Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


38. Cippora (válaszként erre: 34. - Katuska8)
2013. márc. 19. 20:11
Ez az életben is így volt.Akkoriban szokás volt,hogy a trónra lépő (vagy annak apja) az összes többi fiú testvérét megölette,hogy ne legyen lázadás,ne akarják letaszítani a trónról.Állítólag Szulejmán fiútestvéreit is megölették..
37. D1zsúlika (válaszként erre: 36. - 46f2f563a1)
2013. márc. 19. 18:46

Ez aztán a remek "tudósítás"!

Bravó és köszönöm!


Érdemes volt "bedobnom" ezt a kérdést!

Nekem megérte, és még egyszer köszi!!

2013. márc. 19. 18:38

Hatidzse először kisangyal később ördögé válik.

A sorozatban sokszor felbùkanak jòsok làtnokok.

Lesz egy férfi Jusuf efendi aki vizből jòsol,lesz egy nő aki homokbòl,lesz fekete mágia,boszorkányok,méreg......

35. 46f2f563a1 (válaszként erre: 34. - Katuska8)
2013. márc. 19. 18:35
Igen kivégezteti,egyrészt hürrem ellene hangolja.Ùgyanakkor vetéjtársat is lát benne.Elkövett néhány hibát a birodalomban az uralkodásal és nem akar majd a szultánra halgatni.Végül kiderül hogy Musztafa és Ibrahim összeszövetkeztek a háta mögöt hogy letaszitsàk a trònròl.Ez az ami végül cselekedésre serkenti.
2013. márc. 19. 18:14
Musztafát a saját gyerekét kivégezteti Szulejmán? :O miért?
2013. márc. 19. 00:19

Szulejmán az osztràk-magyar határnál fog meghalni csata közben,amikor másodszor indùl hogy elfoglalja bécset.

Dzsihangir a szultán betegen született fia nem éli meg a felnőttkor ùgyanis a gerince miatt légzési gondjai lesznek.

Niger kalfa Hatidzse fogsàgàban megszüli Ibrahim gyerekét egy kislányt.Hatidzse azonban megkéri a bábát agyon Nigernek valamit amitől alszik és elveszi a gyereket majd azt mondjàk Nigernek hogy halva született.

Daje hatun amikor meghal a szultàn anya nem akar a haremben maradni.Nehezen viseli a mindennapokat és felakasztja magàt.Gulsah aki Mahidevrán fő segitője több gyilkoságért felelős de mindig megùsza.Majd végül àtàl hürrem pártjàra.

32. 46f2f563a1 (válaszként erre: 30. - 9bbecc13db)
2013. márc. 18. 23:42
A magyar rtl sajnos a 3-dik évadott nem vette meg.Egy része a második évadban történik a többi a harmadikban.Hürrem a harmadikban kerül hatalomra.
31. 46f2f563a1 (válaszként erre: 30. - 9bbecc13db)
2013. márc. 18. 23:39

Mahidevrán öngyilkos lesz miùtán a szultàn kivégezteti musztafàt.Ibrahimot is kivégezteti a szultán méghozá egy kis cselel.Megigérte ibrahimnak hogy amig ő él nem esik baja.Aztàn amikor Ibrahim ùgy kezd viselkedni mint ha ő lenne a szultàn,kiderül hogy megcsalta Hatidzsét és önkényesen elkezd uralkodni perzsiában a szultán engedélye nélkül a szultànak elege lesz.Megkér egy papot keresen kibùvòt igérete alòl. A pap azt talàlja a korànban hogy mig az ember alszik addig a lelke istenel van és amikor a nap felkel akkor tér vissza igy gyakorlatilag éjjel halotnak tekithetik.Egy éjjel magàhoz hivja vacsorára majd miùtán elalszik megfojtatja.

Hürrem Máhidevrànt törbe csalja.Miùtán Mahidevrán eladòsitja a hàremet Hürem egy zsidó bankárnőt küld hogy agyon neki kölcsön.Amikor már sokkal tartozik a bankár követelni kezdi a pénzt.Gülfem aki ekkor a hàrem kincstàrnoka szòlni akar a szultànak ettől Mahidevrán megijed.Hürrem lefizet egy rabnőt hogy kicsit támadja meg Gülfemet és mondja hogy Màhidevràn küldte.A szultán ezt ùgy érti hogy Mahidevrán meg akarta ölni Gülfemet és dühös az adóság miatt is és àtadja Hürremnek a háremet.

30. 9bbecc13db (válaszként erre: 23. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 22:41

Mahidevránt és Musztafát kivégzi Szulejmán?

Ibrahimot?Hürrem mikor válik első asszonnyá?Így lenne hiteles.

2013. márc. 18. 21:57
Remélem lesznek jobb részek is.
28. Cippora (válaszként erre: 27. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 21:52
Te jó ég,akkor kizárt,hogy ezt mindet leadják nálunk...:(
27. 46f2f563a1 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2013. márc. 18. 21:33
Nem minden évad 112 rész.Amikor vége egy évadnak akkor újbòl számolnak.Amikor vége lett az első évadnak 112rész és kezdték a másodikat újbòl számoltak 1,2,3....... Ùgyanigy a harmadik évad is.Összesen a négy évad 4*112=448rész.
26. Fidus
2013. márc. 18. 21:02
Szerintem jó,én szeretem.
25. Cippora (válaszként erre: 10. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 20:45
Nem összesen 112 részből áll????A törököknél a 90.résznél járnak most...
2013. márc. 18. 20:43
Imádom,de nem fogják leadni az összeset.Én úgy tudom csak 24 részt vett meg az Rtl,ezt ugye felezik,mert nálunk nem egy teljes részt adnak le,csak egy felet,akkor az 48 rész.Ha az összeset leadnák heti 1-szer pláne felezve,akkor nézhetnénk addig míg a dallast.Sajnos nem adják minden nap du,az "erotikus" részekre hivatkozva,ami számomra rejtély,hogy hol vagy milyen formában van,mert eddig még csak egy kósza szexjelenet se volt...ha valaki feliratozná magyarul a törököt,az tök jó lenne,de ha nem,nézem törökül a youtubeon,ott töltik rögtön a friss részeket is.
2013. márc. 18. 18:13

Harmadik évad:Hatidzse ikreket szül de közben Ibrahim félre lép Niger kalfàval.Niger terhes marad.Hatidzse rájön és Nigert bebörtönzi,majd mindenért hüremet okolja.Méregel és fekete màgiával megörjiti hüremet.Meghal a szultàn anya.Rövid ideig Mahidreván vezeti a háremet majd hürem csapdája útàn Hürem veszi àt a hàrem irànyitását.Megszületik Bajazit és Dzsihangir.Dzsihangir összenőt gerincel jön világra ebből sog gond lesz.


Negyedik évad:Hürrem meghal a méregtől és az őrületől.A szultàn még nyolc évig él.Három évig gyászolta és halála ùtán nem nézet más nőre soha.Hatidzset hürem nyirja ki.Gyerekei peddig himlőben halnak meg.Szelim trònra lép!

2013. márc. 18. 18:05

Elsö évad: Hürrem megszüli Mehmetet,Mahidevrán minden megtesz hogy Hürremet el tegye lábalòl.A szultàn több hóditó hadjáraton részt vesz.Ibrahim nagyveziré válik és feleségül veszi Hatidzsét de elsö gyereküket vetélésel elveszti.

Második évad:Hürrem megszüli Mihrimárt aki tiszta anya lesz,ùgyanaz a jellem.Majd megszületik Szelim is.Mahidevránt a szultàn teljesen leirja.Ez már a szultán anyànak semm tetszik és mindent elkövet hürem ellen.Egy hadjárat soran felbùkat egy hercegnő Izabella akibe a szultán bele szeret ,de Hürem elteszi lábalòl.Ferdinàn herceg pedig foglyul esik.Hatidzse fiút szül de egy kimerült napon szoptatàs közben ráborúl és a fia megfùlad.

2013. márc. 18. 17:50

Nem törökül nézem hanem szerbül.Én vajdasági vagyok igy ez nem gond.Szerbül,magyarùl perfekt beszélek.

Az eleje nem igazán izgalmas de a második évad az már igen.A harmadik évad brutàl és tele van tragédiával.A negyedikben hal meg hürem és a szultàn valamint szelim trònra lép.

2013. márc. 18. 17:48
Ha esetleg nem olyan későn lenne,meg nem heti 1 alkalommal,talán napi szinten szívesebben nézném :).Tetszik egyébként.
19. D1zsúlika (válaszként erre: 10. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 17:42

Azért "dobtam be", ezt a témát, illetve kérdést, mert valahol ugyan azt olvastam, amit most Te leírtál.

Köszönöm válaszodat!

2013. márc. 18. 17:40
Csak azt nem értem, ha ezt le akarják venni a műsorról, akkor mit fognak berakni a helyére? Egy újabb akciósorozatot, amiből már van 20 a csatornán, vagy esetleg astro show-t? xD Remélem nem lesz vége, mert nincs amit jobban utálnék annál, hogy elkezdenek egy sorozatot, én függő leszek, pár rész múlva pedig leveszik.
2013. márc. 18. 17:36
Nekem is nagyon tetszik már várom a szerdákat igazán, ahogy olvasom, hogy ilyen hosszú minden nap adhatnák. Mert annyi, vacak sok ismétlések vannnak.
2013. márc. 18. 17:27
Én szeretem a török sorozatokat,ez a film más mint a többi volt,de jól bemutatja a régi török hagyományokat.Szerintem is kevés a heti egy alkalom talán azért érezhetö vontatottnak.Pedig ha ennyi részes akkor gyakrabban is mehetne.
15. Bella 13 (válaszként erre: 10. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 17:24

Minden évad 112 részből áll????????

Akkor az első évadot 112 hétig fogjuk nézni? Az szép lesz! :) Egyébként nekem nagyon tetszik maga a sorozat, de szerintem nagy baklövés volt késő estére tenni, mert bármennyire is szeretném, sokszor nem tudom megnézni. :(

14. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - 46f2f563a1)
2013. márc. 18. 17:19
És hogy érted a szövegét törökül? Én is néha csalok és megnézem a török részt, de úgy meg nem értem.
2013. márc. 18. 17:19

Nekem is valahogy túl csöpögős lett.

Egyszer kétszer belenéztem, de azóta inkább kihagyom.

12. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - D1zsúlika)
2013. márc. 18. 17:17
Ha naponta menne, még akár nézettsége is lehetene, így semmi esélye. Amúgy jó sorozat.
2013. márc. 18. 17:12
Én imádom! Mindig alig várom a szerda estéket :) De egyébként ebből a sorozatból is látszik, hogy mennyire másképpen vélekednek a törökök a velünk lefolytatott háborúról. Konkrétan miszerint a magyarok gyávák, a törökök minden egyes embert simán leöltek, de az övéik közül senki nem sérült, a király csak menekülni tudott és hiú volt. A magyarok haszontalan nép, Szulejmán minden behódolónak megkegyelmez, sőt még aranyat is ad nekik. Mi azért ezt nem éppen így tanultuk a történelem órákon. És persze az időbeni elhejezése sem éppen megfelelő, mert a szigetvári csata pl 1566-ban volt, ahol Szulejmán életét vesztette, de a sorozat meg más időben van.
2013. márc. 18. 17:10

Én nem magyarul nézem,nagyon elcseszték a szinkront.Én már a harmadik évadott nézem,összesen négy évad van.Minden évad 112részből áll.

Az rtl csak az első két évadott vette meg és heti egy adásal nem igazán élvezhető.

Ha bárkinek van kérdése a sorozatròl szivesen vàlaszolok.

2013. márc. 18. 17:10

Nekem is bejön :)

Bírom a lázadó Alexát :) az elején olyan volt mint egy vadmacska :P

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook