Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a vizitdíjról? fórum

Mi a véleményetek a vizitdíjról? (beszélgetős fórum)


2007. febr. 19. 17:49

Egy dolgot azért ne felejtsünk el! A hálapénzre mi szoktattuk rá az orvosokat!

Ezen is el kellene gondolkodni!

2007. febr. 19. 17:34
Hé-hé-hé mi nem siránkozunk.Csak egyenlőre nehéz ezt elfogadni.Hol van a Tb támogatás,stb.Hol van az a rengeteg pénz amit levontak tőlünk,abból a megalázóan kevés fizetésből,amit mi MAGYAROK keresünk.Itt mindent csak emelnek,emelnek de a fizetésünk pedig nemigazán mozdul.Az hogy te(ti)akik kinn élnek megint más dolog.Azt kell elfogadni ami ott megszokott.Ha kinn élnék én ezt válalnám.De ez a jelenlegi állapot nem volt eddig hazánkban,éppen ezért nehéz ez nekünk.
58. 4b9f1d9f0c (válaszként erre: 57. - 5e67f791bc)
2007. febr. 19. 17:14
egyetertek es nem kell Amerikaig menni ahhoz, hogy ilyet talalj. Magyarorszagon mindenki sir, hogy milyen allapotok vannak. gyertek olaszorszagba (segitek (Nyugat-Europa...)!!! csak az egeszsegugy teren: itt ha kapsz az orvosodtol egy receptet, automatikusan 25 eurot fizetsz minden recept utan. ha felirnak neked 2 vizsgalatot, azert is fizetsz, csak ugy!! automatikusan!!! az eddig 50 euro... ha kicsit bonyolultabb a vizsgalat, tobbet fizetsz!!! szoval jo lenne mar befejezni a sirankozast.... itt ha utlevelet akarsz, az minimum 1 honap!! otthon 5 nap, garantalva. itt ha uj jogsit akarsz, 2 honap!!! otthon 5 nap alatt postan kikuldik... itt ha vizet-gazt akarsz a lakasodba, 3-4 honap!! ha szerencses vagy! ha nem, megfagysz!!! es nincs iroda, ahova bemesz balhezni!!! mert azokat megszuntettek a balhek miatt! van aki 8 honapja var a gazra!! itt ha telefont vagy internetet akarsz, szinten 1 honap, es napi 1-2 ora elfoglaltsag!!! fejezzetek mar be a sirankozast!!! 200-300 forinton balheztok!! legalabb ott tudod, hogy ha esetleg nincs meg az a 200-300 forintod, akkor sem dobnak ki az utcara, nem ugy mint Amerikaban, vagy itt!!!
2007. febr. 19. 17:06
En itt vagyok Amerikaban, itt ez teljesen termeszetes. 200-300 Ft szerintem nem a vilag, es mi magunk juttattuk ide magunkat, mivel olyan sokan kibujnak az adofizetes alol, hogy nem csoda, hogy a korhazak fenntartani sem tudjak magukat, nemhogy fejleszteni. Itt egy mutetert van, hogy elkernek, 7000$-t. Ha csak vizitelni mesz az is tobb szaz $-ba van, attol fugg milyen orvoshoz mesz. Itt nem ismerik a halapenz intezmenyet.
2007. febr. 19. 17:00
Én tegnap akartam menni a nődokimhoz levetetni a citológiát.Rákérdeztem erre a vizitdíjra és azt mondta,hogy ha ügyeletbe megyek hozzá akkor 1000ft(plusz amit a zsebébe dugok).Ha hétköznap megyek 300 ft.De ha hétköznap megyek akkor oda az egész napom,mert annyian járnak hozzá.A végszó:kb 3000 ft egy rákszűrés ügyeletben.Fasza,még fizessek is azért,hogy biztos legyek abban ,hogy jelenleg nem vagyok beteg.
55. gpetra (válaszként erre: 52. - Be52089f0e)
2007. febr. 19. 15:53
Én nem vagyok orvos, de szerintem, ha valaki majdnem megfullad, akkor az elég sürgős... Szerintem fogalmuk sincs róla, hogy miért kérhetnek pénzt (ez az én jóindulatú feltételezésem), és nem azt használják ki, hogy a betegnek pláne nincs...
2007. febr. 19. 15:34

Szerintem az egészségügyet érintő kérdésekben olyanok hoznak felelős döntéseket, akiknek halvány gőzük sincs arról, mi zajlik azon belül.

A hálapénzt az életben nem fogja kiváltani semmi sem, nemhogy a 300 ft-ok.

Ami a sürgősségi,életveszélyes eseteket illeti, aki ilyen állapotban van, mentőt hív, s a megfelelő osztályra szállítják, s nem busszal cammog el az ügyeletre.

Péntek du. lettem lázas beteg, 3000 ft-ot költöttem az egyéb csodaszerekre, nyomattam magamba a lázcsillapítókat, ahelyett, hogy lement volna, még emelkedett, vasárnap hajnalban 39.6 volt, s rohadtul rosszul voltam. Reggel bementem az ügyeletre.Az orvos, aki ellenzi a vizitdíjat,azt mondta, nevelési célzattal lett bevezetve az ügyeleti 1000 ft, tanuljuk meg, hogy akármiért nem rohangálunk orvoshoz.Egyébként ő csak idézte nagyjainkat.A gyógyszer, amit kiváltottam, 3800.ft volt.

Tehát 7800 ft-ba került ez a helyes kis influenza eddig, mert még tart a betegség.

32 évig dolgoztam,fizettem amit kellett,most munka és jövedelemnélküli vagyok.

Hányok ettől a rendszertől úgy, ahogy van.

Annak van igaza, aki lop , csal, hazudik, kikerüli a járulékfizetéseket, s megveszi magának csúszópénzen a nyugdíját, s feketemunkából él, mint hal a vízben.Régebben ezeket szélhámosoknak neveztem, most, hogy lógok a levegőben, s látom, hova raktam le a 32 év munkáját, s mit kapok érte,azóta azt mondom, ezek az élelmesek, s nem ilyen hülyék, mint én vagyok!

2007. febr. 19. 15:00
Én ellene vagyok!Akkor ohl van aza sok pénz amit már befizettünk a tb-nek?Vagy akkor azt minek fizettük?
52. be52089f0e (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2007. febr. 19. 14:01

Szia !


Én azt szeretném kérdezni, hogy sürgőss esetek közzé lehet e sorolni azt, amikor gyógyszer hatására allergia lép fel és már a torkod is bedagadt?

Anyósom vasárnap reggelre járt így, el is ment az ügyeletre. Az orvos ahogy meglátta azonnal nyomta bele az injekciót. És a végén 1000 Ft-ot kértek tőle.

2007. febr. 19. 13:38
Én az egészben nem is a 300 Ft-ot találom felháborítónak. Inkább azt, hogy fellép valamilyen fájdalom-rosszullét. Elkezdik vizsgálni az embert, elküldik 4-5 fajta szakorvoshoz, röntgenre, Ct-re stb... Jó esetben egy előtte makkegészséges ember 1-2 hónap alatt begyűjti a 20 alkalmat. És még mindig nem tudják mi a baja. Én egy bizonyos betegséggel 3X indultam neki az orvosjárásnak 2-2 év különbséggel, közben fokozatosan romlott az állapotom. A bajomat a végén úgy találták meg, hogy lett egy ismerős, aki lelkiismeretesem kivizsgált. Fura. És még mi fizessünk? Biztos, hogy mindenki feleslegesen jár orvoshoz? Vagy csak küldik? Nem is lehet gyógyítani 3-4 perc alatt. Ez már rég nem orvoslás, hanem receptírás.
50. gpetra
2007. febr. 19. 11:48
Nem tudja valaki, hogy hol lehet utánanézni, melyik a területileg illetékes kórház? Rákerestem a neten, de erről a szabályozásról sehol nem találtam semmit.
2007. febr. 19. 11:41
Nos számomra sok minden érhetelen.Többek közt aki közgyógyra jogosult,és dagantos beteg,szív beteg,cukorbeteg,inkontineciás,magasvérnyomis,gerincbeteg,az mért nem jogosult arra hogy ne kellejn vizitdíjat fizetni?Ugyan is a házidokim azt mondta Kári maga is fizeni fog csak akkor nem ha az onkologiára megy a daganatosbetegség miatt.Nos ebböl a betegségemböl lett a többi akkor most mi van?És a patikában ki fizet és ki nem?Segítsetek kérlek ha tudjátok a választ.
2007. febr. 19. 11:23

Sürgősségnek az minősül, ami nem várhat reggelig, mert halált vagy maradandó egészségkárosodást vagy testi fogyatkozást okoz, illetve sürgősség a szülés és a halottszemle is. Ezen kívül minden más nem az, így nem indokolt. Pl. egy mandulagyulladásba nem hal meg reggelig, így ha reggel elmegy a háziorvoshoz, ott felírják az antibiotikumot, és kész. Megoldható reggel, így nem sürgősség. Sürgősség mondjuk egy szívinfarktus, a súlyos vérhányás, az agyhártyagyulladás, a vízbefulladás, áramütés, hirtelen fellépett szívritmuszavar.... és még sorolhatnám.

A hálapénz rendszerét nem fogja megszüntetni, ez szerintem nyilvánvaló.

Egyébként egy célja lenne, amire jó lenne szerinterm, hogy az indokolatlan orvoshozjárást megszüntesse, legalábbis csökkentse, de ezt nevetséges pár száz forintokkal nem lehet megtenni, nem visszatartó erő. Ha nem lenne annyi indokolatlan orvoshozjáró nem is lenne akkora sor a háziorvosnál, hogy órákat kelljen várni, tehát kvázi javulna kicsit az ellátás minősége. És talán az orvos sem lenne annyira ingerült, ha nem látna egy nap 83 olyan "beteget" akinek nincs szüksége orvosi ellátásra.

47. Merci (válaszként erre: 45. - Deva55)
2007. febr. 19. 10:00
Ez tényleg felháborító! Nekem is van gyerekem, megértem. Reméljük ki fog forrni idővel a dolog, de ami most van, az maga a Káosz.
46. agy002
2007. febr. 19. 09:46
Őrület!!! Egyszerűen hánynom kéne ettől az egész egészségügyi intézkedésektől de félek, hogy elvisznek orvoshoz és nincs pénzem !!!!/ Majd esetleg kérek Ms. Molnártól/
45. deva55
2007. febr. 19. 09:22

Tegnap este l4 éves, faluban élő keresztfiamat 40 fokos lázzal ügyeletre vitte be kocsin az édesapja, az éppen ügyeletes másik faluba, ahol gennyes mandulagyulladást állapított meg az ügyeletes orvos, de 1000,- Ft vízitdíjat fizetettett ki és erről ki is állította a nyugtát.


Kérdés a gennyes mandulagyulladás indokolt, vagy nem indokolt ügyeletre vitel? Otthon nem tartok antibiotikumot és nem is kezdhetem saját szakállamra a kezelést!

Létezik egy eü. tájékoztatóoldal: www.terapia2007.hu többek között a vízitdij kérdésről is.

Ezen ellentmondásos kérdés- válaszok szerepelnek:

Több esetben határozottan NEM szedhető be az 1000,Ft a 18 év alattiaktól ill. hozzátartozóiktól az orvosi ügyeleteken akkor sem, ha azt indokolatlanul vették igénybe.

De. egy kérdésnél "Lázas gyermekhez hivják ki az ügyeletet, akkor ki kell fizetni a 1000,Ft-ot?" Próbáljátok meg értelmezni a választ ti is, úgy tűnik,hogy igen.

Ha már kifizettem, mert az orvossal még biztos fogok találkozni, de a beszedés jogtalan volt, ezt hol lehet visszaigényelni? Jogorvoslat nincs? Hol?

Arra azért kitér a tájékoztató, hogy ha az orvossal ellenségesen lépnek fel, arról milyen jegyzőkönyvet kell felvenni. A megyei kórházakban léteznek információs pultok, valószínű jó lesz körbenénzni tájékoztatásért.

A gyerekekkel kapcsolatban pedig az a véleményem,

a gyerekért a szülő felelős, nem vállalhat fel egy lázgörcsöt, vagy egy perforált vakbelet. Az az egy éjszaka egy életbe is kerülhet.

44. reni79
2007. febr. 19. 09:17

Csak egy kérdés?A tb-t mire fizetjük?

Nevetséges ami ebben az országban folyik.Az utolsó bört le akarják húzni az emberről!!!

43. agy002
2007. febr. 19. 09:03
Felháborító !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. febr. 19. 07:57
Ja és hogy ezzel akkor megszünik a hálapénz? Kétlem. Idáig is az volt, ha nem adtál pénzt, akkor olyan is volt az ellátás. Most milyen lesz? Lehet, hogy jobb, de az is lehet, hogy még rosszabb, mert az orvosok szarnak bele, mivel kevés a fizetésük, igy legalább néha kaptak egy kis hálapénzt.Vagy egy a vizitdij lesz a fizetésemelésük?
2007. febr. 19. 07:53
Akkor mire fizetjük a TB-t? Az a pénz hova megy. Az orvosi ellátás meg nulla. Multkor iszonyatosan fájt a melkasom, mert meg voltam fázva, el akartam menni Röntgenre, hogy nézzék meg mitől fáj. Beutaló, beutaló, vagy hétfőn, mert nincs doktor /ahova mentem/. A háziorvosnál meg egy receptért is két-három órát kell ülni. Kinek van erre ideje? Ezek után még többet kell majd várakoznunk. Szóval csak beteg ne legyen az ember, mert a gatyája is rámegy, ja és azt sem tudom, hogy hova menjek, ha beteg vagyok.
2007. febr. 19. 06:19
Kevés pénzt hoz, és sok bosszúságot a betegeknek.
39. dee (válaszként erre: 37. - Ditke62)
2007. febr. 19. 01:06
Írtam ,nem az én gyerekem volt és próbálkozott a szülő is.Ha fizika,ha nem, ez történt.Miért várja meg a lázgörcsöt?Nem vagyunk egyformák.:))))))
38. Ditke62 (válaszként erre: 37. - Ditke62)
2007. febr. 19. 01:00
bocs, indolot=indokolt, csak elírtam
37. Ditke62 (válaszként erre: 21. - Dee)
2007. febr. 19. 00:58

Bocs, én orvos vagyok, és szerintem sem indolot lázhoz orvost hívni. A sürgősség akkor van, ha lázgörcse van valakinek. Addig, míg csak félünk tőle, nincs. Vannak lázcsillapítók, és ott a hűtőfürdő. Olyan nincs, hogy nem segít, ez egyszerű fizika. Ha egy pohát forró teát beleállítasz egy tál hideg vízbe, akkor ha a fene fenét eszik, akkor is lehül. Sajnos ha megint felmegy a láza, akkor megint hűtőfürdő. Csak sok szülőnek nincs kedve vacakolni vele. Hozzáteszem az én gyerekeim is voltak lázasak és soha nem szúrom meg őket, legfeljebb órákon át hűtőfürdőzünk (persze szünetekkel), meg lázcsillapítók, melyek recept nélkül kaphatók, ahhoz nem kell orvos.

Azt nem tudom hogy indolot volt-e a díjszedés, mert gyesen vagyok így nem vagyok benne a napi rutinban, de a hívás tuti nem vettem volna indokoltnak.

Egyébként egyetértek a vizitdíjjal, csak nem ilyen eszement módon megszervezve.

36. Gigica
2007. febr. 18. 23:41
FELHÁBORÍTÓ!
35. kawics
2007. febr. 18. 23:11
Nagyon felháborító!Ezután is órákat kell várakozni a rendelőkben?
2007. febr. 18. 19:22
Én egyszerűen gusztustalannak tartom!
2007. febr. 18. 14:03
Igen! Sok esetben az a probléma, hogy az emberek csak szidnak valamit, ahelyett hogy utánanéznének a dolgoknak, és kiállnának a saját jogaikért!
32. petrikek (válaszként erre: 31. - 0b099f6590)
2007. febr. 18. 14:02
Igen, bennem is felmerült, hogy most ugyan mennyi orvos fog visszaélni az átmeneti "tudatlansággal"?
2007. febr. 18. 14:01

Kérdés: vajon adott-e az orvos számlát, nyugtát?

Mert ha nem, akkor saját zsebre dolgozott!

Ami sajnos nagyon sok esetben előfordul!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook