Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a csikungról? fórum

Mi a véleményetek a csikungról? (beszélgetős fórum)


1 2
márc. 6. 08:42

Más témában is szóba került már a csikung. Ha valaki kedvet kapott hozzá és elkezdte, itt szeretném olvasni a tapasztalatát.

Mások diétákban kíváncsiak gyakorlótársak eredményeire, én pedig ebben. Ha annyian csikungoznának mint fogyókúráznak, de más lehetne a világ!

Gyertek és tartsatok velem!🙂

55. 55Judit (válaszként erre: 53. - 55Judit)
febr. 20. 11:05
jav: tették fel.
54. 55Judit (válaszként erre: 1. - Keszazsu)
febr. 20. 11:00

Szia Keszazsu!

Sajnálom hogy fél év is eltelt mióta itt jártál. Érdekelne, végül mentél-e tanfolyamra, és hogy hogy tetszik a csikung. Én február 1-e óta kezdtem a gyakorlást. Örömmel megosztanám én is veled a saját tapasztalataimat.

febr. 20. 10:56

Elnézést kérek mindenkitől, a kérdést félreérthetően tettem fel.


A fórum címe így lett volna helyesen:

A CSIKUNGOT GYAKORLÓKNAK MILYEN TAPASZTALAIK VANNAK EZZEL A MOZGÁSFORMÁVAL KAPCSOLATBAN?


Kifejezetten azok véleményére vagyok kíváncsi akik gyakorolják a csikungot. Érdekel mióta gyakorolnak, milyen szintre értek ez idő alatt, milyen változásokat éreznek magukon mióta használják ezt a mozgásformát.

52. 55Judit (válaszként erre: 50. - Asztanaviszta)
febr. 20. 10:47
Ja, nem igénylem hogy megmondd mit csináljak, el tudom dönteni én magam is.😀
51. 55Judit (válaszként erre: 50. - Asztanaviszta)
febr. 20. 10:45
Oké. Mindenki a saját szintjén! Még én is!🙂
50. asztanaviszta (válaszként erre: 26. - 55Judit)
febr. 20. 10:31

Te is elmondtad a véleményedet, többször is.

Mi is olvassuk.

Ne te döntsd már el, hogy egy adott témában ki, hányszor és hogyan szólhat hozzá.

49. asztanaviszta (válaszként erre: 15. - 55Judit)
febr. 20. 10:29

Gondolom a szemedet is gyógyszerügynök műtötte meg.

A rákodból is ők kezeltek ki.

Nem láttál még embert, aki tablettától gyógyult meg?

Kezeltesd újból a látásodat.

Tüdőgyulladásnál pl. antibiotikum?

febr. 20. 01:19
nem tudom mi az!
47. 55Judit (válaszként erre: 46. - 55Judit)
febr. 3. 18:23
Úgy látom, mégis van.😢
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Globus)
febr. 3. 13:06

Nincs olyan!

Ha maradnál, feltennék egy egyszerű kérdés, ami után egyből elhinnéd hogy igenis létezik a chi - az életenergia, és munkálkodik benned. Miben fogadunk?😀

45. globus (válaszként erre: 43. - 4e5e2ec92b)
febr. 3. 11:34

Melyik földrészen, országban? Az ükszüleim ükszülei sem hallottak róla, ahogyan kókuszzsírt sem ettek, hogy fokozzam a zűrzavart :)Nem biztos, hpgy nekünk keleti módszerek valók. Például a szójáról azért vannak ellentmondásos vélemények, mert a vágottszeműeknél jól karbantartja a hormonhaztartást, alkalmazzák, nyugati népeknél inkább káros. Tudom, ez szorosan nem témához tartozott, de valamiért ilyen érzésem van a messziről jött csodákkal kapcsolatban.

Amúgy kiszállok, mert a csíhez tényleg nem tudok szólni, Judit egyik hsz-ére reagáltam, vitát nem szoktam kezdeményezni.

Csíz! :)

44. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Enissa)
febr. 3. 11:22
jó neked.nekem köszvényem van,vettem egy kazal gyógyfüvet.az istennek sem használt,mivel már lábra sem tudtam állni,aztán elvittek az sztk-ba,mert a háziorvos azt mondta,ilyet még nem látott,mert köszvénye csak a férfiaknak van.aztán adott gyógyszert,attól rendbe jöttem.
43. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 42. - Globus)
febr. 3. 11:17
A jóga se nem vallás, se nem meditáció. A jóga egy több ezer éves tan.
42. globus (válaszként erre: 40. - 4e5e2ec92b)
febr. 3. 11:06
Tudtommal eredetileg a jóga sem sport, hanem egy vallás meditációja.
41. 55Judit (válaszként erre: 38. - Globus)
febr. 3. 10:36
Nagyon igaz. Viszont vannak olyan dolgok, amik a hit ereje nélkül is működnek. Ilyen pl. a bennünk munkálkodó életerőn - a Chin kívül a gravitáció és az elektromosság. Ezeket sem látjuk pont mint a bennünk munkálkodó energiát, de ha nem hiszünk bennük, annak a vége lehet jó nagy szívás is. Ezeket elhiszed hogy vannak, mert tapasztalod folyamatosan a létezésüket. De ha belegondolsz, érzed a benned munkálkodó energiát is csak nem tudatosul amikor jól vagy. Hisz érzheted hogy ver a szíved, dolgoznak a szerveid. Minden mozgást, működést, valamiféle energia generál.
40. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 39. - Globus)
febr. 3. 10:28
"Ami engem illet, a mozgásban hiszek, csak a hozzádott mögöttes tartalomban nem. Az ilyen Föld anyánk, bioenergia, csí, csakra, jinjang, jógi stb. izékben nem." - egy lapon említed a jógát, a new age-es butaságokkal.
39. globus (válaszként erre: 36. - 4e5e2ec92b)
febr. 3. 10:25
Minden összefügg egymassal az életben. Van, ami sajnos, mások szerencsére.
38. globus (válaszként erre: 37. - 55Judit)
febr. 3. 10:23
Legfontosabb a HIT. Akármiben, mert ha hit nincs, akkor célok sem.
37. 55Judit (válaszként erre: 35. - Globus)
febr. 3. 10:10
Megértelek. Én is leginkább abban hiszek ami meggyőzött arról hogy ő van. Pl. az általad említett "izékben" tudok hinni. Ők vannak.😀
36. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 35. - Globus)
febr. 3. 10:05
Olyan szinteket mosol össze, amik nem tartoznak egybe.
35. globus (válaszként erre: 32. - 55Judit)
febr. 3. 09:51

Legnagyobb segítség az lenne, ha ránk szakadna a bank :) Érted, mert ha sok pénzed van, nem kell többé aggodalmaskodnod, hogy meg tudod-e venni az egészséges élelmiszereket, gyógyászati segédeszközöket, ápolót stb. Természetesnek érzem, hogy életünk végén többé-kevésbé segítségre szorulunk. Talán kicsit ki tudjuk tolni az időt, hogy később következzen be. Elmosolygok rajta, hogy 30 évesen mennyire máskepp láttam ezt. Szóval no stressz, ezen felül bármilyen mozgás, ahogy mondod, guruló kő :)

Ami engem illet, a mozgásban hiszek, csak a hozzádott mögöttes tartalomban nem. Az ilyen Föld anyánk, bioenergia, csí, csakra, jinjang, jógi stb. izékben nem.

34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Lolita2112)
febr. 3. 09:22

Csak természetes. Egyébként érdekel a csikung?

Én azért kezdtem el tanulni, mert sok betegség kezelésére nyújt praktikát. De mivel én jól vagyok, elsődleges értékként a betegségmegelőzési praktikáit szeretném elsajátítani. Ebbe már bele is kezdtem. Az hogy hirtelen jött fájdalmakat is azonnal meg lehet szüntetni vele mint pl. egy fogfájás, csak egy kis szeletke a jóból. Szóval még nagyon keveset tudok a témában, de rendkívüli módon érdekel, és a naponta érkező leckéket olyan hévvel nyitom meg, mint ahogy egy kisgyerek bontogatja az ajándékát. Élvezem na!😀

33. lolita2112 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
febr. 3. 09:13
igazad van!koszonom kedves szavaidat!
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Globus)
febr. 3. 09:06

Azért a témát annyiból nagyon is érintetted, hogy nem a technikák elsajátítása "váltja meg a világot". Elsősorban kell hozzá az ember, annak helyes mentalitása, másodsorban a választott megfelelő technika helyes alkalmazása. Sok esetben annak kitartó!! helyes alkalmazása.

Aki csak várja hogy majdcsak lesz valami, annak soká lesz.


Nagyon is jól látod! Én az életmód váltáson azt értem, hogy előszöris felismerem miben hibázok. Min kell változtatnom hogy egészségesebbé, örömtelibbé váljon az életem. Az életmód megváltoztatását nem lehet leszűkíteni egy drasztikusan megváltoztatott étkezésre.


Én az életmódomat folyamatos alakítom ami hozzásegít még így az idős korom ellenére is, hogy egyre jobban érzem magam. Igényem van a fejlődésre. A változás életem természetes rendje. Így jött képbe a csikung is.

Neked is jó egészséget kívánok!

31. globus (válaszként erre: 8. - Enissa)
febr. 3. 08:48

Ahányan agykontrolloztak anno, annyi csoda nem történt.

Sajnos minden módszer sikertelenségében benne van a hanyagság, emberi gyengeség faktor. Orvos sem kellene egészségmegőrzéshez, rengeteg bajt magunknak köszönhetünk, aztán elvárjuk, hogy írjanak rá "gyógyszert".

Én hiszek az életmódváltásban, ami nem azt jelenti, hogy mától zellerszár, sóskalevél, hanem fél évnyi kiégető munka után napfény, pálmafák, vízpart, tenger. Amíg stressz nem szűnik meg, bármit csinálhatunk, féleredmény. Stresszelni pedig mindenen lehet.

Bocs, ha nem a témához szóltam.

30. 55Judit (válaszként erre: 29. - Lolita2112)
febr. 3. 08:34
Nem baj Lolita, ez még változhat. Sosem késő olyan információkat magunkba szívni amik előre visznek. Én is csak most ismerkedek vele.🙂
febr. 3. 01:04
nem tudom mi az sajnos.
febr. 2. 19:13

Megjött a 3. lecke! 😀 Már ki is próbáltam. Ez is szuper!

Sajnálom hogy itt nincs kivel beszélgetni erről!

febr. 2. 18:33
Mint írtam, örülnék ha rátalálna erre a fórumra olyan fórumtárs aki megosztaná velem a csikunggal kapcsolatos hasznos tapasztalatait, hogy abból is tanulhassak. Nagyon az elején járok, csak most kezdtem a tanulást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook