé hajlok :-/ Van amikor rámjön és tényleg olyasmit érzek hog ykéne, de van amikor minden idegszálam tiltakozik ellene...
14. napsugar2 (válaszként erre: 12. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:52
Mégis miről kell lemondani egy 38 éves embernek? És ha ott él veletek a barátnőd fia, akkor eleve le kellett már mondani dolgokról. Nem?
13. napsugar2 (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:51
Azért én elgondolkodnék, hogy 38 évesen miért nem akar valaki gyereket. Mitől fél? Mit képzel a jövőről? Gyerek nélkül könnyebb kilépni egy kapcsolatból? Vagy mi?
12. Fugison74 (válaszként erre: 3. - Inkábbíjász)
2012. jún. 27. 09:50
Tapasztalat nincs, mivel mint írtam, nekem nincs gyerekem. Az Ő fiával nincs semmi gondom, ha párom dolgozik, megyek érte az oviba, viszem magammal, tehát ez sem lehet probléma. Valahol az van bennem, hogy mekkora felelősség, meg hogy egy csomó mindenről le kell mondani...
2012. jún. 27. 09:50

Szia!

Bár én lány vagyok, de párom hozzáállásáról tudok Neked írni! Mindkettőnknek első baba lesz, és nálunk is rögös út vezetett a döntéshez, hogy baba legyen.

Mikor még eszünkbe se jutott a gyerek, egyszer csak nem jött meg nekem.Én egyből tudtam miért. Elmondtam páromnak, de neki is az első reakció a nem volt. Aztán ahogy felfogta, hogy az ő gyereke van bennem, hirtelen mégis előtört az apai ösztön. Egyáltalán nem tiltakozott, sőt! És együtt sírtunk mikor kiderült, hogy mégse leszünk szülők. Utána az ő kérésére nem próbálkoztunk, megint nem akarta. Aztán ahogy észrevettem mégiscsak hiányzott Neki azaz érzés amikor úgy volt hogy 3an leszünk, így leültünk átrágtunk mindent, és most próbálkozunk, igaz hónapok óta sikertelenül.

Bocsi ha hosszú lett, de ezzel csak azt akartam mondani, hogy hidd el, teljesen meg fog változni a hozzáállásod, a világnézeted és minden érzésed ha már tudod hogy útban van a fiad/lányod. Így hogy csak elméleti a dolog, így persze hogy ennyire ellene vagy, hisz nem tudod milyen érzés. Pláne hogy férfi vagy, nálatok amúgy is több idő kell hogy ezek az érzések kialakuljanak.

Remélem tudtam valamennyit segíteni, és nyugi természetes ha félsz.

2012. jún. 27. 09:50
Nem is kell. Ez vagy van, vagy nincs...
9. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:49
Most vagy soha! Nem fogod megbánni. :)
8. Fugison74 (válaszként erre: 2. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 27. 09:49
Csak egy érzés... És nem tudom megfogalmazni...
7. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:44

Szerintem ne vonj le messzemenő következtetéseket az első reakciódból.

Ízlelgesd a gondolatot, beszélgess a gyerekese barátaiddal, fontolj meg mindent pro és kontra.

Egy gyerek a legnagyobb ajándék, és ha esetleg megszületik, minden kétséged elszáll majd.

Mi egy évig beszélgettünk a gyerekről, én nagyon szerettem volna, a párom sokat vívódott rajta.

Nem erőltettem semmi, és a végén ő mondta, hogy hagyjam abba a gyógyszert.

Imádja a fiúnkat, a csillagokat is lehozná, és mikor megkérdeztem, megérte-e, azt mondta, ez az érzés mindent megér.

Ne temesd el a dolgot rögtön!

6. 74f8c12b8e (válaszként erre: 2. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 27. 09:38
Nem,mégsem kérdezek.Ha biztos vagy benne,hogy nem akarod,akkor mondd meg neki,hogyha ő mindenképp gyereket akar,akkor elengeded.
2012. jún. 27. 09:36
Szerintem ha így érzel, akkor ezt meg kell érteni. Gyereket senkire nem lehet ráerőszakolni. De már van egy gyereke, miért kéne elengedned? Szerintem ha szeretitek és elfogadjátok egymást, és már van egy gyerek, abból nem kéne szakításon agyalni.
4. simple (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:34
Ha valóban akar még egy gyereket, akkor szerintem engedd el. Én ezt tenném. De ha te nem akarod, semmiképpen se engedj a nyomásnak, mert nem lesz jó vége.
3. inkábbíjász (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:34
Neked mi az okod, amiért egyből rávágtad a nemet a kérdésre? Egyáltalán nem akarsz gyereket? Attól tartasz, hogy utána "kegyvesztett" leszel a Párodnál? Vagy a nyűgtől-gondtól? Vagy rossz tapasztalat, emlék?....???
2. 74f8c12b8e (válaszként erre: 1. - Fugison74)
2012. jún. 27. 09:34
Miért nem akarsz gyereket?tudod,vagy csak így érzed?
2012. jún. 27. 09:31

Sziasztok!

Bármilyen furcsa férfi létemre, hogy itt irok,de egy kérdéssel fordulok Hozzátok, azaz a véleményetekre lennék kíváncsi.

A történet a következő: 4 éve vagyok a párommal (Ő 35, én 38 évesek vagyunk), harmonikus a kapcsolatunk, persze vannak kisebb-nagyobb összezördülések, de hol nincsennek. Neki az első házasságából van egy 5 éves kisfia (akivel nagyon jól megvagyok), de kb. egy hónapja kérdezte tőlem, mit szónlék egy közös gyerekhez. (Szóhoz sem jutottam...Hozzátartozik, nekem nincs gyerekem.) Első reakcióm annyi volt, hogy NEM. Tudom, láttam, hogy rosszulesik Neki, de ez volt az első gondolatom. Beszélgettünk egy kicsit utána, majd mondhatni, rábólintottam. Ez volt egész másnapig... Aztán kértem, beszéljük át, és megint visszakoztam. Persze lett belőle balhé, és végülis jogos volt a felháborodása. Mondtam Neki, hogy nem akarok gyereket. Szó szót követett, majd abban maradtunk, hogy nem lesz közös gyerek.

Amiért itt vagyok: Látom, hogy tényleg szeretne gyereket tőlem, anyagiakkal nincs nagy gond, mindketten dolgozunk, lakás is van. De én tartok tőle, hogy mi lesz, ha mégis lesz gyerek. Hallgassak magamra és tiltakozzak, hogy nem kell? Vagy engedjem el Őt (annak ellenére, hogy szeretem), hátha talál valakit, aki gyereket akar? Vagy Neki engedjek, és legyen gyerek?

Bocs, ha kicsit értelmetlen lett, csak magam sem tudom, mi lenne a helyes megoldás...

Ti mit tennétek a helyemben?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook