Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a közfoglalkoztatásról? fórum

Mi a véleményed a közfoglalkoztatásról? (beszélgetős fórum)


1 2
26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - Forgatos)
2013. aug. 15. 09:47

"Mindenesetre addig sem segélyből él a közfoglalkoztatott, hanem tesz is valamit."


Hát ja! Többe kerül a leves, mint a hús.

Jó adórendszer és munkahelyteremtés ami hosszútávon segítene az embereken.


[link]

Egyre több pénzt költ el egy közmunkásra a kormány, miközben a tervek szerint jövőre bővítik a közfoglalkoztatottak körét. Míg tavaly átlagosan 82 ezer forint ment el egy közmunkás foglalkoztatására, idén eddig ez az összeg nagyjából 122 ezer forintra rúg havonta. Az elemzők szerint a közmunkarendszerben kódolva van az egyéni és társadalmi kudarc, miközben arra is rávilágítanak, hogy növelni kéne a közmunkások nettó bérét.

25. forgatos (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2013. aug. 12. 22:44

A gazdaságpolitika ennél azért jóval összetettebb fogalom.

Én ismerek családokat, akik jó véleménnyel vannak a közfoglalkoztatásról, ők pl. örülnek minden lehetőségnek. De mint lent írtam már, ez a program nem hivatott kiváltani a munkanélküliséget, a célja sem az.

Mindenesetre addig sem segélyből él a közfoglalkoztatott, hanem tesz is valamit.

2013. aug. 5. 13:10

:(( semmi jó.

[link]

23. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Hmkati)
2013. aug. 1. 10:55

:((

Nem szép történet.


Ha lennének munkahelyek, más lenne a helyzet, na de nincsenek és még sokáig nem is lesznek.

Ez csak rosszabb lehet. :(

22. 39dbe380da (válaszként erre: 21. - Hmkati)
2013. júl. 31. 08:08

Nem kell más nyakába varrni a saját tehetetlenséged és élhetetlenséged.


Az én munkahelyem is alkalmazott határozatlan időre olyan korábbi közmunklást, akivel megvolt elégedve.

21. Hmkati (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2013. júl. 31. 05:29

Utána mi lesz? Soha többet nem kap rendes munkát. Ugyanis elítélik azokat akiket ily módon alkalmaznak. Eleve úgy gondolják, hogy ő is hibás, hogy nem tud elhelyeztkedni? vagy van egy kis makulája. Másrészt több olyan súlyos lelki sérülést szerez, részben az állásvesztés, részben a kényszermeló hatására mely alkalmatlanná teszi az elhelyezkedésre.

Saját esetem. Akkor még nem volt közmunka, de én kényszermunkás voltam. lebetegedtem. nem bírtam fizikailag eredeti munkám, alacsonyabb szintre helyeztek. Ezt se bírtam. Sebaj, gondolták, s "kineveztek" segédnek, tedd-ide-tedd-odának, házon belül. Természetesen úgy tüntetve fel, ez az én érdekem, s illett volna hálálnak lennem. Szörnyű időszak volt, állandó megalázással. Mikor kirúgtak, az hosszú idő óta életem legboldogabb napja volt. Ezt a lelki megalázást azóta sem győztem le. Állandó szorongás, mai napig nehézséget okoz, hogy beszélgető partnerem szemébe nézzek. Folyton ugrál a tekintetem, lesve a menekülést. Ez a helyzet ugyanis hasonló ahhoz a beszélgetéshez, ami lefokozásaimkor zajlott.

20. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Mmacus)
2013. júl. 28. 11:08
Igen, de ez csak 3 hónap. Mi van utána? Éhenhalási lehetőség.
19. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Hmkati)
2013. júl. 28. 11:07

Teljesen igazad van.

Szomorú dolog.

A munkahelyteremtést ösztönözni kéne és nem büntetni. :((

A magyar ember leleményes és tudna élni a jó lehetőségekkel.

Ha lennének ilyenek.

18. mmacus
2013. júl. 28. 08:38
Sosem voltam még közfoglalkoztatott. De ha SEMMI jövedelmem nem lenne, biztos elvállalnám, annyiért is.
17. Hmkati
2013. júl. 28. 08:36
Mérlegre téve negatív, hiszen alig vagy egyáltalán folyik be valami ebből a nyugdíj és TB kasszába. De az előállított munka értéke is elhanygolható.
16. Hmkati
2013. júl. 28. 08:33
A szociokulturális munkaképtelenség megoldására teljességgel alkalmatlan. Motiválóerő semmi, sőt megutáltatja a melót azzal is aki szeretne, de nem tud elhelyezkedni. A közfoglalkoztatottak gyermekeinek jövőképe elvész. Jellegzetes mondás tőlük: minek tanuljak? Ugyis csak közmunkás lehetek, mint apám/anyám. Így számukra még nagyobb vonzerő a menekülést jelentő drog, alkohol. Tapasztalatom szerint minél rosszabb a szociális helyzet annál jobban eltántorít a munkától, mivel nem párosul a teljes reszocializációval. Igaz ezt nálunk elfelejtették felfedezni. / Beszélgetek közfoglalkoztatottakkal, illetve családtagjaikkal.
15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Forgatos)
2013. júl. 28. 07:42

3 hónap. Megélhetéshez kevés, éhenhaláshoz sok.

Nagy kalap kutyagumi az egész. :((

Sikeres gazdaságpolitika. muhahaha :((

14. forgatos (válaszként erre: 13. - Noarashi)
2013. júl. 27. 09:44

Igazad van, nyilván a pénzről szól.

A közmunka program sztem nem volt rossz ötlet, attól függ, ki mit vár tőle. Sok olyan családon segített, akiknek szó szerint nulla bevétele volt, illetve segélyből élt. A hosszútávú munkaerőpiaci helyzetet azonban nem oldja meg, de valószínűleg nem is azt a célt szolgálja.

13. Noarashi (válaszként erre: 11. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 27. 09:21
Ha kimész valamelyik nyugat-európai városba, akkor ott bizonyára látsz diplomás magyart ilyen vagy ehhez hasonló munkakörben.
12. Hedi13
2013. júl. 26. 21:37
Pár hónapja a munkaügyi kp felajánlott egy szuper közfoglalkoztatós állást. nettó 37 ezer lett volna a bér... könyvtárban.. nemet mondtam. Ezzel csak megalázzák az embereket, ennyiből éhen halni lehet.
2013. júl. 26. 20:27
Szeretnem en azt latni, hogy az utcasoprogetok, viragultetok, aroktisztitok magasan kvalifikaltak lesznek!!
10. andi6020 (válaszként erre: 2. - Cel)
2013. júl. 26. 20:12

"sok magasan kvalifikált szakember, sőt diplomás is bővíti a kört"


Csodás.

9. kisj (válaszként erre: 2. - Cel)
2013. júl. 26. 19:54

előnye, hogy visszavezet a munka világába????

hát ezt meg hol tanultad?

szerinted előny az, hogy magasan képzett emberek vannak ilyen módon foglalkoztatva????!!!

8. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - Dömdödöm)
2013. júl. 26. 19:34

:))

Ne merészelj , még megvalósítják!!!

7. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Cel)
2013. júl. 26. 19:32

Na és milyen munka világába? Mesélj!

Ez egy nagy marhaság.

Hol az a munka?

6. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 26. 19:31

Nem :(


[link]

Közmunka: 115 ezerbe kerül, de csak 47 ezret kap a dolgozó

2013. júl. 26. 19:27

tok jo...meg tobb ilyen okos otletet


Huuuu...tippeket is tudnek meg adni statisztika feljavitasra.

2013. júl. 26. 19:13
Ha velemenyt nyilvanitok, valtozik barmi is joertelemben?
3. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - Georgeandi)
2013. júl. 26. 18:55
Voltam...,életem legborzasztóbb időszaka volt...:(
2. cel (válaszként erre: 1. - Georgeandi)
2013. júl. 26. 18:33

Nem voltam még közfoglalkoztatott, de a cégünk foglalkoztat ilyen jogviszonnyal.

Részben jó, részben nem.

Ellene szól, hogy csak meghatározott ideig lehet alkalmazni a munkavállalót, így a motiváció (bízva az esetleges tovább foglalkoztatásban) sok esetben elmarad.

Előnye, hogy sokakat viszavezet a munkavilágába és addig, amíg korábban (évekkel ezelőtt) jó részt szakképzetlenek kerültek ebbe a körbe, ma már sok magasan kvalifikált szakember, sőt diplomás is bővíti a kört.

2013. júl. 26. 18:21
Jónak tartod vagy rossznak? Voltál-e már közfoglalkoztatott?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook